Посадка газону восени при мінімальних зусиллях і відмінному результаті

490

Посадка газону восени

Приємно милуватися шовковою зеленою травичкою, особливо на своїй ділянці. Найбільш швидкий і найменш клопіткий спосіб отримати доглянуту галявину – це посадка газону восени. В цей час сама природа стає помічницею в декоруванні ландшафту.

Так чому ж все-таки восени?

Звичайно, з одного боку, може здатися, що робота в саду восени не приносить особливого задоволення, за все річного садово-городнього сезону ми і так вже достатньо втомилися. Ось навесні, здається, з новими силами можна і зайнятися облаштуванням галявини. А виходить все навпаки. Навесні спочатку необхідно чекати поки земля відтане, потім трохи просохне і ось тоді вже можна виділити час на підготовку ділянки для посадки газону. Але, от його нам, звичайно, і не вистачає навесні – перекопування грядок, догляд за розсадою, облаштуванням парників і т. д. Тому часто роботи з прибудинковою територією відходять на другий план.

Посадка газону восени

З іншого боку, чому б не зайнятися цим пізніше, або навіть влітку? Звичайно, можна! Але результат буде значно гіршим, а зусиль буде потрібно в рази більше. Справа в тому, що перед посівом насіння газонних трав потрібна велика попередня робота – очищення, розрівнювання і трамбування ділянки. Потім добриво, зволоження і обробка гербіцидами. Поки прийде час посіву, теплі весняні вітри вже висушать ділянку. Але і на цьому труднощі не закінчуються. Трохи ніжна травичка почне сходити, тут її чекають палючі промені літнього сонця. І знову-таки, спекотна погода вимагає постійного, щедрого поливу, інакше ваш молоденький газон може вигоріти так і не набравши сил. До цього часу, коли проходить дія гербіцидів, починають рости бур’яни — необхідна регулярна прополка… А якщо згадати скільки влітку справ на ділянці, крім догляду за галявиною, то її долю передбачити нескладно.

Посадка газону восени

Восени ж ви можете присвятити вільний час улаштування зеленого покриття, а природа вам у цьому допоможе. Земля вже чекає озимих посівів, осінні дощики будуть забезпечувати полив, а перші заморозки захистять молоду травичку від агресії бур’янів. Тому відповідаючи на питання «Як посадити газон?», можна з упевненістю сказати: «Осінь!»

Як виростити газон на дачі – від вибору насіння до посіву

Успіх роботи залежить від багатьох факторів, але, дотримуючи черговості процесу, і дотримуючись основних правил, ви обов’язково досягнете відмінних результатів. Зазвичай, роботи можна починати з кінця серпня і до кінця вересня, в залежності від кліматичних і погодних умов. Перед посівом насіння потрібно підготувати ділянку виділеної землі, запастися інструментами, посівним матеріалом та добривами.

Читайте по темі:  Стрижка газону допоможе створити на ділянці рівний, густий зелений килим

Посадка газону восени

Для роботи знадобляться: лопата або вила, зручні граблі, культиватор або плоскоріз, лійка або поливаний шланг з насадкою для дощування, широкі дошки і рукавички.

Купуємо насіння. Відповідь на питання «Як правильно посадити газон?» починається з правильного вибору сорту насіння. Види трав та їх суміші слід купувати в залежності від призначення майбутнього покриття. За цією ознакою і ділять всі наявні в продажу насіння: для декоративного або спортивного газону. Декоративні, в свою чергу, поділяються на партерні (дуже густа і низькоросла трава) і садово-паркові (щільні шовкові засіви). Перший варіант підходить для посіву на великих територіях, які будуть тлом для одиночних елітних рослин, чудових альтанок і фонтанчиків. Садово-паркові або звичайні газони відрізняються м’якою і міцною травою, довговічністю і здатність швидко відновлюватися. Саме ці якості і вплинули на їх популярність. Тому перед тим, як влаштувати газон на дачі, придбайте саме такі насіння.

Трави для спортивного газону характеризуються особливою міцністю. Міцний трав’яний покрив стійкий до механічних пошкоджень і до будь-яких погодних змін – від літньої спеки до зимових морозів.

Запасаємося добривами та іншими засобами. Крім спеціальних газонних сумішей, з добрив можна використовувати: і перепрілий гній, компост, і настій пташиного посліду, і перегній і мінеральні добрива. Зазвичай, частину добрив вносять до сівби, а решта використовується при догляді за підростаючої галявиною.

В залежності від типу грунту і рівня ґрунтових вод, може знадобитися додавання в грунт торфу або піску, тому врахуйте і цей момент.

Щоб уникнути боротьби з бур’янами хоча б перший час, рекомендується використовувати гербіциди. Яке конкретно засіб слід купувати, залежить від зростаючих на вашій ділянці бур’янів, враховуючи їх багаторічні й однолітні види.

Посадка газону восени

Озброївшись усім необхідним, можна приступати до роботи.

  1. Очищаємо грунт від сторонніх предметів. Випалюємо разом з корінням бур’яни, вибираємо великі камені, щебінку, гілки та інше велике сміття. Адже зелений дачний газон – це те місце, де влітку будуть гратися ваші діти, а його шовкова травичка буде вабити пройтися босоніж.
  2. Запасаємося інструментами і сировиною.
  3. Якщо земля виснажена попередніми посадками або ця ділянка звільнилася від старих будівель, то незайвим буде внести добрива. Після цього залиште ділянку на якийсь час (від двох до чотирьох тижнів) для того, щоб земля «прийняла» внесені добрива і живильні речовини рівномірно розподілилися. Прискорити цей процес допоможе зволоження грунту, особливо якщо стоїть суха погода.
  4. Розпушуємо землю. Тут не потрібна глибока перекопка, досить розпушить верхній шар. Якщо ви робите газон на дачі своїми руками, то краще для цього скористатися вилами чи плоскорізом. Після цього все ретельно розрівнюємо широкими граблями.Посадка газону восени
  5. Тепер ділянку потрібно ущільнити, щоб насіння розподілялися максимально рівномірно. Це можна зробити, просто втоптавши землю. На цьому етапі не варто поспішати, намагайтеся пройти всю площу рівномірно, не роблячи сильних поглиблень і не залишаючи пропусків. Звичайно, набагато швидше і ефективніше проводити ущільнення з допомогою ручного катка, але не у всіх він є в господарстві, так і на невеликих ділянках можна обійтися і без техніки. А перед тим як на дачі зробити великий газон , домашній футбольний майданчик або у вас ділянка зі складним ландшафтом, то краще все-таки придбати каток або позичити на час у знайомих.
  6. Готову поверхню злегка «проходимо» граблями і починаємо сіяти траву. Щоб менше витоптувати землю скористайтесь підготовленими дощечками. Укладаючи їх по черзі перед собою і переступаючи на них, ви пройдете всю площу, зберігши рівну поверхню і не затоптавши насіння.

ПоРада! Щоб насіння лягли рівномірніше, сійте ділянку, проходячи його спочатку вздовж, а потім поперек. Так вийти менше пропусків і трава зійде з однаковою щільністю.

  1. Тепер вносимо мінеральні добрива. Можна використовувати спеціальні суміші для газонів або звичайні з вмістом азоту, калію і фосфору. Якщо добрива в гранулах, то досить розсипати їх по поверхні ділянки, дотримуючись зазначеним в інструкції нормам. А рідкі розчини добрив додають у воду при поливі. Фахівці радять в якості добрив вносити ще й кісткове борошно – вона розщеплюється поступово, забезпечуючи газонні трави харчуванням на кілька років.Посадка газону восени
  2. Далі необхідно придавити насіння до землі, щоб їх не роздмухав вітер, але при цьому їх не можна заглиблювати. Дрібне насіння трави, засипане землею погано, довго і нерівномірно сходить, через що газон перший час буде виглядати неохайно.
  3. Все, залишилося тільки полити. Невелику ділянку поливають за допомогою звичайної лійки, але все ж зручніше використовувати систему поливу з дощувальної насадкою або розбризкувачами. Так ґрунт менше розмивається і рівномірно просочується.
Читайте по темі:  Які добрива підійдуть для підживлення газону

Посадка газону на дачі закінчена, далі залишається тільки чекати сходів і радіти, передбачаючи яскраву зелену галявину у дворі.

Догляд і стрижка

Особливого догляду осінні посіви не вимагають, хіба що осінь виявиться скупою на дощі і тоді вам доведеться кілька разів полити сходи. При весняних ж, а тим більше літніх посівах систематичний полив просто необхідний. В іншому випадку чекати поки газон зазеленіє досить довго, до того ж молода, незміцніла травичка, що з’явилася може висохнути під палючими променями червневого сонця.

Осінній газон на дачі виростає дружно і, досягши 10-12 сантиметрів, потребує першої стрижки. В цей час трав’яний покрив ще недостатньо густий і щільний, але саме регулярна стрижка дозволить поліпшити ці показники. Зрізання верхньої частини стимулює розвиток кореневої системи та вигонку нових стеблинок. Так покриття стає щільніше з кожною наступною стрижкою.

Посадка газону восени

Чим краще стригти газон?

Сучасний ринок садового інструменту пропонує безліч різних механізмів та техніки для догляду за газоном. Найбільш поширені: тример, електричні газонокосарки (на акумуляторах), бензинові газонокосарки або газонні ножиці. Що краще вибрати залежить від обсягу майбутніх робіт і, звичайно, від фінансових можливостей. Тримером просто обробляти ділянки у дворі, біля будинку, підстригати траву на луках і навколо будівель. Газонокосарки потрібні для стрижки газонів великих площ або трави на спортивних майданчиках. Газонні вам знадобляться ножиці для підрізання трави на складних ділянках: біля вазонів, гойдалок, садових лавок, а також навколо стовбурів дерев або кущів. Від того, де і як облаштований газон на дачі, яких він розмірів і який ландшафт, і вибираються відповідні інструменти.

Посадка газону восени

Перше укорочення трави проводиться до заморозків, зазвичай цього буває достатньо, і роботи залишають до весни. А в квітні, як тільки зійде сніг, вас буде чекати зелена галявина! Але пам’ятайте, що після того, як посадили газон на дачі, вам залишається тільки: при необхідності поливати 1-2 рази за сезон удобрити і саме головне – ні в якому разі не допускати переростання трави.

Читайте по темі:  Елегантність і досконалість партерного газону в деталях

Коли наступного літа ваша ділянка буде оточена чудовим газоном, вам доведеться доводити сусідам і знайомим, що таку красу ви виростили самостійно!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя