Як правильно вибрати газову колонку враховуючи всі параметри

687

Незважаючи на повсюдну модернізацію мереж ЖКГ, якість наданих ними послуг залишає бажати кращого. Особливо це стосується гарячого водопостачання. Щоб вирішити цю проблему раз і назавжди необхідно купити газовий водонагрівач. Про те як вибрати газову колонку, яка відповідає всім вимогам, піде мова в даній статті.


Як вибрати газову колонку

Різновиди газових колонок і їх пристрій

Сучасні виробники надають найширший вибір пристроїв з різними технічними і експлуатаційними характеристиками. Всі газові водонагрівачі можна умовно розділити на два типи:

 • проточні;
 • накопичувальні.

Проточна газова колонка (принципова схема).

Як вибрати газову колонку

1. Детектор наявності тяги;
2. Детектор перегріву;
3. Газова пальник;
4. Регулятор надходження газу;
5. Вихідний патрубок гарячої води;

6. Вихід для димової труби;
7. Колектор для продуктів згоряння;
8. Теплообмінник;
9. Газовий патрубок;
10. Регулятор надходження води;
11. Вихідний патрубок для холодної води.

Проточна газова колонка має компактні розміри завдяки невеликій газовій горілці і відсутності ємності для гарячої води. Її можна встановлювати в невеликому приміщенні з гарною природною вентиляцією. Однак такі пристрої мають невелику продуктивність, для підключення до системи ГВС декількох точок забору гарячої води потрібно купувати пристрій великої потужності. Такі колонки найкраще підходять для міських квартир.

Накопичувальні газові водонагрівачі (принципова схема)

Як вибрати газову колонку

1. Газовий пропускний клапан;
2. Ручка регулювання подачі газу;
3. Регулювання температури води;
4. Газова пальник;
5. Запального газовий вогник;
6. Термопара;
7. Форсунка основного газового пальника;
8. Внутрішнє захисне покриття;
9. Термоізоляція ємності для води;
10. Зовнішній захисний кожух;
11. Заслінка;

12. Анод для запобігання накипу і корозії;
13. Зливний кран;
14. Кабель від детектора тяги;
15. Підстава димоходу;
16. Розсікач;
17. Патрубок подачі холодної води;
18. Завихритель потоків води для інтенсифікації змішування;
19. Гніздо аварійного скидного клапана;
20. Патрубок виходячи для гарячої води;
21. Стабілізатор тяги.

Накопичувальні прилади мають значні розміри. Обсяг бака коливається в межах 50-500 літрів. Для використання гарячої води немає необхідності кожного разу включати пристрій. Ефективна термоізоляція ємності дозволяє зберігати тепло тривалий період. Теплообмінники апаратів більш ефективні. З основних недоліків слід відзначити значні розміри, які змушують встановлювати пристрої в спеціальних бойлерних, підвалах чи на горищах. Крім того значна вага баків з водою великого обсягу вимагає додаткового зміцнення перекриттів і підготовки бетонної основи. Такі газові водонагрівачі доцільно застосовувати в котеджах і приватних будинках, де багато точок використання.

Продуктивність газової колонки

Такий параметр як продуктивність у газових колонок може вказуватися як в кВт так і в л/хв. Дізнатися даний показник можна подивившись на спеціальну табличку яка розміщена на корпусі самої колонки або заглянувши в паспорт пристрою. Найчастіше продуктивність вказується саме в л./хв. Визначити необхідну потужність колонки можна за кількістю точок водозабору, тобто за кількістю змішувачів.

Читайте по темі:  Що вибрати – ванну або душову кабіну

Вважається, що один змішувач здатний пропускати 6 – 7 л/хвилину. Припустимо, що колонка підбирається для квартири, в якій встановлено два змішувача у ванній та кухні. Для того, щоб комфортного, одночасного користуватися гарячою водою в обох приміщеннях, необхідно колонка потужністю 13 л/хвилину. За допомогою таблиці, розташованої нижче, ви зможете підібрати необхідну вам потужність проточною газової колонки.

Кількість точок водозабору Потужність колонки
10 л. 13 л. 15 л.
Кухня і умивальник ¤
Кухня і душ ¤
Кухня, ванна і душ ¤
Кухня, 2 ванни та душ ¤

Тиск води, на який розрахована колонка

Що стосується тиску води, то тут необхідно звертати увагу на 2 показника, це мінімальний тиск, при якому відбувається включення колонки і максимальний тиск, що може витримати теплообмінник. Мінімальний тиск дуже важливо для газових водонагрівачів проточного типу оскільки від нього залежить чи зможе взагалі включитися газова колонка. Особливо це важливо для будинків старої забудови, де сильно зношена інфраструктура і тиск у водопроводі занадто мало. Краще всього якщо цей показник буде не вище 0,15 бар.

Максимальний тиск, який може витримати колонка, важливо з тієї причини, що для систем водопроводу властиві гідроудари. При цьому відбувається короткочасне збільшення тиску води у водопроводі, що може призвести до розриву теплоносія газового нагрівача. Важливо, щоб максимальний тиск був у межах від 11 до 12 бар.

Типи розпалювання – які бувають і які краще

1. Бюджетні і технічно менш досконалі пристрої мають ручний тип розпалювання. Він проводиться натисненням кнопки і піднесенням сірника до пальника, дуже незручний і небезпечний, особливо якщо газова колонка знаходиться у важкодоступному місці. Тим більше що після пуску продовжує горіти гніт, що не дуже економно.

2. П’єзорозпалювання – варіант електромеханічного сірника інтегрованою у систему, ніяких серйозних переваг, порівняно з ручним розпалом не приносить. Управління механічне з мінімумом електронних компонентів. Активація відбувається по натисненню кнопки.

3. Більш сучасні моделі обладнані системою електричного запалювання. Тому якщо ви замислюєтеся над тим як вибрати газову колонку автомат, то потрібно визначитися з системою запалювання. Її можна розділити на енергозалежну – підключення за допомогою адаптера до побутової електромережі і незалежну. У випадку з енергозалежною системою, при відключенні електрики колонка просто перестане працювати.

Енергонезалежні системи можна розділити на:

Гідрогенератор (HydroPower) – електронне управління. В колонку інтегровано пристрій, що виробляє електроенергію від потоку води. Активується відкриттям крана ГВП;

Як вибрати газову колонку

Принципова схема гідрогенератора газової колонки.

Електророзпал на батарейках – незалежна система з електронним управлінням. Встановлюється і як дублююча, і як основна система запалення. Спеціальний РК монітор показує рівень заряду батарей.

Як вибрати газову колонку

Газова колонка з розпалом на батарейках.

З усього перерахованого є найбільш ефективним є незалежний гідрогенератор, однак такі системи досить дорогі і складні в ремонті, вимагають установки додаткових фільтрів грязьовиків на трубі подачі води. На даний момент найбільш поширеним варіантом є підключення колонки до електромережі.

Читайте по темі:  Рейтинг душових кабін за якістю – огляд кращих моделей різних типів

ВАЖЛИВО! Якщо в місці проживання спостерігається часте відключення світла, то можна придбати ІХС – джерело безперебійного живлення. Не варто нехтувати і стабілізуючими пристроями особливо при частих перепадах напруги.

Модуляція потужності – для чого вона потрібна і чому важлива

Цей пристрій контролює інтенсивність горіння полум’я в теплообміннику залежно від напору холодної води, що надходить в колонку. Дуже зручний пристрій дозволяє спокійно користуватися водою заданої температури не залежно від того включають воду сусіди, з-за чого падає напір, чи ні.

Це не тільки знижує витрату газу і значно збільшує комфортність користування ГВП не дивлячись на інші точки забору води в квартирі, але і може вберегти від отриманих теплових опіків.

Типи теплообмінників

Класифікацію теплообмінників найпростіше провести за матеріалом з якого вони виготовлені:

Сталь – має невисоку вартість і корозійну стійкість. Вироби зі сталевими теплообмінниками мають значну вагу, але і більшу надійність.

Високоочищенна мідь – механічні характеристики аналогічні сталі, але тепловіддача значно вища, завдяки цьому ККД пристрою значно покращиться.

Проста мідь – із-за наявності домішок прогрів теплообмінника йде нерівномірно і ємність лопається. Щоб цього не сталося дуже швидко, багато хто з бюджетних виробників обробляють поверхню патрубків і теплообмінника спеціально термостійкою фарбою, але відчутної користі від такої «футеровки» немає деталь прогорає за кілька років експлуатації.

Відведення продуктів горіння

Існує два типи газових колонок в залежності від способу виведення чадного газу.

Перший тип – класичний, з димоходом. У більшості квартир, які переобладнують під використання газонагрівальних приладів, він не прийнятний, так як просто немає технічної можливості влаштування димоходу і виведення його на дах.

Як вибрати газову колонку

Другий тип – бездимохідний (парапетний). Отвір для виведення продуктів згоряння проробляється в стіні будівлі. Цей вид обладнання коштує трохи дорожче і є енергозалежним, так як виведення відбувається в примусовому порядку за допомогою вентилятора, встановленого в корпусі колонки. Приміщення, в якому встановлена бездимохідна газова колонка, повинне мати гарну природну або примусову вентиляцію. Виведення здійснюється в примусовому порядку за допомогою турбіни або вентилятора, вбудованого в трубу виведення.

Як вибрати газову колонку

Особливу увагу слід приділити приміщенню із встановленими пластиковими вікнами. Недолік доступу повітря може позначитися на роботі пристрою. За умови, що є відповідні детектори, колонка просто не включиться. Якщо їх немає, результат може вийти самий жалюгідний. Вирішити проблему допоможе вентиляційний клапан який можна врізати в пластикову частину вікна своїми руками. конструкції клапанів бувають досить складні з багатоступінчатими фільтрами і найпростіші і дешеві.

Як вибрати газову колонку

Пристрої безпеки, які є і важливість їх наявності

Якщо газова колонка встановлена в квартирі, а не в спеціальному приміщенні (бойлерної, котельні), то бажана наявність всіх перерахованих пристроїв:

 • Детектор іонізації. Відключає пристрій в разі згасання полум’я. Можливе використання спеціального датчика горіння. Є моделі, де встановлені обидві системи;
 • Запобіжний клапан аварійного скидання тиску. Стравлює надлишки якщо тиск в трубах перевищено. Особливо важливий для накопичувальних колонок;
 • Детектор потоку. Автоматично включає колонку при відкритті крана в будь-якій точці водозабору системи ГВП.
 • Детектор наявності тяги. Блокує роботу водонагрівача, якщо тяга в димовому каналі недостатня. Запобігає заповнення приміщення чадним газом.
 • Детектор зниженого тиску вводи. Газова колонка не включиться, якщо напір води в системі недостатній. Запобігає прогоряння теплообмінника.
 • Датчик перегріву води. Відключає пристрій при досягненні температурою порогового значення.
Читайте по темі:  Як встановити душову кабіну своїми руками

Виробники, на яких варто звернути увагу

Останнім з чим потрібно визначитися перед тим як вибрати газовий водонагрівач, проточний або накопичувального типу – це виробник. Необхідно звернути увагу на продукцію визнаних брендів. Їх пристрої не тільки надійні і довговічні, але і володіють широким переліком додаткових можливостей.

Beretta

Як вибрати газову колонку

Beretta – італійський виробник зарекомендував себе тільки з гарного боку. Відмітна ознака виробів – це широкі зміни параметрів функціональних можливостей в одному модельному ряду, що дає значну різницю в діапазоні вартості. Так само газові водонагрівачі цієї компанії відрізняються вишуканим зовнішнім виглядом, який дозволяє обійтися без використання накладних фальш панелей при оформленні інтер’єрів.

Ariston

Як вибрати газову колонку

Ariston – ще один італійський виробник. Якість продукції поєднується з досить демократичною вартістю. Функціонал пристроїв в обов’язковому порядку включає електронну або механічну функцію підтримання заданої температури води. Вузли і агрегати, що піддаються основному експлуатаційному навантаженні виготовляються з композитних матеріалів, стійких до корозії і гарантують тривалий термін служби.

Vaillant

Як вибрати газову колонку

Vaillant – німецький виробник в якості обладнання якого сумніватися не доводиться. Його пристрої відрізняються високою продуктивністю і невибагливістю, як до рівня тиску води, так і до якості газу, останнє особливо актуально для вітчизняних газових систем.

Bosch GmbH Термотехник

Як вибрати газову колонку

Bosch GmbH Термотехник – концерн включає в себе кілька брендів Buderus, Junkers та Thermotechnology. Газова колонка Bosch – це виключно якісний і надійний виріб. Газова арматура виробів має можливості регулювання необхідної потужності, вода на виході має задану температуру і тиск незалежно від динаміки зміни цих параметрів в системі водопостачання.

Electrolux

Як вибрати газову колонку

Electrolux – шведський виробник. Його вироби, незважаючи на високу якість, позиціонуються в середній ціновій категорії. Газова колонка електролюкс відрізняється використанням якісних матеріалів. Мідні теплообмінники проходять спеціальну обробку, що створює на поверхні матеріалу додатковий захисний шар виключає прояв корозійних процесів.

Критерії вибору – підводимо підсумки

Перед тим як вибрати газову колонку для квартири або будинку, необхідно скласти список базових параметрів і технічних показників, яким апарат повинен відповідати:

 • Діаметр газової труби і тиск газу в підводці;
 • Інтенсивність використання гарячої води, кількість і розміщення точок водозабору;
 • Зовнішні габарити та тип монтажу (підлоговий настінний);
 • Мінімальний робочий тиск гарячої води на вході в пристрій;
 • Потужність газового пальника кВт і продуктивність теплообмінника в л/хв;
 • Ціна пристрою;
 • Зовнішній вигляд.

В однокімнатних квартирах  сім’ї до трьох осіб газова колонка потужністю 15-17 кВт і продуктивність 10-11 л/хв буде цілком достатня. У дво-та трикімнатних квартирах з кількістю мешканців понад 3 мінімально необхідна потужність 23-24 кВт гарантує продуктивність 13-14 л/хв. Якщо в системі ГВП передбачені кілька точок водозабору, а використання гарячої води має значну інтенсивність, то необхідно встановлювати газові водонагрівачі потужністю не менше 25-30 кВт з продуктивністю 15-17 л/хв.

У приватному секторі, де можливі значні коливання тиску холодної води з падінням до 1 атмосфери, доцільно купувати накопичувальні пристрої, що функціонують при мінімальному тиску від 0,1 атм, тоді користувач буде мати запас води на випадок непередбачених відключень.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя