Прості секрети створення газону своїми руками

3269

створення газону своїми руками

Відомо, що зелений колір дуже сприятливо впливає на людину, і багато хто замислюється засіяти свою ділянку газонною травою. Можна звернутися в компанію з ландшафтного дизайну, яка зробить це платно, але набагато приємніше отримати газон своїми руками і заощадити значну суму грошей.

Що таке газон і який з них краще?

Давайте визначимося, що ж таке «газон»? Під газоном розуміють ділянку, на якій щільним покривом ростуть трав’янисті рослини, що піддаються періодичному косінню. Частіше використовують багаторічні злакові трави: райграс, тонконіг, кострицю.

Видів газонів існує велика різноманітність, але як створити газон своїми руками найпростішим способом та з подальшим легким доглядом? Таким є звичайний садово-парковий газон з висотою скошування 20-40 мм. Інші види, такі як партерний, мавританський, для гольф полів, для футбольних полів вимагають великих матеріальних і фізичних витрат. Для людей, що бажають отримувати задоволення від своєї галявини, краще дотримуватися принципу мінімально необхідного догляду.

Ми не будемо розглядати, як посадити газон своїми руками, використовуючи готові рулони. Незважаючи на швидкість укладання готового дерну, він має ряд істотних недоліків:

  • висока вартість рулонів з дерном;
  • великі фізичні затрати на підготовку ґрунту і укладання;
  • грунт в рулонах може не підходити для даної ділянки;
  • додаткові складності при щоденних роботах, так як в рулонах є полімерна сітка, яка заважає проводити деякі важливі операції.

Якщо вибирати, як зробити газон, то краще посівом насіння. При правильних діях можна отримати щільну дернину за два місяці, істотно заощадивши і полегшивши подальшу експлуатацію.

Газон своїми руками

Що потрібно знати, перш ніж робити газон своїми руками?

На першому місці, як не дивно, це полив. Чому саме він? Маючи на ділянці гарантоване зрошення незалежно від будь-яких інших факторів, можна отримати будь-який вид газону. Вода сприяє росту рослин і отримання через коріння поживних речовин. Рослини можна косити, тим самим отримувати завжди живий газон потрібної висоти.

Газон своїми руками

Багато хто вважає, що готові вручну зі шланга щодня поливати свою ділянку, а саме такий водний режим вимагає газон. Але іноді виникає ситуація, коли необхідно кудись поїхати відпочити, або просто бувають дуже завантажені дні, коли колись. Пропущений один або два поливу, особливо у спекотний літній період, можуть настільки негативно позначитися на газоні, що на відновлення може знадобитися кілька місяців. Тому полив бажано мати автоматичний.

Читайте по темі:  Правила висівання газонної трави та особливості підсіву газону

Благо зараз є достатньо можливостей зробити його самому. Для невеликої ділянки до двох соток потрібно:

  • один найпростіший програмований клапан на три полива на добу, встановлений на виході з насоса, перед зрошувачами;
  • недорогий підкачуючий насос, що дає тиск 1,5 атм. і підтримує його в автоматичному режимі;
  • 10 м шланга діаметром 20 мм з коннекторами;
  • 2 зрошувача, що мають конструкцію дуги з безліччю дірочок, з регулюванням обігу цівок, має захоплення 10 м завширшки і 10 м завдовжки. Вони дають рівномірний полив. Їх встановлюють в центрі ділянки.Газон своїми руками

Така автоматична система особливо важлива при отриманні сходів насіння в перші 2 тижні після посіву. Полив здійснюється в цей період 3 рази на добу нормою 100 л на одну сотку (100 кв. м). Потім в залежності від температури повітря поливають 1 або 2 рази на добу, наприклад, вранці та ввечері, нормою 50-100 л на сотку.

Підбір насіння. Як правильно зробити газон з рівномірним забарвленням? Рівномірність газонної трави можлива тільки у випадку використання тільки одного виду злакової трави. При використанні суміші існує ймовірність отримання плям різного кольору і структури. Тому для садово-паркового газону підійдуть насіння, що містять 100% тонконіг, можливе застосування суміші різних сортів тонконога. Для спекотного клімату краще використовувати 100% вівсяницю очеретяну, хоча вона і має більш жорсткий лист, але життєстійкість її набагато вище тонконога. Не рекомендується використовувати райграс, так як у нього широкий лист, і він не витримує низького косіння нижче 20 мм. Також небажано сіяти полевицю столоновидну. Вона має агресивний ріст і вимагає частих операцій з вичесування, при знаходженні в суміші витісняє інші трави, утворюючи некрасиві плями, складна у косінні, так як рекомендована висота 10 мм і нижче.

Газон своїми руками

Не потрібно економити на вартості насіння. Хороші насіння з високою схожістю та потрібними сортовими ознаками мають гідну ціну. Виробник насіння газонної трави також має неабияке значення. На жаль, знайти насіння вітчизняних виробників, які мають хороші сортові ознаки досить нелегко, але і не всі імпортні можуть підійти для ділянки. Добре зарекомендували себе виробники данська компанія DLF trifolium і голландська Barenbrug.

Читайте по темі:  Газон рулонний в подробицях і способи догляду за ним

Купують насіння з 20% запасом, на випадок можливого підсіву.

Влаштування газонів своїми руками. Основні етапи

Оптимальні періоди для створення газону є весна при прогріванні грунту вище +10 градусів і осінь, коли денна температура повітря нижче +25 градусів. Однак при гарантованому поливі, можна отримати сходи навіть в середині літа.

Етап 1. Підготовка грунту

Ділянку перед основними роботами необхідно очистити від непотрібних чагарників і дерев, старих пнів, вибрати з грунту, якщо є, сміття і каміння діаметром понад 10 мм.

Вносять стартові добрива. Це можуть бути комплексні види, наприклад, Азофоска. Норма внесення 30-40 г на кв. м Ділянку розпушують на глибину 10-15 см бажано бензиновим культиватором, який дозволить зробити грунт однорідним і рихлим. Після цього ділянку вирівнюють граблями і накочують ковзанкою. В статті Які добрива підійдуть для підживлення газону ви может більш детально дізнатися про те, які добрива для газону краще використовувати і коли їх треба вносити.

Газон своїми руками

Основне питання в цей період: як зробити рівний газон? Незалежно від того, чи був на ділянці вже злежаний грунт або завезли новий грунт, після розпушування і прикочування його необхідно рясно полити до утворення калюж. Це дозволить осісти грунту і рівномірно ущільнитися. Потім чекають просихання грунту до моменту утворення кірки. Якщо утворилися западини і нерівності на ділянці, то їх згладжують повторно граблями, рухаючись спочатку в одному, потім в поперечному напрямку.

Етап 2. Посів

Висів насіння можна здійснювати як сівалкою, так і вручну, в останньому випадку результат може бути навіть краще. Норма висіву насіння тонконогу або костриці очеретяної 20-25 г на кв. м Посадка газону своїми руками здійснюється як можна рівномірніше, для цього рухаються спочатку в одному, потім поперечному і навіть діагональних напрямках. Після засіву обов’язкове закладення насіння на глибину близько 1 см. Це обережно роблять граблями, не зрушуючи сильно грунт, інакше можуть утворитися голі ділянки без сходів. Навіть якщо на поверхні залишилася невелика частина насіння, їх залишають і проводять коткування ковзанкою у двох і більше напрямках.

Читайте по темі:  Елегантність і досконалість партерного газону в деталях

Газон своїми руками

Потім встановлюють зрошення і налаштовують на періодичний полив, описаний раніше.

Етап 3. Косіння

На 7-10 день після посіву з’являються тонкі волосисті сходи. При появі 3-4 справжніх листка полив скорочують, доводять грунт до стану верхньої скоринки підсихання, при різній температурі повітря на це може піти кілька днів, потім знову поливають і встановлюють періодичність 1-2 рази в день до моменту утворення калюж.

Для косіння краще всього використовувати косарку на колесах з роторним металевим ножем. На ділянці до 2 соток рекомендується електрична косарка із шириною захвату близько 35 см з бункером для збору трави.

Газон своїми руками

Перше косіння — дуже важливий момент, щоб отримати газон своїми руками. Через 3-4 тижні при досягненні сходів висоти 40-50 мм проводять перший укіс тільки на підсохлому ґрунті. У перший раз кількість зібраної трави буде зовсім невеликим, але косіння дуже важливо робити, щоб стимулювати зростання трави убік.

Періодичність подальших косінь кожні три дні. Скошувати безболісно для трави можна не більше половини постійної висоти, тобто якщо звичайна висота 40 мм, то скошування проводять при висоті 60 мм.

Етап 4. Добрива

Щоб забезпечувати задану періодичність косіння необхідно регулярно удобрювати газонну траву азотними добривами. У перші два місяці для підгодівлі краще використовувати аміачну селітру в дозі 10 г на кв. м, в подальшому рекомендується застосовувати сечовину з тією ж дозою. Рівномірність внесення добрив повинна забезпечуватися спеціальним дисковим розкидачем, не рекомендується робити це вручну. Якщо зростання трави дуже інтенсивне, більше 30 мм за 3 дні, то кількість добрив знижують або взагалі виключають.

Газон своїми руками

Етап 5. Бур’яни

На будь-якій ділянці можна виявити кореневища багаторічних бур’янів, а насіння бур’янистих рослин зберігають схожість у ґрунті до 40 років. При появі сходів газонної трави, з’являються і бур’яни.

Якщо дозволяє час, за місяць до посіву ділянку обробляють гербіцидом суцільної дії, наприклад Ураган, по зеленій масі, щоб зменшити кількість багаторічних бур’янів.

Зійшовші бур’яни небажано виривати вручну, так як пошкоджуються сходи газонної трави. Після першого укосу проводять суцільну обробку гербіцидами вибіркової дії, наприклад, Лонтрел. Газонної траві це не зашкодить, а бур’яни загинуть.

Газон своїми руками

Якщо всі дії зроблені правильно, то через 5-6 укосів виходить рівний молодий газон, який легко в подальшому перетворюється в красивий, добре задернованный килим. Сподіваємося ми розкрили тему: як зробити газон своїми руками.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя