Газон рулонний в подробицях і способи догляду за ним

129

Рулонний газон і способи доглядуГазон рулонний – сучасний спосіб озеленити ділянку землі максимально швидко. Сьогодні він виконує не тільки декоративну і естетичну функції. Газонне покриття – це відмінний іонізатор повітря, має фітонцидну дію, адже густі польові трави щодня очищають повітря від шкідливих мікроорганізмів.

Історія питання або що таке газон рулонний

Газон прийшов до нас від французів (gazon-дерен), але славу йому принесли англійці. Нічого дивного – в Англії важко знайти клаптик землі, не засіяний м’якою зеленою травичкою. У середні століття ченці у внутрішньому монастирському подвір’ї вирощували пряні і цілющі трави.

В Англії при Єлизаветі увійшли в моду сади. Там під тінню дерев по зеленій траві любили гуляти пані та панове. Ця мода перейшла пізніше до буржуа, а потім газони ледь не зникли – важкувато було за ними доглядати. Спасибі Едвіну Баддингу, який у 1830 році винайшов газонокосарку – він подарував газону нове життя!

Які бувають газони

Партерні – їх влаштовують перед будинком, швидше, як елемент прикраси. Такий газон, як обличчя господаря, і до нього пред’являються підвищені вимоги. Він повинен бути однорідним за кольором і сортом трав, визначеної густоти кущіння. Не рідкість і газонні покриття на дахах будинків.

Газон рулонний

Звичайний газон. Їм озеленюють вулиці, парки, сквери, двори. Тут головна вимога не краса, а довговічність і витривалість, тому для його досягнення змішують різні трави, але забарвлення при цьому може бути неоднорідною.

Читайте по темі:  Рулонный газон: процесс укладки и его преимущества

Газон рулонний

Луговий. Це сучасний вид мавританського газону – суміш лугових трав і квітів (ромашка, календула, мак, незабудки, портулак, фацелія, волошка, льон, гіпсофіла, звіробій, аліссум тощо).

Газон рулонний

Спеціальний. Застосовують на футбольних полях і інших спортивних і дитячих майданчиках.

Всі ці види відрізняються за сортом засіяних трав, і будь-який з них можна швидко отримати у власному саду, використовуючи готовий зелений газон в рулонах.

Газон рулонний

Газон рулонний – що це?

Рулонний газон – це багатошаровий матеріал, що складається з дернини і трав, пророщених до оптимальної густоти (10 000 стебел на 1 кв. м) і висоти.

Щоб правильно розрахувати потрібну кількість рулонів, розділіть площа ділянки на площу рулону. Припустимо площа 80 кв. м, ширина 0,4 м, довжина 2 м. Ділимо на 80 0,8, отримуємо 100 рулонів.

Стандартним для Росії можна назвати рулон розміром 0,4-0,5 х 1,9-2 м і вагою 12-15 кг (для великих площ можуть використовуватися сітки шириною від 0,75 до 1,2 м).

Рулонний газон і способи догляду

Газонне покриття складається з трьох шарів

 • Верхній – трава заввишки 4-7 см (використовується кілька видів трав, в тому числі, мятлик луговий, посухостійка костриця кількох сортів, трохи динамічного рейграса багаторічного).
 • Середній – повсть, сітка або мішковина (0,5-1 см). Деякі компанії стверджують, що не використовують таких підкладок з-за високої якості дернини.
 • Нижній – ґрунтовою (не більше 1,5 см). Насправді ґрунту в шарі трохи, а більше коренів. Вважається, що чим цей шар менше, тим краще, — тоді він швидше і легше вкорінюється.

Підготовка ділянки під укладання рулонів

Ділянка перед укладанням необхідно ретельно вирівняти (очистити від сміття, залишків дерев тощо). Багаторічні бур’яни обробляють гербіцидами або вручну. Якщо є застої води потрібно влаштовувати дренаж. Яким він буде, залежить від конкретних умов, але найпростіший можна зробити самостійно.

 1. Зніміть і приберіть в сторону верхній шар землі.
 2. Розрівняйте і добре ущільніть решту поверхню.
 3. Насипте шар бута (биті цеглини, каміння і т. д.). Висота цього шару повинна бути від 10 до 15 див.
 4. Зверху невелику кількість дрібного гравію товщиною від 5 до 10 див. Можна замість гравію використовувати пісок або дрібні камінчики.
 5. Засипте зверху прибраним раніше верхнім шаром землі.Рулонний газон і способи догляду
Читайте по темі:  Елегантність і досконалість партерного газону в деталях

Склад ґрунту також має значення. Якщо вона життєздатна (багато гумусу, регулярно перекопувалося, вносилися добрива) – все в порядку. В іншому випадку верхню частину прибирають і влаштовують новий родючий шар товщиною до 15 див.

Щоб доріжки і майбутній газон знаходилися на одному рівні, поверхня, підготовлена під укладання рулонів, повинна бути на 2 см нижче. Це також полегшить подальший догляд за газоном.

Перед укладанням грунт ретельно коткують, зволожують і вносять добрива з перевагою азоту (навесні) або фосфору і калію (восени).

Укладання рулонного газону

Час між доставкою рулонного газону до ділянки і укладанням повинно бути мінімальним!

Розмітьте ділянку так, щоб укласти рулони в шаховому порядку. Слідкуйте, щоб не було заходу країв один на інший і порожнього місця. Якщо все ж утворилися порожнини між краями, їх можна заповнити пухкої сумішшю ґрунту і піску. Ходити по щойно покладеному газону не можна, в крайньому випадку, можна покласти дошку і встати на неї. Якщо потрібно змінити краю газонного ділянки (під форму квітників і доріжок), його підрізають лопатою або гострим ножем.

Газон рулонний

Після укладання газон потрібно закатати і полити. Накочують газон спеціальним садовим ковзанкою, заправленим водою, або іншими засобами, наявними під рукою. Відразу після цього рясно поливають газон дощуванням – змоченою повинна бути і грунт на глибину до 5 див. Обов’язково підтримувати вологе стан газону протягом перших кількох днів. Важливо також стежити за тим, щоб не пересихали краю газонного поля. Через 5-7 днів можна перший раз косити газон. Надалі догляд за газоном зведеться лише до регулярного скошування виросла трави і періодичним поливу.

Чим приваблюють рулонні покриття?

До їх недоліків можна віднести лише більш високу вартість у порівнянні з высеянной травою, але ціна себе цілком виправдовує, враховуючи всі переваги.

 • Пристрій рулонного газону займає небагато часу, вже через кілька тижнів після укладання по зеленому покрову можна буде ходити.
 • Немає необхідності прополювати газон – бур’яни на ній не ростуть.
 • «Зелений килим» володіє привабливими властивостями: стійкість до посухи, морозів, витоптування.
 • Квітучий підлогу в саду можна укладати відразу після закінчення будівельних робіт на ділянці, і результат видно відразу.
Читайте по темі:  Правила висівання газонної трави та особливості підсіву газону

Рулонний газон і способи догляду

 • Укладати килим з трав можна з початку весни до кінця осені.
 • Кожен господар підбирає газон за своїм смаком і специфічним вимогам.
 • Якщо раптом виявляться якісь дефекти, їх виправляють у наступні три тижні після укладання.
 • Газонне покриття не потребує в подальшому значних витрат сил і часу, бо як доглядати за рулонним газоном і поливати покриття зовсім нескладно.

У межах міської риси газон рулонний служить зазвичай до 5-6 років. На заміських ж територіях — від 10 до 15 років, весь цей час, радуючи господарів різнобарв’ям трав і чистим наповненим квітковим ароматом повітрям.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя