Правила висівання газонної трави та особливості підсіву газону

3577

Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона

Коли сіяти газон – питання, яке хвилює багатьох власників заміських будинків і ділянок. Влітку можливі посухи, частина насіння не проросте або засохне, будучи ще зовсім маленькими. З цієї причини більш придатними для посіву газону вважаються весняний і осінній періоди.

Коли сіяти газон

Восени посів все ж виявляється кращим. Чому? Причин декілька:

 • досить висока вологість повітря і ґрунту,
 • повітря ще тепле для проростання насіння,
 • а бур’яни вже практично не ростуть.

Створюються найсприятливіші умови для пагоноутворення і формування кореневої системи посіяної трави. Якщо провести роботи по посіву насіння в останні дні серпня або перші дні вересня, то вже до перших заморозків газон підросте до 10 см у висоту.

Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона

Крім того, під посів газону потрібно готувати ділянку: прибрати сміття, розрівняти, утрамбувати, та ще дати землі хоча б місяць відпочити. Ось і виходить, що посів починається вже ближче до літа, і в такому разі, його, безумовно, краще перенести на більш сприятливий для посіву осінній період.

Як посадити газон восени

В травосуміші для газону зібрані різні види трав, але у них загальна вимога до кліматичних параметрів, температури повітря і вологості.

Бажано робити посів в такий час, коли температура не опускається нижче нуля — повинен бути запас близько 40 днів до настання заморозків. За цей час коренева система трави зміцніє, а самі рослини виростуть до потрібної висоти.

Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона

Як рівномірно посіяти газон? Послідовність повинна бути наступною:

 1. Розрівняйте і утрамбуйте грунт на ділянці під газон. Це краще зробити ще влітку.
 2. За 7-10 днів до посіву в грунт вносять добрива з переважанням азотних.Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона
 3. Розрівняйте все граблями.
 4. Для посіву виберіть безвітряний день. Сійте насіння вздовж і впоперек, розкидаючи віялом.
 5. Пройдіться зверху трохи граблями по грунту.Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона
 6. Зверху присипте тонким шаром торфу. Цей шар бажано закоткувати, інакше вітер все рознесе.
 7. Полийте газон.Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона
Читайте по темі:  Як вибрати траву для газону, і як її сіяти

Осінь – пора дощів, так що навряд чи знадобиться часто поливати землю. Для посіву газону восени краще вибирати травосуміш хоча б з п’ятьма різними травами.

Підзимовий посів газону

Дуже важливо дотримувати терміни посіву газону восени. Адже ніхто не дасть гарантій, що заморозки не почнуться через тиждень після посіву – передбачати погоду невдячне заняття. Тому поширений посів газону під зиму. Насіння висівають тоді, коли грунт вже трохи підмерз. По часу це зазвичай виходить листопад. Вибирають для посіву день, коли температура плюсова й поверх висіяного насіння просипають шар торфу.

Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона

Висіяне таким способом насіння проросте тільки навесні, але зате газон вийде густим і міцним. Підмерзання насіння тільки додає їм сили, а вологи після танення снігу залишається досить багато. До того ж, не потрібно чекати, поки прогріється земля, так і травичка, яка виросла отримає додатковий «імунітет» і до морозів і посухи, і навіть до шкідників з хворобами.

Виправляємо помилки і використовуємо сучасні технології

При підзимовому посіві також важливо вгадати з часом. Якщо насіння встигнуть проклюнуться до настання стійких морозів, вони загинуть одразу ж при значному зниженні температури. Щоб шанси на успішне і своєчасне проростання були вище, збільшують норму насіння і навесні проводять підсів.

Підсів газону. На ділянках, де не зійшли посаджене з осені насіння, знову готують ґрунт, вносять добрива, сіють насіння, накочують і поливають з заходом на вже пророслі рослини. Якщо потрібно підсіяти траву там, де вже росте трава,

Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона

 1. спочатку скошують траву нижче,
 2. злегка розпушують граблями верхній шар грунту,
 3. підсіюють насіння (норму при цьому зменшують майже половину).Правила высевания газонной травы и особенности подсева газона

Для підсіву використовують ту ж травосуміш, що і раніше, або застосовують спеціальну ремонтну травосуміш.

Читайте по темі:  Прості секрети створення газону своїми руками

Гідропосів. Осінній посів газону своїми руками часто стає неможливий на ділянках з ухилом, де тала вода просто зносить все насіння. Для таких місць відмінне рішення – гідропосів. Його також застосовують, коли потрібно засіяти досить велику ділянку. При цьому насіння входять в спеціальну суміш, в якій присутні особливі технологічні добавки (склеюючі), добрива і вода. Все це «вбивають» в землю під тиском 6 атмосфер. Насіння міцно тримаються на самих крутих схилах завдяки склеюючій речовині. Гідропосів газону часто застосовують там, де ніякий інший спосіб не працює.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя