Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв

7

Існує велика кількість різновидів обігрівачів, що дозволяють опалювати приміщення. Основна частина приладів працює на електриці. Великою популярністю серед власників нерухомості користуються галогенні обігрівачі, які здатні видавати невидиме оку інфрачервоне випромінювання. Поверхня предметів поступово нагрівається. Галогеновий обігрівач відрізняється від інших видів нагрівачів високою економічністю, безпекою, малогабаритністю і відсутністю шуму в процесі роботи.

Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв

Галогеновий прилад відсікає потік холодного повітря завдяки конвективній здатності.

Будова та принцип дії галогенового обігрівача

В основу конструкції галогенних обігрівачів закладені Галогенні лампи. Кількість дозволяє отримати прилади різної потужності.

У корпусну частину виробник встановлює елемент світловідбивача, що дозволяє домогтися формування напрямку теплового потоку. Галогенні лампи закривають сіточкою з метою запобігання опіків.

Опалювальний пристрій необхідно підключати до електромережі. Виробник оснащує прилад різними режимами потужності, налаштувати їх можна за допомогою регулятора, розташованого на панелі обігрівача.

Галогенні лампи виконують функцію нагрівального елемента. Вони являють собою трубчасті колби, довжина яких знаходиться в межах 20-50 см. Всередині кожна оболонка заповнена буферним газом, що не допускає перегорання спіралі під час нагрівання від струму електрики.

Галогенове обладнання відрізняється від інших опалювальних приладів швидким нагріванням. Всього за 100-120 секунд атоми вольфраму починають відриватися від спіралі і осідають на ній. Це сприяє сильному нагріванню. Підключена до мережі лампа виділяє світло і інфрачервоні потоки хвиль. Тепловий потік направляється не на обігрів повітря, а на нагрівання предметів, які розташовані в кімнаті. Приміщення починає опалюватися від предметів, від яких виходить тепло.

Варто враховувати, що тривале використання галогенного пристрою стає причиною висушування повітря. Саме тому фахівці рекомендують включати в кімнаті зволожувач.

Читайте по темі:  Встановлення газового котла в будинку – вимоги, правила

Важливо! Невелика вага обігрівача, дозволяє з легкістю переносити його з однієї кімнати в іншу.

Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв

Стельовий варіант галогенового приладу переважно використовують в приміщеннях з високими стелями

Види галогенових обігрівачів

Виробники випускають галогенні опалювальні прилади декількох різновидів. Нижче представлена інформація, яка допоможе ознайомитися з кожним типом пристрою.

Галогенові пристрої можуть відрізнятися за призначенням:

 • побутовий тип, потужність якого не перевищує 3 кВт;
 • промисловий тип, потужність якого більше 3 кВт.

Згідно з виконанням галогенові обігрівачі можуть бути трьох видів:

 • Підлоговими – поширений різновид, який оснащений коліщатками, що дозволяють з легкістю транспортувати пристрій.
 • Настінними – обігрівачі, які призначені для опалення приміщень невеликої площі. Рекомендується монтувати прилади на відстані 140-150 см від поверхні підлоги. Важливо забезпечити хорошу теплоізоляцію основи, яка виконана з жароміцного матеріалу.
 • Стельові. Монтаж нагрівача здійснюють за допомогою кронштейнів до основи стелі. Важливо облаштувати жаростійку теплоізоляцію основи. Стельові нагрівачі встановлюють в приміщеннях, висота стель в яких перевищує 3 м.

Плюси і мінуси галогенового обігрівача

Серед основних переваг галогенних приладів, варто виділити:

 • пожежна безпека, що дає можливість встановлювати їх в дерев’яних будинках;
 • швидкий обігрів кімнати (випромінювання нагріває не тільки предмети в приміщенні, але і тварин, людей);
 • відсутність шуму в роботі;
 • довговічність, термін експлуатації може перевищувати 20 років;
 • високу економічність приладу;
 • регулювання температурного режиму і можливість настроювання часу відключення обігрівача;
 • відсутність виділень небезпечних речовин в процесі роботи приладу;
 • випромінювач сприяє знищенню вірусів, які небезпечні для людини.

До недоліків галогенного нагрівача можна віднести:

 • швидке зниження температури в приміщенні після того, як прилад відключається;
 • пересушування твердих поверхонь;
 • необхідність використання зволожувачів повітря;
 • негативний вплив на лакофарбові покриття і меблеві тканини.Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв

Вимоги до обігрівача

Підбираючи електричний галогеновий обігрівач, рекомендується звертати увагу на:

 • потужність приладу – на кожні 10 кв. м площі потрібно 1,3 кВт;
 • надійність монтажу (в залежності від того, в якому стані знаходяться стіни і стеля, слід підібрати ідеально відповідний тип монтажу);
 • безпека (наявність керамічного або базальтового ізолятора і пристрою заземлення, дозволить уникнути електротравм);
 • наявність датчика захисту від перегріву здатне запобігти займання приладу;
 • висока якість опалювального обладнання.

Особливості експлуатації

Стельові моделі відрізняються простотою в обслуговуванні і потребують лише підтримки їх чистоти. Підлогові або настінні пристрої рекомендується встановлювати на відстані 120-150 см від поверхні підлоги та інших предметів. Не можна допускати, щоб речі знаходилися на обігрівачі, що дасть можливість запобігти загоряння. Накривати опалювальний прилад шторою або тюлем також забороняється. Функціонуючий прилад краще не чіпати руками, щоб не отримати термічний опік шкірного покриву. Кожні 5-7 днів, слід займатися очищенням галогенного приладу від пилу.

Важливо! Галогенові обігрівачі для дому здатні виділяти короткі світлові хвилі, що роблять негативний вплив на організм людини. Саме тому не рекомендується використовувати пристрій тривалий період часу.

Правила безпеки

Найбільш безпечні стельові моделі галогенових обігрівачів, так як вони недоступні для механічних пошкоджень та знаходяться на значній відстані від дітей і тварин. Стельові варіанти нагрівачів потребують лише систематичного очищення від пилу. Нижче представлена інформація щодо правил безпечного використання галогенових приладів настінного і підлогового типу:

 • Обігрівачі повинні бути розташовані від поверхні підлоги і стелі на відстані 120-150 см. предмети можуть бути розміщені не ближче, ніж в 100 см від приладу.
 • Неприпустимо накривати пристрій.
 • Не можна тривалий період часу використовувати пристрій для опалення кімнати, це дасть можливість мінімізувати ризик отримання негативного впливу випромінювання на організм людини.
 • Лампи галогенного приладу повинні володіти спеціальним покриттям, що сприяє ослабленню їх світіння при обігріві.Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв
Читайте по темі:  Радіатори опалення для дачі: плюси і мінуси різних варіантів

Галогеновий обігрівач – це різновид інфрачервоного опалювального приладу. Пристрій оснащений нагрівальною вольфрамовою ниткою, оточеною інертним газом. Завдяки нитці відбувається інфрачервоне випромінювання в діапазоні коротких хвиль. Галогенний прилад один з кращих різновидів ІЧ-пристроїв, так як опалює кімнату набагато швидше мікатермічного і кварцового нагрівачів завдяки сильному розігріванню нитки.

Який обігрівач кращий: кварцовий або галогеновий

Широкий асортимент нагрівачів змушує замислитися, чим відрізняється кварцовий обігрівач від галогенового, і якому варіанту варто віддати перевагу. Максимальна потужність кварцового опалювального приладу дозволяє обігріти кімнату, площа якої знаходиться в межах 10-15 кв. м, в залежності від того, наскільки добре виконана теплоізоляція кімнати. Моноліти використовують в основному в якості допоміжного опалювального пристрою для підтримки тепла в гаражі, або на веранді. Розігрівається кварцовий нагрівач до максимального температурного режиму протягом 18-22 хвилин. Остигає близько 40 хвилин. Економічність кварцового пристрою є вагомою перевагою.

Галогенні прилади в свою чергу відрізняються швидким нагріванням. Всього за 100-120 секунд пристрій досягає максимальної температури. Атоми вольфрамової нитки, відірвавшись від спіралі, починають знову на неї осідати, що стає причиною такого швидкого нагрівання.

І кварцовий, і галогеновий обігрівачі досить ефективно справляються із завданням підтримки тепла в кімнаті в зимовий період. Який з них кращий, сказати складно, так як перший більш економічний, а другий дозволяє опалювати житлоплощу за короткий проміжок часу.

Обігрівач з галогенової лампи своїми руками

При бажанні можна зробити обігрівач з галогенових ламп своїми руками. Для цього потрібно підготувати відповідну ємність, розміри якої знаходяться в межах 40*60 см (наприклад, банку для фарби). Ємність очищають і просушують. Всередину банки встановлюють цеглу і галогенову лампу, яка під час випромінювання світла нагрівається до 40-50 градусів. Дроти від лампи виводяться назовні. Зверху конструкцію накривають металевим коробом, в якому відсутнє днище.

Важливо! Банку з галогеновою лампою потрібно встановити на ніжки, що дасть можливість запобігти перегріванню поверхні підлоги.

Галогеновий обігрівач: плюси та мінуси пристроїв

Галогенові обігрівачі безпечні, тому їх можна використовувати навіть в дерев’яних будинках.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя