Плюси і мінуси будівництва з газобетонних блоків

225

Виробники газобетону, на численних сайтах з продажу, запевняють, що кращого будматеріалу не існує. На, не менш масових, форумах з будівництва стверджують зворотне, в будинках з газобетону комфортно жити неможливо. Мета цієї статті – виявлення істини. Які саме плюси і мінуси мають газобетонні блоки, в яких конкретних технологічних процесах по будівництву їх використання оптимально, а в яких існує альтернатива. Як не переплатити за матеріал і роботу, і не каятися про скоєне надалі.

Переваги будівництва з газобетонних блоків
Що собою представляють і як виготовляються газобетонні блоки

Перш ніж ми розглянемо безпосередньо плюси і мінуси газобетону давайте визначимося і подивимося з яким матеріалом ми маємо справу.

Існує кілька способів виготовлення виробів з газобетону. У заводських умовах використовуються автоклавний і гідратаційний способи. Проте початкові стадії процесу тотожні для всіх типів.

1. Чистка та підготовка форм до заливання

Існує два типи форм:

  • розбірні – конструкція складається з піддону, бортів і декількох перемичок, які можна прибрати для заливки елементів більшого об’єму;
  • колпакові – являють собою монолітну конструкцію. В основному використовуються у великосерійному виробництві.

2. Підготовка складу

Застосовуються безліч рецептур, в залежності від їх використання розрізняються кінцеві технічні характеристики виробів.

Звичайна суміш складається з:

  • цемент марки не менше М400 – 500 (50-70%);
  • наповнювач – просіяний пісок дрібних фракцій (20-40%);
  • алюмінієвої пудри або пасти (0,04-0,09%);
  • вапно (до 5%);
  • вода (до 0,8%).

3. Заливка

Підготовлену суміш заливають у форми, попередньо нагріті до 400С, і ретельно розрівнюють.

4. Сушіння

Тут починаються істотні відмінності, що впливають на якість одержуваних блоків.

  • При приміщенні в автоклав затвердіння відбувається при підвищеному тиску до 12 бар, вологості і температурі до 200 С. Такі вироби найбільш міцні і якісні. Можуть використовуватися для кладки несучих стін.
  • При гидратаційному затвердінні форми поміщають у спеціальний бокс з підігрівом і підвищеною вологістю. Такий газобетон використовують для утеплення.При кустарному виробництві, форми просто загортають на кілька годин, перш ніж витягти для подальшої сушки в непристосованому приміщенні. Такі блоки краще взагалі ніде ні використовувати.
Читайте по темі:  Як приготувати бетон: вимоги до матеріалів, пропорції і розрахунок складу

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Марки і види газобетонних блоків

Насамперед, газобетонні блоки поділяють по маркам. Марка – це фактично щільність виробу.

Марка Міцність МПа Теплопровідність Вт/(М2х0С) Застосування (характеристики)
D350 0,7-1,0 0,08-0,09 Дуже крихкий матеріал, застосовується як утеплювач.
D400 1-1,5 0,1-0,11 Застосовується як утеплювач для заповнення отворів і зведення простінків.
D500 2-3 0,12-0,13 Для несучих стін в малоповерховому будівництві.
D600 2,5-4,5 0,14-0,15 Несучі стіни з вентильованими фасадами

Існують спеціальні вироби створені за особливою рецептурою з додаванням хімічно активних модифікаторів, що мають підвищену жаростійкість або звукоізоляцію. Такі блоки застосовуються для облицювання або зведення спеціалізованих споруд.

Так само, вироби поділяють за типом сполучного: вапняно-гіпсові і цементні. І за типом наповнювачів: шлакові, зольні, піщані, з використанням відходів феросплавних виробництв і вторинних продуктів. Використання всіх цих матеріалів регламентовано ДСТУ. На міцність і теплоізоляційні характеристики кінцевого продукту ці матеріали впливають незначно.

Типорозміри газобетонних блоків

Невелика питома вага матеріалу дозволяє випускати вироби укрупнених розмірів. Найбільш популярна технологічна форма – це паралелепіпед з пазами і гребенями на торцях.

Переваги будівництва з газобетонних блоків

При цьому висота і довжина елемента, залишаються стандартними 250х625 мм, а ширина варіюється в межах 100-400 мм. Існують елементи інших форм і розмірів, для утеплення або влаштування армованих перемичок.

Плюси газобетонних блоків

+ 1. Рівень теплоізоляції

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Основний показник, на який роблять упор менеджери з продажу, це неймовірний рівень теплоізоляції матеріалу. Газобетонна стіна буде мати меншу вартість, ніж конструкція з цегли з порівнянними теплоізоляційними властивостями.

+ 2. Висока точність і великі розміри

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Висока точність і великі розміри блоків дозволяють зводити стіни з мінімальними відхиленнями і високою швидкістю. Відповідно знижуються витрати на зовнішню обробку. Використання елементів з пазами запобігає утворення щілин у кладці.

Читайте по темі:  Утеплювачі для фасадів будинків: основні різновиди та їх відмінності

+ 3. Можливість відмови від застосування цементного складу для кладки

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Використання спеціального клею замість звичайної цементної суміші мінімізує ефект від містків холоду. Це знижує тепловтрати з 25% до 8-10%. Кількість використовуваного клею істотно менше, до 5 разів, у порівнянні з цементним розчином.

+ 4. Хороший рівень паро – і повітропроникності

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Коефіцієнт паро – і повітропроникності аналогічний конструкцій з дерева. Стверджується, що циркуляція повітря і рівень вологості в такому будинку буде регулюватися природним способом, створюючи оптимальний мікроклімат.

+ 5. Стійкість до вогню

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Високий рівень стійкості до вогню та інших агресивних впливів навколишнього середовища.

+ 6. Мала вага

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Мала вага елементів дозволяє створювати легкі стіни, для яких не потрібен міцний фундамент, що так само знижує вартість будівництва.

+ 7. Легка оброблюваність

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Блоки з газобетону легко пиляються, свердляться і піддаються будь ручній обробці.

+ 8. Екологічна чистота

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Газобетонні блоки-це екологічно чистий будівельний матеріал. У цьому плані він краще ніж цегла але гірше ніж дерево.

+ 9. Володіє біологічною стійкістю

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Газобетонні блоки стійкі до пошкоджень різними мікроорганізмами, гризунами та комахами. Хоча невеликий зелений наліт на ньому все ж може утворюватися, але тільки в разі постійного зволоження.

+ 10. Морозостійкість

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Газобетонні блоки володіють непоганим рівнем морозостійкості, який становить F-50, тобто 50 циклів заморожування-розморожування.

Мінуси газобетонних блоків

Розберемо по пунктах, чи так вже правдива інформація, що надається продавцями.

– 1. Необхідна товщина стін

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Багато виробників регламентують достатню товщину стін в 380мм. Але продавці забувають згадати, що така товщина достатня при ідеальних умовах експлуатації і абсолютно сухому будівельному матеріалі. У підсумку отримуємо, що мінімальна товщина стіни для північних областей повинна складати 535 мм.

Враховуємо містки холоду, які дають додатково 10% погіршення захисту – 588 мм. Наявність, технологічно необхідних, перемичок і армованих поясів для укріплення віконних прорізів, які дають ще від 10 до 30%, і отримаємо стіну в 65 см завтовшки.

Читайте по темі:  Технічні характеристики керамічної цегли

– 2. Висока гігроскопічність

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Одним з найбільш істотних мінусів газобетонних блоків їх висока гігроскопічність. Кількість вологи в загальній масі може досягати 35%. Це практично зводить нанівець теплоізоляційні якості матеріалу. Крім того, відбувається набухання елементів, що призводить до лінійних деформацій, розтріскування і відшарування. Рекомендується проводити систематичну, раз в 2 роки, обробку поверхонь спеціальними водовідштовхувальними просоченнями, що веде до істотного підвищення експлуатаційних витрат.

– 3. Поява тріщин, при неправильному монтажі фундаменту

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Як свідчать повідомлення на численних будівельних форумах, існує проблема розтріскування стін, як по лініях кладки, так і безпосередньо самих блоків. Практика показує, що мікротріщини з’являються вже на 2-4 рік експлуатації, ними можуть бути вражені до 20% блоків. Це відбувається з-за того, що великі будівельні елементи дуже чутливі до усадки фундаменту, таким чином, плюс газобетону перетворився в мінус. Клей, який використовується для скріплення блоків  не може забезпечити монолітність конструкції, як відбувається з більш важкою цегляною кладкою. Звідси випливає висновок – заощадити на фундаменті не вийде.

– 4. Проблеми з внутрішньою обробкою

Переваги будівництва з газобетонних блоків

Ще один мінус газобетону проявляється при внутрішній обробці приміщень. Виробники рекомендують використовувати штукатурку на гіпсовій основі, і вона дійсно має високий рівень адгезії з газобетонною поверхнею. Але при різких термічних перепадах у такої стіни негайно утворюються тріщини, що повторюють контури кладки. Ці місця необхідно зміцнювати монтажної сіткою, що додатково підвищує вартість оздоблювальних робіт.

Підсумки

Газобетонні блоки – це високотехнологічний матеріал. Його виробництво і монтаж вимагає високого рівня знань і суворого дотримання технології процесу.

1. Доцільність використання газобетонних блоків як основного конструкційного матеріалу для зведення будівлі знаходиться під великим питанням, однак при неухильному дотриманні всієї технології можливо.

2. Застосування елементів з газобетону для швидкісного будівництва внутрішніх перемичок, в принципі, має свої переваги.

3. В якості теплоізоляційного матеріалу газобетонні плити не мають вирішальної переваги перед традиційним пінополістиролом або мінеральною ватою, ні за ціною, ні за технологічності укладання, а по теплоізоляційним властивостям навіть дещо поступаються.

Відео: Газобетон його плюси і мінуси

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...