Як вибрати вібратор для бетону

88

Не секрет, що бетон стає по-справжньому міцним тільки після копіткої роботи будівельників. У спекотну погоду йому необхідний захист від пересихання, взимку утеплення і електропрогрів. А ось глибинний вібратор для бетону будівельні норми вимагають використовувати в будь-який час року при заливці масивних конструкцій (фундаментів, колон, перекриттів). Без цього пристрою міцність штучного каменю знижується мінімум на 20%, що створює реальну небезпеку руйнування відповідальних частин будівлі.

У приватному будівництві рахунок бетону йде не на тисячі, а на десятки кубів. Проте, глибинний вібратор і тут необхідний.

Навіщо потрібен глибинний вібратор?

Структура свіжоприготованого бетону (гранулометричний склад) досить неоднорідна. У ньому міститься великий щебінь і дрібний пісок, цементне молочко, вода і повітря. Якщо просто «плюхнути» бетонну суміш в опалубку, нічого доброго з цього не вийде. Повітряні раковини знизять міцність затверділого бетону, а щебінь і пісок потребують компактної упаковки.

Будівельний вібратор приводячи в рух тверді частинки бетонної суміші. В результаті повітря видавлюється на поверхню, а наповнювач рівномірно розподіляється всередині конструкції.

Той, хто користувався цим інструментом, зауважив, що бетон буквально на очах сідає в опалубці і його первинний об’єм зменшується майже на третину. Після такої обробки головний ворог бетону – порожнечі зникають, а його міцність досягає нормативного максимуму.

Як працює глибинний вібратор для бетону?

Ключова умова для створення вібраційних коливань – ексцентриковий вал, що обертається з великою частотою. У глибинному вібраторі він розташований в булави (вібронаконечники) – масивному сталевому циліндрі, закріпленому на кінці гнучкого валу. Двигун обертає вібровал через сталевий трос, закритий пластиковою або гумовою оболонкою.

Працювати з глибинним вібратором нескладно. Зануривши вібробулави в свіжий бетон, пристрій включають і ущільнюють суміш до моменту припинення її опади у опалубці. Після цього інструмент по черзі занурюють в сусідні ділянки бетону, повторюючи робочий процес.

Читайте по темі:  Білий електричний камін – привабливість, різновиди, поради з вибору

Різновиди глибинних віброущільнювачів бетону

Існує чотири види силових установок, що активують коливання вібронаконечника: електричний двигун, бензиновий і дизельний мотор, повітряний компресор.

Електричні глибинні вібратори використовуються частіше за інших, оскільки більшість будівництв має центральне електропостачання.

Як вибрати вібратор для бетону
Електричний глибинний ущільнювач з набором вібронаконечником

Бензинові і дизельні заглибні вібратори повністю автономні і незамінні на об’єктах, розташованих далеко від ЛЕП.

Як вибрати вібратор для бетону
Бензиновий глибинний вібратор

Пневматичні установки великого поширення в приватному будівництві не отримали.

В останні роки на ринку з’явилися акумуляторні заглибні вібратори. Вони не поступаються бензиновим за рівнем автономності, але набагато легші і компактніші.

Як вибрати вібратор для бетону
Акумуляторний глибинний віброущільнювач

У радянський період на будівництвах застосовувалися вібратори, що працюють в одному частотному діапазоні. Сьогодні у продажу можна зустріти пристрої, що створюють віброколивання низької, середньої і високої частоти, а також полічастотні установки. Така градація обумовлена тим, що бетонна суміш містить різні за вагою і крупності частинки. Для їх оптимального ущільнення потрібна різна частота вібрації.

По виду використовуваної змінної напруги електричні глибинні ущільнювачі бетону діляться на два типи: трифазні і однофазні. Перші більш потужні і відносяться до категорії професійного інструменту. Другі незамінні в індивідуальному будівництві, де немає трифазної електролінії.

Основні характеристики і особливості вибору

Перший показник, на який потрібно звернути увагу при виборі глибинного вібратора, – потужність. Від неї залежить час безперервної роботи інструменту. Для побутових потреб буде достатньо 750-1500 Ватт. Для роботи на великій будові потрібен віброущільнювач потужністю не менше 3-4 кВт.

Як вибрати вібратор для бетону

Другий робочий параметр – частота вібрації наконечника. Для ущільнення дрібнозернистого бетону оптимально підходять високочастотні пристрої (частота вібрації від 10 000 віб./хв). Амплітуда коливань у них дуже низька. Таке поєднання частоти і амплітуди дозволяє всім частинкам бетону ущільнитися максимально компактно.

Для бетонних сумішей великих фракцій краще використовувати глибинні вібратори низької частоти (до 3500 віб. / хв.).

Для використання в домашньому будівництві краще купити портативний вібратор для бетону середньої частоти (3500-9000 віб. / хв.) Він однаково добре працює як для дрібнозернистих сумішей, так і по бетону з великим щебенем.

Другий показник – вага пристрою. Для приватної забудови оптимальний ручний електричний віброущільнювач. З ним можна працювати без помічника. Цей інструмент займає мінімум місця при зберіганні і зручний в транспортуванні.

Вага ручного ущільнювача бетону не перевищує 6 кг. Більш потужні віброустановки важать близько 20 кг. Їх використовують невеликі будівельні бригади. Для роботи на професійному обладнанні (вага до 100 кг) потрібно кілька людей, а для його перевезення потрібен досить місткий автомобіль.

Вибираючи погружний вібратор потрібно приділити увагу розмірам і довжині робочого наконечника. Для ущільнення армованого бетону краще купити вібробулави невеликого діаметра (25-50 мм). Для роботи з неармованим бетоном оптимально підійде вібронаконечник більшого діаметра (до 110 мм). Він ущільнить суміш якісніше і швидше, ніж більш тонка вібробулава.

Для роботи в глибокій опалубці (заливні палі, колони, високий ростверк) довжину гнучкого вала вібратора підбирають з такого розрахунку: висота опалубки + 1 метр.

Відомі марки, орієнтовні ціни

Серед виробників глибинних вібраторів для бетону на 220 В слід назвати торгові марки Червоний Маяк, Енергомаш і Калібр. Їхня продукція при оптимальному співвідношенні якості і ціни по робочим параметрами не поступається дорогим аналогам. Електромеханічні вібратори цих виробників (потужність від 750 Вт, діаметр наконечника 30-51 мм) можна придбати за ціною від 1-2 тис грн.

Як вибрати вібратор для бетону
Бюджетний інструмент Енергомаш БВ-71101

Більш потужний інструмент фірм Енергомаш і Червоний маяк (потужність 1,3-2,0 кВт, довжина вала 4 метри, діаметр булави 38-51 мм) продається за цінами від 3 до 8 тис грн.

Як вибрати вібратор для бетону
Червоний Маяк ЕПК -1300

Бренди, що заслужили довіру покупців, – Wacker Neuson (Німеччина) і Makita (Японія).

Читайте по темі:  Котли Italtherm: в чому італійці справді кращі та яке обладнання обрати
Як вибрати вібратор для бетону
Акумуляторний вібратор Makita BVR450Z

Німецький виробник на українському ринку представлений професійними високочастотними вібраторами. Ціни на них стартують з позначки в 10 тис. грн. Японці пропонують переносні акумуляторні моделі, середня ціна яких знаходиться в діапазоні від 5 до 10 тис. грн.

Як вибрати вібратор для бетону

Wacker Neuson IREN 38

У ніші недорогих бюджетних варіантів знаходяться китайські вібратори DDE і Sturm. За пристрій потужністю 0,85-1 кВт (в комплекті з гнучким валом і наконечником) продавці просять від 1 000 грн. Середня вартість 2-х кіловатних вібраторів становить 2-5 тисяч гривень.

Як вибрати вібратор для бетону

Sturm CV71101

Як зробити глибинний вібратор своїми руками?

Незважаючи на доступні ціни, багато умільців намагаються зробити вібратор для бетону своїми руками. Найпростіший метод – адаптація будівельного перфоратора для віброущільнення. Його не можна назвати дуже ефективним, але деяку користь такий пристрій на будівництві принесе.

Ідея переробки полягає в установці на перфоратор потужністю 1,5-2 кіловати стандартної піки з привареною до неї металевою пластиною. Для вібрування бетону пластину прикладають до опалубки і включають інструмент в режим удару. Поштовхи піки через опалубку передаються бетону. Для глибинного ущільнення піку занурюють в бетон і «штикують» її, періодично піднімаючи і опускаючи перфоратор. Очевидно, що ущільнити таким примітивним механізмом можна лише бетон, товщина якого дорівнює довжині сталевого стрижня.

Для більш глибокого ущільнення умільці створюють саморобні вібронасадки на дрилі, болгарки, перфоратори і мотокоси. Основа подібних конструкцій – сталева труба, в якій на підшипниках встановлено саморобний ексцентриковий вал. Через сполучну муфту він кріпиться до гнучкого сталевого троса, обертається двигуном.

Рекомендації по роботі з занурювальним вібратором

Наконечник інструменту в бетон потрібно вводити вертикально, без горизонтального переміщення.
Відстань між точками введення не повинна перевищувати 5 діаметрів вібробулави.
Тривалість ущільнення залежить від потужності інструменту і консистенції бетонної суміші. Оптимальна тривалість циклу становить від 10 до 20 секунд (в момент появи на бетоні цементного молочка вібрацію припиняють).
Вібронаконечник при роботі не повинен торкатися арматури і опалубки.
Витягають вібробулави повільно, коливальними рухами вниз і вгору. Це потрібно для унеможливлення потрапляння повітря в свіжий бетон.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя