Лінолеум або ламінат: що краще, дешевше, практичніше, екологічніше?

56

Краще, довговічніше, краще, надійніше, безумовно, натуральні підлоги. Однак вартість паркету, пробки і натурального каменю нерідко вселяє бажання знайти економічну альтернативу. Особливо, якщо господарями плануються лише короткострокові косметичні перетворення. У таких ситуаціях на ринг підлогових покриттів виходять переважно два бійці, кожен з яких виступає за клуб бюджетних матеріалів. Подивимося, хто переможе в битві: лінолеум або ламінат – що краще буде виглядати, обійдеться дешевше і прослужить довше.

Критерії для майбутнього поєдинку

Приміряємо статус незалежного рефері, неупереджено оцінює суперників, і розподілимо раунди. Вибирати переможця в єдиноборстві будемо за наступними якостями:

 • естетичні показники;
 • межі вартості;
 • безпека;
 • простота укладання, т. к. завідомо припускаємо, що облаштовуватися покупець бажає власними руками;
 • експлуатаційні терміни;
 • відношення до води, до вологого прибирання і до побутових засобів догляду;
 • теплотехнічні та звукоізоляційні властивості;
 • сфера використання;
 • перипетії транспортування.

Будемо виносити вердикти після порівняння «бійців» по кожному з критеріїв.

Що краще лінолеум чи ламінат

Послідовне порівняння споживчих якостей

Перший Раунд: естетика

Обидва типу підлогового покриття в силу цінової доступності користуються зрозумілою популярністю. Наслідком її стала поставка на ринок чималої кількості марок з великим діапазоном дизайнерських. Покупцеві запропоновані численні варіанти для того, щоб не групувати товаришів за смаком і кольором. Вибрати в обох випадках можна імітацію деревини, мармуру, онікса, граніту, навіть шкіри рептилії, абстракцію і т. д. Правда, пару десятиліть тому лінолеум відносили до «совковим» покриттям, але нові варіанти повністю спростовують стародавнє думку. Нічия.

Другий Раунд: ціна

Початковий перевага сил на боці ПВХ покриття, тобто лінолеуму. Зауважте, не його дорогого натурального прототипу, створеного з суміші смоли, масла, деревної і доломітового борошна, нанесеної на джутову основу, а синтетичного матеріалу з дуже невисокою ціною. Різниця між найдешевшими представниками лінолеуму і ламінату буде кратна приблизно двом. Середня ланка ламінованого подібності паркету буде дорожче аналогічного по класу ПВХ-покриття приблизно в 2,5 рази. Верхніх меж немає, т. к. брендові марки учасників змагання коштують часом дорожче паркету.

Читайте по темі:  Скляні сходи: їх види та особливості

У першості під девізом «що дешевше: ламінат або лінолеум» за останнім бійцем перемога.

Що краще лінолеум чи ламінат

Раунд третій: безпека

Поняття різнобічне, тому будемо висвітлювати кожну з граней:

 • Екологія. Обидва супротивника відносяться до розряду синтетичних матеріалів. Незважаючи на 80%-ное зміст в ламінаті відходів пиломатеріалів, їх з’єднання все одно здійснюється штучним шляхом за допомогою полімерних в’яжучих і хімічних речовин компонентів. Бюджетний лінолеум взагалі правильніше називати вініловим покриттям. Виготовлення, як ламінату, так і вінілового матеріалу не порушує балансу екологічної обстановки, але утилізація ламінованих підлог не викликає труднощів, а ліквідувати старий лінолеум не так-то просто. Він не розкладається сам, при згорянні жахливо коптить.
 • Здатність викликати алергію. В обох випадках перед придбанням потрібно вивчити сертифікат, в якому вказана можливість його застосування для облаштування житла і громадських установ. Там же повинні бути зазначені відомості про граничної концентрації формальдегіду. Бажано, щоб вказує на неї цифра наполегливо прагнула до нуля. В крайньому випадку, була незначним числом з одним, двома або краще трьома стоять перед ній нулями. Якщо у товару немає сертифіката, від придбання його потрібно відмовитися.
 • Загроза отримання травм при пересуванні. З метою виключення цього непривабливого властивості покриттів надають рельєф, одночасно з тим підвищує реалістичність імітованій структури. На вологому або залитому маслом дешевому ламинированном підлозі, кажуть, можна посковзнутися, але оскільки ні водою, ні маслом його заливати не можна, то і ці випадки відносяться до розряду розмов.

Увагу. Обидва типи бюджетних підлогових покриттів віднесені до розряду горючих оздоблювальних матеріалів.

Що краще лінолеум чи ламінат

Висновок: в з’ясуванні питань, який матеріал безпечніше і що екологічніше: ламінат або лінолеум, немає явних переможців. У кожного критерію є застереження так само, як плюси і мінуси є в обох варіантів.

Четвертий Раунд: укладання

Почнемо з підготовки. Відхилення при контролі чорновий основи 2хметровой рейкою, що прикладається до площини підлоги в довільному напрямку, не повинні перевищувати 2 мм, як для ламінованої підлоги, так і для ПВХ-матеріалу. Інакше лінолеум деформується, протреться, а то й прорветься на неякісних ділянках, а у ламінату пошкодиться замкова система і підлогу доведеться повністю міняти.

Підкладка стелиться під обидва покриття, але для укладання лінолеуму вона необов’язкова. Тим більше, якщо тильна сторона покриття-ПВХ заздалегідь оснащена шаром повсті або спіненого полістиролу. Економічний плюс.

Читайте по темі:  Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Порівняємо технологічні якості суперників:

 • Настелити на підлогу великогабаритні полотнища лінолеуму швидше і легше, ніж обрізати, підганяти і згуртовувати ламіновані дошки. Однак і укладання ламінату не є надскладною трудомісткою роботою, просто вимагає дотримання покрокового інструктажу і забирає більше часу.
 • Лінолеум потрібно кріпити до основи на клей або на двосторонню клейку стрічку. Це додаткова стаття витрат. Ламіновані підлоги вкрай рідко споруджують тепер, зістиковуючи дошки з допомогою клею. Ламінат укладають з плаваючою схемою, не кріплять до основи.
 • Помилки в укладанні «посадженого» на клей лінолеуму виправити неможливо. Ламінована підлога можна розібрати на планки і укласти знову. Необов’язково на тому ж місці.

Що краще лінолеум чи ламінат

Обидва покриття сумісні з системами підпільного обігріву водяного та електричного типу. Вердикт: рахунок знову «нічийний».

П’ятий Раунд: термін служби

Беззаперечну першість за лінолеумом. Замислюватися про його заміну не доведеться 10 років, а ряд виробників щиро переконують в 3х десятки років непорочної служби і видають на цей термін гарантії.

Експлуатувати дешевий ламінат більш 5тилетки не вийде. В середньому 2-3 роки, що приваблює любителів частенько змінювати обстановку та оздоблення. Ламінована підлога дорогого комерційного класу протягне 10, а при хорошому догляді і більше років, але вартість його істотно вище дешевого лінолеуму.

Шостий Раунд: практична сторона

Ламінат мити, а вже тим більше не можна заливати водою, він пожолобитися. З ним доведеться розлучитися. Максимум рідкісний догляд дуже ретельно віджатою вологою ганчіркою. Від випробувань на міцність шляхом ударів випадково впав важким предметом слід відмовитися. Зате його акрилове або меламіну захисно-декоративне покриття не допустить вбирання плям, захистить від сірникових і сигаретних «опіків», не дозволить з’явитися подряпин.

Увагу. Догляд із застосуванням хімічних розчинників, абразивних засобів за ламінованим підлогою неприпустимий.

Лінолеум можна мити «палубним» способом, якщо він укладений одним суцільним килимом. Так само, як вінілове покриття, складене з кількох полотнищ зі зварними швами. Якщо шви не зварені, про палубному методі догляду треба забути, т. к. вымокшая підкладка може стати розсадником для грибків і плісняви. Пропалити його можна без особливих зусиль, крім термостійкої марки. До ударів лінолеум байдужий, але підбори-шпильки, тонкі ніжки важкою меблів, гострі кігті домашніх улюбленців не поважає, а загублений штопор або лезо ножа можуть залишити на ньому дірку.

Читайте по темі:  Щитовий паркет: види, характеристики, укладання своїми руками

Підіб’ємо баланс і вирішимо, що практичніше: ламінат або лінолеум. Присудили перемогу вінілового матеріалу з урахуванням того, що і служить він істотно довше.

Сьомий Раунд: теплотехніка зі звукоізоляцією

Ізоляційні якості обох порівнюваних матеріалів залишають бажати подальшого удосконалення. Безпосередньо вони залежать від товщини ламінованих плашок і від наявності підкладки на тильному боці лінолеуму. Самі по собі ні вінілова, ні деревностружкова основа не перешкоджають проходженню тепла і шуму. Цю роботу за них виконує пінополістирол, повсть, пробка або композиційна прошарок.

Що краще лінолеум чи ламінат

Т. к. ламінат настилають за плаваючою методикою і не кріплять до чорнової основі, використання підкладки є необхідністю. Інакше він буде «клацати» під ногами. М’який гнучкий лінолеум не відгукується на кроки так само гамірно. Однак цементну підлогу, оброблений лінолеумом без теплоізоляційної підкладки, буде неймовірно холодним. Коротше, нічия.

Восьмий Раунд: сфера використання

Виглядає ламінована підлога злегка шляхетніше, ніж його простакуватий суперник, але дуже вже він примхливий і чутливий до вологи. Тому його не настилають в гігієнічних приміщеннях і на кухнях. Найчастіше використовують там, де з певною періодичністю потрібно робити ремонт: в дитячих, передпокоях, рідше у вітальнях і спальнях.

Лінолеуму всі біди дарма. Мити-відтирати його можна скільки завгодно будь-яким засобом. Тільки абразивом небажано, якщо це не гомогенний, тобто на всю товщу фарбований матеріал. Верхній шар однорідного покриття від абразивної дії теж може стертися, просто візуально це не визначити. По ідеї вінілове покриття можна класти, куди захочеться. Правда, рідко знаходяться любителі облаштування підлоги лінолеумом у спальнях, дитячих, кабінетах, віталень. Служить ця «робоча конячка» на кухнях і санвузлах, відмінно працює на підлозі в передпокої.

Висновок: жоден матеріал не обійшовся без обмежень. Нічия.

Дев’ятий Раунд: транспортування

Легше доставити до об’єкта ламінат, акуратно упакований в легко переміщуються пачки. Перевезти можна в багажнику власного авто, на квартирі доставити на ліфті. З лінолеумом складніше: його продають в рулонах. Чим більше площа приміщення, що відбувається, тим більше буде важити незручний, занадто високий згорток висотою 2 м. Буває і в ліфт його не пропхати. Потрібно буде розоритися на доставку та послуги вантажників. Переміг ламінат.

Що краще лінолеум чи ламінат

Ну так і що в результаті?

Рахунок три-один на користь лінолеуму. Однак ні практичність, ні довгостроковість вінілового покриття не переконають тих, хто прийняв тверде рішення придбати і укласти ламінат. Щиро побажаємо їм успіху на нелегкому шляху самостійного обробника.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 3,50 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя