Підбірка кращих газових колонок – рейтинги, порівняння, огляди

37

Одним з головних благ у будинку або квартирі є наявність гарячої води. Відсутність системи центрального теплого водопостачання змушує власника будинку або квартири встановлювати ту чи іншу систему підігріву води. Якщо у житло проведений газ, то найчастіше кращим вибором, для вирішення проблеми гарячого водопостачання, є газова колонка. У цьому випадку саме вона найбільш економічна у використанні, в порівнянні з електричними водонагрівачами.

Будь-яка спеціалізована компанія зможе вам запропонувати величезний вибір моделей газових колонок різної потужності і ціни. Не фахівець легко зможе загубитися серед них, не знаючи всіх тонкощів і особливостей подібного обладнання. Щоб ви змогли однозначно вирішити, яка модель стане вдалим придбанням для вашого будинку, ми склали рейтинг газових колонок по надійності і якості. В основу рейтингу, у першу чергу, лягли відгуки та оцінки користувачів даного обладнання, а також їх основні технічні характеристики.

Підбірка кращих газових колонок

Яка газова колонка краще проточна або накопичувальна

Для початку дізнаємося, які взагалі газові колонки зустрічаються у продажу і розповімо про їх основні переваги та недоліки.

У першу чергу фахівці поділяють їх на дві групи:

  • Проточні;
  • Накопичувальні.

Пристрій і принцип роботи проточних газових водонагрівачів (газових колонок)

Газова колонка має невеликі габарити, завдяки чому вона добре підходить для міських квартир. Підключається газова колонка безпосередньо до системи холодного водопостачання. Працювати подібні агрегати можуть як на природному, так і на зрідженому газі. Проходячи через теплообмінник вода швидко нагрівається від високої температури спалюваного газу і вже нагріта відразу подається на змішувач. Газові колонки оснащуються передовими системами безпеки забезпечують надійну і безпечну експлуатацію.

Читайте по темі:  Засорился унитаз: какие способы можно использовать для его прочистки?

Пристрій проточною газової колонки:

1. Детектор наявності тяги;
2. Детектор перегріву;
3. Газова пальник;
4. Регулятор надходження газу;
5. Вихідний патрубок гарячої води;

6. Вихід для димової труби;
7. Колектор для продуктів згоряння;
8. Теплообмінник;
9. Газовий патрубок;
10. Регулятор надходження води;
11. Вихідний патрубок для холодної води.

Пристрій і принцип роботи накопичувального газового нагрівача

Основна відмінність в пристрої і принцип роботи накопичувального газового нагрівача полягає в тому, що нагріта вода в ньому не йде у водопровід, а зберігається в спеціальній ємності. Нагрівання води відбувається не одномоментно, а поступово. Накопичувальна ємність має хороше утеплення, що сприяє більш тривалому збереженню температури заготовленої води. По мірі зношення або охолодження вода в ємності автоматично підігрівається до виставленої температури. Серед численних моделей, представлених на ринку, ви легко виберіть ту, яка забезпечить вас потрібною кількістю води. Можна знайти як колонку для кухні, резервуар якої становить близько 50 літрів, так і пристрій для ванни з резервуаром в 100 літрів і більше.

Пристрій накопичувального газового нагрівача:

1. Газовий пропускний клапан;
2. Ручка регулювання подачі газу;
3. Регулювання температури води;
4. Газова пальник;
5. Запального газовий вогник;
6. Термопара;
7. Форсунка основного газового пальника;
8. Внутрішнє захисне покриття;
9. Термоізоляція ємності для води;
10. Зовнішній захисний кожух;
11. Заслінка;

12. Анод для запобігання накипу і корозії;
13. Зливний кран;
14. Кабель від детектора тяги;
15. Підстава димоходу;
16. Розсікач;
17. Патрубок подачі холодної води;
18. Завихритель потоків води для інтенсифікації змішування;
19. Гніздо аварійного скидного клапана;
20. Патрубок виходячи для гарячої води;
21. Стабілізатор тяги.

В якому випадку доцільно встановлювати проточну газову колонку

Немає місця для установки об’ємного обладнання. На відміну від накопичувальної колонки, яка включає бак обсягом у десятки, а то і сотні літрів, проточна відрізняється невеликими розмірами, що дозволяє встановити її з мінімальними витратами вільного простору приміщення.

Обмежений бюджет. Проточні газові водонагрівачі коштують значно дешевше ніж накопичувальні. Різниця у вартості може доходити до 3 – 6 разів. Саме цей фактор сприяє більшому поширенню проточних газових колонок.

Надійність і довговічність. Якщо порівнювати два нагрівача, то більш надійним буде проточний, зважаючи на те, що в ньому використовується менше різноманітних систем і механізмів.

В якому випадку доцільно використовувати газовий накопичувальний нагрівач

Наявність великого кількість точок водоспоживання з великою ймовірність одночасного використання. Якщо передбачається, що гарячої води буде користуватися одночасно кілька осіб, то в разі використання проточної колонки буде спостерігатися зниження напору води і зростання її температури. Накопичувальні нагрівачі цього недоліку позбавлені. У такому разі накопичувальний водонагрівач стане для вас найкращим вибором.

Нестабільний тиск газу. Нагрів відбувається не відразу, а поступово – в залежності від потужності моделі та об’єму резервуара на це йде від декількох хвилин до декількох годин. Тому немає необхідності за короткий час споживати велику кількість газу, а значить, не буде різкою навантаження на газопровід. У випадку з проточною колонкою все скачки тиску газу позначаться на температурі води, у випадку з накопичувальним нагрівачем це позначиться лише на швидкості нагріву води в ємності.

Необхідність нагрівання води до більш високих температур. Вода в накопичувальному водонагрівачі здатна нагріватися до більш високої температури. Всі моделі мають функцію регулювання максимальної температури. Користувач може встановлювати оптимальний рівень нагріву, щоб скоротити витрату газу і знизити витрати при оплаті комунальних послуг. Якісна теплоізоляція гарантує, що навіть через кілька годин після нагрівання вода буде зберігати високу температуру.

Низький тиск холодної води. Якщо в системі холодного водопостачання спостерігається низький тиск води, то робота проточною газової колонки буде утруднена або навіть не можлива. У свою чергу, накопичувальний водонагрівач здатний працювати при досить низькому тиску.

Читайте по темі:  Чому варто купувати елітну сантехніку: у чому її переваги?

Слабка система димовидалення. Проточні нагрівачі є більш потужними пристроями і вимагають димар більшого діаметра (110 – 130 мм). Газові бойлери є менш потужними пристроями і не утворюють, одномоментно, такої кількості відпрацьованих газів, що дозволяє їх використовувати при діаметрі димоходу 90 мм.

Низька якість холодної води. У регіонах з жорсткою водою може виникнути проблема утворення накипу. Згодом шар солі на внутрішніх стінках спірального нагрівального елемента проточною газової колонки, буде збільшуватися, із-за чого ефективність нагрівача знизиться, як і його тепловіддача. У випадку з накопичувальними газовими нагрівачами ця проблема стоїть менш гостро.

 

Кращі газові колонки проточного типу

З безлічі представлених на ринку проточних газових колонок ми виділили наступні:

 

Bosch WR 10 – 2P Vaillant MAG OE 11-0/0XZ C+ Bosch W 10 KB Zanussi GWH 10 Fonte
 
 


Номінальна потужність, кВт 17,4 19,2 17,4 18,5
Продуктивність, л/хв 10 11 10 10
Розпалювання п’єзо п’єзо електронний електронний

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя