Як правильно вибрати унітаз гарної якості

3256

Унітаз – невід’ємний атрибут сантехніки будь-якого сучасного санвузла. Перші моделі унітазів були виготовлені в смутні часи середньовіччя, головним чином для задоволення природних потреб тодішньої знаті і людей з дуже великим достатком. Сьогодні ж, купити новий унітаз може дозволити собі практично кожен. Однак більшість з нас, відправляючись в сантехнічний магазин, як правило, задається цілком логічним питанням: як вибрати унітаз хорошої якості, та ще й ціна, щоб не була занадто високою, саме про це піде мова далі.

Як правильно вибрати унітаз

Зміст статті (Содержание)

Визначаємо бюджет покупки

Вартість унітазу варіюється в залежності від його типу, виду чаші, матеріалу з якого він виготовлений, якихось певних деталей в тій чи іншій конструкції, але тенденція така, що загальна вартість сантехніки визначається в залежності від країни виробника. Наприклад, унітаз з кераміки в різних країнах буде коштувати по-різному. На ціноутворення впливають і мита, та технологічні та сировинні мощі певної країни і, звичайно ж, якість продукції.

Умовно, представлені в продаж унітази можна розділити на три цінові класу:

 • Бюджетний варіант;
 • Сантехніка середнього цінового сегмента;
 • Дорога сантехніка класу люкс.

Бюджетний варіант

До бюджетних унітазів можна віднести практично 80% вітчизняної продукції, що випускається в промислових масштабах. Не можна сказати однозначно, що всі унітази низької якості. Ні, головним чином низька вартість визначається відсутністю мит і транспортних витрат. В цілому ж, якість вітчизняної продукції цілком стерпна, а якщо мова йде про іноземні компанії, які мають виробничий філіал у нас в країні, то в цьому випадку, іноді можливо купити унітаз дужегарної якості практично за нашими цінами.

Також досить часто, до бюджетної сантехніки відносять унітази, виготовлені в Китаї. Люблять ці хлопці виготовляти продукцію середньої якості, але й ціну вони особливо не задирають. Якщо мова йде про установку унітазу в офісі, медичному або навчальному закладі, то покупка бюджетної сантехніки буде найбільш оптимальним варіантом.

Сантехніка середнього цінового сегмента

Сантехніка середнього цінового сегменту, на ринку представлена в основному виробниками з таких країн як Фінляндія, Чехія чи Польща. Зовсім мала частка унітазів за середньоринковими цінами імпортується з Туреччини та Іспанії. Як правило, вартість унітазів імпортуються з цих країн варіюється в межах 150-250 доларів США. Однак серед іспанської продукції іноді можна зустріти моделі туалетів, ціна на які може перевищувати та 400 доларів.

Дорога сантехніка класу люкс

Унітази, які можна по праву назвати елітною сантехнікою класу люкс, на територію нашої країни імпортуються в основному з Німеччини, Австрії та Швеції. Ці країни давно зарекомендували себе як виробники якісної сантехніки. В середньому, ціна на унітаз, наприклад, з Німеччини коливається в межах 300-550 доларів. Звичайно, багато ще залежить від того, унітаз якої фірми вибрати, адже, як відомо, фірма від фірми відрізняється.

Визначаємося зі способом кріплення унітазу

Так як ми в основному говоримо про те, як вибрати унітаз для дому, то і, власне, саму сантехніку варто вибирати виходячи з можливостей планування і площі санвузла.

Найбільш поширені моделі унітазів:

 • Підлогові;
 • Підвісні.

Підлогові унітази – це класика

Змонтована нерухомо в певному місці ніжка – підстава, плавно переходить в розширену чашу. Монтаж підстави до стяжки виконується за допомогою анкерних болтів і притискних гайок. Нерідко можна зустріти у продажу моделі, в яких в комплекті передбачена приставна спідниця, яка здатна повністю охоплювати нижню підставу унітазу. Ця спідниця успішно захищає нижню підставу сантехніки від передчасного забруднення, тобто, проводити вологе прибирання зовнішньої поверхні туалету стає набагато простіше.

Як правильно вибрати унітаз

Підлоговий унітаз вдало підійде до планування з роздільним санвузлом або, якщо туалет з ванною і суміщений, загальна площа приміщення перевищує 6 кв. м.

Ще одним варіантом підлогового унітазу є пристрої, які можуть встановлюватися в кут.

Читайте по темі:  Змішувач для ванної: на які характеристики необхідно звернути увагу при його придбанні

Як правильно вибрати унітаз

Кутові унітази мають спеціальну форму бачка і задній частині чаші, що дозволяє їх встановлювати в кут приміщення.

У всіх інших випадках, якщо площа санвузла маленька, то з метою економії простору оптимальним буде вибрати унітаз підвісного типу.

Підвісні унітази

У підвісних туалетах взагалі відсутня ніжка – підстава і, до того ж, при їх установці унітаз вдається змонтувати максимально впритул до стіни.

Як правильно вибрати унітаз

Кріплення туалету на площині стіни проводиться за рахунок інтегрованої в товщу стіни металевої рами, яка закріплюється за допомогою спеціальних анкерів або проведення зварювальних робіт.

Крім підлогових і підвісних унітазів, значно рідше у продажу можна виявити туалети приставного типу. Приставний унітаз, якщо образно говорити – це гібрид підлогового і підвісної туалету. Тобто, сантехніка має підставу, встановлену на підлогову поверхню, але сам унітаз встановлюється впритул до задньої стіни. При цьому зливний бачок розташовується в товщі стіни. Чому даний вид туалетів користується меншою популярністю пояснити важко. Швидше за все, тут просто вся справа у звичці.

Вибираємо чашу унітазу

Чаші унітазів бувають наступних форм:

Лійкоподібні

Як правильно вибрати унітаз

Тарілчасті

Як правильно вибрати унітаз

Козиркові

Як правильно вибрати унітаз

Лійкоподібна чаша

У лійкоподібної чаші зливний отвір розташовується практично по центру. Як правило, більша частина нечистот відразу ж потрапляє в злив, а при спуску води в зливному бачку, що залишилися на поверхні нечистоти змиваються остаточно. Радити купити унітаз з лійкоподібної чашею можна сміливо всім тим, хто спантеличений питанням, як правильно вибрати унітаз без бризок, щоб потім не шкодувати. Бризок не буде абсолютно, так, і до того ж, користуватися додатково йоржиком практично не потрібно.

Тарілчаста чаша

Тарілчаста чаша характерна тим, що отвір зливу трохи зміщене вперед, а на шляху течії води з зливної арматури до стоку присутнє невелике поглиблення. Під час експлуатації, всі продукти життєдіяльності людини спочатку потрапляють не в злив, а в тарілкоподібне поглиблення, звідки вони згодом вимиваються під напором спущеною води в бачку. При установці унітазу з тарельчатою чашею нерідко потрібна додаткова настройка роботи зливного бачка і регулювання обсягу води, що подається для змиву. Вся справа в тому, що в тарельчатой чаші при надлишковому тиску можуть відбуватися завихрення в водному потоці, що, власне, може призвести до бризок.

Козиркова чаша

У козирковій унітазній чаші отвір каналізаційного зливу так само наближено вперед. Однак у тому місці, де у тарільчастій чаші розташовується поглиблення, у козырьковой чаші навпаки, присутній невеликий виступаючий радіусний вигин. В процесі експлуатації більша частина нечистот скочується по стінці чаші прямо в злив, а залишки, що залишилися  вимиваються напором води. Унітази з козирковою чашею так само, як і з лійкоподібною дуже рідко створюють розбризкування води.

Системи змиву в унітазах

У сучасних моделях унітазів змив нечистот проводиться двома способами:

 • Прямий змив;
 • Назад круговий змив.

Як правильно вибрати унітаз

Прямий змив

Система прямого змиву характерна тим, що вода рухається майже по прямій траєкторії від зливного отвору бачка по стінці чаші до зливу. З-за прямої траєкторії водного потоку, прямий злив так само називають – каскадним або горизонтальним.

В принципі, дана система зливу реалізувалася практично у всіх моделях туалетів, які виготовляються за часів СРСР.

+ Перевагу прямого зливу – одним заходом, спустивши потужний потік води можна змити всі нечистоти, розташовані в центрі чаші.

– Недолік прямого зливу – під час спуску водний потік не обхоплює або незначно омиває внутрішні поверхні чаші, в результаті необхідно користуватися йоржиком.

Круговий змив

Зворотний круговий змив або як його ще називають – кільцева або душова система, кардинально відрізняється від вищеописаного змиву. У душовій системі вода не тече по прямій траєкторії, а при спуску бачка, напір рухається по своєрідному кільцевому жолобу і стікає рівномірно по всій площі чаші.

+ Перевагою зворотної кругової системи – практично немає шуму і, під час змиву відбувається рівномірне обмивання всієї поверхні чаші.

– Недоліки кругової системи – сантехніка, в якій реалізована дана система, коштує набагато дорожче туалетів з прямим зливом.

Також існує великий ризик, що через кілька років зливні отвори, розташовані в жолобі під обідком, можуть бути  забитими з-за сольових відкладень.

Як правильно вибрати унітаз

Задаючись питанням, як вибрати унітаз, щоб добре змивав, як правило, доводиться вибирати з двох зол”. У першому випадку сантехніка буде коштувати дешевше, але іноді необхідно буде вдаватися до допомоги йоржика. У другому випадку, сантехніка буде коштувати дорожче, але в туалеті завжди чисто і акуратно.

Як вибрати унітаз без бризок – система антисплеск, як визначити її наявність при покупці унітаза

Система призначена для компенсації бризок під час експлуатації унітазу. Слід звернути увагу, що в маркуванні багатьох унітазів зазначено про наявність такої опції, але на практиці довіряти рекламним трюкам виробників не варто. Зробити правильний вибір можна самостійно, вивчивши, як працює система, і з чого складається.

Читайте по темі:  Кварилова ванна - як вибрати, плюси і мінуси

Як правильно вибрати унітаз

Деякі консультанти в магазинах сантехніки намагаються розповісти клієнтові, що антисплеск являє собою похилу стінку на внутрішній поверхні пристрою, по якій повільно стікає вода, тим самим не утворюючи бризки. Таке пояснення не може бути реальним та наводить на думку, що або продавець безграмотний, або намагається продати товар, який не володіє системою антисплеск.

Антисплеск в унітазі – це зливний отвір, виконаний у особливій геометричній формі, який максимально звужений і втоплений в нижню частину унітазу. Крім того отвір зміщений щодо осі симетрії до однієї з сторін, а рівень водяного стовпа в отворі значно знижений. Крім цього по його контуру сконструйований круговий обідок, який виконує додаткові компенсаційні функції.

На фото продемонстрована система антисплеск у всій своїй «красі».

Придивившись і зробивши поправку на оптичні спотворення викликані водою на фото можна визначити що отвір для зливу дуже вузький, а рівень води незвично низький.

Як обчислити висоту водяного стовпа в отворі для зливу перебуваючи в магазині

Розглядаючи варіант для покупки необхідно визначити в непідключеному виробі рівень води, який, як відомо повинен бути найменшим. Цей навик  буде нагоді для вибору якісного унітазу із системою антисплеск.

З курсу фізики відомо, що за законом сполучених посудин рівень в унітазі буде визначено нижньою точкою випускного отвору, що знаходиться з тильної сторони.

Як правильно вибрати унітаз

Щоб визначити рівень води, достатньо подумки провести паралельно підлозі лінію через нижню точку вихідного каналу унітазу і за рівнем цій лінії визначити стовп води в зливному отворі.

Критерії антисплеска для будь-якої форми, розміру, кольору унітазу однакові. Прийнявши їх за основу можна бути впевненим, що обраний унітаз буде відповідати бажанням і приносити лише задоволення.

Як визначити, який потрібний каналізаційний випуск?

Відразу потрібно сказати, що будь-який із зазначених типів каналізаційного випуску, не має, яких би то не було недоліків і переваг. Виробниками сантехніки спеціально розробляються моделі з різними випусками з метою полегшення монтажу і підключення туалету до каналізаційної системи. Тобто, вирушаючи в магазин за покупкою нового туалету, обов’язково необхідно провести візуальний огляд розташування каналізаційної труби і її розтруба в санвузлі. Виходячи з того, як розташований розтруб – вхід в каналізаційну трубу, і вибирають вибір унітазу з певним типом випуску.

Моделі унітазів бувають з трьома типами каналізаційного випуску:

Як правильно вибрати унітаз

Косий випуск

Моделі з косим випуском встановлюють у разі, якщо розтруб знаходиться, або під нахилом, або дуже близько до поверхні підлоги. Наприклад, після демонтажу старого туалету була зроблена стяжка, можливо навіть з теплою підлогою або утепленням, у результаті вхід в каналізацію став розташовуватися лише на кілька сантиметрів вище підлоги.

Як правильно вибрати унітаз

Горизонтальний випуск

Моделі з горизонтальним випуском – купують у тому випадку, якщо розтруб, розташований на стояку піднятий над рівнем підлоги в санвузлі на 5-10 см, або ж у тих випадках, коли каналізаційна труба розташована в товщі стяжки, а підноситься над поверхнею підлоги Г-подібний вхідний розтруб.

Як правильно вибрати унітаз

Вертикальний випуск

Моделі з вертикальним випуском. Так як вибрати унітаз необхідно в конкретне приміщення з вже наявними комунікаціями, то бувають випадки, коли каналізація проходить горизонтально під стяжкою, а сам розтруб розташовується не біля самої стіни, а висунутий вперед, наприклад на 40-60см. У цьому випадку, встановити унітаз з вертикальним випуском можна в тому місці, де розташований вхід в каналізацію, а горизонтальні випуск і розтруб з’єднати за допомогою короткої гофрованої манжети.

Способи кріплення зливного бачка

Зливний бачок, з’єднаний з унітазом, може бути спільний – змонтований на задній полиці сантехніки, або роздільний – розташований окремо від унітазу на площині стіни або инсталюваний безпосередньо в товщу стіни.

Спільний спосіб кріплення бачка – це класичний варіант, коли вся сантехніка являє собою єдине ціле. Встановлювати такий бачок простіше, легше і дешевше. Монтаж бачка на задній полиці туалету виконується за допомогою двох бронзових або нержавіючих болтів із застосуванням ущільнювальних гумових прокладок.

Як правильно вибрати унітаз

Даний спосіб кріплення гарний тим, що при необхідності, зливний бачок можна досить швидко замінити на новий за рахунок простого монтажу.

Роздільний зливний бачок – хороше рішення для санвузлів з невеликою площею. Якщо купується унітаз без задньої полиці, наприклад, підвісний або приставний, то тоді сам туалет, розташований впритул до стіни, буде займати менше корисного простору. Сам же бачок можна розмістити на поверхні стіни під самою стелею або провести додаткову бетоновирубку і інсталювати бачок в задню несучу стіну (або спорудити фальш стіну). Треба сказати, що, якщо змонтувати зливний бак на стіні, можна отримати ще одну перевагу – більш потужний напір води в чаші. Це може сприяти економії як води, так і поліпшенню гігієнічного стану туалету.

Читайте по темі:  Які септики краще використовувати для дачі – порівняння можливостей очисних систем

Як правильно вибрати унітаз

Для кріплення такого унітазу і його бачка використовується інсталяція, яка закріплюється в стіні.

Визначаємося з матеріалом виготовлення

На вітринах сантехнічних магазинів можна зустріти унітази з наступних матеріалів:

 • Фаянс;
 • Фарфор;
 • Сталь;
 • Чавун;
 • Декоративний камінь;
 • Пластик.

Розглянемо основні нюанси кожного зазначеного матеріалу.

Унітази з фаянсу

Унітази, виготовлені з фаянсу найдешевші і популярні. Фаянс – це вид кераміки білого кольору з дрібнопористою структурою. Для зниження гігроскопічності матеріалу, тобто, щоб пористий матеріал несильно вбирав вологу поверхню фаянсу покривається спеціальною емаллю. Колір емалі може бути білим, бежевим, бірюзовим, жовтуватим – на технічні показники це не впливає. Недолік фаянсових унітазів зводиться до того, що в процесі багаторічної експлуатації захисна глазурована емаль може стиратися при певних механічних впливах. При стиранні емалі волога починає рясно усмоктуватися в дрібнопористу структуру фаянсу, що призводить до загального зниження міцності сантехніки. Простіше кажучи, унітаз може лопнути під вагою огрядного людини. Однак не варто відразу лякатися, унітаз з фаянсу свої 10-15 років здатний чесно відслужити.

Унітази з фарфору

Фарфор, застосовуваний для виготовлення сантехніки, так само як і фаянс виготовляють з білих сортів глини. Однак у виробничому процесі сорти білої глини вводять додатково кварц і польовий шпат, що під впливом певної температури дозволяє отримати матеріал менш пористий і більш міцний, ніж фаянс. Унітази з порцеляни так само покривають емалевою глазур’ю, однак її стирання відбувається набагато повільніше. Якщо ж у процесі багаторічної експлуатації емаль була трохи стерта, як правило, за рахунок високої міцності і низької гігроскопічності порцеляни це не призводить до руйнування сантехніки. Ціна на унітази з фарфору в середньому на 30-50% вища вартості сантехніки з фаянсу. Приблизний термін експлуатації 20-25 років.

Сталеві унітази

В якості матеріалу для виготовлення сантехніки застосовується нержавіюча сталь, яка апріорі не здатна вбирати вологу і до гладкої поверхні якої практично не прилипають різні нечистоти. Ще одна перевага сталевих унітазів – це висока міцність. Можна навіть сказати – антивандальна міцність, що робить використання сталевих унітазів дуже затребуваним в багатолюдних громадських місцях. Гарантійний термін практично необмежений, а ось ціна на цей предмет гігієни, як правило, вища вартості навіть унітазів з порцеляни.

Чавунні унітази

Чавунні унітази в асортименті сантехнічних магазинів зустрічаються порівняно рідко. Це пояснюється їх малою популярністю. Вони володіють великою вагою, громіздкістю і порівняно нетривалим терміном експлуатації. Хоча чавун і захищений від іржавіння і корозії нанесеною на його поверхню емаллю, все ж чавун – це тендітний метал. Зазвичай дані туалети використовуються в громадських місцях з невеликою кількістю людей.

Мармур і штучний камінь

Унітази, виготовлені з декоративних сортів мармуру або штучного каменю – це прекрасне рішення для справжніх цінителів таких стилів в інтер’єрі як бароко, ампір або класицизм. Звичайно, даний предмет сантехніки коштує дорожче всіх вищеописаних видів, однак крім унікального дизайну та оздоблення, унітази з мармуру мають таке позитивної якість як – підвищена гігієнічність. Суть в тому, що поверхня мармуру в заводських умовах шліфується до такої міри, що по гладкості її можна порівняти тільки зі склом. Досить пустити навіть самий слабкий напір води для зливу, щоб змити всі нечистоти практично до найдрібніших частинок.

Пластикові унітази

Унітази з пластику в основному виготовляють з акрилу. Зустрічаються моделі, в яких присутня багатошарова, армована склотканиною структура. Відрізняються малою власною вагою, простим монтажем і невисокою вартістю. З недоліків можна виділити малу міцність виробу, схильність до перепадів температури і відносно невеликий термін експлуатації. Купити унітаз з пластику часто воліють для установки його на дачі.

Ноу-хау в світі сантехніки або трохи про «розумні» туалети

Прогрес не стоїть на місці і своїми семимильними кроками не обійшов навіть такий предмет гігієни, як унітаз. Під поняттям «розумний туалет» – розуміють інтеграцію і введення в загальну систему унітазу різних технічних рішень, які, головним чином, сприяють комфортному виправлення природних потреб або підтримання належного санітарного рівня.

Широкою популярністю користуються унітази – біде. Спочатку біде дуже сильно оцінили представники Ісламської культури. У силу релігійних канонів вони не користуються папером, а підмиваються. Однак, багато заповзятливих європейців досить швидко перейняли такий спосіб ходити в туалет, з-за того, що він більш гігієнічний, ніж при використанні паперу. У нашій країні біде стали експлуатуватися відносно недавно, проте попит на даний вид туалетів безперервно зростає.

Ще один популярний апгрейд – це автосмыв. Дуже корисний винахід, особливо для забудькуватих «громадян» або просто для тих, хто звик дотримувати чистоту.

Сидіння з підігрівом – корисне нововведення для жіночої половини людства особливо в зимовий період року. Природно, підігрів може здійснюватися, як в автоматичному режимі безперервно, так і спрацьовувати в момент початку користування унітазом.

Відео: Як вибрати унітаз? Який краще купити?

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...