Через що може вибухнути радіатор опалення

2

Зрідка в мережі зустрічаються здивовані і обурені повідомлення користувачів про те, що радіатор опалення несподівано вибухнув. Не просто протік в місці приєднання до системи, а буквально розлетівся на шматки. Розглянемо чому таке може трапитися.

Через що може вибухнути радіатор опалення

У квартирах такі випадки, коли радіатор не витримує навантаження, зрозуміло, зустрічаються набагато частіше. Зазвичай причиною гідроудару стає різке збільшення тиску в загальнобудинковій системі опалення.

Недбайливий слюсар, наприклад, відразу відкрив кран на технічному поверсі або в підвалі, в результаті систему прорвало у всіх слабких місцях, одним з яких міг виявитися радіатор в квартирі.

Це дуже неприємно – сусідів затопили, ремонт потрібно робити, радіатор терміново міняти. І довести чиюст вину буває не можливо.

Але, якщо у випадку з квартирою вибух радіатора ще можна логічно пояснити, то чому ж таке може статися в автономній системі опалення приватного будинку? Там точно не слюсарі винні і не майстри, які встановлювали радіатори — мова ж не про просте протікання.

Через що може вибухнути радіатор опалення

Перша поширена причина – закрили обидва крани на алюмінієвому радіаторі. Цього не можна робити! Якщо вам занадто жарко, просто зменшіть потужність котла або перекрийте всього один кран. У закритому з двох сторін алюмінієвому радіаторі починається хімічна реакція і виділяється газ.

Якщо крани закриті досить довгий час, то всередині скупчиться газ, який буквально буде розпирати радіатор і рано чи пізно призведе до вибуху.

Управляти температурою в будинку можна зовсім іншими, безпечними способами. Обидва крани радіаторів закривають виключно в разі монтажу і демонтажу. Не дарма про це пишуть виробники в інструкціях до батарей опалення.

Через що може вибухнути радіатор опалення

Друга причина – неякісний теплоносій. Якщо в складі теплоносія присутні агресивні лужні елементи, то вони почнуть руйнувати оксидну плівку, яка знаходиться всередині алюмінієвого радіатора, на всіх внутрішніх поверхнях.

Читайте по темі:  Що таке піролізний котел: плюси та мінуси

Не можна, наприклад, використовувати воду безпосередньо зі свердловини приватного будинку, в ній може бути багато вапна. У підсумку в радіаторі може утворитися водень, а це вибухонебезпечно. Можна встановити проточний повітрозбірник в систему опалення, щоб збирав весь газ з рідкого теплоносія. Але і це не завжди допомагає.

Через що може вибухнути радіатор опалення

Потрібно використовувати тільки теплоносії з нейтральним pH!

Третя причина – просто неякісні, найдешевші алюмінієві радіатори. Це найбільш поширена причина проблем і ризику вибуху.

Якщо в складі замість алюмінію є більш недорогі сплави, такі як силумін, цинк, чавун, то прослужить батарея опалення недовго. Потрібно вибирати виключно радіатори з литого алюмінію від перевірених виробників. Таким батареям навіть утворення водню всередині буде нестрашне.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя