Як зробити шестигранну альтанку

105

Про те, що альтанка на дачній ділянці необхідна, сперечатися немає необхідності. Вона не тільки прикрашає ландшафт, а й служить улюбленим місцем відпочинку домочадців і гостей. Поруч з нею можна розмістити ігровий майданчик, декоративну водойму, мангал і інші літні споруди.

Затвердивши на сімейній раді рішення про будівництво, власникові ділянки залишається вибрати форму споруди і матеріали для роботи. Ми постараємося допомогти в цьому питанні і пропонуємо вам фотоогляд найбільш популярних варіантів і поради по самостійній збірці.

Форма визначає зміст?

Ця філософська думка відноситься не тільки до світобудови, а й до творення рук людських. З естетичної точки зору, а також з міркувань максимальної міцності і місткості шестигранна альтанка для дачі є оптимальним варіантом.

Як зробити шестигранну альтанку
Шестигранна альтанка – лаконічна, красива і містка

Прямокутна конструкція будується простіше, але програє за всіма статтями рівносторонньому шестиграннику. Підтвердження цього факту можна знайти в природі: бджоли будують стільники шестикутної форми, і ніхто не змусить їх зробити квадратний осередок з воску.

Види конструкцій і варіанти дизайну альтанки

Найпопулярніші матеріали для будівництва альтанки – деревина і метал. Шестигранна альтанка з дерева дешевша сталевої. Зібрати її простіше, оскільки в цьому випадку не потрібен зварювальний апарат та навички роботи з ним.

Способів декорування деревиною існує незліченна безліч. А ось конструктивних варіантів її використання тільки два:

рубана альтанка;
каркасна конструкція.

Як зробити шестигранну альтанку

Зруб в підставі шестигранної альтанки – міцно і солідно

Ручна рубка вінців – заняття непросте. Тому домашньому майстру потрібно звернутися у фірму, яка виготовить відповідний по габаритах «конструктор» для збірки. На ділянці залишиться лише скласти вінці по схемі, що додається і побудувати дах.

Каркасний варіант більш демократичний, оскільки не вимагає спеціальної обробки кругляка. Два десятка струганих брусів, дошка для підлоги, плити ОСП, покрівельний матеріал, шуруповерт і ножівка – ось і все що потрібно для самостійної роботи.

Як зробити шестигранну альтанку
Каркасна альтанка – улюблене дітище домашнього майстра

Визначившись з конструкцією, саме час подумати про дизайн. Безпрограшний варіант – заповнення каркаса дерев’яними гратами і обшивка боковин вагонкою. Ажурні решітки гарні самі по собі, але їх основна функція – служити опорою для витких рослин, які створять тінисту шпалеру.

Читайте по темі:  Рослини для ставка + фото та назви

Як зробити шестигранну альтанку

Декорування шестигранної альтанки дерев’яною решіткою і вагонкою

З деревом відмінно поєднується покрівля з м’якої черепиці. Тому, завершуючи своє домашнє креслення, прийміть до відома цей варіант. Металеве покриття надійне, але менш комфортне під час дощу, що перетворює його в дзвінкий «барабан».

Дерев’яні решітки можна встановити у верхній частині конструкції, а можна опустити їх в самий низ в якості огорожі. Для збалансованості зовнішнього вигляду вгорі зміцнюють вузький ґратчастий поясок. Не забувайте про те, що круглі різьблені колони виглядають краще квадратних, позбавлених обробки.

Як зробити шестигранну альтанку

Шестигранна альтанка з різьбленими колонами

Без спеціального обладнання нанести різьблення на двометрові стовпи буде важко. Вихід зі становища – замовлення готових деталей в компанії, яка професійно займається художньою різьбою.

Лавки в альтанці з гратчастим заповненням логічніше вдіяти не суцільними, а з набраних брусків. В цьому випадку споруда буде однаково добре виглядати і зовні, і зсередини.

Як зробити шестигранну альтанку

Гратчаста альтанка – гратчасті лавочки

Продовжити сезон літнього відпочинку вам допоможе закрита конструкція альтанки. Для обшивки можна використовувати блокхаус – матеріал, простий в монтажі і надає конструкції красу дерев’яного зрубу.

Як зробити шестигранну альтанку

Шестигранна альтанка закритого типу з обробкою блокхаусом

Влітку в цій споруді знімають віконні рами і відкривають двері, а навесні і восени все повертають на свої місця. Тепла від дружньої компанії, що сидить за столом, буде досить для створення комфортної температури.

Якщо вам хочеться милуватися красою живого вогню, то замість столу в центрі такої альтанки можна скласти відкритий камін або встановити металеву жаровню з витяжкою.

Як зробити шестигранну альтанку

Закрита альтанка з круглим вогнищем

Декорування в стилі кантрі дуже популярно в дачному дизайні. Для втілення цього стилю в якості покрівельного покриття використовують річковий очерет або дерев’яний гонт. Каркас такої альтанки повинен відповідати загальній стилістиці. Тому для стійок краще взяти не обрізні балки, а звільнені від кори і відшліфовані колоди.

Як зробити шестигранну альтанку

Альтанка з очеретяним дахом і тканинними екранами

Шестигранні альтанки з металу можуть бути лаконічні до мінімалізму. Головні їх достоїнства – довговічність і міцність.

Як зробити шестигранну альтанку

Альтанка з профільної труби

Роблячи креслення металевої конструкції, можна дотримуватися принципу «нічого зайвого», а можна створити справжній шедевр ковальського мистецтва.

Як зробити шестигранну альтанку

Використання художньої ковки – краща прикраса

Читайте по темі:  Дренажна система для дачі своїми руками

Метал прекрасно виглядає зі склом не тільки в офісних будівлях, але і в дачній альтанці. Скління стін і даху робить споруду легкою та сонячною. Така оригінальна «скляна шкатулка» прекрасно впишеться в пейзаж будь-якої ділянки. Легка нотка офіційності, притаманна союзу скла і металу, задасть потрібний тон ділової зустрічі.

Як зробити шестигранну альтанку

Альтанка зі скла і металу – витончено і легко

Кольоровий стільниковий полікарбонат – практичний і естетичний матеріал для обшивки боковин і даху шестикутної альтанки. У жаркий день він створить приємну півтінь, а в негоду захистить вас від дощу і вітру.

Той, хто не впевнено почуває себе в ролі конструктора, може купити альтанку з металу. Повна готовність і міцний тент на даху – очевидні переваги такого рішення.

Як зробити шестигранну альтанку

Від лавки і до даху – повний комплект альтанки на продаж

Розповідаючи про шестикутні конструкції, ми забули згадати цеглу. Цей матеріал не так часто, як деревина і метал використовують для будівництва. Із цегли зводять альтанки великого формату, обладнані мангалом, барбекю і піччю.

Як зробити шестигранну альтанку

Цегляна шестигранна альтанка – розкішний варіант для відпочинку і кулінарних шедеврів

Покроковий опис самостійної збірки альтанки

Перш, ніж зробити шестигранну альтанку своїми руками, необхідно підготувати креслення. На ньому вказуються габаритні розміри конструкції і способи стикування елементів каркаса: рами рівні до фундаменту і стійок, а також кріплення стійок до даху.

Для якісного виготовлення столу і лавок ескізне креслення також не буде зайвим. Воно допоможе точно розрахувати габарити меблів з урахуванням її комфортного розміщення.

Розміри споруди і її площа підбирають, виходячи з розрахункової місткості. Для будови, в якій за стіл сядуть 6 чоловік, довжина бічної грані повинна бути не менше 1,25 метра. Накресливши план альтанки, продумавши розміщення лавок і столика, можна приступати до розбивки фундаменту. В Інтернеті міститься кілька різних способів виконання цієї операції.

Вивчивши їх, ми вибрали самий простий і зрозумілий:

  1. Відрізаємо шматок мотузки (її довжина повинна дорівнювати радіусу кола, в яке вписаний шестигранник нашої альтанки). Прив’язуємо до кінців мотузки два дерев’яних кілочка.
  2. Забивши один кілочок в землю, натягуємо мотузку і другим кілочком як циркулем прокреслює на грунті окружність.
  3. У будь-якій точці кола забиваємо один кілочок, а другим робимо на ній зарубку. Пройшовши по всьому контуру, ми отримаємо 6 точок. Це кути нашої майбутньої альтанки.
Читайте по темі:  Каркасний басейн своїми руками - покрокова інструкція з фото і відео

Як зробити шестигранну альтанку

Схема розбивки фундаменту альтанки

Виконавши винос контуру альтанки на ділянку, можна приступати до закладення її фундаменту. Результат цієї роботи і інші етапи монтажу вам наочно пояснять поетапні фотографії.

Для дерев’яної конструкції, так само як і для метало-каркасної досить стовпчастого фундаменту. Його можна зробити з кладок бетонних блоків, викопавши під них неглибоку яму (40-60 см). Висота фундаменту над грунтом – 1 блок.

Як зробити шестигранну альтанку

Для кращого зв’язку блоків з дерев’яною рамою в їх порожнечі забивається арматурний стрижень. Стики антисептированого бруса (перетин 15х10 см) з’єднують способом «внахлест» і насаджують на арматуру.

Як зробити шестигранну альтанку

Назовні випускають 15-20 см стрижня для монтажу стійок. У стійках свердлять отвори відповідного діаметру і глибини.

Встановивши 4 бетонних блоки під лаги підлоги, їх попарно врізають в опорний брус фундаменту.

Як зробити шестигранну альтанку

Опорний брус і лаги підлоги встановлені на фундамент (зверху лежать обрізані в розмір крокви даху)

Дерев’яні стійки-колони (перетин 10х10 см, висота 220 см) ставлять на арматуру і фіксують у вертикальному положенні за допомогою обрізків дошки.

Як зробити шестигранну альтанку

Встановивши обв’язувальний брус на верхні торці стійок, тимчасові зв’язки знімають.

Як зробити шестигранну альтанку

У середній частині стійок по периметру шестикутної альтанки на висоті 110 см врізають перила (дошка 50х100 мм). До них буде кріпитися огорожа.

Як зробити шестигранну альтанку

До верхнього поясу обв’язки кріпиться дошка (50х100 мм), а в її центральній частині вертикально встановлюють шестигранний стовпчик. У нього будуть упиратися крокви даху.

Як зробити шестигранну альтанку

Кінці крокв обрізають під таким кутом, щоб вони щільно стикувалися з гранями стовпчика, і по черзі фіксують їх саморізами до обв’язувального бруса і стовпчика.

Якщо дах шестигранної альтанки буде накритий бітумною черепицею, то під неї потрібно укласти плиту ОСП. Для її монтажу до крокв кріплять дошки обрешітки.

Як зробити шестигранну альтанку

Розкрій плити виконують на землі, а на даху її фіксують саморізами до крокв і обрешітки.

Як зробити шестигранну альтанку

Звиси покрівлі перед монтажем черепиці обшивають металевою карнизною планкою.

Як зробити шестигранну альтанку

Стики між плитами ОСП промащують силіконовим герметиком, після чого укладають на них карти бітумної черепиці.

Як зробити шестигранну альтанку

Завершальний етап будівництва – укладання дошки (палубної або шпунтованної). Для захисту від вогкості грунту «стільники» опорних брусів зашивають пароізоляцією.

Як зробити шестигранну альтанку

Після цього залишається лише встановити струганий брусок огорожі боковин.

Як зробити шестигранну альтанку

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя