Як зробити піч мангал барбекю своїми руками з цегли: покрокова інструкція

13965

Як зробити піч мангал барбекю

Піч-барбекю з цегли є самим безпечним і надійним варіантом для облаштування літньої кухні та будиночка гриль. Побудувати барбекю з цегли своїми руками допоможе покрокова інструкція, яка представлена на цій сторінці. Дізнатися про те, як зробити барбекю з цегли можна і у відео, яке ілюструє разом з фото представлений матеріал. Перед тим як зробити барбекю з цегли своїми руками, потрібно уважно розрахувати розміри і встановити надійний фундамент. Щоб мангал барбекю своїми руками з цегли був стійким та безпечним у плані пожежної безпеки, фундамент робиться у відповідності з інструкціями.

Як побудувати саморобний барбекю з цегли своїми руками (з відео)

При облаштуванні капітальної цегляної печі в літній кухні слід пам’ятати, що будь-яка піч підвищує пожежонебезпеку і вимагає дотримання всіх норм і правил будівництва. Це означає, що для її спорудження необхідно використовувати спеціальну вогнетривку шамотну цеглу, яка стійка до високих температур, але при цьому є чудовим теплопровідником, досить швидко прогріваючи приміщення. Важливо правильно влаштувати вентиляцію печі. Необхідно на етапі спорудження фундаменту у відведеному під піч місці викласти цю зону цеглою. Також в подальшому при зведенні даху обов’язково треба передбачити встановлення витяжної труби для видалення з робочої зони жару, диму і т. д.

Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю на електриці
Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю на газі
Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю топитися вугіллям
Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю палиться дровами

Піч-барбекю може працювати на електриці, газі або топитися вугіллям і дровами. Зовні вона дуже схожа на камін з топковим відділенням, яке зазвичай знаходиться на рівні пояса людини. Для барбекю в літній кухні потрібен посилений фундамент, а також важливо правильно встановити витяжку, через яку буде видалятися жар і дим.

Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю з варочною панеллю на фото

Піч-барбекю може мати різну комплектацію в неї можуть входити звичайна варильна панель або духовка, гриль або барбекю, стільниця, місце для дров та зберігання посуду. Є такі конструкції, які включають не тільки мангал, але і тандир, казан, коптильню і інші елементи.

Якщо потрібна багатофункціональна велика піч-барбекю, краще вдатися до допомоги професіоналів, а ось невеличку піч цілком можна побудувати своїми руками.

Варіантів збірних мангалів і цегляних печей багато. Орієнтуючись на представлені моделі, можна спорудити і за власним проектом. Головне — правильно все влаштувати, щоб звести до мінімуму небезпеку загоряння, особливо при будівництві стаціонарної цегляної печі всередині приміщення.

Саморобний барбекю з цегли – це більш солідний варіант стаціонарного мангалу для облаштування літньої кухні.

Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю на фото

Він стане відмінною прикрасою і, звичайно, дозволить приготувати більш смачну та різноманітну їжу. Перед тим, як побудувати барбекю з цегли, потрібно знати, що він теж називається «мангал», і в стандартному плані конструкції повинен включати три відсіки.

Як зробити піч мангал барбекю
Піч-барбекю з цегли на фото

Звичайно, будівництво такого мангалу обійдеться дорожче, але на цеглинах м’ясо виходить набагато смачніше і корисніше. Довговічна і якісна цегла коштує досить дорого, але можна заощадити, виконуючи всі роботи по спорудженню мангалу самостійно. В даному випадку буде описуватися найбільш простий варіант цегляного мангалу, який цілком під силу побудувати самостійно, навіть не маючи великого досвіду.

Представлений варіант того, як побудувати барбекю з цегли своїми руками можна змінити, використовуючи власні розміри деталей або додавши в конструкцію якісь додаткові функціональні елементи. Можна спорудити навіс над піччю-барбекю для захисту від дощу, а поруч влаштувати їдальню під деревом або встановити таку піч всередині літньої кухні або зовні неподалік від неї.

В останньому випадку в самій літній кухні буде розташовуватися весь необхідний кухонний інвентар, а також мийка і холодильник. Розташовувати піч-барбекю зовні літньої кухні навіть зручніше — менша небезпека пожежі, на відкритому повітрі не так жарко буде готувати в печі, а також і всередині літньої кухні буде зберігатися прохолода, якщо тільки не планується її зимове використання — тоді, природно, піч встановлювати всередині.

Читайте по темі:  Як зробити простий каркас ліжка з дерева
Як зробити піч мангал барбекю
Зручне місце для печі-барбекю на фото

Для початку треба вибрати зручне місце для печі-барбекю. Якщо вона буде знаходитися зовні, необхідно, щоб відстань від печі до будинку або кухні не була великою, оскільки під час приготування страви доведеться постійно що-небуть приносити з кухні — посуд, воду і т. д.

Вибираючи конструкцію барбекю, необхідно звернути увагу на стиль, який найбільш підходить до архітектури усіх будівель на ділянці. Обов’язково треба заздалегідь визначити розмір та дизайн печі, де вона буде розміщуватись (на відкритому просторі або в межах літньої кухні), який вимагається під неї фундамент (в залежності від складових частин конструкції).

Також на підготовчому етапі необхідно продумати футеровку топки, врахувати форму і висоту димаря, чи піч буде забезпечена додатковою духовкою або коптильнею, яке паливо планується використовувати (вугілля, дрова, електрика, газ ).

Як зробити піч мангал барбекю
Печі-барбекю з навісом на фото

Питань дійсно багато —  чи потрібно споруджувати навіс, який захищає піч від дощу, наявність додаткового столу і вітрозахисту. А також, який облицювальний матеріал буде використовуватися, чи слід встановлювати відбивач тепла і піддон під вугілля, яка буде конструкція вертіла, решітки або жаровні, чи будуть вставки з чавуну.

Як зробити піч мангал барбекю
Загальний вигляд печі-барбекю на фото

Все це необхідно продумати заздалегідь і потім обов’язково намалювати загальний вигляд барбекю з промальовуванням окремих деталей і зазначенням їх розмірів. Також слід заздалегідь знайти місце для розміщення полиць, оскільки вони повинні добре вписуватися в зовнішній вид барбекю. Необхідно передбачити місце для зберігання посуду і запасів вугілля або дров.

Як зробити піч мангал барбекю
Решітка для печі-барбекю
Як зробити піч мангал барбекю
Решітка для печі-барбекю

При складанні плану-схеми барбекю в першу чергу треба врахувати, що конструкція повинна бути стійкою. Також важливо правильно розташувати ришітку для приготування барбекю (для смаження). Вона повинна знаходитися на такій висоті, щоб було максимально зручно займатися приготуванням їжі. Зазвичай решітка встановлюється на висоті 9-10 рядів цегляної кладки.

Якщо сітка розташована занадто низько, доведеться нахилятися під час приготування їжі, що дуже незручно. А якщо поставити решітку занадто високо, доведеться високо тягнутися, і при цьому особа постійно буде знаходитися близько до вугілля.

Решітку і піддон під вугілля необхідно встановлювати на цегляні виступи або на металеві стрижні. Вони повинні бути знімними, оскільки їх треба періодично чистити від іржі, а на зиму прибирати на зберігання в будинок.

В барбекю можна використовувати звичайну решітку для кухонної плити. При цьому треба враховувати, що вона повинна бути більшого розміру, ніж вогнище з палаючим вугіллям, щоб готові барбекю можна було зрушити в бік поряд з вогнищем, але в той же час підтримувати їх в гарячому стані. Решітку для смаження потрібно обов’язково захистити від вітру. Під нею повинна розташовуватися ще одна решітка, з більше дрібними щілинами, на якій буде знаходитися жар, а під нею піддон, в який будуть падати перегорілі угольки.

Подивіться, як облаштувати барбекю з цегли своїми руками на відео, де представлені всі види виробничих елементів та поради майстрів:

Схема, кладка та порядовка барбекю з цегли своїми руками

Кладка барбекю з цегли складається з кількох етапів — вибору місця, складання плану-схеми барбекю, спорудження фундаменту, зведення цегляної кладки з встановленням усіх деталей конструкції, споруди труби, облицювання та оформлення будівлі.

Для кладки барбекю з цегли своїми руками з трьома відсіками знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • пісок;
 • цемент;
 • гравій;
 • бут;
 • арматурна сітка;
 • цегла;
 • керамічна плитка;
 • кельма.

В даний час можна купити вже готові набори для облаштування печі-барбекю. У стандартний набір входять власне гриль-барбекю, піддон під вугілля і кріпильні деталі. Ці набори можна використовувати при будівництві барбекю з цегли своїми руками.

Яким буде фундамент печі, залежить від її розміру. Схема барбекю з цегли своїми руками припускає, що можна зробити бетонний стрічковий фундамент, а для більш масивної споруди потрібно плитковий.

Фундамент повністю застигає приблизно через 2 тижні після заливки бетону, і тільки після цього можна приступати до будівництва безпосередньо мангалу.

Спочатку поверх фундаменту потрібно укласти 2 шари руберойду, щоб захистити конструкцію від вологи, після чого можна приступати до кладки печі з цегли. В даному випадку розглядається варіант стандартного мангалу, що складається з трьох відсіків. З цегли доведеться викладати фігуру у формі букви «Ш» з 4 перегородками. Яка вийде барбекю з цегли, порядовка і схема може показати заздалегідь, при уважному розгляді плану будівництва мангалу.

Ряди треба викладати в певній послідовності — кожен наступний ряд зміщувати по відношенню до попереднього в шаховому порядку. Це так звана кладка в півцеглини, яка повинна забезпечити необхідну зв’язку цегляної кладки. Ще до початку кладки потрібно натягнути шнури, що позначають положення майбутньої стінки барбекю, і з допомогою кельми нанести шар розчину. Зробити це треба вздовж однієї з стін. Потім на розчині слід зробити невеликі борозенки і приступити до кладки першого ряду цеглин, перевіряючи його з допомогою горизонтального рівня.

Всього буде потрібно викласти 8 таких рядів. Якщо в 3-му відсіку планується розмістити раковину, у 6-му рядку потрібно залишити отвір під злив.

Спочатку необхідно побудувати перекриття, які об’єднують два сусідні відсіки майбутньої конструкції. Для цього потрібно відрізати металеві куточки потрібної довжини і покласти їх зверху, а потім зробити таке ж, але вже суцільне перекриття з цегли в один ряд. Для кладки 2-го шару обов’язково потрібно використовувати жаростійку глиняну суміш, призначену для печей і жаровень, оскільки зробити надійний мангал на одному лише цементі неможливо.

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №1

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №2

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №3

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №4

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №5

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №6
Самий складний етап роботи — кладка безпосередньо самої печі. Це може бути звичайна прямокутна прямоточна піч без піддувала. Товщина її задньої стінки повинна бути в три цеглини. Спереду необхідно залишити місце для дверцят. З того боку, де піч буде примикати до жаровні, слід залишити отвір в дві цеглини.

Для решітки для смаження і піддону для вугілля необхідно зробити виступи. При спорудженні барбекю з цегли своїми руками порядовка відіграє дуже важливе значення. При кладці 5-го ряду потрібно сформувати опорний виступ, а далі 6-й ряд цеглин класти впоперек — весь ряд цеглин повинен виступати і з одного і з іншого боку стінки. Наступні три ряди знову потрібно класти в півцеглини. Таким чином, формуються виступи для решітки і піддону.

Іноді трапляється, що немає піддону потрібного розміру, який підходив би по ширині цегляних виступів, і тоді для його підтримки можна використовувати металеву поличку.

Потім 10-м поруч треба спорудити ще один виступ і зверху додати ще три ряди за методом ложковой перев’язки — це закінчення основної частини барбекю.

Якщо у пристрої печі будуть використовуватися металеві стрижні для опори барбекю, то під час кладки між 6-м і 7-м рядами треба викласти ці металеві стрижні у всіх трьох стінках. Робити це слід таким чином, щоб стрижні виступали зі стінок на 70-75 мм і на них можна було встановити решітку з піддоном.

Стержні потрібно продовжувати укладати до 10-го ряду в кожному наступному. Це потрібно для того, щоб встановлювати решітки для смаження на необхідній висоті.

Після цього залишається лише викласти в прямокутну жаровню і зробити трубу будь-якої форми. Така порядовка барбекю з цегли застосовується у всіх без виключення подібних конструкціях.

Також необхідно влаштувати робочу поверхню барбекю. Найпростішим способом є спорудження невисокої — висотою в 6 рядів — стінки з цегли.

Цю споруду потрібно робити на окремому стрічковому фундаменті, який заливається паралельно бічних стін. Така невелика стінка називається плінтусною.

Читайте по темі:  Дизайн освітлення ділянки

Після цього потрібно вирізати фанерний лист і покласти його між виступом бічної стіни і плинтусной стінкою. На лист слід настелити дошки і покрити їх черепицею або керамічною плиткою. Для покриття робочої поверхні можна використати навіть звичайну тротуарну плитку.

Поради майстра

Після завершення будівництва барбекю і його робочої поверхні необхідно приступити до обробки всіх швів. Для цього використовується цементний розчин, яким потрібно заповнити всі шви і ретельно втерти. Перш ніж розчин застигне, необхідно провести по швах розшивкою, щоб надати їм заокругленість. Якщо у розпорядженні майстра немає розшивки, можна зробити це за допомогою звичайного обрізка садового шланга.

Якщо плінтусна стіна буде зв’язуватися з основною спорудою, то до шостого ряду конструкцію треба побудувати у вигляді букви «Е», а далі продовжувати кладку бічних і задньої стінок самого барбекю. У підсумку під решіткою з піддоном утворюється ніша, яку потім можна використовувати для зберігання вугілля або дров. Якщо цей отвір обладнати дверцятами з ручкою, тут цілком можна буде зберігати посуд.

На цьому основна функціональна частина печі буде побудована, а далі конструкцію можна за бажанням доповнити різними поличками та іншими елементами, декорувати за своїм розсудом і т. д.

Побудована піч повинна «відстоятися» протягом декількох днів для повного затвердіння розчину. Якщо в ній розвести вогонь до повного висихання розчину, її стіни можуть потріскатися.

Надалі при експлуатації печі необхідно після кожного приготування їжі чистити барбекю, щоб не накопичувалися бруд і жир, інакше надалі доведеться чистити піч капітально.

Будівництво печі для барбекю з мангалом з цегли своїми руками (фото)

Будівництво барбекю з цегли не обов’язково завжди пов’язане з монолітним зведенням всіх конструкцій. Можна побудувати піч для барбекю з цегли своїми руками в так званому тимчасовому варіанті. Це зручно, якщо немає місця для спорудження постійної, стаціонарної будови. Таку піч при необхідності можна розібрати і скласти для зберігання у спеціально призначеному для цього місці, а потім знову зібрати. Зробити це легко, оскільки будується така піч без використання цементного або глиняного розчину. Це найдешевша конструкція цегляного барбекю, що швидко зводиться . При цьому вона дуже ефективна, адже покладені без розчину цеглу вільно пропускають кисень, який сприяє кращому і повному згорянню деревного вугілля.

Як зробити піч мангал барбекю
Форма такого барбекю може бути прямокутною
Як зробити піч мангал барбекю
Форма такого барбекю може бути круглої

Форма такого барбекю може бути круглою, трикутною, квадратною, прямокутною або шестигранною. Можна вибрати будь-яку форму — це буде залежати від власного побажання.

Подивіться на сторінці фото барбекю з цегли з мангалом, які побудовані у тимчасовому виконанні і при цьому дозволяють готувати будь-які страви на відкритому вогні:

Як зробити піч мангал барбекю
Барбекю з цегли з мангалом
Як зробити піч мангал барбекю
Барбекю з цегли з мангалом

Для будівництва барбекю з цегли будуть потрібні наступні матеріали:

 • дошки для опалубки (необрізні);
 • руберойд;
 • цегла вогнетривка для облицювання;
 • клінкер, відповідний кольору цегли;
 • цементний розчин;
 • металева труба діаметром від 15 см;
 • дошки обрізні для стільниці;
 • лист металу для покриття обробного столу;
 • решітка для гриля;
 • металевий піддон для вугілля.

Для спорудження круглого барбекю цегли знадобиться приблизно 100 штук, а при іншій формі барбекю — трохи більше.

Спочатку потрібно вибрати майданчик і спорудити на ній стрічковий фундамент. Він повинен сохнути приблизно 3 дні, потім на нього потрібно покласти руберойд і лише, потім можна починати будувати стіни печі. За бажаною формою потрібно викласти перший ряд цеглин, при цьому між усіма цеглинами слід залишати невеликі, приблизно в 5 мм, зазори. Наступний ряд кладеться зі зрушенням в півцеглини, щоб забезпечити міцність стінки.

Коли таким чином буде викладено п’ять рядів, встановлюється металевий піддон для вугілля. Зверху потрібно покласти ще два ряди цегли, а на них решітки для смаження. Далі необхідно додати для захисту від вітру арку у вигляді цегляної альтанки, тобто спорудити захисні стіни з боків і позаду барбекю.

Стандартна висота такої споруди повинна дорівнювати 9-10 рядами цеглин. Поруч з піччю можна встановити стільницю, щоб зручніше було готувати їжу, неподалік — стіл, лави, шезлонг.

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №1

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №2

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №3

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №4

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №5

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №6

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №7

Як зробити піч мангал барбекю

КРОК №8

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя