Як зберігати рідкі шпалери: особливості і секрети

1339

Рідкі шпалери – це популярний матеріал, який широко використовується для покриття стін. Його відмінна риса в тому, що обробка наноситься шпателем і являє собою якийсь мікс традиційних шпалер і шпаклівки. Виготовляються з різних натуральних наповнювачів, пігментів і шпалерного клею. Для нанесення на стіну суміш попередньо розводять теплою водою.

Як зберігати рідкі шпалери

Суха суміш для рідких шпалер повинна зберігатися в сухому темному місці, в герметично закритому пакеті!

Придбати рідкі шпалери у вигляді сухої суміші можна в прозорих пакетах вагою від 1 кг. Рекомендовані вимоги до недлительному зберігання звичайні: їх достатньо поставити в сухе темне місце у пакеті без доступу повітря. При цьому існують свої особливості, знання яких допоможе вам зберегти будь-яку кількість в первозданному вигляді.

Якщо у вас залишилися рідкі шпалери після обробки всіх стін, не поспішайте викидати розчин. Його можна висушити і покласти до залишків для зберігання і непередбаченого ремонту.

 

 

Як зберігати рідкі шпалери?

Рідкі шпалери нерідко використовуються для самостійного декорування стін і нанесення на них покриття. Їх особливість в тому, що дефекти виконання, пов’язані з браком досвіду, можна виправити.

Для цього досить зняти покриття з пошкодженої ділянки, висушити і заново нанести. Очевидно, що роботи можуть проводитися не один день, а іноді і тільки по вихідних, тому нерідко виникає питання, як зберігати рідкі шпалери в розведеному вигляді?

Як зберігати рідкі шпалери

При тривалому зберіганні (понад 2-4 днів) розведена суміш рідких шпалер перетворюється в ком, який не можна відновити.

Відразу зазначимо, що не варто розведену суміш ставити в холодильник. Безумовно, краще її розводити невеликими порціями і додавати по мірі необхідності. Зазначимо, що розчин виходить досить густий, а змішувати його рекомендують будівельним міксером.

Читайте по темі:  Утеплювач під сайдинг для утеплення стін зовні

Особливо якщо ви додаєте колер для акрилових фарб. Також розведену суміш можна підсушити і потім заново використовувати, цей варіант ми розглянемо докладно пізніше.

Якщо ви збираєтеся декорувати ваші стіни по вихідних, потрібно враховувати, що в розведеному вигляді рідкі шпалери можуть зберігатися лише дві доби. При низькій температурі цей термін може бути декілька вище, але незначно. При роботі з сумішшю від випадку до випадку залишки, розведені у відрі, потрібно буде зберегти за «сухим» способом.

 

 

Зберігання рідких шпалер за «сухим» способом

Розглянемо тепер, як довгостроково зберігати розлучені рідкі шпалери? У розведеному вигляді, як ми розібралися, рідкі шпалери не можна зберегти. При цьому сама технологія передбачає відновлення будівельної суміші і її подальше зберігання і використання.

Це робиться наступним способом:

 1. Візьміть чисту поліетиленову плівку і покладіть її на підлозі.
 2. Нанесіть суміш, що залишилася рідких шпалер на поліетилен досить тонким шаром за допомогою робочого пластикового шпателя.
 3. Дайте суміші повністю висохнути, для цього зазвичай достатньо 24 години при кімнатній температурі.
 4. Після цього поверніть поліетилен, пам’ятаєте його, частинки суміші без праці відійдуть і будуть відновлені до початкового вигляду.
 5. Відновлену суміш складають у мішок, випускають повітря і щільно зав’язують.
 6. Суміш у сухому вигляді в герметичному пакеті зберігається необмежений час.

Звертаємо вашу увагу, що шпалери з різними наповнювачами краще зберігати в окремих пакетах, в іншому випадку результат нанесення буде відрізнятися від заявленого виробником!

Подібний спосіб зберігання зручний і компактний. Сам процес відновлення сухої суміші не вимагає затрат сил або великої площі для сушіння. Тому не рекомендується розводити більше необхідного для роботи протягом робочої зміни.

Ремонт пошкоджених ділянок

Як зберігати рідкі шпалери

Додатково розглянемо питання зняття рідких шпалер і подальший ремонт ділянки в разі пошкоджень. Якщо у вас є невитрачений залишок сухої суміші і ділянку покриття пошкоджений, це можна виправити.

Читайте по темі:  З якого матеріалу найкраще зробити звукоізоляцію стін

Зазвичай проводиться зачистка місця пошкодження і подальше нанесення суміші. Грунтовка не потрібно, якщо не торкнуться верхній шар штукатурки. В іншому випадку ділянку для нанесення потрібно буде попередньо підготувати.

Неушкоджену суміш, нанесену на стіну, можна зняти шпателем і канцелярським ножем, попередньо намочивши ділянку губкою. Обов’язково відокремити один від одного суміш ділянок шпалер, змінили колір.

Далі шматочки і замочують наносять повторно. При необхідності суміш додається зі збережених запасів. Таким чином, зберігання рідких шпалер, використаної марки, необхідно саме для непередбаченого дрібного ремонту поверхонь. У випадку рідких шпалер це можливо.

Висновок

Можливість тривалого зберігання, відновлення та ремонту рідких шпалер передбачає їх широке використання, як у випадку самостійного, так і професійного ремонту. Це ідеальний вибір для молодих сімей з дітьми та власників домашніх вихованців.

Невеликі пошкодження на стінах можуть бути швидко усунені саме за рахунок невеликих запасів використаних рідких шпалер. Якщо у вас залишилося зовсім мало і суміш розлучена, не поспішайте викидати, а збережіть залишки за описаним «сухим» способом. Цей невеликий обсяг вас виручить, якщо буде потрібно невеликий ремонт покриття.

До основних позитивних особливостей рідких шпалер можна віднести наступне, наприклад:

 • простота нанесення, можливість виправлення недоліків
 • відносно низька вартість ремонту;
 • м’яка і «тепла» текстурна поверхня стін при будь-яких температурах в квартирі;
 • невибагливість в експлуатації;
 • антистатичність і стійкість до сонячного світла.

Безумовно, рідкі шпалери є унікальним матеріалом для декорування приміщення, який в будь-який час піддається невеликого ремонту. Термін експлуатації покриття не менше 10 років.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя