Що потрібно знати про розміри матраців і як правильно підібрати матрац потрібного розміру

2203

Коли ліжко і матрац ідеально підходять один до одного, ми цього і не помічаємо. Просто спимо ночами з комфортом, встаючи вранці свіжими і відпочившими. Відсутність гармонії в розмірах цих двох виробів для сну відчувається миттєво – великий матрац горбиться, а надто маленький не здатний закрити весь проріз ліжка. Враховуючи, що розміри матраців, що випускаються сьогодні, можуть сильно відрізнятися, при покупці даного виробу до розмірів потрібно поставитися уважно.

Якщо ж купувати матрац навмання, лише за зовнішніми параметрами, то можна згодом дуже розчаруватися . Адже навіть розкішний ортопедичний матрац відмінної якості, не підходить до розмірам ліжка, може завдати немало неприємних хвилин, годин і ночей. Щоб цього не сталося, розглянемо габарити матраців, що випускаються сьогодні  і як правильно підібрати матрац під ваше ліжко.

як підібрати матрац потрібного розміру

Що потрібно знати про розміри матраців

В європейських країнах використовують відмінне від Америки маркування – і в цьому-то часто буває заковика. Якщо у Франції або Італії основою є сантиметри, то в США – дюйми. Так що, купивши італійське ліжко, і не мрійте підібрати до неї американський матрац, так як він буде або занадто великим або занадто маленьким – третього не дано. Ось, приміром, матрац з «королівською» назвою King size має довжину 80 дюймів, а ширину – 78 дюймів. Перерахувавши на європейські мірки, отримуємо дробові числа: 203,2 і 198,1 сантиметри. Виходить, що по довжині він у стандартне ліжко (2 метри) вироблену в Росії, Франції чи Італії не вписується, так і за шириною не знайти відповідний виріб.

Щоб не мучитися, можна вчинити просто – взяти і купити матрац з ліжком однієї марки. Якщо не виходить, хоча б країну-виробника обирайте одну і ту ж. Для найвибагливіших покупців є ще один спосіб – замовляти матрац за індивідуальними мірками. Як правило, і вітчизняні, і закордонні фабрики-виробники таку послугу в свій прейскурант включають. Втім,  імениті бренди намагаються тримати марку:  моделі, що ними випускаються розміри матраців для ліжка представлені у великій різноманітності. Дорогі вироби виробляються і європейськими, і американськими лінійками розмірів.

Читайте по темі:  Як підібрати меблі для кухні: практичні поради від експертів

Стандартні розміри матраців для дітей і дорослих

Матраци для дорослих

У всіх прямокутних матраців стандартна довжина може становити 190, 195 або 200 сантиметрів. А ось по ширині вони відрізняються:

Кількість спальних місць і конструкція Стандартні розміри
Односпальні матраци 80 х 190 см;
80 х 195 см;
80 х 200 см.
Півтораспальні матраци 120 х 190 см;
120 х 195 см;
120 х 200 см
Двоспальні матраци 140 х 190 см;
140 х 195 см;
140 х 200 см;
160 х 190 см;
160 х 195 см;
160 х 200 см;
180 х 190 см;
180 х 195 см;
180 х 200 см;
190-200 х 190 см;
190-200 х 195 см;
190-200 х 200 см.
Нестандартними матрацами називають ложа для ліжка круглої форми. Втім, і для них існують певні стандарти діаметрів:
Круглі матраци Невеликими матрацами називаються вироби діаметром Ø 200 см;
Середні матраци мають діаметр Ø 220 см;
Матраци з діаметром від Ø 230 см вважаються великими.

Дитячі матраци

І в тільки що народжених малюків у ліжечках теж лежать матраци, виготовлені за певним стандартом. Найчастіше вони мають довжину 120 сантиметрів, а ширина – 60 сантиметрів. Якщо ліжечко призначене для старшої дитини, то і матрац до неї потрібен більший – 70 / 140 сантиметрів. Треба зауважити, що сьогодні виробники можуть побалувати нас різноманітністю розмірів дитячих матраців. Ширина їх лежить в межах від 60 до 80 сантиметрів, а довжина – від 120 до 160 сантиметрів.

Тепер варто поговорити про товщину, яка у матраців без пружин може коливатися від 6 сантиметрів до 12 – 13 сантиметрів. Якщо ж матрац має пружини, то він цілком може бути висотою 16 – 18 сантиметрів. До речі, іноді ця характеристика має першорядне значення – адже деякі моделі дитячих ліжечок повинні оснащуватися матрацом конкретної товщини. В таких випадках це зазначено в паспорті виробу.

Читайте по темі:  Як зробити відкидне односпальне ліжко

як підібрати матрац потрібного розміру

Як підібрати матрац стандартного розміру

Вже зрозуміло, що при виборі матраца потрібно виходити з розмірів ліжка. Матрац повинен точно вписуватися в її внутрішній периметр по довжині і ширині. Втім, і висота його повинна відповідати її габаритами. Зазвичай в технічних характеристиках ліжка всі ці габарити вказані, потрібно просто перед купівлею їх уважно вивчити. Хоча все це вам і продавець може розповісти – він напевно знає. Ну, а якщо ви просто міняєте матрац на старому ліжку, то вам доведеться попрацювати рулеткою, вимірявши внутрішню частину периметра ліжка. Отримані цифри і будуть розмірами необхідного матраца.

як підібрати матрац потрібного розміру

Знімати мірки зі старого матраца не слід – адже за роки використання він встиг злежатися і деформуватися. Тому заміряємо тільки ліжко, а потім дивимося, що вийшло. Припустимо, ми маємо ширину 159 і довжину 200 сантиметрів (ширина 80 і довжину 201 сантиметр). Це нічого – похибка 1 сантиметр і менше цілком допускається. Так що можна вирушати за стандартним матрацом (шириною 160 сантиметрів у першому випадку і довжиною 200 сантиметрів – у другому).

як підібрати матрац потрібного розміру

А ось при відхиленнях 2, 3 сантиметри, а то й більше, потрібно замовляти спальні вироби точно за розмірами. Округлення ні в більший, ні в менший бік неприпустимо. В останньому випадку, наприклад, оббивка із-за тертя зноситься вкрай швидко. Тільки щільне (але без запасу) входження матраца в виїмку ліжка дасть вам потрібний комфорт, а виробу – довге життя.

Визначаємося з довжиною матраца

Якщо виходити з матраців стандартних розмірів, то найпоширеніша довжина матраца складає 200 см. Втім, якщо ви не виросли понад 175 сантиметрів, то можете із зручністю розташуватися і на більш короткому матраці – 190 сантиметрів. Ще у продажу часто буває середній розмір – 195 сантиметрів. Щоб уві сні вам було комфортно, матрац повинен бути «вище» вас сантиметрів на 15 – ніяк не менше.

Читайте по темі:  Як зробити дитяче ліжко-горище

Висота матраца

В основному висота матраца (інакше, товщина) залежить від ваших смаків. Однак будь-яка ортопедична модель повинна, хоч трохи, але підніматися над бічною частиною ліжка. Більш огрядним людям можна порадити більш високі вироби – адже вони неминуче будуть прогинатися. А тепер про конкретні параметри:

  • Матраци, що не мають пружин, зазвичай роблять товщиною 16 сантиметрів. Втім, вони можуть бути і нижче (15 сантиметрів), і вище (до 24 сантиметрів). Тонкі вироби – від 2 до 10 сантиметрів – годяться тільки у ролі наматрацників. Приміром, їх можна укласти на старий диван з продавленными пружинами.
  • Вироби з пружинами всередині випускають стандартною висотою від 20 до 22 сантиметрів. Також в магазинах продаються моделі товщиною від 18 до 32 сантиметрів. Зустрічаються і більш високі півметрові моделі, які вважаються елітними.

як підібрати матрац потрібного розміру

Ширина матраца

По ширині моделі матраців умовно діляться на односпальні та двоспальні, іноді ще виділяють полуторні.

  • Односпальний матрац має ширину 80 – 90 сантиметрів. Більш комфортний для однієї людини полуторний матрац ширше – 120 сантиметрів. На ньому вдвох не виспишся, а от одному – шикарно.
  • Двоспальний матрац може мати ширину від 140 до 200 сантиметрів . Тут теж існує певний стандарт ширини – 160 сантиметрів. Саме за такими розмірами шиються більшість двоспальних комплектів постільної білизни. Ну, а моделі шириною 180 сантиметрів підійдуть сім’ям з малюком, який любить поніжитися в ліжку у батьків.
  • Матрац круглий, як уже згадувалося, може бути невеликим (діаметр – 200 або 210 сантиметрів), середнім (220 сантиметрів) і великим (230 або 240 сантиметрів).

Що робити якщо необхідний матрац нестандартного розміру

Іноді не хочеться бути, як всі, і люди замовляють собі або дітям що-небуть «отаке». Наприклад, ромбовидне, овальне або фігурне ліжко. Але ж розміри ортопедичних матраців, що випускаються сьогодні, явно не підійдуть до таких фантазійним виробів. Тому варіант один – матрац потрібно робити під замовлення. Загалом-то, це не проблема – були б гроші. Фабрики зазвичай охоче беруться за таку роботу.

Зате ви самі зможете вибрати наповнювачі, оббивку, кількість шарів, а також визначити, чи будуть у матраці пружини, і які саме. Що стосується ціни, то доплата за нестандартні вироби зазвичай становить 5 – 10 відсотків.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя