Як і чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі: технологія робіт

2193

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі: технологія робіт

Клей в побуті для укладання лінолеуму застосовують нечасто. Потреба в ньому виникає у разі активного пересування людей або переміщення через приміщення великогабаритних важких предметів. З роботами по наклейці покриття можна без проблем впоратися власноруч, якщо знати, як і чим приклеїти лінолеум на бетонній підлозі, що слід зробити для надійної фіксації гнучкого покриття.

Специфіка приклеювання лінолеуму до бетону

Під бетонною основою маються на увазі всі типи базових підлог, у пристрої або виробництві яких використовувався цементний порошок. В залежності від призначення приміщень, лінолеум укладають і на плити перекриття з попередньо заповненими розчином стиками і нанесеним шаром вирівнювання, і на численні види напівсухих і мокрих стяжок.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Перераховані варіанти підстави розрізняються процентним співвідношенням піщаного, гравійного або щебенистого заповнювача. Незважаючи на різницю у складі, всі вони відносяться до розряду адсорбуючих чорнових підлог, тобто здатних вбирати, «перетягувати» і утримувати рідкі, газоподібні і навіть тверді компоненти сусідніх з ними матеріалів.

Характерна для бетонних підлог адсорбція – чудова якість, якщо покриття планується укласти навічно. Однак рідкісний власник будинку або квартири не бажає періодично змінювати інтер’єр, до того ж самі міцні марки комерційного лінолеуму мають-таки властивість зношуватися. Тому технологія приклеювання передбачає використання складів, дають можливість без проблем зняти матеріал.

Одночасно з тим клейові склади зобов’язані міцно тримати покриття в процесі експлуатації. Не повинен «вимивати» з лінолеуму модифікатори, якщо останні мали місце при виробництві. Тому в приклеюванні слід використовувати виключно ті варіанти клею, які рекомендував конкретний виробник для фіксації конкретної марки своєї продукції.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Для приклеювання до чорнової бетонній підлозі підходять:

 • Лінолеум з ізоляційної підосновою. Тильна сторона їх оснащена тканої або нетканій підкладкою, що перешкоджає проходженню тепла і звукових хвиль.
 • Алкідні лінолеум. Інакше гліфталевий вигляд покриття. Виготовляється з основою з тканого або нетканого полотна.

Наклеювати можна і побутові, і комерційні марки лінолеуму. Найчастіше так чинять з другими, тому що перші можна взагалі не фіксувати клеєм.

Безосновні марки лінолеуму не можуть приклеюватися безпосередньо до бетонної чорнової основі. Для їх укладання на бетонну підлогу потрібно попереднє пристрій шару сухого вирівнювання з фанери, ДВП, ДСП і подібних матеріалів. Плити ОСП придатні до застосування в якості сухої стяжки під лінолеум, якщо товщина укладається покриття більше 4 мм.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

В приклеюванні лінолеуму використовуються:

 • Дисперсійні склади. До них належать всім відомий Бустилат, АДМ-К, – АК, Гумилакс і їх зарубіжні аналоги. Застосовуються для фіксації лінолеумів на ізоляційних підкладках і тканинній підоснові. Приклеювання виконують відразу після нанесення дисперсійної клейової системи шаром в 6 – 7 мм на бетонну основу.
 • Бітумні мастики і клеї. У їх числі «Биски», вітчизняні та зарубіжні бітумно-полімерні склади. Використовують при приклеюванні лінолеумів з тканинної підосновою. Приклеювання здійснюється через 15 – 20 хвилин після нанесення шаром 4 – 5 мм.
 • Мастики на основі синтетичних каучуків і смол. Це різні варіації олійно-крейдяних, лаково-крейдяних, бітумно-крейдяних, козеиново-цементних систем, такі як КН-2, КН-3, «Перминид». Застосовують для приклеювання ПВХ і алкідних лінолеуму без підкладок. Наносять шаром в 3 – 4 мм.

Мастики, створені на основі штучних смол і каучуків, наносять на підставу і тильну сторону підлогового покриття шпателем або пензлем. На цей клей лінолеум приклеюють не відразу, а дочекавшись «отлипа» — тобто мимовільного вивітрювання надлишку розчинника зі складу, нанесеного на чорнову підлогу. Тільки потім шаром мастики 2-3 мм покривають тильну сторону матеріалу, а через 10 — 15 хвилин вже наклеюють.

Читайте по темі:  Яку підлогу вибрати для спальні?

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Перші дві з зазначених різновидів клейових систем наносять на чорнове підстава пластиковими, металевими або зубчастими шпателями. Розмір зубів визначено вимагається товщиною шару, що наноситься. При нанесенні мастик з синтетичної основою не можна користуватися металевим шпателем через ризик загоряння та ймовірності вибуху при контакті з металом.

Надлишки клею, які виступили в швах після наклейки, необхідно відразу прибрати ганчіркою. Потрапили на руки мастики видаляють відповідним розчинником, дисперсійні клеї легко змиваються водою.

У залежності від габаритів приміщення проводиться наклеювання по всій площі, по периметру або тільки по стикових швах, якщо вони є. Стики проклеюються «Перминидом» або ТГФ-70М. В кімнатах до 20 м2 повне приклеювання необов’язково. У житлових приміщеннях краще скористатися двостороннім скотчем, розташувавши його виключно по периметру.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Технологія приклеювання по крокам

Якщо оптимальне покриття вибрано і відповідно з ним визначено, ніж потрібно приклеювати лінолеум, можна приступати до вивчення технології та подальшому провадженню робіт. Розглянемо два основних методи, згідно з якими на бетонній підлозі фіксують побутові та комерційні марки лінолеумів.

Умови для виконання робіт

Врахуємо, що основу перед наклеюванням повинно бути ретельно підготовлено, відремонтовано при необхідності. Під двометровим правилом або будівельним рівнем, прикладеним до чорнової основі за всіма напрямами, не повинно бути пробілів більше 2 мм Плінтус слід видалити. Підлогу потрібно як слід вимести, якщо треба, пропилососити, ретельно висушити.

Якщо клеїти планується складами КН-2 або КН-3, максимальна вологість вирівнюючої бетонної стяжки повинна бути не більше 4%. Оптимальна її величина для застосування всіх інших перерахованих систем 5%. Однак при використанні бітумних мастик допускається вологість чорнової підлоги 10%, хоча рекомендовано краще просушити.

Температура в отделываемом приміщенні не повинна бути нижче 15 ° С. Крім того, матеріалу необхідно «звикнути» до навколишнього середовища. На адаптацію потрібно мінімум дві доби, протягом яких покриття просто знаходиться в кімнаті. Адаптуються до майбутнім умовам експлуатації рулони не розгортають.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Обов’язковий підготовчий етап

Перед наклейкою бетонну підлогу потрібно покрити грунтом, склад якого підходить для застосування в парі з обраним клеєм. Сумісність зазвичай вказується виробником. Якщо покриття буде приклеюватися на бітумні і бітумно-полімерні мастики, то можна ґрунтувати тієї ж мастикою, розведеною бензином у співвідношенні 1:2 або 1:3. Перша цифра позначає пропорцію мастики.

При застосуванні клеїв з синтетичної основою грунтування проводять оліфою.

Взагалі є думка, що грунтом слід покривати ще й тильну сторону лінолеуму. Для цього його спочатку розкроюють і викладають в перевернутому положенні в суміжній кімнаті. Однак здійснити подібне грунтування не завжди представляється можливим, тому в більшості випадків грунтують лише чорнову підлогу.

До початку робіт, тобто ще перед підготовкою бетонної підлоги, слід пробурити в стінах отвори під установку плінтуса. Висоту установки плінтуса необхідно розрахувати заздалегідь. Він не повинен притискати лінолеум, а тільки торкатися його поверхні. Оснащуємо отвори дюбелями або дерев’яними пробками в залежності від застосовуваного кріплення.Аналогічно формуються точки кріплення планок поріжків в підлозі.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Інструктаж по приклеюванню побутового лінолеуму

Лінолеум побутовий категорії зазвичай укладають єдиним полотном. Ширина матеріалу 4 – 5 м, що дозволяє в наших квартирних реаліях не напружуватися з розкриємо, підгонкою і пристроєм швів. Підрізка цілісного полотна проводиться виключно по периметру. Причому про якість і рівності зрізу можна особливо не турбуватися, всі огріхи прикриються у завершенні робіт плінтусом.

Читайте по темі:  Лінолеум або ламінат: що краще, дешевше, практичніше, екологічніше?

Побутовий лінолеум не настільки твердий і крихкий як його комерційний побратим, бо в розкладці і згортанні/розгортанні він не вимагає пильної уваги й акуратності. Зате служить менше, ніж комерційні варіанти, чия крихкість пояснюється їх посиленою стійкістю до стирання.

Незважаючи на гнучкість і здатність швидко вирівнюватися, побутовим лінолеуму все ж треба дати відлежатися перед наклейкою. З хвилястістю вони розпрощаються швидше комерційних аналогів.

Однак поки матеріал не стане ідеально рівним, до фіксації на клей приступати не слід. Якщо полотнище значно перевищує розміри підлоги, її треба підрізати, залишивши з кожної зі сторін приблизно по 5см.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Алгоритм робіт по прирізці побутового лінолеуму:

 • Розкачуємо і викладаємо полотнище лінолеуму так, щоб його краї заходили на стінки кімнати приблизно на 5 див.
 • Прибираємо скупчення повітря під покриттям – «виганяємо» їх щіткою, діючи від центру до периферії. Можна все це зробити ногами, взутими у валянки. Потім забуваємо про покритті, поки воно не погіршиться.
 • Переконавшись у зникненні хвиль, приступаємо до прирізці лінолеуму. Придавлюємо покриття металевою лінійкою по лінії сполучення стіни з підлогою, відрізаємо строго по лінійці. Врахуємо, що між стіною і краєм полотна повинен залишитися зазор близько 0,5 см, максимум 1 див.
 • Виконуємо прирізку зовнішніх кутів. Для цього відгинаємо полотно внутрішньою стороною вгору. Підкладаємо під підгин обрізок дошки або ДВП, щоб не пошкодити лежачу на підлозі частину покриття. В 5 см від кута робимо надріз на відігнутою частини і остаточно розрізаємо.
 • Виробляємо прирізку внутрішніх кутів. Тут спочатку складаємо край полотнища у вигляді літери V. Розрізаємо складку на дві частини по центру, потім накладаємо розрізані краю один на одного і обрізаємо по лінії кута.

Матеріал навколо проходки труб і в дверному отворі спочатку прирезаем з деяким запасом. Їх потрібно буде акуратно прирізати після остаточної фіксації лінолеуму.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Після прирізки знову забуваємо про покриття на пару діб, щоб утворені рулонним форматом поставки хвилі розправилися. Крім цього, матеріалу необхідно прийняти стабільну форму: він трохи розтягнеться або усядет. В цей час згадуємо або з’ясовуємо, яким клеєм нам можна приклеювати лінолеум на бетонній підлозі, і закуповуємо його відповідно до зазначеного виробником витраті.

Після закінчення покладеного технологічного перерви приступимо до наклеювання:

 • Отогнем половину отлежавшегося лінолеуму.
 • Зубчастим шпателем нанесемо на бетонну основу і рівномірно розподілимо клейовий склад. У невеликих приміщеннях можна наносити у вигляді сітки або тільки по краю полотнища.
 • Повертаємо половину покриття назад або відразу, якщо застосовуємо дисперсійний клей, або вичікуємо покладений по технології період, якщо застосовували продукти з бітумної чи синтетичної основою.
 • Розгладжуємо покриття, поки не схопився клей. Для розгладження бажано запастися будівельним ковзанкою, великогабаритним подобою качалки або подібним пристроєм. Акуратно і методично виганяємо скупчення повітря з-під лінолеуму, просуваючись від середини кімнати до периферії.
 • Аналогічно поступаємо з другою частиною полотнища.

Край покриття потрібно завести під одвірок. Наличник для цього доведеться трохи підпиляти. У зоні дверного прорізу бажано, щоб матеріал проходив по центру.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Якщо на підлозі у великому приміщенні треба буде зафіксувати два полотнища, то обидві частини покриття приклеюються згідно з описаною схемою. Відмінність в тому, що під кромки підлягають стикуванні сторін клей не наноситься смугами. Ширина «сухих» смуг приблизно 10 – 15 см. І укладаються полотнища лінолеуму з нахлестом в 2-3 див.

Читайте по темі:  Як утеплити підлогу в будинку своїми руками

Лінію стику потрібно продумати в період прирізки. Полотна треба розстелити і прирізати так, щоб уздовж лінії стикового виявилися фабричні крайки. Тобто спочатку розкроюється за фактом одна смуга, потім рулон перевертають і направляють в протилежну сторону. Слід врахувати, що покриття з малюнком при виробництві робіт за такою схемою, слід ретельно поєднувати, щоб не було різнобою в орнаменті.

Через два, а ще краще три дні після приклеювання полотнищ, еластичне покриття прийняло відносно стабільний розмір. Відносний, тому що в процесі експлуатації від перепадів температур лінолеум все одно буде кілька розтягуватися і стискатися. Однак до прирізці швів можна приступати без побоювань.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Враховуючи поєднання орнаменту, прикладаємо правило або металеву лінійку до лінії майбутнього розрізу. Різати треба одразу два шари. Після приберемо обрізки, отогнем непроклеенние краю полотнищ. Знову наносимо той же клей тим же методом, яким наклеювали основний масив лінолеуму.

Приклеюємо краю, притискуємо, щоб вигнати повітря прибираємо виступив у шві зайвий клей. Потім прокатаем стик валиком, придавим дошкою або подібним вантажем і забудемо про нього ще на 2 діб. У завершенні кріпимо плінтус. У дверному отворі встановлюємо планку порога. Всі.

Керівництво по комерційного лінолеуму

Стандартна ширина комерційних марок 2 м плюс/мінус 10 – 20 див. Укласти без стиків його можна тільки на підлозі вузьких критих терас, коридорів або малогабаритних приміщень. Солідний плюс, що поєднувати малюнок при розкрої не треба, т. к. дизайн більшості варіантів простий і немарок. Забарвлення витриманий в одному тоні або нагадує бетонну підлогу з мармуровою крихтою.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Звертатися під час роботи з комерційним лінолеумом слід вкрай обережно. Він ламкий: його не можна туго згортати, у згорнутому вигляді навантажувати. Не варто сильно перегинати, формуючи напуск на стіну. Скачувати для обробки клеєм підлоги можна тільки в рулон великого діаметру. Розгинати матеріал слід обережно, щоб не пошкодити.

В цілому роботи по приклеюванню проходять у тому ж порядку, що застосовується при фіксації двох полотен побутового лінолеуму. Проте є специфічні правила розкрою і укладання комерційного лінолеуму.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Комерційні варіанти лінолеуму:

 • Вважаються безусадочными, тому немає необхідності залишати між стінами і покриттям технологічний зазор.
 • Можуть прирезаться з заходом на стіни у формі своєрідних плінтусів або строго по лінії стику підлоги зі стіною.
 • При заміні підлоги під час ремонту допускається прирізка по краю плінтуса, якщо не планується його заміна.
 • Повітря з-під тільки що приклеєного покриття видавлюється шматком ДСП або подібним матеріалом, загорнутим м’якою тканиною в декілька шарів. За аналогією з побутовим варіантом у цій справі можуть використовуватися валики і власні ноги у валянках.
 • Згорнуті до половини рулони укладають на оброблену клеєм підлогу, поступово розгортаючи з одночасною вигонки повітря.

Прирізка стикових швів теж нічим не відрізняється від попередньої методи. Але різати відразу два шари необов’язково. Якщо вони занадто товсті, припустимо прорізати спочатку верхній край, потім низ. Після прирізки так само відгинають краю полотнищ, проклеюють основу і фіксують повернувся на місце матеріал. Якщо шов місцями розходиться, виправляють положення зварюванням.

Як і чим приклеїти лінолеум на бетонну підлогу

Відео-поради самостійним обробникам

Ролик допоможе зрозуміти, як правильно приклеювати лінолеум на бетонній підлозі: відео наочно представляє процес:

Роботу по приклеювання лінолеуму не можна назвати легкою, але особливих складнощів у технології немає. Для її виконання не потрібні навички обробника. Якщо дотримуватися правил, підлога буде ідеальний.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя