Які добрива підійдуть для підживлення газону

7992

Вибираючи добриво для газону, необхідно звернути увагу на багато деталей, так як від них залежить успіх отримання красивого щільного трав’яного покриву.Ми вже розглядали як влаштувати газон своїми руками, а як добитися щільного і яскравого покриття на своїй ділянці? Давайте розбиратися!

Чому необхідні добрива для газону?

Газонна трава є культурою інтенсивного вирощування. Вона постійно піддається косінню, і разом з рослинною масою з ділянки забирається частина накопичених поживних речовин. З допомогою добрив відбувається поповнення мінерального живлення та регулювання росту рослин трави.

Для більш повного розуміння правильного використання добрив розглянемо властивості кожного елемента живлення і його впливу на рослини газонної трави.

Як і будь-які рослини, основними елементами живлення є азот, фосфор і калій, які необхідно підтримувати в ґрунті в оптимальній кількості.

Азот, позначається латинською буквою N, необхідний для росту рослин. Від його кількості в ґрунті залежить інтенсивність росту газонної трави і її забарвлення. При надлишку азоту спостерігається дуже сильний ріст рослин і темно-зелене забарвлення листків, але при цьому вони стають стійкі до несприятливих умов, швидко старіють, газон переущільнюється, і починають проявлятися хвороби. При нестачі азоту ріст рослин дуже слабкий, вони швидко зношуються, на ділянці з’являються залисини, колір листя блідо-зелений. Азот для рослин доступний в нітратній й амонійній формі. Найбільш легко поглинається нітратна форма, але вона легко вимивається з ґрунту. Амонійна менш рухлива форма і під дією мікроорганізмів в грунті перетворюється в нітратну, тому поповнення запасів азоту необхідно проводити постійно. Азотні добрива для газону – це аміачна селітра і сечовина (карбамід).

Фосфор, позначається латинською буквою P, відповідає за енергетичний обмін у рослинах і накопичення поживних речовин, необхідних зимівлі газонної трави. При недоліку фосфору рослини стають ламкими і набувають фіолетового відтінку. Надлишок фосфору блокує надходження в рослини багатьох мікроелементів, що призводить до зупинки росту рослин. Фосфор для рослин доступний у вигляді іона ортофосфорної кислоти. У деяких ґрунтах він легко перетворюється в нерозчинну сполуку і стає недоступним рослині, тому фосфор в грунт вносять дрібними дозами.

Читайте по темі:  Прості секрети створення газону своїми руками

Які добрива для газону вибрати

Калій, позначається латинською літерою K, підтримує водно-сольовий баланс в рослині і відповідає за стійкість рослин до високої температури і низької вологості повітря, покращує зимостійкість газонної трави. Зазвичай у ґрунтах запаси калію знаходяться в середньому значенні, але внесення його на ділянку з газонної травою необхідно з-за високого споживання. Недолік калію викликає крайові опіки листків і їх відмирання. Високі дози калію призводять до опіку коренів і їх загибелі, так як калій зазвичай представлений в поживних сумішах у вигляді солей.

Комплексне добриво для газону зазвичай містять разом фосфор і калій.

Газонній траві також необхідні і мікроелементи. Вони беруть участь у різноманітних хімічних реакціях в рослинах. Найбільш значущими мікроелементами для газонної трави є залізо і мідь. Їх недолік зазвичай знижує ріст та інтенсивність зеленого забарвлення листя.

Які добрива для газону вибрати

Щоб газонна трава мала безперервний ріст і смарагдово-зелене забарвлення листя необхідно своєчасно заповнювати потребу у макро – і мікроелементах. Про те, як це робити ми поговоримо нижче.

Які добрива для газону краще використовувати і коли їх треба вносити?

Добрива для газону вибирають такі, які можуть давати рівномірне забарвлення трав’яного покрову. Найкращий результат на ділянках з газонної травою дають гранульовані добрива. Їх гранули повинні мати розмір 0,5 до 1,5 мм і легко відділятися один від одного.

Навесні, після перезимівлі, очистивши газонну траву від відмерлих рослинних залишків, необхідно швидко вивести її зі сплячки і дати легкодоступне харчування. Аміачна селітра відноситься до категорії найкращих добрив для газону навесні. Вона містить нітратний азот, який доступний для рослин при температурі від +5 градусів і дає швидкий ріст для відновлення рослинної маси після зимових ушкоджень.

Які добрива для газону вибрати

У літній період необхідно використовувати комплексні мінеральні добрива для газонів з усім набором основних елементів живлення. Універсальним джерелом живлення в цей період для газонної трави є нітроамофоска. Вміст елементів живлення в ній N16P16K16 (цифри означають процентний вміст елемента). З-за наявності в нітроамофосці  азоту, який легко вимивається, воно має нетривалу дію. Щоб вирішити це питання, його чергують з сечовиною (карбамід), де вміст найбільше азоту і знаходиться він в амідній формі. Амідний азот у ґрунті поступово вивільняється під дією мікроорганізмів в доступну для рослин аміачну або нітратну форму, тому період дії сечовини досягає один місяць і більше.

Читайте по темі:  Посадка газону восени при мінімальних зусиллях і відмінному результаті

Добрива для газону, що містять мікроелементи, застосовую в літній період при активному зростанні газонної трави, і представлені як в сухому, так і рідкому вигляді. Краще використовувати їх в хелатній формі (Мікровен, Гідромікс), але і звичайні солі також допустимо застосовувати (залізний, мідний купорос).

Які добрива для газону вибрати

Останнім внесення поживних елементів для зростання необхідно проводити в кінці серпня.

Які кращі осінні добрива для газону? До них належать ті, які дозволять підготувати газонну траву до зимівлі. Основне завдання добрива для газону восени – знизити ростові процеси і дати харчування, щоб рослина могла запастися поживними речовинами в підземних частинах. Цим вимогам відповідає діамофоска N10P20K20. У неї невелика кількість азоту і підвищений вміст фосфору і калію. Воно відноситься до категорії фосфорно-калійне добриво для газону. Діамофоска досить важкорозчинна, тому її бажано вносити перед дощем. З допомогою неї легко вирішується питання: чим удобрювати газон восени.

Підготувавши газонну траву до перезимівлі, цикл внесення поживних елементів завершується і починається знову навесні.

Як удобрювати газон?

Внесення елементів живлення дуже відповідальний процес, від якого в більшості випадків залежить краса газонної трави, і неправильні дії можуть за короткий період його пошкодити і навіть знищити.

Головне при внесенні будь-якого добрива для газону – це рівномірність розподілу по поверхні.

Способів внесення поживних елементів для газонної трави зазвичай два: в рідкому вигляді і в сухому вигляді.

Які добрива для газону вибрати

У сухому вигляді вносяться гранульовані добрива: аміачна селітра, сечовина, нітроамофоска та діамофоски. Норма внесення їх при підгодівлі зазвичай становить 10 г на кв. м газону один раз в місяць. Але точна норма підбирається досвідченим шляхом. Для цього після внесення спостерігають за зростанням газонної трави. Відомо, що стрижка газону проводиться, якщо газон відріс на половину висоти. Якщо висота газонної трави 20 мм, то скошують при відростанні на 30 мм, а якщо газон 40 мм, то скошують при відростанні на 60 мм. Поживних елементів досить, якщо за тиждень можна провести щонайменше одне скошування. Якщо проводиться більше 2 скошувань в тиждень і газонна трава швидко переростає, то кількість або частоту внесення харчування потрібно зменшити мінімум в 2 рази.

Читайте по темі:  Стрижка газону допоможе створити на ділянці рівний, густий зелений килим

Перед внесенням враховують площу ділянки і відважують для нього необхідну кількість добрива.

Гранульовані добрива можна вносити спеціальним ручним розкидачем на невеликих ділянках до 100 кв. м., який представляє собою велику кружку з приводом розкидаючого пристрою на рукоятці.

При ділянці понад 100 кв. м краще використовувати однодисковий розкидувач добрив для газону з приводом від коліс, шириною смуги розподілу гранул від 2 до 10 м.

Які добрива для газону вибрати

Перед внесенням розкидувач налаштовують на мінімальну норму розкидання і засипають необхідну на дану ділянку кількість добрив без залишку.

Потім вносять, проходячи ділянку в різних напрямках (спочатку вздовж, потім упоперек, потім під кутом і т. д.), поки не закінчиться добриво в бункері. Таким способом внесення йде найбільш рівномірний розподіл поживних елементів.

Не рекомендується застосовувати щілинний розкидувач з отворами по нижній частині. Гранули з неї висипаються доріжкою, і при забиванні виходять непідживлені смуги, які проявляються через кілька днів.

Після внесення гранульованих добрив обов’язково проводять полив нормою 100 л на 100 кв. м, при цьому гранули повинні повністю розчинитися. При недостатньому поливі можуть з’явитися опіки на газоні, особливо в літній жаркий період.

Які добрива для газону вибрати

Мікродобрива вносять у рідкому вигляді з допомогою обприскувача один раз в місяць. Норма внесення зазвичай становить 10 г на 100 м кв. Спочатку розчиняють підготовлену дозу на ділянку у невеликій кількості води, потім його розчиняють у повному обсязі. Концентрація мікродобрива не повинна перевищувати 10 г на 10 л води. Обприскують по листю газонної трави після скошування, розподіляючи рівномірно весь приготовлений розчин. Це рідке добриво для газону повинно вбратися через листя, тому полив ділянки не проводять мінімум протягом доби.

Сподіваємося, що дані рекомендації дозволять щорічно отримувати гарний зелений лужок.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя