Размножим і преумножим: як правильно і коли пересаджувати полуницю

81

Головна причина, чому потрібно пересаджувати полуницю – помітна втрата врожайності на четвертому і наступних роках зростання рослини на одному місці. Цю процедуру можна проводити як c ремонтантными чи багаторазовими, так і з одноразовими сортами. Пересадка дозволяє відновити і омолодити полуницю.

Коли можна пересаджувати полуницю

Кущі полуниці важливо пересаджувати без квіток. Квітуча полуниця дуже чутлива і важко переносить переїзд на нове місце. Якщо пересаджують в кінці літа або восени, то c куща вже повинен бути зібраний урожай.

Размножим и преумножим: как правильно и когда пересаживать клубнику

Весняну пересадку проводять в залежності від погодних умов. Необхідно, щоб ґрунт прогрівся на 6-8 0С. Саме така температура ідеально підходить для вкорінення.

Влітку полуницю розсаджують після збору врожаю. При дозріванні врожаю рослина всі свої сили витрачає на їх ріст і молоді паростки і вуса стають слабкими. В залежності від сорту полуниці, ягоду починають розсаджувати в кінці липня і в серпні.

Осінь – найкращий варіант, коли можна пересаджувати полуницю. В цей час погода вже не спекотна, дощі йдуть частіше, тому догляд за нею після пересадки буде мінімальний. Пересаджувати ягоду можна вже з кінця серпня.

Размножим и преумножим: как правильно и когда пересаживать клубнику

Пізно пересаджувати не потрібно, головне, щоб до перших заморозків залишалося не менше 20-ти днів і робити це слід в похмуру погоду. Якщо осінь видалася теплою, то можна пересаджувати її і в сонячний день, але робити це потрібно ввечері.

Заздалегідь кущі полуниці для пересадки викопувати не потрібно, інакше їх коріння сильно обветрятся або засохнуть. Землю з коріння при пересадці повністю прибирати не треба, а краще їх збризнути водою, а потім загорнути корінці в поліетилен, так корені не пересохнуть і кущ доживе до посадки.

Размножим и преумножим: как правильно и когда пересаживать клубнику

Для пересадки завжди потрібно вибирати тільки молоді кущі, старі навряд чи будуть добре плодоносити. Ідеальний варіант, це відібрати молоді кущики-дволітки, хоча для пересадки підійдуть і однолітки, які виросли з вусів.

Читайте по темі:  Секрети вирощування кавунів у теплиці від досвідчених агрономів

У разі пересадки однорічних кущів беруть тільки ті, які ростуть від самого першого з вусів. У них краще розвинені коріння, а це значить, що і приживання у таких кущів набагато вище. Можна відібрати кущі і з наступних вусів, але у такому разі багато таких кущів просто не приживеться.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...