Водяна тепла підлога: переваги та недоліки

1333

Водяна тепла підлога: переваги та недоліки

Створити комфортний мікроклімат в своєму будинку складно, адже для цього доведеться враховувати і регулювати масу факторів, одним з яких є температурний режим. У спеку прохолодним повітрям забезпечить кондиціонер, а в холодну пору року необхідна ефективна система опалення.

Крім звичних радіаторів та індивідуальних електрообігрівальних приладів з’явилася можливість обігріватися за допомогою водяних теплих підлог. Переважно їх монтують у приватних будинках, так як установка в квартирі загрожує затопленням нижніх поверхів у разі протікання і призводить до збільшення гідравлічного опору системи.

Самостійний монтаж не рекомендується, а краще замовити монтаж теплої підлоги у спеціалізованій організації, наприклад, у Львові послуги по монтажу систем опалення надає компанія “ЕкономТепло” https://remontbp.com.ua/ekonomteplo.com.ua/ru/poslugy/montazh-opalennya/, де компетентні і досвідчені працівники не тільки допоможуть з розрахунками і здійснять монтаж системи, але і будуть відповідати матеріально за якість своєї роботи. У цього виду опалення багато плюсів, але є і мінуси. У кожному конкретному випадку потрібно зважити всі «за» і «проти», і тільки потім закуповувати матеріали.

Які переваги характерні для водяних теплих підлог?

Насамперед, варто відзначити створення комфортних температурних умов для людини. В районі ніг температура сягає +22°С, а на рівні голови +18°С; це оптимальні показники, сприятливі для людського організму. На теплій підлозі діти можуть грати без побоювань застудитися, по ній приємно ходити босоніж.

Теплі підлоги економічніше інших систем на 20-30% завдяки більш низькій температурі теплоносія – до +50°С, що виключає можливість опіків. Це важливо, якщо в сім’ї є маленькі діти. У будинках з високими стелями економія ще більше (до 60%), так як повітря прогрівається тільки до висоти 2,5 м від підлоги. Невелика різниця температур між зовнішнім і внутрішнім повітрям в районі стельових перекриттів зменшує тепловтрати пропорційно збільшенню висоти стелі.

Читайте по темі:  Білий електричний камін – привабливість, різновиди, поради з вибору

Водяна тепла підлога: переваги та недоліки

Весь простір приміщення буде прогріватися рівномірно, виключається промерзання кутів або поява підвищеної вологості і цвілі.

На відміну від радіаторного опалення відсутні конвективні потоки повітря, в результаті немає протягів, і пил не циркулює по кімнаті.

Теплі підлоги не сушать повітря, а при відкритому для провітрювання вікні в кімнаті все одно буде тепло.

Повертаючись до питання про пил, необхідно підкреслити, що з підлоги її прибирати набагато легше, ніж відмивати секції радіаторів.

Важлива й естетична складова: відсутність труб і опалювальних приладів у приміщенні розширює можливості його оформлення, можна впритул зайнятися дизайном, а не вигадувати, за яким декором можна буде сховати некрасиві труби, та й самі радіатори.

Теплі підлоги без проблем поєднуються з іншими видами опалення, будь то теплові насоси або радіаторне опалення.

Характерні недоліки теплих підлог

Поряд з безліччю позитивних характеристик у теплих водяних підлог можна відзначити і недоліки.

  1. Складний монтаж системи – конструктивно вона складається з декількох шарів, які розміщують на підготовленій поверхні. Водяна тепла підлога: переваги та недоліки
  2. Значна товщина бетонної стяжки над теплими підлогами. Вона забирає 10 см висоти, починаючи з другого поверху будинку, а на першому і цокольному поверхах доходить до 14-20 см. Це означає, що доведеться, як мінімум, встановлювати двері. Також потрібно враховувати, що значна вага стяжки додасть навантаження на перекриття, а це не завжди допустимо.
  3. Не можна повністю виключити можливість протікання трубопроводу. Тоді для пошуку місць протікання потрібно буде знімати підлогове покриття.

Фахівці не радять робити теплі водяні підлоги єдиним джерелом тепла в домі. Основним видом опалення вони можуть стати тільки за умови, що будівля досить утеплена, в ній встановлені щільні двері і хороші склопакети. Краще продублювати їх додатковими опалювальними приладами, наприклад, конвекторами або радіаторами, які в зимові холоди допоможуть прогріти приміщення до комфортної температури.

Читайте по темі:  Основні помилки при монтажі теплої підлоги

Окрема розмова – про підлогові покриття. Так як теплоносій нагрівається до +50°, то дерево від такої температури може тріснути. У цьому випадку температуру циркулюючої води краще підвищувати поступово, тоді покриття прослужить довше. Оптимальний вибір – натуральні матеріали: керамоплитка, паркет і паркетна дошка. У складі ненатуральних матеріалів часто містяться шкідливі домішки, які, нагріваючись, будуть виділятися в навколишнє повітря.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя