Як вибрати полікарбонат для теплиць з максимальною ефективністю

244

Стійкі врожаї у багатьох регіонах нашої країни можливо отримати при використанні технологій безпечного землеробства. Полікарбонат є найкращим матеріалом для теплиць і парників. Спорудження такого роду нерідко зводяться власниками присадибних ділянок та сільськогосподарських підприємств самостійно без залучення фахівців. В таких умовах виникає закономірне питання, як вибрати полікарбонат для теплиць найкращий по співвідношенню ціни і якості. Асортимент панелей на ринку великий і не кожен з них підійде для зведення подібних споруд.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Який вид полікарбонату краще всього підходить для теплиць?

Для прийняття зваженого рішення з даного питання необхідно розібратися у властивостях і технічних характеристиках даного матеріалу. Промисловість випускає два різновиди полікарбонату: монолітний і стільниковий, останній якраз і застосовується для будівництва теплиць. Такі панелі за своїми параметрами найкращим чином відповідають всім вимогам, що пред’являються до покрівельних матеріалів для подібних споруд.

До появи на ринку стільникового полікарбонату для даних цілей застосовувалися силікатне скло і поліетиленова плівка.

Використання стільникового полікарбонату має ряд переваг перед вищезазначеними матеріалами:

1. Невелика питома вага листа.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

В залежності від виду панелі її маса не менше ніж на порядок нижче, ніж у скляного листа такого ж розміру.

2. Висока механічна міцність.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Стільниковий полікарбонат при ударах не розсипається на окремі фрагменти як скло і не схильний до розривів як поліетиленова плівка.

3. Стійкість до кліматичних умов.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Висока стійкість матеріалу до кліматичних впливів: значні коливання температур, дощ і сніг.

4. Низька теплопровідність.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Низька теплопровідність і, як наслідок, відмінні ізоляційні властивості, що значно знижує витрати на обігрів теплиці.

5. Світлопроникність і захист від ультрафіолету.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Чудова світлопроникність панелей у окремих видів понад 86% і надійний захист від жорсткого ультрафіолету.

6. Висока пластичність матеріалу.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Пластичність матеріалу: в процесі установки він може згинатися до певного діаметру і знаходиться в такому положенні протягом тривалого часу.

Стільниковий полікарбонат відрізняється довговічністю, за умови правильного підбору і монтажу панелей термін служби складає 10 років і більше без істотної зміни властивостей.

Важливим фактором на користь вибору стільникового полікарбонату в якості матеріалу для теплиць є і фінансова сторона справи. Він значно дешевше скла, а з урахуванням високої довговічності його застосування вигідніше використання поліетиленової плівки. Крім прямого ефекту від вибору стільникового полікарбонату в якості матеріалу для теплиць існують і побічні.

Читайте по темі:  Зроблено в Іспанії: краса та якість від світового лідера у виробництві керамічної плитки

Застосування цих панелей дозволяє використовувати несучі каркаси з меншим запасом міцності, що дозволить заощадити чималі кошти при зведенні такого роду споруд. Стільниковий полікарбонат в силу своїх унікальних технічних характеристик отримує все велике поширення при будівництві теплиць.

Пристрій і основні характеристики стільникового полікарбонату

Унікальність властивостей стільникового полікарбонату визначається двома основними факторами: стільниковою структурою і хімічним складом матеріалу. Полікарбонат такого типу являє собою багатошарову панель з поперечними перегородками, що забезпечують її достатню міцність і жорсткість. Стільники в поперечному перерізі листа можуть мати прямокутну і трикутну форму в різних комбінаціях.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Загальна кількість шарів в матеріалі може бути від двох до чотирьох в залежності від його товщини і виду.

Основні технічні характеристики найбільш поширених різновидів стільникового полікарбонату представлені в таблиці:

Товщина листа, мм 4 6 8 10 16 20 25
Довжина і ширина панелі, мм 6000 (12000)×2100
Питома вага матеріалу, кг/м2 0,8 1,3 1,5 1,7 2,7 3,0 3,5
Теплопровідність листа, м2×°C/ Вт 0,24 0,27 0,28 0,29 0,42 0,56 0,68
Світлопропускання, % 83 82 82 80 76 51 58
Радіус вигину аркуша мінімальний, м 0,7 1,05 1,5 1,75 2,8 3,5 4,4
Зміна властивостей при штучному старінні матеріалу, усл. років 10 20 30

Аналіз даних наведених у таблиці дозволяє зробити деякі висновки, що полегшують процес підбору матеріалу для теплиць.

Найбільш істотними характеристиками для стільникових полікарбонату, які використовуються при будівництві теплиць, є наступні:

  • світлопропускання;
  • термічний опір теплопередачі;
  • питома вага;
  • механічна міцність;
  • строк служби.

Нескладне порівняння параметрів для різних видів панелей дозволяє однозначно визначити пряму залежність перерахованих характеристик від товщини листа. Виходячи з результатів даного дослідження, можна зробити висновок, що експлуатаційні характеристики цього матеріалу будуть прямо залежати від даного параметру.

Оптимальна товщина полікарбонату для різних видів теплиць

Визначальним фактором в тому, який полікарбонат вибрати для теплиці є товщина панелі, від якої безпосередньо залежать її технічні характеристики. Одним з найважливіших показників для покрівельного матеріалу теплиці є світлопропускання. Панелі, товщина яких понад 10 мм, поглинають і розсіюють від чверті до половини світлового потоку. Дана обставина негативно позначиться на освітлення теплиць і стане причиною зниження врожайності.

Другий за значимістю фактор для теплиць термічний опір матеріалу теплопередачі, який зростає із збільшенням товщини полікарбонату. Це дозволяє зменшити витрати на обігрів теплиці і відповідно собівартість продукції. Але, як вже було стверджують вище, збільшення товщини буде негативно впливати на світлопропускання. Наступною характеристикою панелі врахованою при визначенні її оптимальної товщини є механічна міцність.

Часто в цілях економії при виготовленні теплиць застосовується 4-мм стільниковий полікарбонат. Таке цілком допустимо, у разі якщо панелі дійсно якісні і їх товщина відповідають номінальним показником. Окремі виробники в цілях зниження собівартості допускають зменшення цього параметра до 3,5 – 3,8 мм. На око це непомітно, однак в процесі експлуатації можливе передчасне руйнування матеріалу під вітровим навантаженням або внаслідок накопичення сніжної маси. Від використання такого стільникового полікарбонату краще відмовитися.

Читайте по темі:  Яку дошку для опалубки використовувати

При визначенні оптимальної товщини стільникового полікарбонату враховуються наступні фактори:

  • Особливості конструкції каркасу (радіус закруглення дуг і відстань між ними, а також між поперечними профілями).
  • Кліматична зона регіону, де зводиться теплиця.
  • Наявність системи обігріву і період використання споруди за призначенням.

Як показує практика, для теплиць використовується стільниковий полікарбонат товщиною 4, 6 і 8 мм. В окремих випадках застосовуються 10 – мм панелі для досить великих постійно діючих сільськогосподарських споруд. Більш товсті листи зменшують світлопропускання і сильно збільшують навантаження на каркас, що робить їх застосування недоцільним.

Захисні властивості полікарбонату від ультрафіолетового випромінювання

Полікарбонат сам по собі схильний до деструктивного впливу ультрафіолетових променів, які при тривалому впливі руйнують полімер. Для захисту від таких фотохімічних процесів на одній або обох поверхнях полікарбонату методом соекструзії наноситися шар світло стабілізуючої речовини.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Товщина покриття складає від 0,0035 до 0,006 мм і цього цілком достатньо для запобігання листа від руйнування. Захисний шар наноситься в процесі виробництва матеріалу і в результаті відбувається його часткова дифузія в основу. Взаємопроникнення світлостабілізатора і полікарбонату виключає їх розшарування, що сприяє збільшенню терміну служби матеріалу.

1. Стільниковий полікарбонат забезпечує надійний захист рослин від впливу найбільш небезпечного для них жорсткого ультрафіолету. Випромінювання даної частини спектра поглинається і розсіюється панелями.

Ультрафіолетові промені затримуються шаром фото стабілізуючої речовини і цього цілком достатньо для надійного захисту рослин від згубного випромінювання.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

2. Інформація про наявність світло стабілізуючого шару вказується в документації і на пакувальній плівці. Визначити на око наявність захисного покриття неможливо і не слід вірити недобросовісним постачальникам, які стверджують про введення таких добавок в розплав грануляту при виробництві панелі.

Таким чином, намагаються продавати низькоякісний матеріал придатний тільки для внутрішніх робіт.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Розмір листа найбільш придатний для теплиці

Промисловість випускає два основних типи панелей габарити, яких залежать від товщини аркушів. Розмір листа сотового полікарбонату складає в ширину 2100 мм і завдовжки 6000 і 12000 мм, при допустимому відхиленні від номінального значення в поперечному напрямку не більше 3 мм в подовжньому не більше 10 мм. Це необхідно враховувати при виборі покрівельного матеріалу для теплиці.

З метою раціонального і найбільш повного використання матеріалу без обрізків і залишків при виготовленні каркасів теплиць слід враховувати такі фактори:

Читайте по темі:  Яка цегла потрібна для кладки печі - правильний вибір матеріалу

1. Довжину дуг силової конструкції рекомендується робити –  3, 4, 6 і 12 м, що дозволить уникнути поперечних стиків між окремими листами.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Як вибрати полікарбонат для теплиць

2. Відстань між несучими елементами підбирається таким чином, щоб стики припадали на профілі. Це істотного збільшує міцність покрівлі теплиці.

3. При виготовленні або вибору готових дуг враховується мінімально допустимий радіус закруглення, який залежить від товщини листа.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Як вибрати полікарбонат для теплиць

4. При зведенні теплиць зі скатними дахами і вертикальними стінами слід розраховувати їх розміри так, щоб аркуш 6 або 12 м ділився без залишків.

Облік усіх вищевикладених рекомендацій дозволить звести міцну і довговічну теплицю, яка в процесі експлуатації не буде вимагати ремонту і будь-яких додаткових витрат.

Зверніть увагу, що монтаж стільникового полікарбонату на раму теплиці здійснюється таким чином, щоб стільники йшли уздовж ската. На торцях теплиці лист кріплять так, щоб стільники йшли вертикально. Це забезпечить видалення конденсату з сот і продовжить термін служби матеріалу.

Колір листа полікарбонату для теплиць

Компанії виробники стільникового полікарбонату пропонують великий асортимент панелей різних кольорів. Вибір кольору листового полікарбонату для облаштування теплиць визначається в першу чергу призначенням даної споруди. У ньому проводиться вирощування рослин, яким потрібне сонячне світло певного спектру та інтенсивності.

Для теплиць і парників використовується прозорий стільниковий полікарбонат з максимальним світлопропусканням. Для панелей товщиною в 4 і 6 мм цей показник становить до 85 %. Застосування пофарбованих листів недоцільно, оскільки це негативно позначитися на розвитку рослин і, в кінцевому рахунку, на врожайності культур.

Порядок вибору полікарбонату в магазині

Перш ніж вирушити в магазин для покупки даного матеріалу, слід визначитися, який полікарбонат потрібен для теплиці.

Замовник повинен точно знати такі характеристики потрібних йому панелей:

Товщина листа. Зазвичай для зведення теплиць застосовується стільниковий полікарбонат товщиною від 4 до 10 мм, і його величина визначається проектом. При виборі матеріалу можна зробити вимір даного параметра за допомогою штангенциркуля. Значне відхилення від заявленого значення в меншу сторону, як правило, свідчить про низьку якість аркуша.

Наявність світло стабілізуючого покриття. Особливу увагу слід приділити наявності у  стільникового полікарбонату захисного покриття від ультрафіолетового випромінювання. Перевірити це можливо тільки документально і знайти дану інформацію можна в сертифікаті відповідності. Крім того, на захисній плівці зазначається, якою стороною лист повинен бути звернений до сонця.

Колір матеріалу. Для монтажу теплиць необхідно використовувати виключно прозорий стільниковий полікарбонат.

Необхідну кількість панелей різних типорозмірів. Уточніть у продавця наявність необхідних вам розмірів матеріалу.

Придбання якісного стільникового полікарбонату дозволить звести надійну теплицю, придатну для сезонного або цілорічного використання. Слід пам’ятати, що дешеві матеріали зазвичай робляться з вторинної або неякісної сировини та з порушенням технологій. Маловідомі виробники часто пропонують продукцію сумнівної якості. Фахівці рекомендують купувати стільниковий полікарбонат тих торгових марок, що зарекомендували себе з позитивної сторони.

Відео: Як вибрати якісний полікарбонат

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя