Ландшафтні хитрощі + фото

183

Щасливі власники заміських ділянок і дач мають прекрасну можливість відпочити на лоні природи і насолодитися свіжим повітрям. Сучасні дачі – це вже не просто шість соток городу і кілька плодових дерев, сьогодні господарі заміських володінь намагаються максимально комфортно облаштувати ландшафт своїх ділянок, щоб просто відпочивати від галасливого і запорошеного міста.

Ландшафтні хитрощі + фото

На допомогу приходить ландшафтний дизайн ділянки – наука, що відповідає за благоустрій та облаштування прибудинкової території. Послуги дизайнерів коштують недешево, але можна спробувати облаштувати ландшафт своєї дачної ділянки самостійно. Для цього потрібно знати деякі ландшафтні хитрості – про них і буде стаття.

планування ландшафту

Найперше, з чого потрібно починати власний проект, – складання плану ландшафту на папері.

Порада! Для зручності можна використовувати одну зі спеціальних програм для дизайнерів ландшафту.

Перед тим як сідати за стіл з комп’ютером і ручкою, необхідно відвідати заміський ділянку, щоб розглянути особливості ландшафту, взяти проби грунту, обчислити, де проходять грунтові води.

Ландшафтні хитрощі + фото

Отже, робота по розробці ландшафту починається з таких кроків:

 1. Нанесення на папір чітких меж ділянки з дотриманням масштабу.
 2. Розмітка вже стоять на ділянці споруд (житловий будинок, гараж, сараї і господарські споруди).
 3. Зображення тих об’єктів ландшафту, які ще потрібно добудувати. Причому переносити на папір слід абсолютно всі будівлі, аж до собачої будки. Це важливо, тому що навіть на великій площі ділянки при розробці ландшафту завжди не вистачає місця.
 4. Якщо ділянка великий, краще поділити ландшафт на сегменти у вигляді квадратів. У кожному квадраті розмічають той чи інший об’єкт ландшафту. Так буде набагато простіше переносити план на реальну місцевість.
 5. Перенесення на папір вже ростуть на ділянці багаторічних рослин і дерев.
 6. Розмітка ділянки щодо будівель і багаторічників, що припускає висадку нових великих рослин і дерев. На цьому етапі не слід забувати про інтервали між посадками і будівлями.
 7. Зображення на плані існуючих і необхідних комунікацій і систем, таких як, водопровід, електрика, каналізація або стік, що проходять через ділянку.

Ландшафтні хитрощі + фото

Увага! Коли план ділянки готовий, господареві потрібно ще раз оглянути ландшафт своєї дачі і вирішити, чи буде він залишати існуючий рельєф з усіма горбами, можливими перепадами висот, або поверхню ділянки потрібно вирівнювати.

Читайте по темі:  Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Колірна палітра ландшафту

Навіть скромний за розмірами ділянку можна зробити незабутньо красивим, і дуже важливу роль в цьому відіграють правильно підібрані кольори композиції.

Ландшафтні хитрощі + фото

Для гармонійного ландшафту важливі такі групи об’єктів і їх відтінки:

 • фрагменти природного ландшафту. У цю групу входять дерева і чагарники, природні водойми, що знаходяться на території ділянки, камені і пагорби. Якщо прийнято рішення залишити натуральний рельєф ділянки, слід подбати про його сполучуваності з новими об’єктами ландшафту. Тому потрібно вибирати сезонні квіти, вічнозелені чагарники, адже в різні пори року вся композиція буде змінюватися, відтінки елементів ландшафту повинні гармоніювати між собою.Ландшафтні хитрощі + фото
 • Архітектурні об’єкти на ділянці, такі як будинок, гараж, лазня, тераса і альтанка, не обов’язково повинні бути одного кольору. Важливо дотримуватися гармонію і використовувати узагальнюючі елементи ландшафту. Наприклад, всі будови на ділянці накривати однаковою черепицею, або використовувати в архітектурі натуральне дерево. Красиво виглядають в ландшафті і контрастні об’єкти, що відрізняються від інших і виступаючі в ролі центру композиції.Ландшафтні хитрощі + фото
 • Декоративний ландшафт і його об’єкти, такі як водойми, клумби, альпінарії і тераси, можуть бути як однотонними, так і строкатими, різнокольоровими. Тут важливо не перестаратися, зробити так, щоб ансамбль виглядав завершеним і природним. Добре і лаконічно в ландшафтах виглядають вічнозелені рослини в приблизно однаковій кольоровій гамі, що не міняють відтінок в залежності від пори року.Ландшафтні хитрощі + фото

Порада! Скорегувати розміри і форму ділянки допоможуть дрібні деталі, типу скульптур, вазонів, гойдалок або крамничок. Граючи з кольором додаткових деталей, можна домогтися цікавого результату і по-новому поглянути на свою ділянку.

Основа ландшафту – газон

Саме газон стає тим тлом, на основі якого вибудовується вся майбутня композиція (це – як покриття і колір стін при дизайні кімнати). Ландшафт без рівного газону виглядає перебував у занедбаному стані і безладним – зробити такі композиції красивими зможуть тільки професіонали.

Ландшафтні хитрощі + фото

Самостійно створити газон допоможуть деякі ландшафтні хитрощі:

 • підбір відповідного типу газону. Наприклад, англійський газон підійде для ландшафту з безліччю стежок і доріжок. Ходити по м’якій траві цього типу не можна, до того ж вона примхлива щодо поливу та догляду. Спортивний газон люблять за його практичність – щільна трава може служити килимом для ігрового майданчика або зони відпочинку. Луговий газон складається з трав і польових квітів, його не доведеться стригти, виглядає він в ландшафті дуже природно, але ходити по м’якій траві можна. Садово-паркові газони універсальні, можуть покривати будь-який ландшафт і рельєф, невибагливі в догляді, але і не сильно привабливі.Ландшафтні хитрощі + фото
 • Вибирати тип газонної трави необхідно ще з осені. Для цього оглядають ландшафт ділянки, виконують, якщо потрібно, дренаж, продумують систему поливу, підсипають поживний дерен. Садити газон слід ранньою весною, інакше тендітна трава не приживеться.
 • Насіння газонної трави дуже дрібні, для рівномірного розподілу їх по ділянці необхідно змішати посадковий матеріал з грубозернистим річковим піском.
 • Якщо газон не поливати регулярно, трава пожовтіє і почне сохнути, що неодмінно зіпсує ландшафт.
 • Новачкам краще подумати про покупку готового газону, який привезуть в рулонах і просто розгорнуть на підготовленому ділянці.
Читайте по темі:  Як зробити піч мангал барбекю своїми руками з цегли: покрокова інструкція

Ландшафтні хитрощі + фото

Важливо! З першого разу отримати рівномірне газонне покриття не виходить навіть у професіоналів. Доведеться стежити за схожістю насіння і досеівать їх в місцях «лисин».

оформлення клумб

Ландшафт буде занадто суворим і нудним, якщо на ділянці не посадити квіти, оформивши їх в красиві композиції. Ландшафтні хитрощі на цьому етапі полягають лише у виборі найбільш придатною клумби для ділянки.

Ландшафтні хитрощі + фото

Форма і наповнення клумб залежать від їх виду:

 1. Мальовничий острів з декількох видів квітів не потребує обрамленні, тому в ландшафті виглядає натурально і дуже просто реалізується. Садити на такий клумбі потрібно не менше трьох видів різних кольорів.
 2. Килим в ландшафті створюють з однакових рослин, але візерунки виконують з квітів різного відтінку. Висота рослин і розміри суцвіть повинні бути однаковими, так покриття ділянки дійсно буде нагадувати квітчастий килим.
 3. Малюнок з квітів створити на ділянці складно, тому в якості першого досвіду краще використовувати найпростіші форми і силуети. Спочатку візерунок наносять на папір, потім переносять його на ландшафт, висаджуючи різні квіти. Відрізнятися може як відтінок суцвіть, так і розміри і форма самих рослин.
 4. Бордюрами прийнято обрамляти доріжки і огорожі в ландшафті, оточувати споруди на ділянці. Квіти висаджують в бордюри в один або кілька рядів, але не варто забувати про те, що лінія повинна бути абсолютно рівною і чіткою – в цьому і полягає складність такої клумби.
 5. Огороджена клумба потребує будь-яких огорожі, це може бути дерев’яний парканчик, кам’яна або цегляна кладка або інші елементи ландшафту.
 6. Водяні композиції прикрашають ділянки зі штучними ставками і фонтанами. Ландшафтні хитрощі в даному випадку полягають в максимально реалістичному розташуванні вологолюбних рослин – пейзаж повинен бути максимально природним.
 7. Моно-клумби складаються з одного виду квітів, а ось відтінок їх не повинен збігатися.
Читайте по темі:  Догляд за газоном восени і його підготовка до зими

Ландшафтні хитрощі + фото

Порада! Відмінно виглядають в ландшафті поєднання декількох типів клумб, наприклад, огородженій та бордюрной.

Секрети споруди різних клумб

Ландшафтні хитрощі на цьому не закінчуються, адже потрібно ще втілити задумане в життя. Тут існує кілька правил, відомих тільки професіоналам ландшафтного дизайну:

 • композиції квітів в ландшафті можуть бути строкатими, контрастними або однотонними;Ландшафтні хитрощі + фото
 • при виборі рослин для ділянки потрібно враховувати час і тривалість їх цвітіння – ці терміни повинні збігатися (виняток становить лише всесезонна клумба, оформити яку досить складно);
 • горшкові квіти потрібно поливати частіше, ніж ті, що ростуть на клумбах, адже землі в ємності зовсім небагато, вона швидко пересихає;
 • квіти повинні підбиратися і відповідно до регулярністю поливу, тіньовитривалістю або вимогам до складу грунту;
 • відтінки квітконосів повинні гармоніювати між собою (можна скористатися таблицею дизайнерів ландшафту або звичайним колірним кругом).

Ландшафтні хитрощі + фото

Увага! Грунт на клумбах, а також, їх огородження (дерево, камінь, цегла) повинні встоятися, значить, квітник необхідно готувати заздалегідь, щоб кілька місяців він залишався порожнім.

Ландшафтні хитрощі + фото

Найкраще перенести придуману клумбу на аркуш паперу, для цього рекомендується використовувати кольорові олівці чи фарби – так можна уявити, як буде виглядати готовий ландшафт.

Оптичні ефекти на ділянці

Часто буває, що господар незадоволений розмірами своєї ділянки або його формою. Все це допоможуть виправити оптичні хитрощі, до яких часто вдаються ландшафтні дизайнери.

Ландшафтні хитрощі + фото

Серед таких оптичних ефектів можна відзначити:

 • зміна рельєфу ділянки за допомогою вертикального озеленення, конструювання терас, високих грядок і квітів у горщиках і вазонах, підвісних кашпо.
 • Використання на ділянці додаткового освітлення, що особливо актуально в вечірні години, адже саме після заходу сонця сім’я найчастіше і виходити у двір «подихати». Висвітлити можна самі концептуальні ділянки саду, привернути увагу до вигідних деталей ландшафту.
 • Допоможуть і так звані вісти – оптичні ілюзії на ділянці, створені в ландшафті з використанням різних рослин, квітів і архітектурних елементів. Призначення вісти – зробити ділянку більш просторим, додати йому обсягу, візуально змістити акценти.

Ландшафтні хитрощі + фото

Всі ці хитрощі допоможуть оформити ділянку своїми силами, що дозволить істотно заощадити на послугах професійних дизайнерів. А це, в свою чергу, дасть можливість витратити виграні кошти на придбання якісних саджанців, насіння і будівельних матеріалів для облаштування ландшафту заміського ділянки.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя