Які радіатори опалення кращі алюмінієві або біметалічні

2027

Які радіатори краще - алюмінієві або біметалічні

Ось нарешті і закінчився опалювальний сезон, після якого питання про зміну батарей встав на перший план. Діряві старі чавунні радіатори пора відправляти на заслужений відпочинок, поставивши замість них що-небуть більш сучасне.Приватні забудовники, при монтажі опалення, теж часто не можуть визначитися з видом радіаторів. Наслухавшись продавців у магазинах, які розхвалюють найпопулярніші моделі, недосвідчений покупець перебуває в розгубленості. І які радіатори кращі – алюмінієві або біметалічні, він так і не уявляє. Можливо ми, поглянемо на це питання об’єктивно?

Розпочнемо з порівняння біметалічних і алюмінієвих радіаторів

Що з себе представляє кожен вид радіаторів

1. Алюмінієві радіатори, акуратні і стильні, складаються з декількох секцій, з’єднаних ніпелями. Прокладки, наявні між секціями, дають необхідну герметичність. Ребра, розташовані з внутрішнього боку, дозволяють значно збільшити площу віддачі тепла до 0,5 метрів квадратних. Виготовляють радіатори двома методами. Екструзійний метод дає дешеві і легкі вироби не найвищої якості (в Європі таким методом не користуються). Дорожчі, але довговічніші будуть радіатори, зроблені методом лиття.

Які радіатори краще - алюмінієві або біметалічні

2. Біметалічні радіатори робляться з двох різних металів. Корпус, оснащений ребрами, виготовляється з алюмінієвого сплаву. Всередині корпусу є сердечник із труб, по яких протікає теплоносій (гаряча вода із системи опалення). Ці труби виробляються або з сталі, або з міді (причому останні у нас практично не зустрічаються). Діаметр їх менше, ніж у алюмінієвих моделей, тому більша ймовірність засмічення.

Які радіатори краще - алюмінієві або біметалічні

Зовнішній вид біметалічного радіатора вельми естетичний, а дизайн задовольняє найвишуканіші запити. Всі сталеві його компоненти сховані всередині.

Що дасть більше тепла – біметал або алюміній?

Якщо порівняти тепловіддачу, то алюмінієві батареї виходять вперед. У них одна секція здатна дати більш 200 вт теплової енергії. Причому половина тепла віддається у вигляді випромінювання, а друга половина – конвекційним способом. Завдяки ребрам, що виступають з внутрішньої сторони секцій, віддача тепла ще зростає. Так що в цьому плані немає рівних алюмінію. Зауважимо, що у нього ще й мінімальна теплова інерція. Включив батареї – і через 10 хвилин у кімнаті вже тепло. У приватному будинку це дозволяє добре зекономити.

Читайте по темі:  Встановлення газового котла в будинку – вимоги, правила

Розглянемо тепер біметалічні прилади. Віддача тепла від однієї секції залежить від моделі і виробника. Вона дещо нижча, ніж у повністю алюмінієвого радіатора. Адже сердечник із сталі сприяє зниженню загальної тепловіддачі, яка може бути на одну п’яту менше, ніж у алюмінієвого радіатора таких же габаритів.

Що стосується способу віддачі тепла, то він теж включає в себе конвекцію і теплове випромінювання. І теплова інерція у них теж невелика.

Алюмінієві + | Біметалічні

Про здатність витримати великий тиск (особливо гідроудари)

Тут алюміній підкачав – цифри його робочого тиску не дуже вражають. Лише від 6 до 16 (деякі моделі до 20) атмосфер, чого може не вистачити для витримування стрибків тиску в центральному опаленні. А від гідроудару і зовсім порятунку не буде – лопнуть батареї, немов порожні горіхові шкаралупки, і буде в квартирі великий гарячий потоп. Тому не варто ризикувати в багатоповерхівках ставити алюмінієві радіатори.

Біметалічні моделі, що мають всередині міцний сталевий сердечник, до напору великого тиску підготовлені цілком. Від 20 до 40 атмосфер – це цілком непогано. Навіть якщо кран на насосній станції буде при аварії на трасі закритий або блискавично відкритий,  вони не ушкодяться. Саме біметалічні радіатори найбільш надійні при нестабільному тиску в системі, коли ймовірно виникнення гідроударів.

Цей параметр важливий у тому випадку, якщо ви вибираєте радіатори для квартири з централізованою системою опалення. Якщо ж ви вибираєте дані радіатори для приватного будинку, то цей параметр не є мінусом для алюмінієвих радіаторів, так як в локальній тепломережі немає надлишкового тиску.

Алюмінієві + – | Біметалічні +

Що краще біметалічні радіатори або алюмінієві по відношенню до теплоносія

Алюміній з задоволенням вступає в різні хімічні реакції, тому для нього вода в центральному опаленні – просто «скарб». Адже у ній стільки хімічних домішок міститься, що від стінок батареї скоро може нічого майже і не залишитися – корозія їх з’їсть. Як тільки рН протікає в системі гарячої води перевищить 8 одиниць – чекай біди. Але ж при централізованому опаленні встежити за цим показником неможливо. А ще в процесі хімічних реакцій алюміній виділяє водень, що є пожежонебезпечним. Тому неодмінно треба постійно стравлювати з таких батарей повітря.

Читайте по темі:  Види камінів за типом палива, способу установки, конструкції і дизайну

Сталеві труби в середині біметалічного радіатора менш вимогливі до якості води. Адже сталь не так хімічно активна, як алюмінієві сплави. Корозія, звичайно, і до неї добирається, але не так скоро. Крім того, виробники покривають спеціальним захисним шаром. А іноді використовують нержавіючу сталь, але це досить дорого. Але в будь-якому випадку біметалічний радіатор більш захищений від занадто активного хімічно теплоносія. Єдина небезпека – потрапляння в цю воду кисню. Ось тоді сталь почне іржавіти, причому досить швидко.

Алюмінієві | Біметалічні +

Максимальна температура теплоносія – у яких радіаторів більша?

Питання закономірне – частенько наші батареї «горять вогнем» так, що й не доторкнешся. Так от, алюміній може витримувати окріп до 110 градусів – це середній показник. Для біметалевих виробів цей показник дещо більше – 130 градусів. Тому вони тут виграють.

Алюмінієві | Біметалічні +

А що надійніше, міцніше і довговічніше?

І знову вириваються у лідери радіатори з двох металів – адже вони поєднують у собі найкращі риси кожного з них. Служать такі прилади років 15-20, не менше (природно, мова йде про якісний товар надійних брендів). Алюмінієві їх побратими, як правило, відрізняє вдвічі менший термін служби – до 10 років.

Алюмінієві | Біметалічні +

Що простіше монтувати?

Як алюміній, так і біметал досить комфортні в установці, так як важать небагато (в порівнянні з тим же чавуном). Для їх кріплення не потрібні особливо потужні кронштейни – навіть гіпсокартон здатний витримати настільки невелику вагу. Якщо труби пластикові, для монтажу потрібен лише набір ключів і фасонних елементів. Але все ж батареї біметалеві простіше монтувати – адже сталеві труби не можуть піддатися деформації, на відміну від алюмінію – м’якого металу.

Алюмінієві + | Біметалічні +

Що дешевше, що дорожче

Ціна біметалічних радіаторів на одну п’яту, а то і на третину вище, ніж у приладів з алюмінію. Це досить суттєва різниця. Саме з цієї причини ще не настільки широко поширені в наших квартирах вироби з біметалу – не кожному вони доступні. Біметалічні прилади мають більш високий гідравлічний опір, ніж алюмінієві. Тому енергії для того щоб перекачати гарячу воду, потрібно більше. То є вища вартість експлуатації.

Читайте по темі:  Камін в будинку. Переваги та недоліки

І ще: де-то чотири п’ятих всіх радіаторів цього типу привозяться до нас з Китаю. Це, звичайно, не означає, що кожен з них неодмінно поганий, але змушує інший раз задуматися.

Алюмінієві + | Біметалічні

Які радіатори і для яких систем більш придатні

1. Тепер, розглянувши і порівнявши основні характеристики радіаторів, можна і зробити висновки. Для початку з’ясуємо, які радіатори опалення краще – алюмінієві або біметалічні – для квартири в багатоповерховому будинку. У ній використовується центральне опалення.

А це означає, що:

  • Тиск у системі може різко змінюватися, доходячи до позамежних величин. Можливі гідроудари.
  • Температура також не буде стабільною, іноді сильно змінюючись протягом опалювального сезону і навіть діб.
  • Склад теплоносія не відрізняється чистотою. У ньому є хімічні домішки, а також абразивні частинки. Навряд чи можна говорити про рН, не перевищує 8 одиниць.

Виходячи з усього цього, можна про алюмінієвих батареях забути. Тому що погубить їх система центрального опалення. Якщо електрохімічна корозія не з’їсть, то тиск з температурою доб’ють. А гідроудар зробить останній, «контрольний постріл». Тому, вибираючи з двох типів радіаторів (алюміній або біметал), зупиняйтеся лише на останньому.

2. Тепер розглянемо систему опалення, встановлену в приватному будинку. Добре працюючий котел видає постійний невеликий тиск, що не перевищує 1,4 – 10 атмосфер, в залежності від котла і системи. Стрибків тиску, а тим більше гідроударів, не спостерігається. Температура води також є стабільною, а її чистота не викликає сумнівів. В ній не буде жодних хімічних домішок, а показник рН завжди можна виміряти.

Тому в такій автономній системі опалення можна поставити і алюмінієві батареї.  Ці прилади будуть відмінно працювати. Обійдуться вони недорого, мають чудову тепловіддачу, дизайн їх привабливий. У магазинах можна підібрати батареї, зроблені в Європі. Краще вибирати моделі, виготовлені методом лиття. Батареї біметалеві теж підійдуть тим, хто проживає у власне будинку. Якщо є бажання і достатньо коштів, то можете поставити їх.

Тільки пам’ятайте, що на ринку багато підробок. І якщо модель (неважливо, алюмінієва або біметалева) відрізняється підозріло низькою ціною, то вже можна насторожитися. Щоб не потрапити в халепу, перевірте, щоб і на кожній секції і на упаковці було маркування виробника.

Відео: Установка алюмінієвих і біметалічних радіаторів опалення

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя