Звідки мох на газоні і як позбутися від неприємної рослини назавжди

2665

Звідки мох на газоні і як його позбутися

Мати красивий і доглянутий газон перед будинком для багатьох вже стало реальністю, але власники зеленого килима, не знаючи про те, як позбавитися від моху на газоні, не зможуть надовго зберегти смарагдову зелень і застерегти покриття від різного виду бур’янових шкідників.

Заходи, що усувають мох на ділянці

Моховидные, або по науковому бриофиты, – це багаторічна рослина без коріння й квіток, що росте на ніжці зі стопою. Багато садівники вважають цей вид звичайними бур’янами, але боротися з ними потрібно зовсім по-іншому. Поширюється мох за допомогою суперечка, що знаходяться в коробочці нагорі, і для дозрівання таких насіння необхідна висока вологість і підвищена кислотність грунту.

Боротьба з мохом на газоні починається з усунення причин виникнення вогнищ зараження. Важливо зрозуміти, що привело до такої серйозної проблеми на озелененій ділянці:

 • дізнатися, з-за чого ослабла газонна трава;
 • перевірити правильність залицяння за зеленим килимом;Звідки мох на газоні і як його позбутися
 • оцінити затененность ділянки з травою;
 • перевірити вологість;
 • перевірити кислотність грунту;
 • правильність скошування трави.

Як правило, мох поселяється в ослабевшем газоні, де була проведена дуже коротка стрижка трави. Загиблі паростки зеленого насадження звільняють місце для спор моху і створюють сприятливі умови для його розростання
Важливим чинником у питанні про те, як позбавитися від моху на газоні, є неправильно вибране місце для самого газону, де рідко потрапляють промені сонця і застоюється волога в ґрунті.

Звідки мох на газоні і як його позбутися

Причини поширення моху

Щоб зрозуміти, чому росте мох на газоні, необхідно уважно розглянути вид рослини і його розмальовку. Якщо у газону занадто сухий грунт або підвищена кислотність, то мох зверху буде яскраво зелений, а низ його прийме однорідно коричневий колір. У разі, якщо газонна трава отримує дуже мало сонячних променів, то мох буде стелитися по поверхні і стояти на вигнутих ніжках, притиснутих до землі.

Коротко пострижений зелений килим дасть можливість розростатися цілим поселень зеленого моху, розчищаючи великі ділянки голій поверхні. Визначивши причини, чому з’явився мох на газоні, як боротися з цією недугою, необхідно приступати до дій.

Звідки мох на газоні і як його позбутися

Як прибрати мох з газону, відновивши його первісний вигляд:

  • Ретельно обстежити весь газон;
  • Провести аерацію заражених ділянок;Звідки мох на газоні і як його позбутися
  • Здійснити підживлення землі;
  • Вирівняти допустиму кислотність.

Варто відзначити, що всі роботи по відновленню гарного зеленого килима необхідно проводити вже пізно восени, коли рослини приготувалися до зими і знаходяться в стані сну.

Що робити, якщо мох вже здолав газон?

При огляді, виявивши нерівну поверхню газону, необхідно вирівняти землю і тим самим виключити заболоченість місцевості. Для цього в ямки досипається спеціально підготовлена суміш з піском і відновлюється ідеально підготовлена структура землі.

Важливо знати, як видалити мох на газоні без пошкодження самого трав’яного покриву. Для цього проводять аерацію ґрунту, проколюючи верхній шар землі, покращуючи тим самим провітрювання дренажної системи, а також здійснюючи додатковий вологообмін. Якщо в ґрунті виявлено високий показник кислотності, проводиться вапнування. Вапно змішується з піском і цим розчином посипаються ділянки на газоні, заражені мохом. Важливо відзначити, що ця процедура проводяться в суху погоду, щоб лікувальна суміш не пішла безповоротно в глибину земельної ділянки. У деяких випадках можна використовувати гербіциди, надовго протравливая весь газон серйозними хімікатами.

Звідки мох на газоні і як його позбутися

Якщо на початку боротьби з таким серйозним бур’яном були правильно визначені причини, то вже з весни всі проблеми будуть вирішені, і ви повернете своєму газону шикарну шевелюру. Але у важких випадках, рекомендовано звернутися до досвідчених фахівців, які знають, як вивести моху з газону, можуть ліквідувати вогнище розростання мохів і відновити гарний зелений газон на ділянці.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя