Лавка для дачі своїми руками

205

Спробувати свої сили в столярному ремеслі мріє кожен чоловік. Заміський будинок – кращий полігон для таких вправ. Тут знайдеться чимало затишних куточків, для прикраси яких необхідні садові меблі.

Прогуляйтеся по своєму саду, загляньте на терасу і ви напевно зробите висновок про те, що зручна лава не буде тут зайвою.

Якщо ваше перше творіння не вийде бездоганним, то не варто опускати руки.

Виготовлення лавки для дачі в будь-якому випадку дасть вам безцінний досвід і практичні навики, які можна буде використовувати для створення нової, більш вдалої і надійної конструкції.

Перший крок у будь-якій роботі – творчий задум. Для того, щоб він виявився успішним і приніс радість творчості, давайте разом розглянемо популярні види і варіанти лавок, які можна зібрати своїми руками або з використанням готових частин (декоративної ковки, обрізків колод, піддонів).

Лавка для дачі своїми руками

Який варіант садової лавки вибрати?

Розглядаючи різні види красивих лавок, не перестаєш дивуватися широті людської фантазії. Їх можна робити з чого завгодно, але найкраще скористатися допомогою природи. У неї завжди знайдуться неповторні за красою лінії і форми, які можна впровадити в креслення своєї конструкції.

Новачкам ми радимо звернути увагу на деревину – універсальний і нескладний у роботі матеріал. Просту садову лавку можна спорудити з декількох товстих гілок, необрізної дошки і дубової колоди, розрізаної навпіл.

Лавка для дачі своїми руками

Ретельно опрацювавши дерево шліфуванням, покривши його морилкою і якісним лаком, ми отримаємо відмінну лавку – надійну, естетичну та довговічну. Її можна без побоювань залишати на зимівлю в саду. Сніг та дощ не зможуть завдати їй шкоди.

Якщо у вашому господарстві знайдеться два товсті обрізка колоди і парочка дощок товщиною 6-7 см, то спорудіть з них лавочку зі спинкою. Завершуючи конструкцію, спробуйте свої сили в мистецтві різьблення. Напевно у вас вийде цікава інсталяція подібна тій, яка відображена на фото.

Читайте по темі:  Які дрова дають більше тепла і менше диму

Якщо колод і пеньків не знайшлося, то можна обійтися і звичайними дошками. Конструкція буде виглядати витонченіше, якщо у спинки і сидіння будуть акуратно закруглені краї. Ніжки можна зробити не прямими, а злегка зігнутими, вирізавши їх з широкої і досить товстої дошки (50-60 мм).

Лавка для дачі своїми руками

Садова лавка з дерева невичерпна за своїми формами і декором. Деревина – пластичний і органічний матеріал. У ньому вдало втілюються найсміливіші фантазії і творчі задуми.

Оволодівши технологією гнуття деревини, спробуйте спорудити з неї лавочку зі спинкою незвичайної форми. Сидіння у цієї конструкції зроблено з гнутого бруска. Настільки оригінальна споруда прикрасить присадибну ділянку і зможе претендувати на призове місце у конкурсі дизайну.

Простий горбиль – непоказний другосортний матеріал, отримає друге життя, якщо добре обробити його і пустити його на спинку для саморобної лавочки.

Якщо після обрізки саду у вас залишилися товсті гілки, не поспішайте розпилювати їх на дрова. Серед них напевно знайдеться оригінальний елемент для садової лавки.

Можна зробити просту лавку самому, використовуючи дерев’яні піддони. Два з них підуть на підставу, а третій стане спинкою. Його верхню частину потрібно прикріпити до сидіння двома довгими дошками-затяжками, а нижнє ребро зафіксувати саморізами.

Хіт-парад дерев’яних конструкцій продовжує лавка-трансформер. Шляхом нескладних маніпуляцій вона перетворюється в садовий стіл і дві лавочки, на яких можна розмістити невелику компанію.

Метал і деревина – секрет надійної і красивої лавки

Насправді ніяких особливих таємниць тут немає. Просто ці два матеріали ідеально поєднуються в конструкції лавки. Метал надає їй надійність, а дерево – тепло і красу.

Читайте по темі:  Що таке піролізний котел: плюси та мінуси

Найпростіший варіант лавки з металу і дерева – каркас з профільної труби з сидінням і спинкою з шліфованих брусків.

Сталева смуга також добре підходить для виготовлення саморобної лавочки. Вона гнеться за шаблоном і робить конструкцію міцною і красивою. Загнувши підлокітники із смуги в спіраль і продовживши їх на спинку, можна створити достовірну імітацію ковки.

Однак, по-справжньому красиво, витончено і легко виглядає справжня кована спинка, боковини і підлокітники.

Така лавочка прикрасить не тільки сад, але буде доречна в літній альтанці, лазні або на веранді.

Ковані лавки відносяться до області високого ковальського мистецтва. Наблизитися до ідеалу можна без молота і горна, купивши готовий кований декор і акуратно приваривши його до сталевого каркасу.

Самостійне виготовлення

З першої спроби ви зможете якісно зробити лавку зі спинкою своїми руками, якщо виберете найпростішу конструкцію і зробите її креслення. Ми пропонуємо зупинитися на варіанті з дощок. Боковини з них служать опорами для сидіння і основою для кріплення спинки.

Габаритні розміри вибирають виходячи з товщини дошки і кількості місць. Якщо лавочка розрахована для двох осіб, то її ширина повинна бути не менше 120 см. Для виготовлення опорних боковин буде достатньо дощок товщиною 40 мм. Для спинки і сидіння можна використовувати струганий брусок розміром 60х30 мм.

Висота сидіння повинна бути такою, щоб з нього можна було без зусиль встати (45-55 см). Спинку потрібно зробити не занадто високою і не дуже низькою. У цьому випадку лава НЕ перекинеться і буде зручна для обпирання. Для виконання цих двох умов потрібно запроектувати висоту спинки в межах 50-60 см. Оптимальна висота лавочки зі спинкою – від 95 до 115 см.

Читайте по темі:  Встановлення квартирного лічильника тепла на опалення

Трохи складніші у виготовленні лавки з металу і дерева, оскільки для їх складання потрібні навики роботи зі зварювальним апаратом і вміння точно різати сталевий профіль болгаркою.

Для захисту труби від внутрішньої корозії не забудьте приварити на її ніжки підп’ятники, а на відкриті торці труб – сталеві заглушки зі шматочків смуги.

Для жорсткого з’єднання боковин буде достатньо однієї поперечної труби, вваренной в опорну трубу сидіння. Дерев’яна обшивка додатково посилить конструкцію. Для її кріплення можна використовувати болти з гайками або саморізи по металу з декоративними капелюшками, попередньо размітивши і висвердливши під них отвори в профілі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя