Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

19

Зараз асортимент будівельних магазинів налічує сотні найменувань плиткового клею, які об’єднані в окремі категорії. Кожен виробник поспішає запропонувати свою продукцію і активно її рекламує. З цієї статті ви дізнаєтеся який плитковий клей краще використовувати в тому чи іншому випадку, а також які марки плиткового клею найкраще себе зарекомендували для застосування в різних умовах.

Як визначиться з видом клею для керамічної плитки

Сучасні клейкі склади для плитки, бувають двох видів:

1. Готові суміші, що продаються у відрах.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

2. Сухі суміші, що реалізуються в мішках.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Відрізняються вони не тільки своєю консистенцією, але і складом. В сухих сумішах головний компонент — цемент, а в готових поліуретанова основа. Другий варіант за вартістю в кілька разів перевершує перший, але це не означає, що сухі суміші будуть гірше виконувати свої функції.

Переваги використання сухих сумішей:

  • за допомогою сухої суміші плитку можна укладати навіть на поверхні маючі невеликі нерівності;
  • клей у вигляді сухої суміші має тривалий термін служби;
  • клеючі суміші на цементній основі легко збиваються за допомогою перфоратора, на відміну від готових сумішей, де для зняття старої плитки необхідно докладати більше зусиль.

Перш ніж купувати плитковий клей, необхідно розуміти, що крім універсальних складів, існують клейові склади з певними особливостями і характеристиками. Далі ми розглянемо, які види плиткового клею бувають і при яких умовах вони застосовуються.

Швидкотвердіючий клей

Завдяки своєму складу цей клей швидко схоплюється і твердне. Повне його застигання відбувається за три години, коли у інших цей процес триває близько 24 годин. Така властивість дозволяє проводити всю роботу з укладання плитки і затирання швів протягом одного дня. Крім швидкого висихання, такий клей володіє хорошим зчепленням з будь-якою поверхнею.

Однак, швидке висихання несе в собі і зворотні, негативні властивості. Працювати з швидковисихаючим складом можна всього 30 хвилин, інакше маса стане твердою і її стане неможливо нанести на стіни.

Що стосується області застосування, то такий склад застосують як для внутрішнього, так і зовнішнього облицювання. Найчастіше його використовують при оформленні фартуха на кухні.

Вирівнюючий клей

Цей склад можна наносити на стіни без попередньої підготовки. Він відмінно справляється з нерівностями до 5 мм, згладжуючи їх. Це дозволяє економити час і гроші – відпадає необхідність купувати додаткові склади для вирівнювання.

З нерівностями більше 5 мм, цей склад не впорається. В цьому випадку для якісної обробки необхідно провести додаткову обробку стін.

Читайте по темі:  Рідке мило в цементний розчин

Високоеластичний клей

Цей клей має в своєму складі додаткові пластифікатори і модифіковані добавки. Його доцільно застосовувати, коли існує ризик розтріскування плитки в результаті деформації основи, на яку вона була покладена. Такий склад досить пружний, тому здатний запобігти псуванню дорогого матеріалу.

Його застосовують при облицюванні кахлем наступних поверхонь:

  • дерево;
  • гіпсокартон;
  • пінобетон;
  • цементної стяжки.

Найчастіше його вибирають при облаштуванні басейнів, підлог з підігрівом, санвузлів і душових. Крім кахлю, застосовувати цей склад можна при укладанні клінкерної плитки, скла і керамограніту.

Термостійкий клей

Цей склад створений для об’єктів, де передбачається значне підвищення температури. Так само він підходить для гарячих поверхонь і теплих підлог. Певні марки цього клею здатні витримувати до 600°С, зберігаючи при цьому всі свої первинні властивості. Жароміцні склади мають хорошу еластичність, що дозволяє створювати рівне покриття. Клей стійкий до перепадів температур.

Існую два різновиди такого клею:

  • для облицювання печей і камінів, де максимальна температура може досягати позначки 600 °С;
  • для установки теплої підлоги.

Морозостійкий клей

Як вже зрозуміло з назви, цей клей здатний витримувати тривалий вплив негативних температур. Тому він відрізняється підвищеною вологостійкістю. Йому не шкідливі перепади температури і сильні морози.

Застосовують його при облаштуванні фасадів будинків, балконів, терас і цокольних поверхів. Незважаючи на свої властивості, даний клей можна використовувати і всередині приміщення – це універсальний варіант.

Товстошаровий клей

Основне призначення такого клею – це укладання керамічної плитки великих розмірів. Такий склад дозволяє сформувати шар клею товщиною 10 – 12 мм, який необхідний для укладання плитки великого розміру. Підходить цей клей тільки для робіт всередині приміщення.

Універсальний клей

Клей з усередненими характеристиками, застосовується для проведення внутрішніх і зовнішніх робіт. Використовують для укладання керамічної плитки середніх розмірів.

Однак, не завжди такий клей буває універсальним, і його назва може ввести в оману недосвідченого будівельника. Перш ніж зробити покупку, необхідно ретельно вивчити склад і інформацію на упаковці.

Клей посиленої фіксації

Використовується при монтажі важкої і великогабаритної плитки. Основною особливістю цього клею є посилене зчеплення з поверхнею, і можливість протистояти динамічним і статистичним навантаженням. Стійкий до вологи і має високу еластичність шва. Деякі марки можуть відрізнятися швидкою швидкістю висихання.

Це оптимальне рішення для установки великих плит мармуру, керамограніту. Підходить як для вертикальних, так і для горизонтальних поверхонь.

Кращий клей для кріплення плитки на підлогу або на стіну

Ceresit CM 14 – універсальний склад

Універсальна марка, яка використовується для будь-яких приміщень і зовнішньої експлуатації. Застосовується для укладання будь-яких плиток до розміру 45× 45 см. Цей клей добре і швидко зв’язує поверхні, запобігає сповзанню матеріалу, сумісний з гідроізоляцією, не реагує на перепади температур і вологу.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Його можна використовувати на основах які не деформуються, таких як бетон або цемент. Дану марку застосовують для облицювання стін і підлоги приміщень, цокольних поверхів і підлог з функціями нагріву.

Ceresit CM 12 – для великорозмірної плитки

Клей від того ж виробника, але кращий для приклеювання великорозмірного кахлю, керамограніту і кам’яних плит за винятком важкого мармуру. З його допомогою можна працювати з матеріалом розмірами до 65 × 65 см. Пластична консистенція не залишає порожнього простору під плиткою і не допускає її сповзання під час роботи.

Читайте по темі:  Як зробити вимощення навколо будинку з тротуарної плитки

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Клей можна застосовувати на основах, які деформуються з бетону та цементу. Модифікована формула дозволяє використовувати його як в приміщенні, так і на вулиці. Він стійкий до морозів, вологи, сумісний з гідроізоляцією CR 65. При додатковому внесенні в склад клею эластификатора СС 83 його можна використовувати на ДСП, ДВП, ГВЛ, але тільки всередині приміщення, а також на молодому бетоні і ангідридних стяжках.

Litokol Litoplus K55 – для плитки і мозайки

Це багатокомпонентна суха суміш, призначена для мозаїки і плитки. Вона виготовлена на базі високоякісного цементу білого кольору і в готовому стані являє собою еластичну пасту, з якою легко працювати. Час роботи з розведеним складом становить 30 хвилин, а час повного висихання становить 20 – 24 години.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Дана марка підходить для укладання дрібної і середньої плитки всередині і зовні приміщення. Вона не боїться вологи і спеки, тому її використовують для облаштування лазень, саун, SPA центрів. Для укладання на поверхню, постійно контактує з водою, на основу перед початком роботи необхідно нанести гідроізоляційний склад. Гіпсові і гіпсолітові основи також необхідно готувати, наносячи на них шар грунтовки.

Knauf Флизен Плюс – посилена фіксація

Клей посиленою фіксації для роботи з плиткою, природним каменем або керамогранітом розміром, що не перевищує 40×40 см для стін і 60 × 60 см для підлоги. При цьому вага облицювання на стінах не повинна перевищувати 60 кг/кв. м. Висока адгезія, низька витрата і популярний виробник роблять цю марку дуже затребуваною для простих оздоблювальних робіт.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Застосовують для укладання керамічекой плитки на рівну, негнучку основу всередині приміщень. Можливе застосування при установці теплої підлоги.

Knauf Флекс – висока еластичність

Плитковий клей з високою еластичністю, здатний витримувати термічні і динамічні навантаження. Володіє високою міцністю і сумісний з різними не вбираючими воду основами.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Даний клей використовують для роботи з легкою і важкою плиткою, виконаною з різних матеріалів. Призначений для укладання плитки на рівні поверхні, які з часом не деформуються і не дають усадку. Клей дозволяється використовувати при облаштуванні теплих підлог, балконів, терас, критих басейнів і звичайних приміщень всередині будинку.

Weber Vetonit Easy Fix – облицювання гіпсокартону без підготовки

Даний клей використовують для фіксації керамограніту або керамічної плитки. Склад цієї клейової суміші дозволяє проводити облицювання гіпсокартонної основи без додаткової обробки, тому його часто застосовують якраз для цих цілей. Ним можна вирівнювати поверхні з невеликими дефектами. Клей володіє морозостійкістю і вологостійкістю.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Застосовується даний варіант для облаштування вертикальних і горизонтальних поверхонь як всередині, так і зовні приміщень. Його можливо укладати на бетонні плити, гіпсокартонні листи, цегляну кладку, Пористий бетон, на різну стяжку і штукатурку.

Litokol X11 – універсальний склад

В якості основи цього клейового складу виступає сірий портландцемент з додаванням різних ефірів, а в якості заповнювача використовується кварцовий пісок. Він не містить волокон азбесту, тому вважається безпечним і екологічним.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Клей має високе зчеплення з плиткою і основою, тому ця марка вважається універсальною для облаштування стін або підлоги. Рекомендовані основи для використання цього клею – цегла, бетон, газобетон, гіпсові панелі і перегородки з легких блоків.

Читайте по темі:  Як класти плитку у ванній: покрокове керівництво по укладанню

Кращий клей для плитки у ванній та інших вологих приміщеннях

Ceresit CM 11 Plus

Водостійкий склад, який використовується для монтажу будь-яких мінеральних плиток при проведенні внутрішніх і зовнішніх робіт на негнучких основах. З додаванням до складу сумісного еластифікатора з’являється можливість використання на гідроізоляційних еластичних основах і стяжках з підігрівом.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Даний варіант особливо популярний при облаштуванні басейнів та інших поверхнях, які часто контактують з водою.

Knauf Флізен

Підходить для роботи з керамічною плиткою з рівнем водопоглинання не менше 3%. Призначений для проведення облицювальних робіт на стінах і підлозі в умовах постійної вологості. Високе і моментальне зчеплення матеріалу з кахлем полегшує укладання, так як запобігає його сповзання під час роботи.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Наносити суміш можна тільки на рівну негнучку основу, таку як бетон, цемент гіпсокартон або штукатурка.

Litokol Litoflex K80

Плитковий клей з синтетичними смолами і хімічними добавками, що володіє високою еластичністю, адгезією і хорошою тягучістю. Висока водоутримуюча здатність дозволяє використовувати цей склад скрізь, де є волога і випаровування. Він надійно фіксує кладку і зберігає свої властивості в таких непростих умовах експлуатації довгі роки.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Укладається на всі види основ і застосовується для установки будь-яких, навіть важких плиток з будь-якого матеріалу.

Ceresit СМ 9 Plus

Застосовується для робіт з плиткою, що має рівень водопоглинання в 3%. Забезпечує хороше зчеплення матеріалів як на підлозі, так і на стінах. Він підходить тільки для внутрішніх робіт. Розмір плитки не повинен бути більше 30 см×30 см. Хороший склад і щільна, тягуча текстура добре розмазується по стіні і забезпечує міцне зчеплення поверхонь.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Сумісний з мінеральною основою високої жорсткості, тобто бетоном, цементними стяжками і штукатурками. Довго прослужить в приміщеннях з високим рівнем вологості і постійним контактом з парою і водою.

Weber Vetonit Optima

Так само, як і попередній варіант придатний для експлуатації тільки всередині приміщення. Добре підходить під облицювання мозаїкою і плиткою як горизонтальних, так і вертикальних поверхонь. Використовується для облицювання стін і підлоги у ванній кімнаті або на кухні. Рівномірно твердне і володіє міцним зчепленням, що полегшує процеси монтажу.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Проводити роботи з таким клеєм рекомендовано тільки на бетонних, цегляних або цементних основах, які пройшли стадію усадки, інакше плитковий клей не зможе витримати деформації, і плитка відвалиться.

Litokol Litoplus K47

Це хороший, надійний і вологостійкий склад без азбесту. Примітно і те, що розведений склад може бути ефективний протягом 8 годин. Його вибирають при проведенні облицювальних робіт в саунах, басейнах, ванних і душових загального користування. При укладанні клей не розтікається по стіні, тому процес облицювання можна проводити зверху вниз без застосування підпор. Підходить тільки для внутрішніх робіт.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Укладається на цегляні стіни, цементні стяжки, бетонні блоки і різні штукатурки після попередньої обробки спеціальними ґрунтовками. Основа для укладання повинна бути рівною, тому перед роботою краще провести вирівнювання поверхні спеціальними складами.

Litokol Litolight K16

Плитковий клей з удосконаленими властивостями і хорошими адгезивними характеристиками. Використовують для керамограніту, клінкеру, кахлю і натурального каменю. Ідеальний для облицювання в приміщенні і на вулиці. Властивість протистояти воді і її випарам дозволяє застосовувати його в будь-яких місцях, де існує постійний контакт з вологою.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Підходить для всіх видів основ. Його можна наносити на гіпсокартон, бетон, цемент, штукатурку, на старе керамічне покриття і різні стяжки. Перед нанесенням на пористі структури потрібно проводити грунтовку.

Кращий клей для монтажу плитки на печі і каміни

Nis Uniflex U-100

Високоеластичний і жароміцний клейовий склад, здатний витримувати температуру до 120 °С. Універсальний для облицювання будь-яким форматом плиток і здатний витримувати навіть великі, габаритні моделі. Підходить для камінів, печей і барбекю.

Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

За допомогою даного клею можна укладати плитку на вирівняні гнучкі і стійкі основи. Роботи з укладання необхідно проводити тільки в умовах позитивних температур і вологості повітря не більше 70%.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя