Рідке мило в цементний розчин

12

Поліпшити технічні характеристики цементного розчину і бетону, можна, додавши в них ще на етапі приготування спеціальні речовини — пластифікатори.Слід зауважити, що на сьогоднішній день існує велика кількість подібного роду засобів, що дозволяють легко підвищити морозостійкість і вологонепроникність цементного розчину, а також поліпшити його рухливість і зчеплення з металевою арматурою.В деяких випадках, наприклад, коли потрібно зробити так, щоб цементний розчин не сідав при штукатурці стін, можна обійтися і без покупного засобу. Багато будівельників використовують для збільшення рухливості штукатурної суміші звичайне рідке мило, шампунь і порошок.

Саме про те, як зробити пластифікатор своїми руками для бетону або цементного розчину, буде розказано в цьому огляді.

Навіщо додають рідке мило в цементний розчин і бетон?

Рідке мило додають в цементний розчин ще на етапі приготування суміші. Його додавання дозволяє збільшити плинність розчину, зробити його більш пластичним і зручним в роботі. В більшості випадків, ця властивість розчинів на основі портландцементу, залежить від якості і виду піску.

Напевно багато хто стикався при оштукатурюванні стін з тим, що розчин «сідає». Так от, якщо додати в такий розчин рідке мило, можна уникнути утворення даної проблеми і збільшити тим самим якість, ефективність і швидкість виконання штукатурних робіт.

Рідке мило в цементний розчин

Крім рідкого мила додають в цементний розчин і порошок з шампунем. Ефект від їх додавання в будівельну суміш приблизно один і той же. Всі дані кошти дають можливість збільшити плинність і пластичність розчинів без погіршення їх міцності.

До речі, якщо розбавляти розчин водою, після деякого часу приготування, то він стане менш міцним, що, безумовно, позначиться на якості виконання опоряджувальних робіт.

Якщо є хоч якісь сумніви з приводу використання рідкого мила та іншого миючого засобу в розчині, то можна застосувати гашене вапно. Ефект від додавання гашеного вапна цементний розчин буде приблизно таким же, плюс вапно діє на бетонну суміш, як непоганий бактерицидний засіб. Про те, як саме додавати вапно в цементний розчин, буде розказано трохи нижче.

Пропорції рідкого мила по відношенню до цементу

Рідке мило, як пластифікатор, додають у воду ще на етапі приготування цементного розчину. При цьому кількість рідкого мила не повинна перевищувати 5% від загальної маси будівельної суміші. Або так, 200 мл шампуню або рідкого мила використовується на 50 кг цементу при замісі бетону або розчинів на цементній основі для штукатурки стін.

Як було сказано раніше, використовувати в якості пластифікатора для бетону можна не лише рідке мило, але і порошок. Пропорції порошку до цементу при замісі розчину, наступні: 150 гр. порошку на 50 кг цементу. Будь-який миючий засіб здатний підняти плинність будівельної суміші, поліпшити її еластичність і зчеплення з армуючими елементами.

Рідке мило в цементний розчин

Крім всіх перерахованих вище засобів, використовують в якості пластифікатора для бетону і звичайне гашене вапно. Крім поліпшення характеристик рухливості розчинів, вапно діє на них, як ефективний бактерицидний засіб, перешкоджаючи поширенню грибка і бактерій.

Щоб використовувати гашене вапно, його потрібно додати в цементний розчин з водою, у кількості 20% від загальної маси будівельної суміші. Для підвищення морозостійкості і інших властивостей цементних розчинів, слід використовувати інші види пластифікаторів, які представлені сьогодні на будівельних ринках в великому асортименті.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя