Захист рослин від шкідників

25

Захист рослин від шкідників

Захист рослин від шкідників і хвороб – сукупність прийомів, які обов’язково повинні проводитися на садовій ділянці. Незважаючи на дбайливий догляд за посадками, полив, прополку, всі зусилля можуть виявитися марними, тому дуже важливо своєчасно виконувати різного роду заходи.

Заходи по боротьбі зі шкідливими комахами і хворобами

Плодові та ягідні культури за весь час зростання можуть бути пошкоджені різними вірусами, комахами та гризунами. Це стає причиною відсутності врожаю або поганої якості плодів. Неправильно продумана плодозміна у багаторічних рослин стає причиною появи шкідливих організмів, тому дуже важлива систематична боротьба з ними ще на етапі закладки плантації. Щоб зрозуміти, як захистити садові рослини від шкідників, необхідно знати, які способи боротьби з ними існують. Виділяють агротехнічні, біологічні способи, а також механічні та хімічні.

Агротехнічні заходи

Даний спосіб захисту садових рослин в основному зводиться до загального догляду за садом. У комплекс необхідних заходів входить:

  • правильний вибір місця для висаджування рослин;
  • посадка культур, стійких до шкідників і хвороб;
  • наявність сівозміни;
  • обробка грунту в належний час;
  • використання якісного органічного добрива, наприклад, аргумін;
  • видалення сухих гілок та ін.
Аргумін
Органічне добриво, Аргумін 5 кг

Вірний вибір місця і правильне розміщення насаджень на ділянці є одним з головних критеріїв здоров’я саду. Захистити сад від шкідливих комах і хвороб дозволяє своєчасна обробка грунту. Це допоможе позбутися від тих шкідників, розвиток яких в певний період часу проходить в ґрунті. Є шкідники, які спочатку розвиваються на бур’янах, а потім вже переходять і на культурні рослини. Тому важливо своєчасно на ділянці знищувати бур’ян, який з’явився.

Читайте по темі:  Обрізка та укриття троянд на зиму: фото-інструкція від досвідченого садівника

Обрізка чагарників – один з основних способів не тільки догляду, але і захисту рослин від шкідників. Видалення хворих і сухих гілок (за умови подальшого їх спалювання) сприяє загибелі короїда, смородинної златки, галиці, деревниці та ін. Застосовуючи калійні добрива, вже через 2 роки можна повністю вилікувати кущі агрусу від сферотеки, не використовуючи пестициди. Перекопування грунту призводить до загибелі таких комах, як казарка, букарка, вишневий слоник, агрусова вогнівка.

Біологічний спосіб

Біологічний захист рослин від шкідників і збудників хвороб має на увазі залучення для боротьби з ними хижих комах, кліщів і птахів, що харчуються комахами. Наприклад, сонечко допоможе позбутися від попелиці, щитівок; жужелиці поїдають гусениць і лялечок метеликів; златоглазки, трипси і хижі кліщі прекрасно справляються з личинками і дорослими комахами. У великій кількості шкідливих комах знищують птахи, мурахи, жаби, їжаки і кроти. Для біологічного захисту саду можна використовувати такі препарати, які є екологічно безпечними і не завдають шкоди людині.

Механічні заходи

Механічний захист городу від шкідників полягає у фізичному знищенні комах та гризунів що завдають шкоди культурам. Також необхідно створити всілякі перешкоди, щоб шкідники не змогли проникнути до плодових дерев та їх крони. До механічних заходів можна віднести: знищення гнізд глоду і златогузки за допомогою спалювання; окантовування дерев ловчим поясом; збір шкідливих комах (гусениць, білявки капустяної і т.д.).

Хімічний спосіб

Найбільш дієвою в боротьбі зі збудниками хвороб і шкідниками є хімічний захист рослин і дерев. Хімічний захист для саду виправданий лише тоді, коли шкідників на ділянці розвелося вже занадто багато.

Важливо не помилитися і правильно вибрати препарат з урахуванням його впливу як на шкідливі організми, так і на корисні. Якщо вашу ділянку заселили миші, криси, полівки чи інші гризуни ефективний засіб боротьби з ними буде шторм родентицид.  Необхідно уважно вивчити інструкцію, дотримуватися дозування, термінів і кратність обробки. Працюючи з хімічними засобами, важливо дотримуватися необхідних запобіжних заходів.

Читайте по темі:  Кофейное дерево у вас дома: тонкости агрокультуры
Шторм
Родентицид Шторм – швидкодіючий і найбільш ефективний засіб для боротьби з пацюками й мишами

Варто врахувати, що в період цвітіння сади обприскувати заборонено, оскільки це може привести до загибелі бджіл і корисних комах. Обробляти ділянку краще вранці або ввечері, порив вітру не повинен бути більше 4 м/сек.

Безумовно, в боротьбі з шкідниками і хворобами, садівники вдаються до різних методів і засобів. Однак регулярні профілактичні роботи на садовій ділянці допоможуть не тільки скоротити кількість шкідливих комах, але і часом уберегти від їх появи.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...