Технологія утеплення стін пінопластом зовні

5

Для того щоб зберегти тепло в будинку навіть в найлютіший мороз, необхідно утеплити його. Найкраще це зробити з зовнішньої сторони, так як проведення внутрішніх робіт для усунення тепловтрати понесе за собою масу додаткових витрат на «облагороджування» інтер’єру, так і приміщення стане трохи меншим.

Пінопласт для утеплення

Мабуть, найпростіший і доступний спосіб – це утеплення стін зовні пінопластом, фахівці радять організувати роботу по збереженню тепла саме таким чином.

Ймовірно, всі знають, що з себе представляє пінопласт, якщо ні, то нагадаємо. Це матеріал, структура якого складається з спіненої застиглої маси, основний обсяг структури виробу складається з газу (повітря).

Цей тип виробів відрізняється між собою за щільністю та товщиною, чим він менш пористий, тим вище клас міцності.

Тому плити з пінопласту об’ємні (до 10 см завтовшки), але в той же час легкі, і є відмінним звукоізоляційним і теплоізоляційним матеріалом.

Технологія утеплення стін пінопластом зовні

При виборі виду плит, необхідно пам’ятати, що крихкий матеріал повинен бути монтований за допомогою каркасного складання і по закінченні робіт обов’язково захищений додатковим шаром (дерево, фанера, вагонка тощо) від механічних пошкоджень.

У випадку утеплення всередині приміщення, може вийти зовсім зворотний ефект. Це обумовлено тим, що зовнішня стіна приміщення повинна прогріватися за рахунок тепла зсередини.

І якщо утеплити усередині приміщення, то буде відсутня теплоізоляція зовнішніх стін, що може призвести до зміщення «точки роси», аж до утворення її між пінопластом і стіною.

Через підвищену вологість при низькій температурі стіна може промерзати, в результаті буде порушений нормальний процес теплорегуляції і з часом вона почне руйнуватися.

Читайте по темі:  Які бувають розміри листа металочерепиці і добірних елементів

Технологія утеплення стін пінопластом зовні

Тому дуже важливо правильно організувати роботу по утепленню саме зовнішнього боку приміщення.

Технічні характеристики пінопласту-як утеплювача

Щоб вже на сто відсотків бути впевненим у правильності вибору матеріалу, а саме утеплення стін зовні пінопластом, необхідно знати позитивні і негативні моменти цього диво-виробу.

Почнемо з хорошого:

 • Відмінний спосіб збереження тепла;
 • Позбавлення від зайвого шуму ззовні приміщення;
 • Завдяки маленькій вазі легко монтується, тому не потрібно використання спеціальної техніки;
 • Простота установки (каркасний спосіб для більш крихкого і утановка на будівельний клей), не потрібна допомога професіонала, роботи з утеплення можна проводити самостійно;
 • Несприйнятливий до вологи, різких перепадів температури і впливу ультрафіолету;
 • При проведенні робіт по утепленню, його не потрібно гідроізолювати;
 • Не піддається впливу грибка, цвілі і гниття;
 • Легко обробляється і нарізається;
 • Завжди є у продажу і доступний за ціною.
  Тепер потрібно обумовити негативні моменти, хоча їх набагато менше, але вони дуже вагомі і можуть зіграти вирішальну роль зовсім не на користь пінопласту.

Технологія утеплення стін пінопластом зовні

Отже, ось вони:

 • Підвищена крихкість, монтаж необхідно проводити обережно, інакше витрати на роботи по утепленню можуть збільшитися в рази;
 • Пожежонебезпечний матеріал, легко піддається горінню, хоча швидше тліє, але виділяє дуже небезпечні для здоров’я людини їдкі речовини;
 • Після закінчення монтажу, вимагає встановлення захисного шару від механічних пошкоджень (дерев’яні дошки, фанера, вагонка та інше), а це додаткові витрати;
 • Не здатний пропускати повітря, не екологічний;
 • Втрачає свої експлуатаційний здібності після закінчення 10-15 років.
 • Якщо наведені вище мінуси не є важливими аргументами й утеплення стін зовні пінопластом залишається єдиним вибором, то перед початком робіт варто провести розрахунок необхідної кількості матеріалу, скласти кошторис можливих витрат і визначитися з вибором технології проведення робіт по монтажу утеплювача.
Читайте по темі:  Засіб для надійного захисту деревини з УФ-фільтром - Pinotex Ultra

Розрахунок необхідної кількості матеріалу

Провести розрахунок досить просто, потрібна лише будівельна рулетка і трохи терпіння.

Необхідно провести замір стін, визначити загальну площу, від отриманих даних потрібно відняти площу дверей і віконних прорізів.

Важливо пам’ятати, що пінопласт досить крихкий матеріал і тому до отриманих даних необхідно додати ще близько 10 %, на випадок непередбаченого зламу.

Вибір технології проведення робіт по монтажу

Існує два варіанти технології монтажу пінопластових плит в якості утеплення.

Клейовий варіант – на попередньо очищену від бруду і пилу поверхню, тріщини і сколи якої оброблені штукатуркою, наносять спеціальний будівельний клей.

Технологія утеплення стін пінопластом зовні

Для більш міцного зчеплення, стіну можна попередньо прогрунтувати. На шар клею укладаються плити і щільно притискаються на кілька секунд.

Просушування здійснюється протягом 12-24 годин, все залежить від обраної марки клею.

Далі, необхідно нанести шар штукатурки або іншого матеріалу для захисту пінопласту від механічних пошкоджень.

Це здійснюється наступним чином: на листи утеплювача наноситься 5 мм шар клею, у який занурюється сітка. Після повного висихання поверхню можна штукатурити і фарбувати.

Каркасне кріплення плит передбачає спорудження обрешітки для монтажу утеплювача. Захисний шар від ударів і зламу споруджується так само як і в першому варіанті.

За вартістю такий спосіб дорожче, але має деяку перевагу — зазор між листами і стіною не дозволяє утворитися цвілі та грибку, а циркуляція повітря дозволить уникнути процесів гниття.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя