Внутрішня обробка лазні: варіанти і матеріали

80

Внутрішня обробка лазні

Оздоблення парної повинно проводитися з урахуванням особливого режиму. Тут висока температура поєднується з високою вологістю, а людина безпосередньо контактує з матеріалами. Ці умови висувають особливі вимоги до внутрішнього оздоблення.

Загальна інформація

Обробка парильні повинна вибиратися з урахуванням трьох основних моментів.

  • 1. У парній не застосовуються або можна застосовувати з великими обмеженнями синтетичні і штучні матеріали. Багато видів пластику при нагріванні починають виділяти в повітря запахи, що неприпустимо для парної. Тільки для Хамама з його дуже м’яким режимом використовуються сидіння, виготовлені на основі акрилової смоли.
  • 2. Висока температура в парній змушує шукати матеріали з низькою теплопровідністю. Контакт з металом, каменем, керамікою може призвести до опіків. Виняток знову становить турецька лазня з її теплим туманом. Для хамама оздоблення парилки мармуром або керамічною плиткою – звичайна справа.
  • 3. Поєднання високої температури і вологості вимагає захищати стіни від зволоження і утеплювати їх для зменшення втрат тепла.

Залишимо осторонь екзотичний хаммам і займемося обробкою російської лазні і сауни. Матеріалу для них, кращого ніж дерево, ще не придумали. Але і тут є свої тонкощі.

Фінська лазня

Сауна знайома самим сильним жаром серед лазень різних народів. В ній температура 80 0С – це для новачків. Досвідчені любителі гарячого повітря можуть прогрівати парилку до 120 0С.

Для цих умов потрібно вибирати деревину з невисокою щільністю. Добре підходить липа, дещо гірше – вільха. Дуб – дуже красива деревина, але в парній його краще не використовувати або використовувати в місцях, де дотик до нього виключено. Ця деревина відрізняється високою щільністю і краще інших порід проводить тепло. У парній дубова дошка буде набагато «гаряче» ніж, наприклад, липа.

Читайте по темі:  Який газовий обігрівач для дачі краще вибрати — огляд варіантів

Внутрішня обробка лазні

Сосна і ялина для сауни застосовується тільки після спеціальної обробки гарячим пором, у результаті якої деревина позбавляється смоли, яка присутня в порах і смоляних кишенях. Оздоблення парної необробленим деревом незабаром буде зіпсовано потьоками смоли, яка бруднить шкіру і може залишити опіки.

Російська парна

Російська парилка всередині має «клімат» м’якше, ніж в сауні, але набагато вище вологість. Щодо вибору деревини для обробки тут потрібно дотримуватися тих же правил, але більш низька температура дозволяє деякі поблажки. Ще одна відмінність – породи дерева, чутливі до вологи, потрібно використовувати дуже обережно і постійно доглядати за оздобленням, стежити за його станом. До таких порід, насамперед, відноситься липа.

Внутрішня обробка лазні

Підлога в парній

Біля підлоги температура звичайно не піднімається вище 40 0С, навіть у самої спекотної парильні. Тому на підлогу можна спокійно укладати керамічну плитку. Але при цьому слід враховувати великий діапазон коливань температури. Для плитки краще віддати перевагу невеликому формату – не більше ніж 300х300 мм, а для її приклеювання використовувати плитковий клей, призначений для облицювання підлог з підігрівом.

Внутрішня обробка лазні

Освітлення

Лампа освітлення, встановлена в парильні, піддається серйозному випробуванню на міцність. Для цього потрібно монтувати спеціальні закриті світильники з термостійкого скла з класом захисту не нижче ІР54 – це означає захист від проникнення дрібних частинок (пилу) та від бризок, які можуть потрапляти на світильник з будь-якого напрямку. При виборі лампи не можна перевищувати максимальну потужність, дозволену для конкретного світильника. Використовувати можна тільки лампи розжарювання, оскільки ні люмінесцентні, ні світлодіодні світильники не призначені для закритих світильників і швидко вийдуть з ладу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя