Басейн на ділянці заміського будинку

8

На заміських ділянках водойми придбали величезну популярність, тому басейном тепер нікого не здивувати. Він є навіть на дачах. Але перед тим як монтувати басейн на ділянці, варто заздалегідь продумати його розташування і оформлення, щоб даний об’єкт виглядав органічно. Тільки якісно виконаний басейн буде виконувати на ділянці крім розслаблюючій функції ще і декоративну. У даній статті ми розглянемо варіанти дизайнів ділянок з басейном.

Басейн на ділянці заміського будинку

Різновиди басейнів

На даний момент є можливість встановити басейн на будь-якому з площі ділянці. Для цього існує маса варіантів, серед яких особливо виділяються:

  • надувні
  • Збірні
  • пластикові
  • стаціонарні

Басейн на ділянці заміського будинку

Якщо дачники в основному вибирають надувні або збірні моделі, які легко прибрати на зберігання в зимовий період, то власники заміських ділянок прикрашають свої володіння стаціонарними моделями. Такі басейни більш функціональні, але вимагають масу додаткового обладнання для нормального функціонування.

Стаціонарний варіант басейну може бути виконаний в будь-якому зручному місці і мати незвичайну або класичну форму. Служать такі водойми для купання тривалий час, яке зазвичай становить не менше 10 років.

Виготовлення на ділянці стаціонарного басейну проводиться двома способами. Це може бути установка в підготовлений котлован поліпропіленової чаші і проводка теплоізоляції або бетонування поверхні дна і стінок чаші і покриття їх плиткою.

Басейн на ділянці заміського будинку

Але стаціонарний басейн, як на фото, має деякі недоліки, які можуть зупинити власника заміського будинку. Це, наприклад, тривалість і складність робіт по монтажу і висока вартість всієї конструкції, а також необхідність обслуговування.

Басейн на ділянці заміського будинку

В якості альтернативи на ділянці може бути встановлений збірний басейн, який встановлюється на землі або ж закопується в котлован. На думку ландшафтних дизайнерів, другий варіант краще, так як в цьому випадку зовнішній вигляд ділянки не псується.

Форма такого резервуара може бути круглої, прямокутної, овальної або квадратної. За часом експлуатації такі моделі не поступаються стаціонарним.

Басейн на ділянці заміського будинку

Особливості розміщення

Якщо господар володіє вільною площею, то гріх на ній не влаштувати сучасний басейн. Якщо правильно створити ландшафтний дизайн ділянки, то оформлення зможе передати відмінний смак господаря.

Басейн на ділянці заміського будинку

Зазвичай власники ділянки з лазнею планують розміщувати басейн поруч з нею, щоб після парилки мати можливість освіжитися, але не завжди такий підхід є правильним. Існують деякі правила при розміщенні такого об’єкта на ділянці.

В першу чергу слід врахувати, що басейн найкраще розташовувати на відкритому просторі ділянки, без чагарників, дерев та іншої буйної рослинності. З боку декоративності, звичайно ж, було б вдало розташувати водойму в оточенні рослин, але з точки зору функціональності і практичності – це груба помилка. З дерев в будь-якому випадку будуть облітати листя або голки, які потраплять в басейн, а це сильно забруднює воду. В результаті водойму доведеться чистити частіше, що збільшить витрати на обслуговування. Також в затіненому місці ділянки вода не зможе нагрітися до оптимальних показників температури. Якщо хочеться трохи облагородити басейн, то можна висадити біля нього невисокі чагарники в невеликій кількості.

Читайте по темі:  Дрова для груби, каміну і лазні: характерні особливості різних порід деревини

Басейн на ділянці заміського будинку

Ділянка під басейн обов’язково повинен бути рівним, без рельєфу. Найкраще влаштовувати його на невеликому підвищенні, щоб можна було милуватися видом навколишнього ландшафту. Якщо поверхня має невеликий ухил, то це піде на користь в організації зливу води.

Басейн на ділянці заміського будинку

Важливо враховувати рівень грунтових вод на ділянці, так як стаціонарні басейни з чашею встановлюються тільки там, де грунтові води залягають глибоко, так як вони не будуть псувати чашу.

Важливо! Розмір басейну підбирається відповідно до площі ділянки.

Обов’язково враховуються кліматичні особливості місцевості, де розташовується ділянку. Там, де коротке літо і дощова осінь, відкрита конструкція буде ні до чого, тому що більшу частину року використовувати такий басейн можливості не буде. В такому випадку або робити криту конструкцію з підігрівом або ж користуватися в літній період надувними моделями.

Басейн на ділянці заміського будинку

Зараз є такі препарати, які поліпшують фільтрацію води, тому не обов’язкова установка повної системи. В такому випадку форма і розташування басейну можуть бути будь-якими.

Фахівці радять робити водойми на ділянці правильної форми. Якщо глибина передбачається велика, то не обійтися без сходів. І останнім моментом є необхідність приєднання комунікацій, а це найзручніше робити в безпосередній близькості від будинку.

Басейн на ділянці заміського будинку

Якщо ж на ділянці недостатньо місця для розташування прямокутного басейну, то може бути виконана конструкція довільної форми, в залежності від особливостей виділеної площі.

Іноді виконуються екстравагантні варіанти басейнів, які займають майже всю ділянку. Такий варіант показаний на фото нижче. Посеред води розташовані альтанки, на які ведуть химерні містки. Такі конструкції досить затратні при монтажі та обслуговуванні, але виглядають на дачній або заміській ділянці приголомшливо.

Басейн на ділянці заміського будинку

У випадках, коли будинок розташований на пагорбі, є можливість створити в ландшафті переливної басейн. Така конструкція крім приголомшливого відкривається виду має і практичну значимість – природну фільтрацію води.

Басейн на ділянці заміського будинку

Створення басейну на ділянці

Перед створенням даного водного об’єкта на ділянці, необхідно визначити, декоративним він буде або ж плавальним. У декоративних, як правило, глибина невелика, а у плавальних вона становить від 1,5 до 2,5 метрів.

Порада! При наявності маленьких дітей, басейн розділяється на 2 зони з різною глибиною.

Після визначення місця і розмірів, переходять до підготовки котловану на ділянці. Його глибина робиться більше, ніж та, яка буде біля басейну. Це потрібно, щоб можна було облаштувати пісочно-щебеневу подушку. Вона виконується на дні товщиною 20 см і утрамбовується.

Читайте по темі:  Тренди ландшафтного дизайну на 2021 рік

Басейн на ділянці заміського будинку

Після цього на дно викладається металева сітка і заливається бетоном. Після повного висихання розчину на плиту викладаються геотекстиль і пінополістиролові плити. Зверху проводиться гідроізоляція поліетиленовою плівкою.

До підготовленого котловану підводиться каналізація, водопровід, фільтр і нагрівач води. У разі якщо в проекті передбачена підсвічування, то додатково проводиться електрику.

За допомогою крана в котлован встановлюється чаша і підключається до всіх комунікацій. Місце, що залишилося між стінками котловану і чашею, заливаються бетоном.

Басейн на ділянці заміського будинку

Важливо! Заливати бетон потрібно поступово і одночасно з водою в басейн, щоб в подальшому не відбулася деформація чаші.

Після висихання верхнього шару бетону, всі шви закриваються піском.

Останнім етапом є декорування басейну, на якому ми і зупинимося детальніше.

Оформлення басейну

Декорувати водойму в ландшафті ділянки можна так, як того вимагає фантазія. Поширеним варіантом вважається створення настилу навколо басейну з терасної дошки. Ця площа стане чудовим місцем для відпочинку, де можна розмістити садові меблі, шезлонги або влаштувати альтанку. Причому такий настил може бути піднятий над басейном, а у водойму вести широка дерев’яні сходи, на сходах якої зручно відпочивати.

Басейн на ділянці заміського будинку

Важливо! Деревина для створення покриття повинна бути оброблена, щоб бути вологостійкою.

Альтернативою дерев’яному покриттю в ландшафті стає бетон або плитка. Що саме вибрати, залежить від загального ландшафтного дизайну дачної ділянки і будинку, а також від бажань і можливостей господарів.

Басейн на ділянці заміського будинку

Якщо використовується натуральний камінь в обробці, то це гарантує тривалу експлуатацію, без постійних ремонтів і проблем з можливістю механічного пошкодження. Якщо стіни будинку виконані в світлому виконанні, то можна зіграти на контрасті і влаштувати терасу біля басейну темних відтінків, а зверху поставити лежаки в тон стінового оформлення. Також є варіант підтримати єдність колірного оформлення ландшафту і підібрати плитку такого ж кольору, який має будинок.

Якщо на ділянці біля басейну крім оформлення статевого покриття хочеться виконати рослинне обрамлення, то варто вибрати рослини для здійснення такого плану. Для точного поняття, де і що розташувати, можна скористатися спеціальною комп’ютерною програмою або ж зобразити ескіз на папері.

Басейн на ділянці заміського будинку

До вибору рослин для території біля басейну варто поставитися з усією серйозністю. Звичайно, все б хотіли відчувати себе на своїй ділянці, як на екзотичному пляжі під пальмою, але виростити її в середній смузі нашої країни навряд чи буде можливо.

Читайте по темі:  Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Ідеальним доповненням для басейну стануть декоративні квітучі чагарники. Вони здатні залучати птахів і метеликів, які зададуть правильну атмосферу. Саму територію близько в такому випадку засаджують газоном. На ньому можна викласти бруковані доріжки до будинку або іншим будівлям на ділянці, як на фото.

Басейн на ділянці заміського будинку

Зручно вирощувати близько басейну не листяні, а хвойні рослини, що не скидають листя восени. Вони не вимагають особливих дій по догляду і виглядають в ландшафті чудово в будь-який час року. З таких рослин можна створити певні композиції, які, безсумнівно, прикрасять ділянку.

Ландшафтні басейни

Зараз набирає популярність напрямок, яке робить басейн на ділянці не штучною водоймою, а тим об’єктом, який максимально наближений до природному середовищі. Такі басейни створюються з поєднанням естетичності і дотриманні пропорцій. При його створенні використовується різноманітний декор, який допомагає вписати водойму в ландшафт ділянки.

Басейн на ділянці заміського будинку

Якщо звичайний басейн являє собою водойму з викладеною територією навколо нього, то ландшафтний максимально нагадує природний. Для його декору використовується галька, а по берегах висаджуються рослини.

Ландшафтний дизайн ділянки з басейном проектується на наступних рівнях:

  1. Наявність місця для відпочинку та купання. Тут плитка і підсвічування виконують такі функції, щоб здаватися природними.
  2. Наявність декоративної зони по краях басейну. Для створення звичайного природного вигляду озера, на берегах басейну на ділянці заміського будинку встановлюються валуни, насипається галька, і висаджуються рослини. Дана зона може бути розширена наявністю рокариев і клумб на ділянці. Не забороняється і виконання штучних водоспадів.Басейн на ділянці заміського будинку
  3. Зона регенерації, яка може бути і виключена. Але від її наявності залежить природність дизайну. Вона відноситься до басейну і робиться на невеликій глибині. На дно насипається галька і прямо в воду висаджуються вологолюбні рослини.
  4. Зона відпочинку є обов’язковою і являє собою територію з шезлонгами, меблями або навіть барбекю.

Продумуючи дизайн ділянки з басейном, варто розуміти, що водойма стане центром, який дозволить створити максимально комфортну і сучасну зону відпочинку.

Дизайн басейну виконується відповідно до загальними рисами ділянки. Найпопулярнішими напрямками в оформленні є східні, тобто японські або ж китайські стилі.

Басейн на ділянці заміського будинку

Особлива увага приділяється підсвічуванню. Вона може бути мінімальною і складатися з декількох світильників, а може обрамляти всю композицію, створюючи певний настрій на всій ділянці.

Порада! Найкраще виконувати ту підсвічування, яку можна регулювати під свої бажання.

ВАисновок

Створення басейну н заміській ділянці відноситься до складних завдань. Але, якщо правильно все продумати і створити проект, є можливість виконати унікальну конструкцію, яка буде центром уваги всіх гостей. Дані в статті фото і поради будуть дуже до речі при оформленні басейну на ділянці.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...