Як правильно встановити унітаз своїми руками

1688

З нашої статті ви дізнаєтеся, як встановити унітаз своїми руками. Це досить проста операція за умови, що ви в змозі перекрити подачу холодної води, а труби, що подають воду та каналізаційні труби не потребують капітального ремонту. В даному випадку ми будемо встановлювати унітаз з нижнім розташуванням бачка.

Цей варіант простіший, оскільки більша частина ваги бачка в даному випадку доводиться на унітаз. При встановленні ж унітазу з верхнім бачком потрібні надійні кріплення для підтримки ваги останнього (для цегельних стін це не проблема, але в разі стін з порожнистих матеріалів доведеться вдатися до особливих хитрощів).

Як встановити унітаз своїми руками

Поради по установці унітазу

1. Якщо в ході розпочатого в санвузлі ремонту дещо змінилася висота підлоги, необхідно компенсувати різницю з допомогою ексцентрикової манжети – так званої гофри для унітазу (для каналізації) і гнучкого шлангу (для подачі холодної води). У разі великих змін висоти потрібні навички професійного сантехніка.

2. Якщо підлога в санвузлі недостатньо рівна, унітаз краще встановлювати на силіконовий герметик. Можна використовувати і невеликі дерев’яні / пластикові клини, але і тут без герметика не обійтися, оскільки він дозволяє рівномірно розподілити вагу унітазу.

3. Якщо каналізаційні труби йдуть вниз, через підлогу, а не через стіни, вам знадобиться прямокутне коліно або ж гнучка гофрована манжета. Це не єдина різниця, але головна.

Збірка і установка бачка унітазу

Як встановити унітаз своїми руками

1. Почати роботу ми рекомендуємо зі складання бачка (зливної системи). Викладіть всі деталі, щоб переконатися, що у вас є все.

Як встановити унітаз своїми руками

2. Виконуйте інструкції виробника для складання нутрощів бачка. Послідовність дій залежить від типу зливної системи, використовуваної у вибраній вами моделі.

Читайте по темі:  Септик для будинку з постійним і непостійним проживанням: у чому різниця і як вибрати?

Як встановити унітаз

3. Переконайтеся, що всі деталі надійно закріплені, але не докладайте надмірних зусиль при затягуванні болтів і гвинтів.

Як встановити унітаз

4. В більшості випадків в комплекті з бачком продаються болти для приєднання його до унітазу. Не забудьте надіти гумові шайби і конусні прокладки, перед тим як вставляти болти в призначені для них отвори.

Як встановити унітаз

5. Як встановити бачок на унітаз, ви розберетеся без проблем. Головне – робити це акуратно і переконатися, що ви не забули попередньо розмістити між ними велику кільцеподібну прокладку.

Монтаж унітазу з встановленим бачком

Як встановити унітаз

6. Вставте гофровану манжету (гофрований подовжувач) в каналізаційну трубу, переконавшись в її щільному приляганні. У нашому прикладі потрібна проста пряма сполучна манжета. (При підключенні унітазу до чавунної труби, вам знадобиться перехідна манжета діаметром 110 мм, див. фото. Її необхідно рясно змастити силіконовим герметиком і вставити у заздалегідь очищену від бруду чавунну трубу див. фото. Тільки після цього можна вставляти в неї гофровану пластикову манжету Прим. SRBU.RU)

Як встановити унітаз

7. Варто наблизити унітаз до каналізаційної труби. Переконайтеся, що випуск знаходиться на одному рівні з встановленим патрубком. Швидше за все, так воно і є. Але якщо немає і зміщення досить велике, то вам буде потрібно використовувати ексцентрикову гофровану манжету.

Як встановити унітаз

8. Акуратно встановіть унітаз на призначене йому місце, надівши манжету на випускний отвір.

Як встановити унітаз

9. Переконайтеся в рівному розташуванні бачка з допомогою спиртового рівня, розмістивши останній вздовж задньої стінки. Через задню стінку бачка відзначте місця на стіні, де належить зробити отвори для його фіксації.

Як встановити унітаз

10. Те ж саме виконайте з самим унітазом: перевірте його горизонтальність за допомогою спиртового рівня і позначте на підлозі місця кріпильних отворів, намагаючись при цьому бути як можна більш точним.

Читайте по темі:  Дерев'яна сантехніка: плюси, мінуси, приклади

Як встановити унітаз

11. Відзначте олівцем на підлозі краю підстави унітазу. Знання точного положення «ноги» стане вам у пригоді, коли ви закінчите підготовчі роботи і перейдете до остаточного кріплення унітазу.

Як встановити унітаз

12. Відсуньте унітаз від стіни. Просвердліть отвори для кріплення бачка, орієнтуючись на мітки на стіні. Підберіть (з урахуванням матеріалу стіни) і вставте дюбелі.

Як встановити унітаз

13. Просвердліть отвори в підлозі в зазначених вами точках. При свердлінні керамічної плитки вам знадобиться перфоратор і свердло по бетону. На початку свердління натиск на перфоратор повинен бути не великим, після проходження шару плитки натиск можна збільшити. Вставте дюбелі в отвори. Якщо підлога дерев’яна, як у нашому випадку, вони не потрібні.

Як встановити унітаз

14. Перед тим, як встановити унітаз на місце, нанесіть на підлогу силіконовий герметик вздовж зазначеної олівцем лінії, що відповідає краю підстави «ноги».

Як встановити унітаз

15. Помістіть унітаз на його місце. Прикрутіть бачок до стіни, вставивши між головками шурупів і стінкою бачка шайби. Не перестарайтеся, затягуючи шурупи.

Як встановити унітаз

16. Прикрутіть підстава унітазу до підлоги. В даному випадку діють ті ж правила: по-перше, не забудьте про пластикові шайби, по-друге, не затягуйте шурупи занадто туго.

Підключення води і закінчення установки

Як встановити унітаз

17. Під’єднайте бачок до труби з холодною водою. З великою ймовірністю для цього вам знадобиться гнучкий з’єднувальний шланг. Місце з’єднання залежить від положення впускної труби на новому бачку.

Як встановити унітаз

18. Увімкніть воду, відкривши запірний вентиль, і переконайтеся у відсутності витоків у всіх місцях з’єднання. Також перевірте герметичність з’єднання унітазу з каналізацією та промажте всі з’єднання силіконовим герметиком.

Як встановити унітаз

19. Встановіть сидіння унітазу, як це передбачено конструкцією. При необхідності відрегулюйте сидіння, щоб воно точно відповідало формі унітазу.

Як встановити унітаз

20. Нанесіть силіконовий герметик навколо підстави унітазу. Сгладьте всі нерівності вологою губкою, домагаючись акуратного вигляду.

Читайте по темі:  Розкриваємо секрети вибору кухонного змішувача: що варто знати перед покупкою!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя