Пластик для 3d принтера

19

Популярність тривимірного друку не перестає набирати темп. Крім технологічного прогресу в оптимізації друкарських машин, постійно поліпшується якість витратного матеріалу, без якого FMD-друк неможливий.

В якості сировини для майбутнього виробу, найчастіше використовують гуму, метал і пластмасу. Останній матеріал найбільш популярний серед авторів об’ємного моделювання. Матеріал розділяється на кілька видів за своїми характеристиками і називається одним загальним словом – пластик для 3D принтера.

Де замовити та купити оптом пластик для 3D принтера

Для пошуку і замовлення матеріалу необхідно знайти спеціалізовану компанію, наприклад, Plexiwire. Вибравши постачальником https://shop.plexiwire.com.ua/ можна зробити оптове замовлення. Для оптовиків діють вигідні цінові пропозиції. Пластмаса для всіх FDM 3D має відповідні сертифікати якості.

Більшість компаній самі займаються виробництвом витратних матеріалів для 3D принтерів, і підтримують наповнення складу на гідному рівні.

Види і характеристики пластику для 3d принтерів

Пластик – узагальнююче найменування декількох видів термопластика, поліамідів, нейлонів і аналогічних матеріалів, що застосовуються в об’ємному друці на спеціалізованих принтерах.

Пластик складається з синтетичних або природних високомолекулярних формувань. При нагріванні і тиску пластмаса утворює потрібну форму і застигає при охолодженні.

Для різних видів вироби вибирають найбільш підходящий за технічними показниками матеріал. Це можуть бути складні технічні деталі для механізмів і прості товари для побуту. Розглянемо найвідоміші і затребувані моделі матеріалу для тривимірного друку.

ABS пластик для тривимірного принтера

Повна назва ABS пластику для такого принтера – акрилонітрилбутадиенстірол. Матеріал практично без запаху і не містить токсичних речовин. Володіє міцною структурою при хорошій еластичності, ці властивості по праву відносять його до ударостійкої групи.

Читайте по темі:  Сучасні матеріали для шумоізоляції стін в квартирі або будинку

ABS пластик для тривимірного принтера

Температурний режим експлуатації виробу з ABS пластику може досягати +100 0С. Процеси плавлення в екструдері відбуваються при досягненні +250 0С, а можливе горіння близько +400 0С.

ABS пластик переносить агресивну дію різних мастильних матеріалів, бензину, кислот, лугу. Пластик можна розчинити в ацетоні, ефірі, бензолі, этиленхлориді.

Зазвичай ABS пластик має непрозору текстуру. Готові вироби без фарбування чутливі до впливу ультрафіолету і характеризуються поганою електроізоляцією.

ABS пластик застосовується для виготовлення:

 • меблів;
 • спортивного інвентарю;
 • канцелярських виробів;
 • медичного обладнання;
 • сантехніки.

PLA пластик для 3d принтера

Більш точна назва PLA пластика полілактид.

Високі показники по екологічності і можливість біорозкладання користуються великим попитом у виготовленні таких виробів, як:

 • одноразовий посуд;
 • предмети для особистої гігієни;
 • біорозкладна упаковка;
 • хірургічні нитки.

Основними компонентами в складі PLA пластика є цукровий очерет і кукурудза. Ці культурні рослини щорічно постачають сировиною заводи виробників полілактиду.

пластик для 3d принтера
PLA пластик для 3d принтера

Підвищуючи або знижуючи рівень молочної кислоти при виробництві, отримують різні властивості полімеру, тим самим розширюючи сфери його застосування. Готові вироби мають хорошу ковзаючу поверхню, тому PLA пластик використовують для роздрукування підшипників ковзання.

Завдяки низькому рівню токсичності, пластика PLA пластик застосовують у виробництві іграшок. Недолік PLA пластика тільки один, це його недовговічність і розпад кристалів складової структури. Середній термін життя виробів з пластику 20 років за умови мінімальної експлуатації і температурному режимі становить не більше +50 градусів.

SBS пластик

SBS пластик або термопластик в порівнянні з ABS є більш гнучким, деталі з нього не такі жорсткі. Пластикова нитка має гнучку структуру і не схильна до ламкості і горіння, як в пластиці PLA. В процесі друку SBS пластик не обривається і не ламається, навіть якщо нитка подається в екструдер під кутом 90 градусів.

Читайте по темі:  Яку дошку для опалубки використовувати

Текстура матеріалу прозора і має гарну адгезію при фарбуванні. Відмінною особливістю SBS перед ABS або PLA є практично повна відсутність усадки матеріалу. Деталі з SBS пластика повністю безпечні і не містять токсинів.

Комплект SBS-пластика
Комплект SBS-пластика ля 3d принтера

SBS пластик знайшов широке застосування при створенні медичних виробів, його часто використовують у пресі світильників і плафонів. Матеріал легко обробляється.

Коротко про головні переваги SBS пластика:

 • прозорий;
 • гнучкий;
 • безпечний.

У харчовій індустрії SBS пластик застосовується для створень пляшок і прозорого посуду. Матеріал має всі сертифікати з безпеки для використання з харчовими продуктами. Тому SBS пластик можна використовувати при створенні дитячих іграшок.

PVA пластик

Точне найменування PVA пластик – полівінілацетат. За складом матеріал схожий з клеєм ПВА, тільки виглядає як сухі гранули або товста нитка. На  ринку перші екземпляри з’явилися набагато пізніше пластикових матеріалів PLA і ABS. PVA пластик розчиняться у воді. З цією особливістю пов’язані основні недоліки і переваги продукту.

Наприклад, якщо користувач друкує гайку з болтом, то ПВА пластик допоможе відокремити гайку від болта при переміщенні в воду. Таким чином, гайка буде вільно крутитися по різьбі болта.

Виходить, що PVA пластик не підходить для виготовлення повноцінних деталей. Пластик краще використовувати, як другорядний матеріал для склеювання або в якості розділового шару в рідкісних проектах на 3D принтері.

Прозорий пластик

Недоліки і переваги прозорого пластика для 3D принтера необхідно розглядати з точки зору зовнішнього вигляду, для якої категорії виробництва він підійде.

Прозорість ніяк не позначається на технічних характеристиках. Прозорий пластик для 3D принтера дозволяє побачити зміст внутрішнього об’єкта. Наприклад, вміст сувенірних виробів, кулькових ручок, різних іграшок. В інших випадках прозорим матеріалом нехтують.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя