Різновиди огорож для дачі — фото, плюси і мінуси кожного виду огорожі

5834

Різновиди огорож для дачі

Сказати, який вигляд огорожі для дачної ділянки апріорі краще інших, було б неправильно. Кожен господар переслідує свої власні цілі. Основна зрозуміла – захист від проникнення ззовні, а ось додаткові функції забору враховуються виходячи із специфіки його установки.

Для одних важливо – відсутність затінення поблизу нього (або навпаки), інших більше привертає загальний вигляд конструкції, органічно вписується у навколишній ландшафт. Розходяться думки з матеріалами, висоті і ряду інших параметрів. Розглянемо всі види зборів, які прийнято зводити на дачах, а на чому зупинити вибір, нескладно зрозуміти і самому. Тим паче, якщо знати розцінки на продукцію і її монтаж.

Класифікація огорож по конструкції

Відкриті

Один з кращих варіантів для дачі, яка використовується не тільки як місце для відпочинку на природі, але і вирощування різних культур. Огородження цього виду добре пропускає світло, дає мінімум тіні, що і потрібно для високої врожайності.

Глухі

Як правило, ці конструкції зводяться на зовнішній лінії огорожі, щоб уникнути сторонніх (і іноді дуже цікавих) очей. У них є і ще один плюс – з боку дачного провулка на ділянку потрапляє значно менше пилу. Мінус в тому, що вздовж паркану висаджуються лише окремі види рослин, яким не потрібна хороша освітленість. Або фруктові дерева. Низькорослі чагарники і більшість городніх культур на таких сегментах дачі якщо й зростають, то погано.

Комбіновані види

Проміжний варіант, і якогось єдиного «рецепту» по влаштуванню. Але сенс зрозумілий – оптимальне поєднання світла та тіні, які дає паркан.

Читайте по темі:  З чого зробити тимчасовий паркан-огорожу на ділянці на період будівництва?

види заборів для дачі - фото

Класифікація за матеріалами

Деревина

Поряд з доступністю, дешевизною і натуральністю ці паркани не відрізняються довговічністю. Та й їх утримання, особливо дощатих або рейкових (штахетник) обходиться досить дорого. Практично щороку дерево потребує якісної обробці антисептиками. Антипірени – на розсуд господаря, і подібні засоби в основному застосовуються лише на етапі підготовки деревини.

Крім того, дерев’яний паркан вимагає регулярного фарбування, інакше під сонцем матеріал швидко почне висихати. Як результат – щілини, тріщини і необхідність часткового ремонту огорожі.

Метал

Варіантів багато – ковані прольоти, профнастил, сітка-рабиця, арматурний пруток. Причому до різної модифікації і збірки. Більш міцна і довговічна конструкція. Складність лише в зведенні, так як доведеться, в залежності від виду огорожі, використовувати спеціальний інструмент (наприклад, шуруповерт, ел/дриль) і зварювальний апарат. Та й вартість цих огорож трохи більша, так як метал дорожче дерева. Однак подібне вкладення коштів цілком виправдане, якщо врахувати тривалий безремонтний термін служби металоконструкцій.

види заборів для дачі - фото

ЗБВ

Про масове застосування для огорожі дач говорити не доводиться, хоча багато переваг. Тих, хто любить усамітнення, приваблює «непрозорість» подібних огорож. Слід додати довговічність, відсутність будь-якої потреби у догляді і високу міцність матеріалу. Але є і мінуси, і обмеження.

Основний недолік – для встановлення бетонної плити паркану знадобиться вантажопідйомна техніка + спец/поїзд для транспортування ЗБВ на ділянку. До речі, це не завжди можливо, якщо врахувати ширину провулків в дачних товариствах.

Обмеження полягає в тому, що бетонні огорожі можна встановлювати лише з боку вулиці. Між ділянками заборонено, так як глуха конструкція створює затінення для суміжних територій, а це вже обмеження прав власників сусідніх дач. Не кожному сподобається, що з його боку вздовж огорожі нічого висаджувати не вийде.

Полікарбонат

Огорожі з полікарбонату зустрічаються на дачах поки ще рідко, але багато фірм вже спеціалізуються на їх встановленню. Хоча не всім подобається відчувати себе всередині «акваріума», і попит на них невеликий.

Читайте по темі:  Організація простору в маленькому дачному будинку

види заборів для дачі - фото

Різновиди парканів

На більшості дач зводяться, як правило, лише кілька різновидів парканів, з урахуванням специфіки самої території. Ось з ними варто розібратися детальніше.

Паркани з дерева

Варіантів подібних огорож безліч. Глухі паркани, комбіновані – великий вибір як виконання, так і заготовок.

види заборів для дачі - фото

 • Частокіл.
 • Тин.
 • «Жива огорожа».
 • Дерев’яний штахетник.
 • Дощатий паркан.

Сітка-рабиця

Ці паркани нерідко монтуються не тільки при розмежуванні ділянок, але і з боку вулиці.

види заборів для дачі - фото

Плюси:

 • Нескладний монтаж. Знадобиться лише встановити опори для кріплення полотен. Використовується або труба, чи дерев’яні зразки – брус, колода невеликого перерізу.
 • Універсальність. Паркан повністю «прозорий». При необхідності затінення ділянки досить висадити вздовж огорожі в’юнкі рослини (плющ, дикий виноград або подібні). У цьому випадку і прекрасний зовнішній вигляд забезпечений, не фарбований дріт не буде кидатися в очі. До речі, нанесення лакофарбового покриття проводиться пульверизатором – це єдина складність у відході. Якщо фарбувати пензлем – і довго, і дорого, так як витрата засобу буде підвищена.
 • Добра ремонтопридатність. Замінити частину прольоту не важко. Крім того, цей паркан (при необхідності) можна швидко демонтувати, а потім знову ліквідувати отвір. Для тих господарів, які часто користуються послугами асенізаторів – непогане рішення проблеми заїзду машини на дачну ділянку.

Секції з сітки

Основа – та ж рабиця, яка натягується на металеву раму (з куточка або труби). Перевага в тому, що демонтаж секцій не займає багато часу. Як варіант – стулка, що відкривається.

види заборів для дачі - фото

Паркан з профнастилу

Цей варіант набуває все більшу популярність у дачників. Виготовлення паркану з профнастилу докладно описано в цій статті.

види заборів для дачі - фото

Плюси:

 • Естетичність огорожі. Правильна геометрія, рівномірність забарвлення, точна підгонка всіх елементів говорять самі за себе.
 • Довговічність і мінімальний догляд. Фарбування панелей (якщо вони від відомого виробника) тримається протягом тривалого часу.
 • Різноманіття варіантів. Як по відтінку, так і по збірці. В залежності від бажання дачника, подібні огорожі можуть бути глухими або з певним інтервалом між панелями.
 • Можливість «точкового» ремонту заміною однієї або декількох планок.
 • Низька парусність за рахунок підвищеної міцності. Вона забезпечується самим профілем металовиробів.
Читайте по темі:  Внутрішня обробка лазні: варіанти і матеріали

Інші, більш «екзотичні» матеріали для заборів використовуються, як правило, на території дачних масивів, які прийнято називати закритими. Тобто з обмеженим в’їздом (тільки для своїх) і надійною охороною.

види заборів для дачі - фото

Бетонний паркан

Доцільність встановлення на дачі вельми сумнівна. Хіба що якщо ділянка кутова, і поруч вулиця з інтенсивним рухом. У цьому випадку міцність конструкції – один з головних критеріїв вибору.

З полікарбонату

Подібні листи частіше використовуються для зонування території. Як зовнішній паркан середньостатистичним дачникам малоцікавий.

види заборів для дачі - фото

Плюси:

 • Гарне поєднання затіненості і світлопропускної здатності.
 • Простота монтажу.
 • Відсутність догляду за листовим парканом.
 • Оригінальність конструкції.

Мінуси:

 • Міцність викликає певні сумніви.
 • Висока вартість зведення, не для всіх.

Паркан з пластику

Ще одне оригінальне рішення для зовнішнього огородження ділянки.

види заборів для дачі - фото

Плюси:

 • Мінімальна вага.
 • Простота зведення.
 • Стійкість перед атмосферою.
 • Достатня міцність.
 • Завжди привабливий зовнішній вигляд.
 • Можливість комбінацій (за аналогією з профлистами).

До мінуса можна віднести високу вартість пластикового паркану.

види заборів для дачі - фото

Цегляний паркан

Надійність, естетичність, оригінальність, довговічність забезпечені. Тільки ось чи підходить він для звичайної дачі?

В принципі, для будівництва паркану на дачі можна використовувати все, що є під рукою (як і для альтанки — читайте). Наприклад, старі покришки від вантажівок. Єдине, про що не слід забувати, так це загальне оформлення ділянки, будинку та інших споруд. Яким би не був паркан – дорогим або дешевим – якщо він буде дисонувати з ландшафтом, можна сміливо стверджувати – гроші і сили витрачені даремно.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя