Що таке травертин і що потрібно знати про нього

12

Слід зауважити, що тяга до прекрасного і досконалого була властива людям у всі часи, незалежно від їх місця проживання, епохи, соціального положення. І якщо ми заглянемо в далеке минуле і відвідаємо пам’ятки, наприклад, Стародавнього Риму, то особисто переконаємося у сказаному.Навіть після тисячоліть можна зробити висновки, наскільки естетично виглядали споруди тих часів. Безумовно, при їх будівництві увага приділялася всьому, починаючи від заливки фундаменту. Але, особливо ретельно проводилися оздоблювальні заходи.

Травертин як матеріал для облицювання

Крім високих зовнішніх характеристик сировина, яка використовується для облицювання, повинна мати й інший функціонал, що актуально і в наші дні, а саме:

  • теплоізоляційні властивості;
  • шумоізоляція.

Нічого кращого, ніж натуральний камінь, на той момент не було. Але саме з цим твердженням згодні і сучасні будівельники, архітектори, майстри.

Найбільш популярною з усіх гірських порід, використовуваних для облицювання, є травертин. Він застосовувався за часів зведення Колізею і з того моменту залишався затребуваним. Природна сировина відноситься до найбільш міцних і довговічних видів будматеріалів, існуючих на сьогоднішній день.

Що таке травертин і що потрібно знати про нього

Саме тому сьогодні, якщо прогулятися по вулицях італійських міст і сіл, дуже часто можна зустріти споруди, фасади яких оброблені ним. Крім того, кам’яна обробка популярна і при оформленні внутрішніх приміщень.

Особливості травертину

Якщо говорити про різноманітність палітри фарб, то вона набагато більш насичена, ніж у граніту і мармуру. Вона дійсно багатогранна і різноманітна.

Кольори і відтінки, починаючи від світло-золотистого і закінчуючи насиченим каштановим, дозволяють застосовувати камінь при декоруванні фасадів і внутрішнього простору, незалежно від стильового напряму конструкції і, зокрема, інтер’єру.

Читайте по темі:  Який клей для плитки кращий — огляд видів і марок

Що таке травертин і що потрібно знати про нього

Але тон, відтінок, це далеко не найголовніші параметри. Є ще й технічні характеристики. У професійному середовищі вважається, що темні сорти податливі, а значить і простіші в обробці.

Головна відмінна риса полягає в структурі (єдина тверда кам’яна порода з порами всередині) і унікальності. Два однакових шматка каменю, як би ми не старалися, знайти неможливо. Прожилки, що відрізняються за кольором від основного забарвлення, створюють окремий малюнок, не схожий ні на який інший.

Слід зазначити і стійкість травертину до різних зовнішніх факторів, що впливають на нього:

  • несприйнятливий до високої вологості;
  • не боїться перепадів температур (що актуально для наших кліматичних умов);
  • не піддається руйнівній силі часу (яскравим прикладом тому виступає все той же Колізей).

З приводу останнього пункту варто сказати, що з роками цей матеріал стає тільки міцнішим, надійнішим і ця риса не має логічних пояснень.

Що таке травертин і що потрібно знати про нього

Крім усього іншого, природа подбала і про безпеку людини. Ця порода не містить в собі ніяких шкідливих домішок, не накопичує радіацію і є абсолютно чистою з точки зору екологічності.

Застосування травертину на практиці

У сучасному світі, де кількість будматеріалів дуже велика, саме травертиновій обробці приділяється особлива увага. По суті, травертин підходить абсолютно для будь-яких цілей і видів робіт і на фасадних вони не закінчуються. Ним обробляють стіни, робочі поверхні і використовують в якості підлогового покриття.

До речі, така підлога не просто красива, але і зручна. Посковзнутися на ній практично неможливо. З каменю роблять різні елементи декору, стільниці та підвіконня, плінтуса та інше. Часто саме йому віддається перевага, якщо потрібно облицьовувати винний льох, камін або ванну кімнату, кухню або хол.

Читайте по темі:  Мінеральна вата для утеплення стін, стелі, фасадів

Що таке травертин і що потрібно знати про нього

Об’єкт, який був оформлений за допомогою цієї породи, відрізняється неповторною розкішшю, виглядає незвично і дорого. Втілити в життя з ним можна практично всі дизайнерські ідеї та проекти.

До того ж, завдяки своїм властивостям, цей камінь не вимагає до себе особливої уваги, спеціального догляду. Він чудово миється, на ньому не залишаються розводи і при цьому не втрачається зовнішня привабливість протягом усього терміну експлуатації.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...