Як правильно свердлить цегляну стіну дрилем : послідовне виконання процесу

337

Свердління цегляної стіни включає в себе практичну реалізацію певних навичок, а також підготовчі процеси щодо використовуваного інструменту і обробляємої поверхні, власне, – цегляної стіни.

Якість кінцевого результату залежить від типу використовуваного свердла. Останнє повинно володіти міцністю, яка перевершує міцність цегли використаного на момент кладки. Зазвичай, використовують побідитові свердла діаметром 4, 6, 8 і 12 мм, відповідно.

Інструменти і інвентар

Поданий нижче перелік є оптимальним щодо процесу свердління, а якщо точніше – реалізація поставленої задачі без переривання самого процесу.

Отже, перелік складається з таких найменувань:

  • дриль ударної дії;
  • дюбеля;
  • свердло (побідитове / 4 – 12 мм);
  • фігурна викрутка;
  • металошукач з обмеженим радіусом дії;
  • холодна вода, налита в будь-яку зручну ємність;
  • металеве керно;
  • елемент захисту очей.

Підготовка інструменту

Інструмент, який використовується в процесі свердління цегляної стіни, – дриль ударної дії. Така дрель обов’язково повинна бути потужною, а значить мати не менше 600 Вт 2500 тисячі оборотів в хвилину. Головна особливість, на яку варто звернути увагу, – наявність можливості плавного регулювання обертів до максимальних.

Якщо покупка дрилі – ще в майбутньому, то акцент варто робити на дрилі з реверсним обертанням, а також самозатискним патроном. Останній виключає необхідність постійного використання ключа для затиску свердел, хоча і йде в комплекті.

Наявність ударної функції є обов’язковою умовою, оскільки її відсутність безсумнівно призведе до:

  • перегріву свердла, а зокрема наплавлення з побідиту (раптове зношування ріжучої частини);
  • звичайному тиску свердла без задіяння ріжучої кромки, так як підвищується виключно статичне навантаження.

Як свердлити цегляну стіну дрилем

Підготовчі роботи: позиціонування щодо цегляної стіни

Підготовчі роботи щодо самої цегляної стіни безпосередньо перед свердлінням носять більше ознайомлюючий характер, ніж «стратегічний» – проектний. З точки зору безпечного виконання таких робіт необхідно скористатися металошукачем, який був вказаний у переліку вище.

Читайте по темі:  Як зберігати рідкі шпалери: особливості і секрети

Його практичне застосування безпосередньо перед свердлінням дозволить виключити можливість пошкодження проводки, внутрішніх опалювальних систем, а також різних армуючих компонентів.

Як свердлити цегляну стіну дрилем

Позначки розеток, вимикачів і світильників – завершальний етап підготовки. Беручи до уваги особливості прокладки електричних проводів від вищезгаданих «точок» до розподільної коробки, а це, зазвичай, вертикальна прокладка, але не виключаючи можливості діагональної, визначаємося з місцем свердління.

Незважаючи на передбачувану точність у виборі місця свердління, поглиблення на перші 10-20 мм необхідно виконувати викруткою. Використання такої дозволить своєчасно визначити втоплені в штукатурці комунікації, а також уникнути їх критичного пошкодження.

Безпосереднє свердління цегляної стіни

Відповідь на питання як свердлити цегляну стіну дрилем можна отримати виключно за рахунок самостійних практичних напрацювань. Отже, приступимо!

Як свердлити цегляну стіну дрилем

Сам процес свердління, незалежно від обробки цегляної стіни або його повної відсутності, починається з нанесення позначки. Дірка в стіні намічається керном. Навіщо це потрібно? Після використання керна залишається незначне заглиблення, що надійно фіксує ріжучу частину свердла на початковому етапі роботи.

Дриль, протягом усього свердління, необхідно тримати рівно, так як в противному випадку ріжучий елемент (побідитове свердло) зламається.

Людський фактор впливу на дриль і статичне навантаження на свердло – взаємопов’язані величини. Перший, а саме «натиснення» на дриль, повинно бути плавним і м’яким, незважаючи на необхідність значних навантажень з метою досягнення кінцевого результату.

Якщо зі значними статичними навантаженнями можна справиться за рахунок регулярного охолодження свердла (повернення сплаву вольфраму і кобальту в початковий стан), то рівномірне буріння – результат рівномірного і плавного впливу на сам інструмент.

Використання охолоджувальної рідини (води) в процесі свердління може пошкодити інструмент. Робоче ріжуче побідитове свердло опускається у воду лише на 70% від робочої довжини, тобто тієї, яка залишилася після закріплення останнього в патрон.

Процес свердління одноманітний і не вимагає особливих навичок, але при цьому вимагає значної уваги. Так, наприклад, останнім допоможе визначити і, природно, подолати перепалену цеглу, якщо, звичайно, така попалася на шляху свердління. Визначити перепалену цегла можна за кольором пилу. Зазвичай, вона чорна.

Читайте по темі:  Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

Проходження таких ділянок необхідно здійснювати на низьких обертах, які, в свою чергу, поєднувати з активацією ударної функції. Дотримуючись цих дві умови, а також приклавши зусилля по відношенню до самого інструменту, необхідно ретельно контролювати нагрів победитового свердла.

Свердління отворів розміром 12 мм вимагає дещо іншого підходу, а саме послідовного використання всіх перерахованих вище розмірів побідитових свердел. Починати свердління цегляної стіни під отвір у 12 мм необхідно почати зі свердла розміром 4 або 6 мм.

Одним з таких свердел досягається запланована глибина, потім ширина отвору розширюється 10-ти мм свердлом. Після того, як глибина щодо попереднього розміру свердла була досягнута, аналогічну дію варто повторити зі свердлом у 12 мм.

Беручи до уваги таку технологію по досягненню необхідного діаметра отвору, а саме діаметру в 12 мм, кінцевий результат буде досягнутий набагато швидше, і, при цьому, минаючи зайві зусилля. Щодо того, як швидко і якісно свердлити будь-яку цегляну стіну дрилем з метою отримання діаметру, наприклад, в 30 мм, варто звернути увагу на алмазне буріння.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...