Основні правила в монохромному інтер’єрі

883

Основні правила в монохромному інтер'єрі

Монохромний інтер’єр – це інтер’єр, в якому колірне рішення побудоване на базі якогось одного кольору, але в різних його відтінках. Вважається, що такий інтер’єр – прерогатива дорогих бутіків, престижних ресторанів та інших елітних закладів.

Коли багато хто з нас чують словосполучення «монохромний інтер’єр», то у них виникають асоціації з нудним інтер’єром. Причиною такої реакції можна назвати стереотипи, через які інтер’єри, виконані з використанням одного кольору, здаються малоцікавими і швидко набридають. Але це зовсім не так.

Інтер’єр в такому стилі може бути виконаний на основі абсолютно будь-якого кольору. На сьогоднішній день популярністю користується поєднання в чорно-білому кольорі. Такий дизайн неодмінно можна віднести до класичного стилю.

Іншими словами, монохромний інтер’єр – це інтер’єр, який побудований на поєднанні багатьох відтінків одного кольору. Але слід зазначити, що навіть вітальня або спальня не будуть виглядати нудно і блякло.

Оригінальним стане інтер’єр у разі правильного підпорядкування багатьох відтінків однієї колірної гами. Тоді як, застосувавши невірне поєднання кольорів, можна повністю знищити вишуканість інтер’єру монохромного і в такому випадку ви будете засмучені.

Основні правила в монохромному інтер'єрі

Багато людей вважають за краще використовувати в інтер’єрах який-небудь один колір. Створення такого інтер’єру, в основі якого виділяється один домінуючий колір, є простим завданням для колірного рішення.

Його зможе виконати абсолютно будь-яка людина, будь то дизайнер або ж господар будинку. Якщо у вас буде бажання, то ви з легкістю зможете втілити такий інтер’єр на основі відтінків однієї колірної гами.

Майстру в дизайнерських роботах не потрібно використовувати всю палітру для створення неперевершеного інтер’єру. За допомогою тонкої гри кольорами і відтінками, півтонами він зможе створити більш ефектний результат, чим поєднання контрастних кольорів або строкатого набору фарб.

Монохромна обстановка сприяє релаксації очей, вона є спокійною і комфортною. Найчастіше монохромну інтер’єру віддають перевагу люди, які цінують спокійну колірну гамму або віддають свою перевагу одному колірному рішенню. Подібне стильове рішення не буде виглядати нудним у разі правильного поєднання відтінків і грамотного підбору фактур. І, більш того, такий інтер’єр може нести елегантність і витонченість смаку.

Нижче хотілося б розглянути, як необхідно правильно розподіляти відтінки одного кольору в інтер’єрі для створення оригінального рішення кімнати по колірній гамі. Елементи великого розміру повинні бути світлі. А предмети меблів повинні бути темними, аксесуари – ще темніше.

Якщо у вашому інтер’єрі домінують світлі кольори, то стіни повинні мати темний колір, а меблі – світлий. Також можна вибрати і темний колір, але для такого рішення складніше буде підбирати поєднання відтінків.

Необхідно пам’ятати про важливу деталі, а саме наявність світлого килима, який може зробити приміщення світлим, і при цьому нейтралізує темний тон стін.

Для того щоб досягти очікуваного результату ви повинні дотримуватися деяких важливих правил.

По-перше, важливу роль мають кольори, а саме слід звернути увагу на головний колір і додатковий. В основі цього стилю повинен домінувати завжди один колір в доповненні з іншими. Віддінки білого, сірого, чорного, сріблястого і золотого можуть стати кольорами-помічниками. Згадуючи головний колір, варто звертати увагу на наступне: щоб інтер’єр не став нудним і одноманітним, ви повинні застосувати різні відтінки одного і того ж колірного рішення. Припустимо, до синього кольору підійде вся гама-від небесно-блакитного до насиченого темно-синього кольору.

Основні правила в монохромному інтер'єрі

По-друге, необхідно звертати увагу на фактуру. Один відтінок одного кольору зможе сприйматися по-різному і це буде залежати саме від фактури. Поверхня одного кольору буде добре поєднуватися з зображеннями, різними візерунками, які можуть бути застосовані в оформленні шпалер або іншого декору. Професіонали радять використовувати глянцеві і матові поверхні. Такі поверхні підійдуть в оформленні стін, колон, поверхні столиків і комодів. Не слід зловживати такими поверхнями для того, щоб декоративна краса не засліпила очі. Також можна застосувати використання об’ємних елементів у поєднанні з гладкими. Кладка з каменю, плити, панелі та багато схожих матеріалів можуть посприяти розбавленню кольору, а також і виділення різних зон.

Читайте по темі:  Як і яку люстру вибрати

По-третє, важливу роль відіграє світлове рішення. За допомогою оригінального світлового дизайнерського рішення можна легко оживити будь-який інтер’єр. Наприклад, можна створити цікавий світловий ефект, використовуючи багаторівневу стелю, точкові і стрічкові світильники. Але також і традиційна люстра, яка виконана в оригінальному дизайні, здатна стати прикрасою кімнати і надати дизайну «родзинку».

Якщо ви будете дотримуватися цих простих правил, то ви зможете втілити монохромний інтер’єр у своїй улюбленій кольоровій гамі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя