Як вибрати змішувач для ванни з душем

644

Щоб дізнатися, як вибрати змішувач для ванни з душем, недостатньо просто прийти в магазин і послухати поради продавця. Тільки ретельно вивчивши конструктивні особливості пристрою, принцип роботи його механізмів, їх переваги та недоліки можна зробити гарний вибір.

Як вибрати змішувач для ванни

Який тип змішувачів для ванни з душем краще вибрати

Всі змішувачі для ванни можна розділити на дві великі групи – це кран-буксові і одноважільні змішувачі. Дані пристрої розрізняються між собою як органами управління, так і механізмами, що забезпечують змішування води.

Ванно – душові кран-буксові змішувачі

Кран-буксові змішувачі найбільш популярні і прості у виготовленні, а отже і більш дешеві. Назву вони отримали по найменуванню основного елемента конструкції, за допомогою якого відбувається подавання і регулювання потоку води.

Як вибрати змішувач для ванни

Кран-буксовый ванно-душовий змішувач.

Пристрої бувають двох різновидів:

1. Черв’ячні – з гумовою запірної манжетою. Манжета кріпиться до штоку, при повороті вентиля черв’ячна передача висуває шток, закриваючи отвір з якого надходить вода.

Черв’ячні кран-букси

 • 1. Шток;
 • 2. Ущільнювальні кільця;
 • 3. Кільце ковзання;
 • 4. Поршень;
 • 5. Запірна прокладка (гума, силікон);
 • 6. Корпус;
 • 7. Жирова камера;
 • 8. Захисна обичайка;
 • 9. Гвинт для кріплення запірної прокладки.

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси: Головна перевага кран-букса даного типу це дешевизна виробу і надійність металевого механізму. Крім того здійснювати ремонт такого змішувача дуже просто. Все зводиться до заміни запірної манжети, виготовленого із щільної гуми або силікону.

– Мінуси: З недоліків слід зазначити не надто велика зручність використання. Для отримання води необхідної температури і інтенсивності потоку, потрібно крутонути вентиль 3-4 рази. Весь цей час вода буде виливатися даремно, так і економність крана досить сумнівна. Запірна манжета періодично починає підтікати, але якщо заміна здійснюється своїми руками, то це не така вже й велика проблема.

2. Керамічні – мають дві пластини з довгастими отворами, одна з них нерухомо закріплена в корпусі, а інша прикріплена до штоку. Повертаючи вентиль і зміщуючи рухому пластину, можна поєднати отвори і відкрити доступ потоку води.

Керамічні кран-букси

 • 1. Скоба;
 • 2. Шток;
 • 3. Шумогаситель;
 • 4. Верхня керамічна пластина;
 • 5. Корпус букси;
 • 6. Нижня керамічна пластина;
 • 7. Гумове кільце;
 • 8. Керамічна кран-букса в зборі.

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси: Переваги керамічної кран-букси – це насамперед зручність експлуатації. Поворот штока проводиться тільки на 180º (напівперевертня) або 90º(четвертні). Механізм надійний і довговічний, не видає сторонніх шумів і не вимагає докладання надмірних зусиль при відкриванні.

– Мінуси: Недоліком є висока вартість виробу. Чутливість до води з твердими домішками, які призводять до швидкого зносу керамічних пластин. Саму кран-буксу практично неможливо відремонтувати, її доводиться міняти повністю.

ВАЖЛИВО! Для запобігання швидкого виходу з ладу, керамічних кран-букс в трубу подачі води врізається фільтр грубого очищення.

Як вибрати змішувач для ванни

ВИСНОВКИ. Якщо дозволяють фінансові можливості доцільно придбати кран керамічний, але якщо водопровідна вода брудна, а дрібний ремонт сантехніки не становить проблем, то значно дешевше придбати змішувач на черв’ячних кран-буксах.

Щоб самостійно визначити тип кран-буксового змішувача, досить повернути маховики. В керамічних рукоятках повертаються тільки на половину обороту, в черв’ячних обертання триває далі.

Читайте по темі:  Засорился унитаз: какие способы можно использовать для его прочистки?

Ванно-душові змішувачі

Досягнення необхідної температури і необхідної величини напору водяного струменя, в цих змішувачах, відбувається за допомогою картриджа. В народі такі змішувачі називають однорукими – управління всіма процесами здійснюється одною рукояткою.

Незважаючи на відмінності від попереднього вид змішувача, принцип роботи картриджа схожий з роботою керамічної кран-букси. Змішування та напір води здійснюються тими ж пластинами з кераміки, що обертаються відносно один одного, із усіма перевагами і недоліками.

Як вибрати змішувач для ванни

Картріджний механізм

Має той же принцип дії і принципову конструкцію, що і керамічна кран-букса.

Складається з двох керамічних пластин, що мають отвори. Нижня нерухома (А), через яку надходить гаряча і холодна вода, є отвір зливу і верхня рухома (В).

Температура води і її напір залежать від площі суміщення отворів на двох пластинах.

Як вибрати змішувач для ванни

Термостатний змішувач

Термостатні змішувачі з’явилися зовсім недавно, але вже знайшли своїх споживачів. Пристрій являє собою панель з кнопками для відключення і включення води, регулятором перемикання температури і водяного напору, отвори або крани для виходу струменя.

Завдяки вбудованому програмному пристрою, який підтримує інтенсивність напору струменя, температуру води, термозмішувач є найбільш безпечним з усіх, раніше перерахованих пристроїв.

Термостатні змішувачі бувають:

Електронними – оснащені рідкокристалічним екраном. Робота таких пристроїв вимагає підключення мережного адаптера або звичайних батарейок.

Як вибрати змішувач для ванни

Механічними – регулюють процес за допомогою рукояток і вентилів. Додаткові джерела живлення не потрібні.

Як вибрати змішувач для ванни

Принцип дії такого пристрою наступний. Потік води в змішувальній камері регулює клапан, що реагує не на температуру, а на інтенсивність потоку. Якщо напір одного потоку став більшим або меншим відповідно зміниться і пропускна здатність другого шлюзу.

Відмінність і вибір механізму перемикання душ – вилив

За типом конструкції перемикання душ-вилив ванно-душові змішувачі бувають:

1. З ексцентриковим механізмом перемикання душ-вилив. За рахунок обертання ручки, через ексцентрик, відбувається рух двостороннього штока з прокладками з гуми на краях. В залежності від необхідного режиму закривається один з отворів – в душ або в вилив.

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси:

 • Механізм досить надійний і дешевий. Його ремонт, а тим більше повна заміна не буде складним.
 • Монтується на будь-який тип крана, головне щоб збігалися діаметри кріплення виливу і механізму.

– Мінуси:

 • Прокладки з гуми швидко зношуються.
 • Значні габарити виробу, якщо кріплення змішувача повинно проводитися високо над ванною.
 • При частих поворотах виливу з’єднання розхитуються і їх потрібно постійно підтягувати, щоб не протікали.

2. З картриджним механізмом перемикання душ-вилив. Механізм представлений одним пристроєм – картриджем.

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси:

 • Механізм найбільш надійний і довговічний, його просто і швидко замінити.
 • Має привабливий дизайн просте зручне управління, невеликі габарити.

– Мінуси:

 • Сам картридж ремонту не підлягає, після виходу з ладу необхідна повна заміна.
 • Можуть виникнути проблеми з сумісністю деяких «універсальних» картриджів з ремкомплектів. Рекомендується купувати деталі тільки тієї ж компанії виробника, що і змішувач.

3. З кульовим девіатором перемикання душ-вилив. Основний вузол – кулька з отворами, розташований між двома кільцевими прокладками. Вода, потрапляючи в одну з бокових отворів кульки, виходить в вилив або душ через інший.

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси:

 • Вважається самим надійним і довговічним на сьогодні.

– Мінуси:

 • Механізм девіатора інтегрований в корпус змішувача і є нерозбірним. Якщо перемикач вийшов з ладу, його ремонт неможливий, необхідно міняти весь змішувач.

4. З корковим девіатором перемикання душ-вилив. Принцип роботи пристрою аналогічний эксцентриковому. Але в дію запірний механізм приводиться не поворотною ручкою, а підняттям або опусканням своєрідного ковпачка.

Читайте по темі:  Достоїнства і недоліки кам'яних кухонних мийок

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси:

 • Зовні пристрій виглядає дуже компактно і стильно.
 • Габарити змішувача не збільшуються.
 • Перемикання виконується досить легко, за умови, що дизайном передбачені рельєфні виступи.

– Мінуси:

 • Складний ремонт, дуже складно дістати необхідні запчастини.

За типом механізмів змішувачі душ-вилив бувають вбудованими і зовнішніми:

1. Змішувачі з вбудованими механізмами.

Як вибрати змішувач для ванни

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси:

Переваги вбудованих механізмів полягають у компактності самого змішувача, надійності роботи і відсутності протікання. Крім того, управління більшості моделей з вбудованим механізмом здійснюється одним рухом: натисканням кнопки або поворотом важеля.

Як вибрати змішувач для ванни

– Мінуси:

Основним недоліком можна вважати складність ремонту, винятком є тільки картріджний змішувач, де просто потрібно замінити весь механізм. У деяких моделей після виходу з ладу девіатора заміні підлягає весь змішувач.

2. Змішувачі з зовнішніми механізмами.

Як вибрати змішувач для ванни

Як вибрати змішувач для ванни

+ Плюси:

Зовнішні механізми кріпляться між змішувачем і виливом, маючи додатковий вихід для душового шланга. Їх основна перевага – простота установки, обслуговування і заміни.

Як вибрати змішувач для ванни

– Мінуси:

Вони досить незручні у використанні, змішувачі з ними мають не дуже естетичний вигляд, для їх монтажу кран не повинен знаходитися на значній висоті над ванною. Якщо кран розташований між ванною і раковиною, а вилив постійно переміщається, використання зовнішнього девіатора досить сумнівне, так як він швидко починає послаблювати стики і протікати від частих рухів.

 Які найбільш зручні виливи для ванно-душових змішувачів

Найпопулярніша модель змішувачів для ванних кімнат – з довгим виливом. У разі, коли ванна і раковина умивальника знаходяться поблизу один одного, встановлення додаткового крана над раковиною не потрібно. Поворотний вилив економить грошові кошти під час встановлення пристроїв, але вимагає додаткових вкладень під час експлуатації. Часті поворотні маніпуляції призводять до ослаблення з’єднання виливу із змішувачем. Купуючи змішувач з поворотним виливом, звертайте увагу на кут руху пристрою і довжину крана. Оптимальний варіант більш як 30 см з широким радіусом дії.

Короткі виливи з’явилися у ванних пізніше, ніж довгі, але встигли зайняти свою нішу. Основна перевага таких моделей – невелика площа необхідного простору і можливість установки безпосередньо на край ванни. У невеликих кімнатах короткий вилив змішувача досить доречний.

Вибір довжини крана залежить від розміщення раковини для вмивання і ванни, від метражу самої кімнати, від планованого місця установки змішувача.

Сопло виливу: економія або зручність

Вибираючи потрібну модель, зверніть увагу на сопло виливу. Конструкція сопла буває двох типів: аератор або душ-лійка.

Перший варіант дещо економить витрату води. В аераторі відбувається так званий «ефект кавітації»: змішування водяного потоку з повітрям. При повністю відкритому крані, на виході виходить добрий напір води.

Другий використовується в двох режимах: душ або струмінь. Потік води ділиться на безліч струмків, виключаючи ефект розбризкування.

Зручніше другий варіант, економічніше – перший.

Вибір лійки для душу

Вибір лійок для душу величезний. Переймаючись питанням, як вибрати змішувач у ванну, ознайомтеся з видами і функціональними особливостями лійки для душу. Різноманітні функції, дизайн, площа зрошення, матеріал – як зробити правильний вибір?

Найпопулярніші матеріали – пластик або метал. Металева лійка міцніша, довговічніша і дорожча. Пластикова – дешевша, але з меншим терміном служби, легко ламається.

Сучасна лійка для душу просто зобов’язана мати кілька режимів подачі і розпилення води. Струмені можуть бути інтенсивними, краплинними, масажними – звертайте увагу на кількість і різноманітність режимів.

Читайте по темі:  Септик для будинку з постійним і непостійним проживанням: у чому різниця і як вибрати?

Лійка без регулювання

Як вибрати змішувач для ванни

Лійка з регулюванням режимів

Як вибрати змішувач для ванни

Тип установки лійки для душу: настінний, стельовий або ручний. Вибираєте ручний – подбайте про тримач для нього.

Види і типи конструкції кріплення ванно-душових змішувачів

Варіанти кріплення змішувачів для ванни і душа можуть бути наступними:

На стіну

Як вибрати змішувач для ванни

Класичний і найчастіше використовуваний спосіб установки конструкції. Рекомендована висота – 20-30 см відносно кромки ванни. Вибираючи довжину виливу стежте, щоб струмінь води не потрапляв на край, а в саму ванну.

На спеціальній стійці

Як вибрати змішувач для ванни

Застосовується у разі розташування ванни далеко від стіни. Складність монтажу виправдовується цікавим інтер’єром ванної кімнати.

На борт ванни

Як вибрати змішувач для ванни

Набирає популярність цей метод кріплення. Застосовується для ванн складної конструкції з вже готовими отворами для установки змішувача. При бажанні, отвори можна зробити самим.

На підлозі

Як вибрати змішувач для ванни

Рідкісний і дорогий спосіб установки, що використовується в дизайнерських проектах.

Сталь, латунь, кераміка або силумін – обирайте найкраще

Облаштовуючи ванну кімнату, звертайте увагу не тільки на принцип роботи, дизайн і спосіб кріплення змішувача. Обов’язково уточніть у продавців з якого матеріалу він зроблений:

 • Нержавіюча сталь – це самий практичний і найбільш популярний варіант. Змішувач із сталі надійний, міцний, недорогий, добре виглядає в будь-якому інтер’єрі.
 • Латунь або бронза мають більш тривалий термін служби, стильно виглядають, але і коштують дорожче.
 • Кераміка приваблює різноманітним дизайном, цікавими формами. До недоліків можна віднести ламкість і високу ціну;
 • Силумін – дешевий, але самий ненадійний матеріал. Термін служби змішувача будь-якої конфігурації 1-2 роки.

Якщо вам потрібен якісний змішувач, що працює чітко і без збоїв – зупиняйте вибір на латуні або сталі.

Покриття змішувачів

Для зовнішнього покриття змішувачів використовують емаль, хром, нержавіючу сталь, застосовують різні напилення.

 • Емальовані покриття надають виробу матову або зернисту фактуру. На поверхні емалі не залишається слідів від дотику пальців і крапель води.
 • Хромовані покриття підвищує міцність і гігієнічність змішувача. Вони красиві і необтяжливі в догляді.

Питання як правильно вибрати змішувач для ванної, щоб не шкодувати про покупку практично вирішене. Але є ще один критерій, який бажано врахувати, купуючи сантехніку.

Виробники і бренди

Grohe

Хочете отримати знамениту німецьку якість і відносно недорогі ціни – зверніть увагу на змішувачі Grohe. Компанія з’явилася на ринку в кінці 90-х років двадцятого століття і продовжує зберігати міцні позиції серед виробників і експортерів змішувачів.

Переваги продукції:

 • Ретельний контроль за кожною стадією виготовлення.
 • Суворе дотримання процентного вмісту матеріалів для виробництва кранів.
 • Захист від корозії.
 • Аналіз якості відливу кожного сотого сантехнічного пристрою.

DAMIXA

Датський виробник стильних змішувачів для ванних кімнат поєднав у своїх пристроях якість і впізнаваний унікальний стиль. За більш ніж 80 років існування бренд встигли оцінити багато покупців – на прилавки магазинів щодня надходять майже 50 тисяч змішувачів.

Переваги продукції:

 • Використання у виробництві новітніх інноваційних технологій.
 • Офіційна п’ятирічна гарантія.
 • Істотне зниження витрати води.
 • Стильний дизайн і повна відповідність пропонованим вимогам.

ОRAS

Змішувачі, виготовлені на фінських підприємствах – це ідеальне поєднання дизайну моделей, електроніки, сучасних матеріалів і сплавів.

Переваги продукції:

 • Проходження обов’язкових стендових тестів виключає ймовірність витоку або поломки сантехнічних виробів.
 • Автоматична компенсація різниці тиску та температурного режиму в системі подачі води.
 • Надійність, довговічність, простота використання.
 • Економне використання водних ресурсів.

Підводимо підсумки

Проаналізувавши зібрані дані, можна зробити певні висновки про те, який вибрати змішувач для ванни з душем.

Для споживачів середнього класу найбільш оптимальним по якісному виконанню і цінової категорії є одноважільний змішувач. Механізм перемикання душ-вилив – картріджний вбудований.

Пристрої з кран-буксовим принципом роботи, що використовують в якості перемикача ексцентрик, не тільки морально застарілі, але й мають невеликий термін служби.

За термостатними механізмами майбутнє. Як тільки ціна на програмовані змішувачі знизиться, їх продаж різко піде вгору.

Відео: Як вибрати змішувач

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя