Елегантність і досконалість партерного газону в деталях

88

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Партерний газон – мрія багатьох садівників. Але, тим не менш, зустріти його в саду – велика рідкість. Невже ця мрія недосяжна? Справедлива для нього приказка «Досконалість криється в простоті» ? Спробуємо в цьому розібратися.

Ідеальний трав’яний килим, густий, бархатистий, насичено зелений… Ми бачимо гарну картинку, не знаючи, що за нею ховається. Давайте краще придивимося, щоб зрозуміти і розгадати цей «феномен партеру».

Партерний газон – еталон трав’яних покриттів

Верхню позицію в ієрархії газонних покриттів займає партер. Його влаштовують на найбільш відповідальних» ділянках: центральних клумбах, при вході в адміністративні споруди, парадних зонах саду і парку. Він завжди привертає увагу яскраво-зеленим, однотонним, густим і оксамитовим травостоєм. І як би не хотілося на нього сісти – його можна тільки споглядати. З часом він стає міцнішим, але перші два роки будь-які сліди, залишені на траві, надовго друкуються і псують зовнішній вигляд.

Зелений партер підкреслює всі елементи ландшафтного дизайну території: квітники, алеї, водойми, фонтани, скульптурні групи. Він завжди грає домінуючу роль. Якщо якийсь елемент буде переважати над ним – гармонія композиції порушиться.

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Кращі трави для зелених партерів

Ідеальний покрив створюють з багаторічних злакових трав з тонкими ніжними листками, які після стрижки швидко відростають.

В основний склад входять такі трави:

 • мятлик луговий;
 • вівсяниця червона;
 • мітлиця ниткоподібних.

Вівсяницю червону називають королевою газонів, а мятлик луговий – королем. Це знатна родина утворює класичну суміш для партерів в пропорції 2:8. Їх насіння проростає і розвиваються повільно, тому останнім часом активно використовують готові рулони.

Читайте по темі:  Правила висівання газонної трави та особливості підсіву газону

В запасний склад увійшла мітлиця біла, мітлиця собача гірська, костриця лучна, овеча і довголиста.

Ці трави вкорінюються і розростаються дуже швидко, тому їх використовують для збільшення стійкості до витоптування.

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Умови зростання зеленого партеру

Батьківщиною елегантних партерів є Великобританія. У зв’язку з цим, багато суміші, призначені для створення ідеальних трав’яних покриттів, пристосовуються тільки в умовах місцевого клімату. Елітні сорти газонних трав воліють помірний температурний режим і часті дощі. Тому, спекотне літо і сильні морози, можуть стати причинами «облисіння» красивого трав’яного покриву. Щоб цього уникнути, потрібно купувати не готову суміш, а видові насіння, виведені спеціально для Росії.

Партер влаштовують тільки на відкритих, добре освітлюваних ділянках з природним стоком. В місцях застою дощових і талих вод, а також близького залягання ґрунтових, його не можна розміщувати апріорі. Надлишок вологи може викликати гниття і загибель кореневої системи, тому необхідно забезпечити якісний дренаж для провітрювання дернового шару.

Субстрат повинен бути:

 • рівним, так як із-за низької висоти трави всі вади дуже помітні;
 • очищеним від бур’янів та іншого сміття;
 • багатим гумусом і мінеральними речовинами;
 • з нейтральною або слабокислою реакцією грунту.

Підготовка ділянки проходить у кілька етапів. Спочатку насипають шар дренажу (гравій або бита цегла), потім грубозернистий пісок і шар родючого грунту. Легкі піщані грунти збагачують торфом. Перед посівом, ділянка два місяці витримують під паром. Грунт розпушують, очищають, а коли вона підсохне – ущільнюють ногами або садовим катком. У результаті виходить рівна поверхню живильного і чистого грунту – сприятливе середовище для вибагливої елітної травосуміші.

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Партерний газон – мрія багатьох садівників

Ретельний і дбайливий догляд

 1. Щоденний полив. Партерний покрив необхідно щодня і рівномірно поливати. Шланг в цьому випадку не підійде – тільки дощування. Оптимальний полив здійснюється в розрахунку 10 літрів на 1м2. Для кращого проникнення води і повітря, дернину періодично проколюють. У літні спекотні дні поливати доводиться двічі – до сходу і після заходу сонця, інакше трава просто вигорить.
 2. Регулярна стрижка. В ідеалі, висота травостою не повинна перевищувати 2 см. В наших умовах стрижка до такого рівня, ні до чого, крім як до випадання трави, не призведе. Норма для Росії – 3-5 см, стрижку проводять кілька разів на тиждень. Ближче до зими частота косовиць зменшується до двох разів на місяць, а після зупинки росту трави – припиняється повністю.
 3. Підгодівля. Ніжне трав’яне полотно потребує періодичного проведення меліоративних заходів, до яких відносяться: внесення мінеральних добрив, мульчування, аерація і скарифікація.
 4. Боротьба з бур’янами. При недостатньому догляді проростає смітна рослинність. Хоча ви не думайте, що в Англії її немає – є, і навіть багато, просто всі бур’яни ретельно зістригають разом з газонної травою. У будь-якому випадку, боротися з ними треба.
Читайте по темі:  Насіння газонних трав в Україні: принципи вибору

Перші дві процедури дуже схожі між собою, так як мульчування – це внесення добрив біологічного походження. Воно буває двох видів:

 • підсипання суміші з родючого ґрунту, торфу і піску;
 • використання в якості добрива скошену і подрібнену траву.

Мульчування грунтом – хороший спосіб вирівняти поверхню. З допомогою ґрунту заповнюються всі нерівності і пониження, що утворилися за сезон.

Ранньою весною, для зміцнення кореневої системи вносять фосфати, а влітку – азотовмісні добрива, для стимуляції росту листя.

Аерації (проколювання) роблять кілька разів на місяць, щоб коренева система краще «дихала» і зволожувалася, а скарифікацію (прорізування) – кілька разів на рік, щоб вона давала нові пагони.

Навесні, днів через 20 після підгодівлі, обробляють рідким гербіцидом. Мох, часто з’являється після зими, видаляють за допомогою газонних грабель або спеціального обладнання – скарификаторов.

Ці заходи – обов’язкові для підтримки газонного полотна в належному вигляді. Вони потрібні йому так само, як тренування для спортсмена. Бачачи перед собою красиву, акуратно подстриженную галявину, перш за все ви бачите людський працю.

Партерний покриття – одне з кращих творінь садово-паркового мистецтва. Його підтримка, звичайно, вимагає чималих зусиль і коштів. Але зате як чудово споглядати суцільний смарагдовий газон, зелений килимом серед кам’яних споруд мегаполісу, і строкатих квітників заміського ділянки. Мимо такої краси без захвату пройти не можна!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя