Як зробити отвір під двері в несучій стіні?

21

Якщо ремонт дійшов до перепланування, то в результаті, господарям хочеться отримати щось кардинально нове, що відповідає сучасним поняттям про зручність квартири.

Як зробити отвір під двері в несучій стіні?

Як правило, що б втілити таку мрію в життя, потрібно зносити існуючі перегородки або робити отвір в несучій стіні. Така стіна – це один з елементів несучої конструкції будівлі, які в своїй сукупності, статично взаємодіючи одна з одною, забезпечують необхідну стійкість і міцність домобудівництва. Зрозуміло, що будь-яке втручання в цю систему може призвести до фатальних наслідків.

Тому до цього питання треба підходити дуже відповідально.

Основи прорізів у стінах

Починати треба з ознайомлення з проектом, за яким побудовано будівлю. На підставі даних проекту проводяться необхідні розрахунки несучої здатності домобудівництва, і робиться висновок про можливість (або неможливість) влаштування отворів.

Природно, сам квартиронаймач таких розрахунків зробити не може, йому необхідно звернутися в спеціалізовану організацію за переплануванням. Без цього ніякі перебудовні роботи неможливі. Якщо проводити не узаконені роботи з влаштування отворів, то можна не тільки отримати покарання згідно з адміністративним кодексом, але і заплатити зовсім не маленьку суму за проведення робіт з відновлення несучої стіни.

Що потрібно знати перш, ніж звертатися за погодженням до фахівця:

  • Якщо ваші сусіди вже виконували якісь перепланування з несучими стінами, то можливо, що несуча здатність будівлі вже ослаблена до критичного значення. І ви, заплативши гроші за виклик фахівця, дозволу на перебудову не отримаєте.

Отже, у вас на руках є проект та дозвіл на перепланування. Можна сміливо починати будівельні роботи, якщо ви впевнені у своїх силах. Економія коштів буде досить значна.

Розглянемо, як зробити отвір в несучій стіні з бетону:

  • Згідно проекту, проводимо розмітку майбутнього отвору. Наносимо олівцем точки прив’язки по одній стороні стіни, ретельно відмірюючи потрібні розміри.
  • Потім переносимо отриманий периметр отвору на іншу сторону стіни. Простіше всього це зробити, просвердливши отвори по ключових точках периметра, і з’єднавши їх між собою.
  • За габаритами отвору (з двох сторін стіни), свердлимо отвори з кроком 3-4 см, діаметром 10-12 мм.
  • Далі, з допомогою алмазного різання, вирізуємо по отворам тіло отвору. Робимо це з двох сторін — так вирізати отвір в стіні буде набагато легше. Якщо неможливо дістати спеціалізований інструмент, то в домашніх умовах можна скористатися болгаркою і колом з алмазним напиленням. При виробництві робіт, пил прибираємо за допомогою будівельного пилососа.
  • Тіло отвору розбиваємо на 10-12 частин, і акуратно видаляємо їх. Якщо підлога чистова, то перед видаленням шматків стіни, її бажано застелити дошками.
  • Далі, згідно з проектом, виконуємо вузли примикання обв’язки отвору до стіни. Обв’язку отвору робимо з металопрокату. Практика показує, що надійніше всього буде обв’язка куточками, розміри якого повинні бути вказані в документах. Ось приклад з реального проекту: куточком, перетином 100*63 мм і товщиною 10 мм, зміцнюють боки і верх отвору; куточок 75*75 мм, товщиною 8мм йде на його нижню частину. Кріпильні та обв’язувальні елементи — пластини, шириною 100 мм і товщиною 8 мм; куточок 100*100 мм і товщиною 10 мм, під штифти використовуємо арматуру діаметром 12 мм.
  • Для більш надійного посилення обв’язки отвору, кожен з куточків кріпимо штифтами до стіни, незалежно один від одного.
  • Поперечні пластини і обв’язувальні куточки (верхні і нижні) проварюють по периметру примикання до куточків обв’язки. Наприклад, деякі майстри не проварюють торці елементів. Так робити не можна.
Читайте по темі:  Як утеплити фасад будинку пінопластом

Для отримання штифта, шматок арматури забиваємо під кутом 45 градусів в заздалегідь просвердлений отвір, приварюємо його до куточка. У гарячому стані, арматуру легко направити під потрібним кутом. Далі, маленькою болгаркою, відрізаємо зайве від шматка, і приварюють до куточка одержаний штифт.

Зачищаємо зварні шви, виробляємо забарвлення і зачеканюємо цементно-піщаним розчином всі утворені в ході робіт ділянки між металом і стіною.
Пробивання отвору в стіні з цегли йде за іншою технологією. Нагадуємо, що всі розміри і тип металопрокату визначається проектом. Як правило, це швелер.

Готуємо несучу частину перемички. Беремо два швелера однакової довжини. Що б отримати хороші отвори, накладаємо швелера один на одного, і просвердлюємо їх. Діаметр болтів не менше 20мм. Відстань між ними не більше 50 см.
Розвантажуємо несучу стіну за допомогою опор.

У розміченому місці, вибираємо перфоратором нішу під швелер. Нішу заповнюємо густим цементним розчином, садимо туди швелер порожнистою частиною назовні, і розклинюємо його. На наступний день, те ж саме проробляємо з іншого боку стіни, відразу ж вставляємо болти і міцно стягуємо їх.

Заповнюємо порожнечі розчином. Порожнини швелера можна буде заповнити шматками з легких бетонів.

Після того, як затвердіє розчин, перемичка буде готова прийняти на себе навантаження. Ми можемо прибрати опори, і почати пробивати отвір. Довжина опори швелера на стіну повинна бути 15 см плюс висота швелера.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя