Металоконструкції: способи виготовлення і застосування

10

Металоконструкцією називають загальну конструкцію з металів і сплавів, яка використовується в найрізноманітніших галузях життєдіяльності людини. В першу чергу, це будівництво будівель і машинобудування, де металоконструкціями виступають різні елементи, виконані зі сталі.Однак в будівництві, металоконструкції отримали, куди більше застосування. Сьогодні неможливо уявити собі великий об’єкт без використання металевих конструкцій, у вигляді балок, несучих елементів, всіляких каркасів з металу.

Металоконструкції: способи виготовлення і застосування

Під металевими конструкціями, які сьогодні широко використовуються в будівництві, мають на увазі несучі елементи, виготовлені з сталі. Найбільше застосування такі елементи отримали в якості каркаса для швидкомонтованих будівель. Виготовлення металоконструкцій даного виду має на увазі використання різного металопрокату, переважно профільної труби.

Всі металоконструкції, що застосовуються в будівництві, прийнято класифікувати за певними параметрами:

 • Залежно від технології виробництва і області застосування;
 • За формою і конфігурації, а також розміром.

Способи виготовлення металоконструкцій можуть бути різними. Так, найбільш затребуваним видом металоконструкцій в будівництві, є зварні вироби. Меншою популярністю користуються клепані металоконструкції, литі і штамповані.

Металоконструкції: способи виготовлення і застосування

Якщо ж розглядати типове застосування металоконструкцій в будівництві, то, перш за все, слід виділити:

 • Металоконструкції в якості елементів парканів та огорож;
 • Опори, мости, каркаси для швидкомонтованих будівель та інше;
 • Опори ЛЕП;
 • Легкі металоконструкції;
 • Щогли і багато іншого.

Види металоконструкцій в будівництві

Сьогодні металоконструкції вельми популярні, як в промисловому секторі, так і в побуті. Металеві конструкції є складовою багатьох виробів, які нас оточують.

Металоконструкції: способи виготовлення і застосування

Будь то виноградник або каркас для меблів, навіс над порогом будинку з металу – все це відноситься до металоконструкцій. Але якщо розглядати конкретно будівельну область, то тут застосування різних металоконструкцій, куди більш широке.

Читайте по темі:  Що таке плити Гринборд: історія обробки та відкликання забудовника

Можна виділити наступні види металоконструкцій в будівництві:

 1. Каркаси будівель, де металоконструкції виступають в якості різних огороджувальних елементів, ферм і воріт, а також балок з різними сполучними елементами.
 2. В якості конструкцій для висотних споруд, таких як, щогли ЛЕП, радіорелейні і телевізійні вежі.
 3. Всілякі обслуговуючі металеві конструкції: майданчики, сходи, мости.
  Рекламні щити і архітектурні елементи.
 4. Застосовуються металоконструкції і в якості тимчасових споруд, таких як: будівельна драбина, опалубка та багато іншого.

Основним видом металоконструкцій в будівництві, є каркаси будівель. У них, як правило, металеві конструкції не тільки здатні витримувати основні навантаження, але і захищати внутрішній простір.

Застосування металоконструкцій в будівництві дає можливість не тільки істотно скоротити терміни зведення об’єктів, але і вирішити ряд численних проблем пов’язаних з безпекою праці, а також з підвищенням її ефективності.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя