Як встановити душову кабіну своїми руками

1723

Представляємо вашій увазі статтю про те, як самостійно встановити душову кабіну. Більшість власників квартир можуть впоратися з цією роботою самостійно, якщо будуть використовувати правильні матеріали, інструменти і методи.

Сьогодні на ринку є великий вибір душових кабін. Є, наприклад, кабіни, які поставляються у вже зібраному вигляді. Вони прості в установці, але при цьому не користуються популярністю із-за своїх розмірів (вони просто не проходять в отвори типових дверей). Кабіни, які потребують складання, набули більшого поширення, і ми радимо звернути увагу саме на такі моделі, а з нашої статті ви дізнаєтеся про спосіб їх монтажу.

Як встановити душову кабіну

Щоб встановити душову кабіну, необхідно наступне:

Матеріали:

 • душова кабіна у комплекті (або окремо піддон і каркас зі стінками);
 • сифон з гнучким підведенням;
 • колінчастий патрубок;
 • силіконовий герметик.

Інструменти:

 • розвідний гайковий ключ;
 • пістолет для силіконового герметика;
 • дриль і свердла;
 • спиртовий рівень;
 • рулетка, олівець;
 • захисні рукавички, окуляри.

Поради:

 • перед початком роботи прочитайте інструкцію виробника;
 • переконайтеся, що підлога у місці монтажу душової кабіни абсолютно рівна;
 • заізолюйте місця з’єднань елементів злива;
 • загерметизуйте місця з’єднання каркаса і піддону.

Установка піддону душової кабіни

Установка душового піддону – не дуже складне завдання, особливо якщо ви звернете увагу на кілька важливих аспектів.

 1. По-перше, перед установкою душового піддону слід переконатися в рівності підлоги. Невеликі відхилення можна звести нанівець шляхом регулювання висоти ніжок.
 2. По-друге, ви повинні розмістити злив в підлозі в правильному місці, оскільки отвір кабіни повинен знаходиться від нього на невеликій відстані. Якщо з якихось причин відповідності домогтися не вдалося, проект все ж вдасться завершити за допомогою додаткових перехідників і довгого гнучкого шланга, але це вимагатиме більше часу і зусиль.
 3. По-третє, ви повинні як слід з’єднати і загерметизувати всі елементи, в іншому випадку можливе протікання води при експлуатації душової кабіни.

Почати слід із придбання знарядь і матеріалів, які вам знадобляться при реалізації даного проекту. Вам будуть потрібні розвідний гайковий ключ, спиртовий рівень, силіконовий герметик і пістолет для його нанесення. Ми рекомендуємо використовувати тільки якісні матеріали, в іншому випадку вам доведеться робити невеликий ремонт кожні кілька тижнів.

Як встановити душову кабіну
Пістолет для нанесення силіконового герметика

Як правило, намагаються зробити так, щоб зливний отвір піддону розташовувалося точно над провідним до каналізаційної труби отвором в підлозі. У нашому випадку ванна кімната була вже облицьована кахлями, і розкривати підлогу, щоб перенести вже зроблений злив в потрібне місце, зовсім не хотілося. Але навіть зі складних ситуацій можна знайти вихід, тому ми купили гнучкий шланг і колінчастий патрубок. Використовуючи ці елементи, ми підключимо злив душової кабіни до каналізації. Це може зайняти трохи більше часу, але в кінцевому результаті ніхто не відчує різниці.

Читайте по темі:  Дерев'яна сантехніка: плюси, мінуси, приклади
Як встановити душову кабіну
Зливний шланг-гармошка та каналізаційне коліно під кутом 90 діаметром 50 мм.

 

 

Використовуючи спиртовий рівень, переконайтеся в рівності поверхні підлоги. Це краще зробити до облицювання підлоги кахельною плиткою.

Якщо з’ясувалося, що підлога у місці, де буде розташовуватися душова кабіна, має ухил, рекомендуємо залити шар наливного покриття для вирівнювання. А ви тим часом уважно прочитайте інструкцію виробника душової кабіни і ознайомтеся з методами її встановлення.

Як встановити душову кабіну
Стічний отвір у підлозі

Наступний крок проекту – з’єднання гнучкого шланга з колінчастим патрубком і герметизація місця їх зчленування силіконом. Якщо гнучкий шланг входить в коліно досить щільно, то герметизація не потрібна. Дайте силікону висохнути, перш ніж під’єднувати шланг до душового піддону.

Як встановити душову кабіну
Герметизація стику між шлангом і колінчастим патрубком

Тепер огляньте душовий піддон. Ми встановлювали душовий піддон з високою підставою, але методи монтажу однакові для будь-якого виду піддонів. Як ви можете бачити на фотографії, підстава має кілька регульованих ніжок, що дозволяють зробити його вирівнювання при установці.

Зверніть увагу на зливний отвір. Як правило, стараються, щоб він розташовувався над стоком в підлозі. В нашому випадку це не так, тому для їх з’єднання нам і знадобився досить довгий гнучкий шланг.

Як встановити душову кабіну
Ніжки та основа душової кабіни

Приєднайте корпус сифона до зливного отвору піддону, потім закріпіть гнучкий шланг в сифоні.

Як встановити душову кабіну
Під’єднання сифону і шланга до зливного отвору піддону

Вставте другий кінець шланга (колінчастий патрубок) в каналізаційний отвір у підлозі. Докладіть зусиль, щоб патрубок втопився досить глибоко.

Як встановити душову кабіну
Як підключити душову кабіну до каналізації

Підключати піддон до каналізації необхідно обов’язково з використанням сифона. Деякі моделі сифонів складаються з одного гнучкого шланга, з якого необхідно сформувати вигин потрібної форми і закріпити його за допомогою спеціальних пристосувань, що йдуть в комплекті.

Як встановити душову кабіну
Сифон сформований з гнучкого шланга повинен мати подібний вигин

Дуже важливо не пропустити цей крок, в іншому випадку ви постійно будете відчувати неприємний запах з каналізації.

Як ми вже згадували, піддон душа оснащений регульованими ніжками. Щоб вирівняти його, необхідно змінити висоту ніжок за допомогою гайкового ключа.

Порада: Обертання за годинниковою стрілкою призведе до невеликого зниження душового піддону, проти годинникової стрілки – до підйому.

Читайте по темі:  Достоїнства і недоліки кам'яних кухонних мийок
Як встановити душову кабіну
Ніжки піддону

Вирівняйте душовий піддон з усіх його країв, використовуючи для контролю спиртовий рівень. Якщо це необхідно, відрегулюйте висоту ніжок за допомогою відповідного ключа.

Як встановити душову кабіну
Вирівнювання піддону

Відрегулювати висоту піддону і закріпивши його до стіни, закладіть зазори між душовим підставою і стіною за допомогою силіконового герметика.

Як встановити душову кабіну
Встановлений душовий піддон

Установка стінок і дверей душової кабіни

Ви встановили душовий піддон, тепер настав час скловолоконних стінок і дверей. Душові кабіни саме з цього матеріалу набирають все більшу популярність, завдяки його гнучкості і простоті монтажу і догляду.

Установка стінок душа – робота досить складна, але якщо ви попросите когось допомогти вам, ви обов’язково з нею впораєтеся. Перед початком монтажу ми дуже рекомендуємо вам уважно прочитати інструкцію виробника. Різні душові кабіни можуть значно відрізнятися один від одного, тому в першу чергу ви повинні орієнтуватися на рекомендації виробника.

Порада: Вирівнюйте елементи каркаса, на обох кінцях перш ніж кріпити гвинтами/шурупами. Крім того, ретельно перевіряйте їх прямовисність, інакше ви не зможете згодом розмістити скляні панелі.

Навіть якщо ви придбали комплект, що включає піддон і каркас з панелями, перевіряйте їх сумісність. Розпакуйте компоненти стінок, намагаючись не пошкодити скляні панелі, так як вони досить крихкі. Перед початком роботи переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти – рулетка, гарна дриль, викрутка і пістолет для герметика.

Як встановити душову кабіну
Елементи каркаса стінок душової кабіни

Перший крок цього етапу роботи – складання та встановлення металевого каркаса. Вкручуючи гвинти, не затягуйте їх занадто туго.

Порада: Перед кріпленням елементів каркаса перевірте, чи рівні вони по обох кінцях.

Як встановити душову кабіну
Збірка каркасу

Після того, як металевий каркас буде зібраний, ми рекомендуємо вам розмістити його на верхній частині піддона і переконатися, що вони належним чином поєднуються. Добре, якщо у вас є помічник, так як каркас не володіє достатньою жорсткістю, поки не прикріплений до стіни.

Як встановити душову кабіну
Встановлення каркасу

Використовуючи спиртовий рівень, переконайтеся, що стійки каркаса дійсно вертикальні. Після цього відзначте на стіні місця, де потрібно свердлити отвори для подальшого кріплення рами.

Порада: Обов’язково перевірте вертикальність обох стійок.

Як встановити душову кабіну
Розмітка місць для свердління отворів

Тепер зберіть каркас і просвердліть отвори в стіні. Беручи під увагу, що вам доведеться свердлити кахельну плитку, ви повинні працювати з великою обережністю, в іншому випадку вона може легко тріснути. Використовуйте хороше свердло по бетону і максимально зменшіть швидкість обертання вашої дрилі. По мірі збільшення глибини отвору поступово збільшуйте частоту обертів.

Читайте по темі:  Види унітазів та їх класифікація

Порада: Перед свердлінням отворів переконайтеся, що в цьому місці у стіні не проходять водопровідні труби чи електричні кабелі.

Як встановити душову кабіну
Свердління отворів у кахельній плитці

Просвердливши отвори, вставте в них пластикові дюбелі відповідного розміру. Важливо, щоб дюбелі відповідали розміру отворів, інакше вони не будуть належним чином утримувати конструкцію.

Порада: Безпосередньо перед кріпленням каркаса нанесіть на ту його грань, яка буде прилягати до стіни, шар герметика.

Як встановити душову кабіну
Герметизація каркаса силіконом

Помістіть каркас на місце і закріпіть за допомогою шурупів. Закручуючи їх, слідкуйте, щоб між стіною і рамою не залишалося щілин.

Порада: Видаліть надлишки силікону, перш ніж він висохне, в іншому випадку це буде зробити значно важче.

Як встановити душову кабіну
Кріплення каркаса до стіни

Дотримуючись інструкцій виробника, закріпіть бічні панелі. Використовуйте викрутку, щоб встановити кріплення, що входять в комплект. Перевірте, чи відповідають панелі іншим елементам конструкції.

Як встановити душову кабіну
Установка напівпрозорих стінок

Після фіксації бічних панелей ваша душова кабіна повинна виглядати приблизно так, як на фотографії. Якщо ви купили іншу модель, ви повинні прочитати інструкцію та дотримуватися її рекомендацій.

Переконайтеся, що скляні панелі встановлені правильно, в протилежному випадку душова кабіна не буде водонепроникною. Будьте уважні і обережні, якщо хочете отримати професійний результат.

Як встановити душову кабіну
Стінки душової кабіни

Встановіть ролики на двері душової кабіни у відповідності з інструкціями виробника і закріпіть їх за допомогою гвинтів. Це ж стосується ущільнювачів дверей та інших елементів, які входять до комплекту.

Порада: Попросіть друга допомогти вам при установці дверей. Цю частину роботи зручніше виконувати вдвох.

Як встановити душову кабіну
Установка роликів

Встановіть ролики дверей в каналах і перевірте, наскільки легко вони ковзають по них. Відрегулюйте ролики, якщо це необхідно, але не застосовуйте при цьому надто великих зусиль.

Порада: Ми бачили багато випадків, коли недбайливі працівники просто ламали двері при установці. Виконуючи цю частину роботи, ви повинні бути гранично обережними.

Як встановити душову кабіну
Монтаж дверей

На цій фотографії ви бачите ролики, розміщені всередині каналу. Якщо ролики встановлені неправильно, двері душової кабіни не будуть легко переміщатися уздовж стінок.

Як встановити душову кабіну
Двері душової кабіни

Залишилося тільки приробити на місце дверну ручку і заізолювати всі шви. Нанесіть силіконовий герметик на всі краї, особливо в місце примикання каркаса до піддону. Ми рекомендуємо вам при цьому тримати пістолет під кутом близько 45°. Завдавши силікон, проведіть по ньому мокрим пальцем. Почекайте трохи, щоб герметик встиг висохнути.

Як встановити душову кабіну
Установка ручки

Якщо ви слідували нашим радам та інструкції виробника, то дуже скоро ви зможете користуватися душем за його прямим призначенням. Погодьтеся, митися, усвідомлюючи, що установка душової кабіни проведена самостійно, набагато приємніше.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...