Як вибрати матрац для ліжка

3309

Від того, наскільки добре ми виспимося, багато в чому залежить наш настрій  і працездатність. І дуже прикро буває, віддавши належний час сну, відчувати себе вранці розбитим і млявим. Таке трапляється, якщо матрац виявився неправильно підібраним. Мабуть, варто обговорити питання, як вибрати матрац для ліжка – щоб він був зручним і корисним для організму.

Як вибрати матрац для ліжка

Підбираємо розмір матраца під ліжко

Перед покупкою матраца треба дуже точно заміряти внутрішній периметр свого ліжка. Витягуємо старий матрац, потім рулеткою знімаємо мірки зі спального місця. Може виникнути спокуса виміряти витягнутий матрац – адже це простіше. Але робити цього не потрібно, так як з часом його розміри змінюються через неминучу деформацію. До речі, при покупці нового ліжка знімати мірки немає необхідності – в паспорті виробу повинні бути вказані всі розміри.

Як вибрати матрац для ліжка

Вимірюємо внутрішній периметр ліжка.

Буває, що проведені заміри дають нестандартні результати. Наприклад, замість 80 см ширини виходить 79 або 83 см. Слід запам’ятати, що розбіжність до 1 см цілком припустимо (при розмірах ліжка 79 на 201 см сміливо купуйте стандартний матрац на 80 200 см). Але якщо різниця становить 2 см або більше, то доведеться купувати виріб під замовлення. Інакше матрац або не поміститься в отвір ліжка, або буде в ньому бовтатися. В останньому випадку швидко зношується чохол, який доводиться часто міняти.

Купуючи американський матрац для ліжка, виготовлений в Європі (або навпаки), будьте готові до того, що це буде досить складно. Європейські міри довжини ґрунтуються на сантиметрах, на відміну від американських, у яких відправна точка – дюйм. Візьмемо один з стандартних американських розмірів матраців для ліжка – 60 на 80 дюймів. Якщо перевести дюйми в сантиметри, то отримаємо числа з дробами; ширину 152,4 см і довжину 203 см. Стандартна двометрова довжина європейських виробів спочатку менша, та й ширина сильно відрізняється. Так, матрац шириною 160 см виявиться дуже великим, а наступний розмір в лінійці – 140 см. Це надто мало.

Можна скористатися одним із трьох варіантів:

1. Найлегше і ліжко і матрац купувати від одного виробника. Вони точно підійдуть один до одного ідеально.

2. Якщо немає можливості придбати вироби одного бренду, то варто вибирати матрац, виготовлений в тій же країні, у якій зроблене ліжко.

3. Можна виготовити матрац за своїми розмірами, звернувшись до одного з виробників. Вітчизняні фабрики охоче надають таку послугу (платно, зрозуміло).
До речі, багато відомі європейські фабрики, що випускають дорогі і престижні вироби, відносяться до своїх замовникам з усією увагою. У них кожна модель представлена у всіх розмірах (європейських та американських). Причому ціна на вироби, як правило, фіксована. Адже це преміум-клас, а так досить дорогий.

Читайте по темі:  Кутовий диван для дачі - яким він повинен бути?

Пружинний або безпружинний матрац

Є два основних види матраців – з пружинним блоком всередині і зовсім без нього. У свою чергу, пружинні блоки також можуть мати різну конструкцію, виходячи з якої носять назву залежних або незалежних.

Матраци на пружинах

1.Залежні пружинні блоки.

Почнемо з опису залежних пружинних блоків – так вони називаються, тому що при натисканні на одну з пружин всі інші також приходять в рух. Цей варіант дешевший, проте у нього є мінус. Через деякий час подібні матраци сильно розтягуються в середній частині – виходить своєрідний гамак. І якщо на такому ліжку сплять двоє, то більш легкий чоловік неминуче скотиться до того, хто важче. Так що краще залежні пружинні конструкції залишити для дачі або іншого короткочасного використання.

Як вибрати матрац для ліжка

Пристрій матрацу з незалежним пружинним блоком: 1 – оббивка матраца; 2 – пружинний блок залежних пружин; 3 – повстяна прошарок; 4 – пінополіуретан (поролон). 5 – периметр з пінополіуретану.

Як вибрати матрац для ліжка

Зовнішній вид пружинного блоку Боннель з залежними пружинами.

Як вибрати матрац для ліжка

Матрац на основі залежного пружинного блоку.

2.Незалежні блоки – зручно, але дорого.

Тут кожна пружинка, що працює окремо від інших, полягає в чохол з особливої тканини – спанбонду. Служить подібний матрац довго, і ніякого провисання у нього не спостерігається. От тільки ціна у нього достатньо висока.

А який пружинний матрац вибрати для ліжка, щоб він служив довго, і розумну ціну мав? Напевно у багатьох є таке бажання. Що ж, тоді подивіться моделі з блоком пружин TFK – вони найбільш бюджетні. На квадратний метр поверхні в такому блоці є 250 пружин. Більш дорога конструкція S 1000 має таких пружин 500, а S 2000 – в 2 рази більше.

Пропорційно ціною і кількістю пружин збільшується і ортопедичний ефект матраца. Подібні вироби є сенс купувати для ліжка на якому спиш постійно.

Як вибрати матрац для ліжка

Пристрій матраци з незалежним пружинним блоком: 1 – кокосова койра; 2 – шар латексу; 3 – пружина в чохлі; 4 – чохол матраца; 5 – периметр матраца (найчастіше роблять з пінополіуретану); 6 – незалежний пружинний блок; 7 – кокосова койра.

Як вибрати матрац для ліжка

Кожну пружину вшивають в чохол, в результаті виходять ось такі стрічки з яких і збирають незалежні пружинні блоки.

Як вибрати матрац для ліжка

Матрац на основі незалежного пружинного блоку.

Матраци без пружин

Як це видно з назви – це матраци без пружин, вони мають більш простий пристрій.

Як вибрати матрац для ліжка

Пристрій безпружинного матраца: 1 – чохол матраца; 2 – шар кокосової койри; 3 – шар латексу.

Дані вироби розрізняються по виду наповнювача, який знаходиться у них всередині. Як вже згадувалося вище, більше цінуються дорогі моделі, начинкою яких є натуральні матеріали. Це латекс, що володіє пружністю, еластичністю і антиаллергенностью, а також кокосова стружка (койра), здатна надати виробу жорсткість.

Як вибрати матрац для ліжка

Безпружинний матрац з натуральним наповненням з латексу і кокосової койри.

Втім, досить популярні, і ті недорогі види матраців для ліжка, які наповнені штучними матеріалами. Це, зокрема, пінополіуретан (поролон), штучний латекс, а також холлофайбер. Природно, прослужать вони дещо менше, ніж вироби з натуральними матеріалами всередині. Але ж і ціна їх значно нижче.

Як вибрати матрац для ліжка

Безпружинний матрац з пінополіуретану (поролону) і кокосової койри.

Визначаємося з жорсткістю матраца

Якщо спати на дуже жорсткому матраці, то вага тіла може розподілитися нерівномірно. Особливо неприємні відчуття при цьому виникають в районі плечей і стегон. Адже самі великі навантаження припадають саме на ці зони. І вранці, прокинувшись на такому матраці, відчуваєш себе злегка побитим. Проте, вирішуючи, який краще купити матрац для ліжка, не варто впадати і в іншу крайність. Занадто м’який виріб теж не дасть повноцінного сну – надто вже будуть напружені м’язи і зв’язки.

Якщо людина худенька і легка, то їй не зашкодить м’який матрац – люди з вагою менше 55 кілограмів чудово будуть на ньому висипатися. Тим, у кого вага середня – від 55 до 90 кілограмів – можна придбати матрац, що має середню жорсткість. А ось «важковаговикам» від 90 кілограмів і більше варто подивитися в бік більш жорстких виробів. У цьому випадку не варто боятися дискомфорту під час сну – все буде в порядку. На ліжку і сидіти зручно, так як краю матраца напевно не прогнутися.

Як вибрати матрац для ліжка

1. Латекс; 2. Кокосова койра. На фото ви можете бачити двосторонній матрац обидві сторони якого мають різну жорсткість. Досягається це тим, що останнім шаром з одного боку є кокосова койра, а з іншого шар латексу. Матраци з різною жорсткістю бувають як безпружинні так і з пружинними блоками (на фото). Вони можуть стати в нагоді тим хто не може точно визначитися з необхідною йому жорсткістю.

З якими наповнювачами краще використовувати матрац

Саме наповнювач, що знаходиться над блоком пружин і під ним, визначає характеристики жорсткості і пружності матраца. Найкращі це «дихаючі» натуральні наповнювачі, які ще й служать досить довго. Однак у них є мінус – досить висока ціна. Можна сказати одне: тим, чия вага перевала за центнер, варто все ж вибрати саме натуральне наповнення, надзвичайно стійке до зношування.

Жорсткість часто залежить від товщини і типу наповнювача. Одним з натуральних матеріалів найбільш часто використовуються в матрацах є кокосова койра. Її часто застосовують для додавання матрацу певної жорсткості.

Як вибрати матрац для ліжка

Якщо товщина даного матеріалу складає всього один сантиметр, то ми отримаємо виріб з середньою жорсткістю. А от три сантиметри кокосової койри дадуть дуже жорсткий матрац.

Як вибрати матрац для ліжка

Інший популярний натуральний наповнювач – це латекс. Латекс на відміну від кокоса пом’якшує поверхню і робить її більш гнучкою і комфортною.

Крім натуральних, застосовують і багато штучних наповнювачів. Одним з найбільш популярних є пінополіуретан, в побуті званий поролоном. Причому з нього роблять і преміум-матраци, і недорогі бюджетні вироби.

Як вибрати матрац для ліжка

Втім, у будь-якому випадку поролон – найдешевший з наповнювачів. У нього може бути не тільки різна товщина і щільність, але і якість виготовлення.

Читайте по темі:  Як самому зробити двох'ярусне ліжко

Вивчаючи, які бувають матраци для ліжок, зупинимося ще на одному наповнювачі, який вважається одним з самих елітних – це холлофайбер. Незважаючи на штучне походження, він нітрохи не поступається натуральним наповнювачам (а іноді і перевершує їх). Однорідна структура холлофайбера створена за рахунок великої кількості дрібних спіральок.

Як вибрати матрац для ліжка

Вироби з нього відмінно утримують тепло, пропускають повітря, не вбирають вологу й сторонні запахи. Вони довго не втрачають привабливого зовнішнього вигляду, не деформуються. В наявності всі кращі властивості матраців як пружинного, так і безпружинного типу.

Матрац зустрічають по оббивці – вибираємо оббивку

Коли ми приходимо в магазин матраців, то спочатку звертаємо увагу на їх зовнішній вигляд. Ось виробники і намагаються, одягати свої вироби в красиві чохли, приємні на дотик. Крім того, важливо, щоб оббивка була досить міцною, здатною витримати довгі роки експлуатації. Малюнки і текстури наматрацників, пропоновані сьогодні, вражають різноманітністю. Деякі можна перевертати на виворітну сторону, що має іншу забарвлення.

Для пошиття чохлів використовують міцні натуральні (бавовна, льон) або штучні (поліпропілен, поліестер) тканини. Підвищують міцність і еластичність особливі просочення. Бувають антиалергенні просочення, а також такі, які захищають від пилу. Таке розмаїття збільшує вибір матраца для ліжка. Остаточне ж рішення слід приймати, виходячи з власних запитів.

Особливості вибору матраца для двоспального ліжка

Порівняно з односпальними і полуторними матрацами, двоспальні вироби повинні бути пристосовані до більш високих навантажень. Адже спати на них належить не одній людині, а двом. Так що тут знадобляться достатня пружність, жорсткість і стійкість до зносу.

Особливо складно доводиться в тому випадку, коли вага подружжя, які володіють ліжком, різний. Наведемо такий приклад. Дружина, припустимо, маленька і струнка, і важить вона всього 48 кілограмів. А її чоловік, кремезний, високий і накачаний, володіє вагою мало не в два рази більшим – 90 кілограмів. Виходить, що при виборі матраца комусь одному завжди буде незручно спати. Наприклад, купивши м’яке виріб, можна зробити комфортним лише сон тендітної жінки. Ну, а жорсткий або напівжорсткий матрац підійде тільки її чоловікові, а їй буде не дуже затишно.

Втім, є можливість виправити цю ситуацію. Адже широка ліжко цілком дозволяє замість одного великого матраца покласти два більш вузьких.

Це має свої переваги:

  • Деяка ізольованість дасть можливість не будити свою «половинку», перевертаючись у сні.
  • Можна придбати два матраци різної жорсткості, кожен з яких буде оптимально підходити під комплекцію і вагу того, хто на ньому спить.
  • І нехай вас не бентежить невелика щілина між матрацами – її легко ліквідувати. Достатньо купити тоненький широкий наматрацник, який представляє собою килимок без пружин. Він з’єднає два ложа в одне ціле.

Втім, є й такі сім’ї, де і думати не хочуть про окремих матрацах, вважаючи за краще спати поряд, зовсім близько один до одного. Що ж – подружжя мають на це право. Вони можуть придбати модель з двома сторонами, що мають різну жорсткість. Нехай одна з них буде в міру жорсткою, а протилежна – зовсім м’якою. Спершу потрібно поекспериментувати, перевертаючи матрац. Потім вже можна зробити висновок, на якій стороні краще спати обом подружжю. Думаємо зазначені вище поради допоможуть вам зрозуміти як правильно вибрати матрац для ліжка.

Відео: Як вибрати матрац: їх особливості

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя