Як зробити будку утеплену для собаки своїми руками

451

З цієї статті, що представляє собою, по суті, детальну покрокову інструкцію, ви дізнаєтеся про те, як зробити будку для собаки своїми руками. Причому не просту будку, а утеплену. Ізоляційний матеріал, розміщений між двошаровими стінками будки, допоможе захистити вашу собаку не тільки від морозу взимку, але і від палючого сонця жарким літом. Використовуйте для цієї мети листи полістиролу товщиною 7-8 см або жорстку ізоляційну піну. Якщо ви хочете скоротити витрати, можете зменшити товщину ізоляційного матеріалу до 4 см.

Як зробити утеплену будку для собаки

Підготовчі роботи

Перед початком будівництва вам слід визначитися з розміром будки. У собаки повинна бути можливість легко розвернутися всередині. Перш ніж приймати остаточне рішення, вивчіть різні варіанти дизайну і виберіть той, який вам більше до душі. Купіть якісні матеріали, якщо хочете, щоб результат вашої роботи відповідав високому професійному рівню.

Перед початком опису проекту дамо вам кілька корисних порад. Поєднуйте елементи конструкції на обох кінцях перш, ніж скріплювати їх шурупами. Перед укручуванням саморізів просвердлюйте в пиломатеріалах напрямні отвори, це допоможе запобігти розщеплення деревини. Переконайтеся, що стінки будки вертикальні, а підлога і верхні балки перпендикулярні їм. Якщо ви живете в регіоні з холодним кліматом, використовуйте ізоляційний матеріал товщиною 7.5–9 мм, в іншому випадку товщини 3-4 см буде цілком достатньо.

Для будівництва будки вам знадобляться:

Матеріали:

 • бруски перетином 5×10 см – несучі елементи конструкції, крокви;
 • 18 мм фанера – пол, обшивка стін, покрівля;
 • 5×5 см бруски – несучі елементи навісу;
 • цвяхи / саморізи довжиною 5 см і 8 см;
 • руберойдова покрівельна плитка.

Інструменти:

 • захисні рукавиці, окуляри;
 • дискова пила;
 • пила для виконання скошених  різів під кутом 45°;
 • молоток;
 • спиртовий рівень;
 • рулетка;
 • олівець.
Читайте по темі:  Покрокова інструкція кладки барбекю з цегли

Поради:

 • перш ніж брати в руки ріжучі/пиляльні матеріали, переконайтеся в правильності зроблених вимірів;
 • в якості утеплювача використовуйте листовий полістирол, а не мінеральну вату;
 • всі розміри на малюнках приведені в дюймах; для перерахунку в сантиметри слід скористатися формулою: 1 дюйм = 2.5 см.

Виготовлення основи і стінок будки

Перший етап проекту полягає в створенні підстави будки. Зробіть раму з 5×10 см брусків, як показано на малюнку. Скріпіть бруски 8 см саморізами, попередньо просвердливши направляючі отвори. Використовуйте столярний кутник, щоб переконатися, що кути підстави вийшли дійсно прямими.

Прикріпіть до рами 18 мм фанеру, яка буде служити підлогою будки, і закріпіть її 5 см цвяхами/шурупами через кожні 15 см уздовж брусків рами. Край фанери не повинні виступати за межі рами.

Як зробити утеплену будку для собаки
Виготовлення основи будки.

Підлога готова, настала черга зведення стінок. Ми рекомендуємо вам зробити рами з 5×10 см брусків. Працювати зручніше на рівній поверхні. Скріпіть рами стінок з підставою будки і між собою 8 см саморізами. Не забудьте попередньо перевірити їх вертикальність з допомогою спиртового рівня.

Як зробити утеплену будку для собаки
Установка ящиків для стінок.

Наступна стадія проекту – зовнішня обшивка стін будки фанерою. Виріжте листи потрібного розміру за допомогою циркулярної пилки з тонким лезом. Не забудьте зробити дверний отвір, для цього вам знадобиться лобзик. Закріпіть листи фанери на рамі 5 см цвяхами через кожні 20 см уздовж брусків рами.

Як зробити утеплену будку для собаки
Зовнішня обшивка обрешітки.

Тепер потрібно закріпити листи ізоляційного матеріалу. Виходячи з власного досвіду, ми рекомендуємо вам використовувати листовий полістирол товщиною 7-8 см, а не мінеральну вату (скловату). Незалежно від того, якому ізоляційному матеріалу ви віддасте перевагу, переконайтеся, що немає зазорів між дерев’яними брусками і утеплювачем, в іншому випадку ізоляція не буде ефективною. Використовуючи ножівку, підкоригуйте при необхідності розмір аркушів полістиролу.

Читайте по темі:  Каркасний басейн своїми руками - покрокова інструкція з фото і відео
Як зробити утеплену будку для собаки
Кріплення ізоляційного матеріалу.

Після розміщення утеплювача ви повинні обшити стінки будки зсередини. Виріжте листи фанери потрібного розміру, використовуючи циркулярну пилу або відрізний верстат, намагаючись не пошкодити краї. Встановіть фанеру на місце і закріпіть її 5 см саморізами. Важливо всю роботу по внутрішній обшивці закінчити на даному етапі, так як в подальшому ви практично позбудетеся доступу сюди.

Як зробити утеплену будку для собаки
Внутрішня обшивка стінок.

Виготовлення даху і навісу

Наступний крок – встановлення крокв на собачій будці. Для їх виготовлення використовуйте 5×10 см бруски, кінці яких необхідно спиляти під кутом 45º. Переконайтеся, що всі крокви вийшли абсолютно рівними. Попарно поєднайте верхні кінці крокв і скріпіть їх 8 см цвяхами або саморізами. Помістіть сполучені пари крокв на однаковій відстані один від одного, як показано на рисунку.

Як зробити утеплену будку для собаки
Встановлення крокв даху.

Після того, як каркас даху готовий, необхідно обшити його листами фанери, прикріпивши їх до крокв 5 см цвяхами через кожні 15 см.

Порада: другий аркуш фанери повинен бути трохи більшим, так як він повинен перекривати зріз першого аркуша.

Як зробити утеплену будку для собаки
Обшивка даху.

Якщо ви хочете поліпшити зовнішній вигляд собачої будки, ви можете розглянути питання про будівництво навісу перед входом. Почніть роботу з виготовлення рами підлоги з 5×5 см брусків. Зібравши їх разом, переконайтеся, що всі кути прямі, а діагоналі рівні.

Настеліть підлогу, використовуючи дошки 2.5х10 см. Забийте головки шурупів, щоб отримати акуратний зовнішній вигляд.

Як зробити утеплену будку для собаки
Виготовлення основи навісу.

Тепер необхідно побудувати каркас навісу. Встановіть стійки їх 5×5 см брусків, закріпіть їх на місці за допомогою саморізів. Потім побудуйте каркас – як це зробити, показано на малюнку. Переконайтеся, що всі елементи конструкції добре вирівняні і надійно закріплені.

Як зробити утеплену будку для собаки
Побудова каркасу для стінок навісу.

Покрийте дах будки і навісу руберойдом, закріпивши його за допомогою скоб, а потім покрівельною плиткою. Укладати плитку почніть з нижньої частини даху. Якщо ви хочете додати декоративні планки, ви повинні зробити це до укладання покрівельної плитки.

Читайте по темі:  Тренди ландшафтного дизайну на 2021 рік

Порада: Прокресліть крейдою лінію, яка буде служити напрявляючою при укладанні покрівельної плитки.

Як зробити утеплену будку для собаки
Покриття даху гнучкою черепицею.

Будівництво будки практично закінчено, залишилося подбати про дрібні штрихи. Заповніть всі щілини і отвори шпаклівкою по дереву, а потім силіконовим герметиком. Після висихання маси відшліфуйте поверхню наждачним папером зернистістю 120.

Порада: Покрийте дерев’яні поверхні декількома шарами фарби, щоб захистити їх від псування під впливом атмосферної вологи. Переконайтеся, що шапки цвяхів і шурупів втоплені досить глибоко, в іншому випадку собака може поранитися.

Робота завершена. Тепер, завдяки нашій інструкції про те, як зробити будку для собаки, ви зможете пишатися результатом роботи своїх рук, а ваш вихованець буде щиро вам вдячний.

Як зробити утеплену будку для собаки
Готова будка.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...