Який полікарбонат краще використовувати для навісу

1494

Прозорі та забарвлені пластики широко використовуються в будівництві для виготовлення огороджувальних конструкцій. Для обгрунтованої відповіді на питання, який полікарбонат краще для навісу необхідно розібратися в його властивостях і характеристиках. Виробники пропонують два види панелей: стільникові і монолітні різної товщини і кольорів. Вироблені з одної і тієї ж сировини вони мають масу відмінностей.

Який полікарбонат краще використовувати для навісу

Полікарбонат стільниковий або монолітний: порівняльна характеристика

Вибір типу пластику визначається декількома факторами і, насамперед, вимогами до матеріалу покриття для конкретної конструкції навісу. Властивості полікарбонату безпосередньо залежать від структури: стільникові панелі пустотілі і мають меншу питому вагу, ніж монолітні. Відповідно і вартість листів різна перші обійдуться значно дешевше.

Який полікарбонат краще використовувати для навісу
Стільниковий полікарбонат різного кольору.
Який полікарбонат краще використовувати для навісу
Монолітний полікарбонат.

Найважливішим критерієм для вибору типу полікарбонату є його декоративні властивості. Якщо стилістичне рішення вимагає застосування матеріалу близького по виду силікатному склу, то слід віддати перевагу монолітним листами. Даний матеріал дозволяє створювати оригінальні конструкції, в тому числі і складної форми. Крім прозорих панелей є великий вибір пофарбованих у різні кольори.

Який полікарбонат краще використовувати для навісу
Навіс з полікарбонату.

Функціональний і практичний навіс без особливих дизайнерських вишукувань робиться з сотового полікарбонату. Будівельні матеріали для спорудження такої конструкції можливо придбати у компанії «Феникс Центр» https://fenixcentr.com.ua. Мала питома вага панелей дозволяє максимально полегшити несучий каркас за умови забезпечення необхідної міцності і стійкості. При виготовленні силової конструкції для такого навісу використовується сталевий профіль меншого перетину, що дає чималу економію.

Який полікарбонат краще використовувати для навісу
Навіс з монолітного полікарбонату.

Вибір між стільниковим або монолітним полікарбонатом безпосередньо залежить від його властивостей і характеристик. При виготовленні навісів зазвичай застосовують листи завтовшки понад 6 мм, для зручності порівняння в таблиці наведено параметри для таких панелей різних видів. Для аналізу обрані властивості, що визначають експлуатаційні характеристики навісу:

Читайте по темі:  Який полікарбонат краще використовувати для теплиці
Характеристики Од. вимір. Види полікарбонату
Стільниковий Монолітний
Ширина листа стандартна мм 2100 2050
Довжина панелей мм 6000 і 12000 3050
Питома вага панелі кг/м2 1,3 7,2
Мінімальний радіус вигину панелі м 1,05 0,9
Коефіцієнт світлопропускання % 82 85
Опір теплопередачі м2°С/Вт 0,28 0,2
Термін служби листа рік 10 25

Порівняння параметрів полікарбонату наочно показує, що стільниковий полікарбонат майже в шість разів легше, ніж монолітний. Зате останній в 2,5 рази перевершує свого конкурента по терміну служби. По іншим характеристикам відмінності не настільки істотні. При виборі типу панелі приймаються до уваги і інші фактори: економічні і декоративні, а також геометричні розміри та призначення навісу.

Такі конструкції зазвичай споруджуються для перекриття наступних об’єктів:

  • автостоянок;
  • балконів або терас;
  • басейнів;
  • стоянок громадського транспорту;
  • козирків і переходів між будівлями.

Однією з найважливіших характеристик панелей є стійкість до механічних впливів. В цьому відношенні стільниковий полікарбонат сильно програє монолітному. Антивандальні властивості останнього дозволяють використовувати його в громадських місцях, де ймовірність умисних пошкоджень споруди досить висока.

Оптимальна товщина полікарбонату для навісу

Технічні характеристики і стільникових і монолітних панелей залежать від декількох факторів. Для вирішення питання про те, який полікарбонат для навісу, краще вибрати, перш за все, необхідно визначити оптимальну його товщину для конкретної конструкції. Нормативні документи у сфері будівництва містять рекомендації про застосування даного типу оздоблювальних матеріалів.

Як визначитися з товщиною листів стільникового полікарбонату

При визначенні оптимальної товщини полікарбонату враховується і призначення навісу, і рівень навантажень на споруду. Якщо розглядати стільниковий полікарбонат, то можна дати наступні рекомендації:

  • 4-мм панелі можуть бути використані для відносно невеликих конструкцій зі значним радіусом закруглення, найчастіше такий полікарбонат використовують для теплиць і невеликих козирків.
  • Листи полікарбонату товщиною 6 і 8 мм використовуються для покриття споруд, що піддаються значним вітровим і сніговим навантаженням, це можуть бути навіси для автомобілів або басейнів.
  • Панелі товщиною 10 мм і більш придатні для влаштування навісів, які піддаються екстремальних кліматичним і механічним впливам зовнішнього середовища.
Читайте по темі:  Рідке мило в цементний розчин

Будова внутрішніх ребер жорсткості має суттєвий вплив на міцнісні характеристики панелі. Це слід враховувати при визначенні оптимальної товщини листа і особливостей конструкції навісу. Залежність товщини листа сотового полікарбонату, від розмірів осередку обрешітки для навісу, наведена на графіку нижче:

Який полікарбонат краще використовувати для навісу

Снігове навантаження на конструкцію розраховується з урахуванням вимог для конкретного кліматичного району країни. Для сотового полікарбонату має значення ще і внутрішня структура листа для панелей товщиною 16 мм і більше. Такі листи можуть бути трьох – і п’ятишаровими з осередками прямокутної або трикутної форми.

Який полікарбонат краще використовувати для навісу

Як визначитися з товщиною листів монолітного полікарбонату

В залежності від призначення навісу, для його виготовлення використовуються листи монолітного полікарбонату товщиною від 2 до 12 мм. Цей матеріал міцніший ніж стільниковий полікарбонат. Для автомобільних навісів і козирків, як правило, використовують полікарбонат товщиною 4 – 6 мм, бо саме така товщина матеріалу може гарантувати надійність конструкції в різну пору року.

Принципи підбору кольору полікарбонату для навісу

Архітектурні елементи і будівельні конструкції сприймаються оточуючими як частину єдиного ансамблю. При вирішенні питання про вибір кольору полікарбонату для навісу враховується загальний фон забарвлення сусідніх з ним будівель. Особливою популярністю у населення користуються сині, зелені, молочні та бронзові панелі. Вони менше всього спотворюють справжні кольори предметів, які перебувають під ними. При використанні таких кольорів, як червоний, помаранчевий і жовтий слід брати до уваги той факт, що всі предмети розташовані під навісом, покритих будь-яким з цих матеріалів будуть мати відповідний відтінок.

Який полікарбонат краще використовувати для навісу
Приклад використання стільникового полікарбонату червоного кольору і зміна відтінків, які знаходяться під ним предметів.

Крім звичайних світлопрозорих панелей існують також і повністю непрозорі листи сріблясті або чорні. Використання таких панелей доречно для навісів, які повинні забезпечити максимальне затінення внутрішнього простору. Зазвичай колір навісу підбирається в тон до фарбування покрівельного матеріалу даху основної будови, втім, і контрастні рішення теж мають право на існування.

Читайте по темі:  Изделия из металла и сферы их применения

При проектуванні захисних і декоративних конструкцій враховується безліч факторів. При вирішенні питання як вибрати полікарбонат для навісу визначаються, насамперед, тип матеріалу, його товщина і колір. Стільникові панелі застосовуються для приватного будівництва і зведення конструкцій, недосяжних для людини. Монолітний полікарбонат використовується для антивандальних споруд та інших архітектурних елементів оригінального вигляду.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя