Гра в пляшечку: як і в чому вирощувати цибулю на підвіконні

77

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Корисні властивості зеленого цибулі складно переоцінити. У зимовий час року вирощування цибулі будинку допоможе не тільки заощадити сімейний бюджет, але і зарядить організм корисними вітамінами. Для цього потрібно всього лише посадити кілька цибулин для вигонки на перо. А яким способом це найкраще зробити, розповість СуперДом.

Способи і умови вирощування цибулі на перо

Для вирощування цибулі підійде будь-який посуд, що у вас є в наявності і поміщається на підвіконні. Можна поставити її в іншому місці, але цибулю потребує великої кількості світла, що взимку проблематично.

Щоб прискорити ріст пера, потрібно підвищити температуру в приміщенні і проводити досвечивание фитолампой або лампою денного світла. Встановлюють на висоті 60 см. При необхідності можна тримати лампу включеної круглі добу.

У чому можна вирощувати цибулю на підвіконні?

Щоб вигнати цибуля на перо, існує два способи – у воді і грунті. Два ці способи мають свої переваги і недоліки.

Найпростіший і доступний всім спосіб – вирощування цибулі у воді. А знання деяких хитрощів і правил дозволить забезпечити сім’ю свіжим зеленим цибулею до самої весни.

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Вирощування цибулі в воді

Самий простий і всім відомий спосіб вигнати цибуля на перо продукцію – поставити цибулину в маленьку баночку або в склянку з водою. Недолік цього способу – баночки об’ємні, їх багато не поставиш.

Щоб проростити більше цибулин, можна використовувати пластиковий лоток з-під яєць. В ньому легко і зручно вирощувати і поливати посадковий матеріал, тільки потрібно стежити за рівнем занурення цибулин у воду. Цибулина дуже швидко п’є воду, тому потребує своєчасному поливі. Застою води теж потрібно уникати, змінюючи її вчасно на свіжу.

Читайте по темі:  Коли слід обривати стрілки часнику

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Також для вирощування цибулі у воді підійдуть будь-які пластикові не глибокі контейнери. Це може бути кришка від торта, контейнер для овочів та фруктів з супермаркету, судок для зберігання продуктів і так далі. Важливо тільки, щоб цей контейнер був з-під харчових продуктів, а не якоїсь хімічної продукції.

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

У ємність потрібно щільно один до одного помістити цибулини і залити теплою відстояною водою на одну третину їх висоти. Важливо стежити за рівнем і якістю води. Щоб вона не застоювалася, міняйте її на свіжу.

Додаткової підгодівлі зелень не потребує, так як бере всі корисні речовини для росту в самій цибулині.

Вирощування цибулі в грунті

Для того, щоб виростити зелень цибулі в горщиках з грунтом, потрібно для початку приготувати цей субстрат. Цей метод займе більше зусиль, але дасть більше зелені і, в подальшому, менше клопоту.

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Для цього в будь-яку підходящу ємність (квіткові горщики, пластикові пляшки, спеціальні торф’яні контейнери) на дно насипають дренаж і зверху додають грунт. У ємності має бути достатньо місця для коренів. Заздалегідь підготовлені цибулини щільно укладають на поверхню грунту, трохи поглиблюючи їх, і поливають.

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Щоб в ємностях не застоювалася вода, зробіть в горщиках дренаж і обов’язково поставте під низ піддон для зливу зайвої вологи.

До появи зелені, ємності з цибулею можна поставити в темне прохолодне місце, а як тільки з’являться цибульні пір’я, поставити на світло.

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Як посадити цибулю у пластикову пляшку

Метод вирощування цибулі в пластиковій пляшці став дуже популярним за рахунок того, що велика пластикова пляшка знайдеться в кожному будинку, а свіжого зеленого лука можна отримати в ній на порядок більше – за рахунок вертикального способу вирощування. Та й місця ця «грядка» на підвіконні займає куди менше, ніж пластиковий контейнер.

Читайте по темі:  Як приготувати садовий вар: 4 простих рецепта

Игра в бутылочку: как и в чем выращивать лук на подоконнике

Перед тим як посадити цибулю в пластикову пляшку, вам потрібно підготувати:

  • Чисту пляшку на 2, 3 або 5-6 літрів;
  • Грунт і керамзит для дренажу;
  • Цибулини;
  • Відстояну воду;
  • Ніж і ножиці для різання отворів в пляшці.

Перед посадкою лука в пляшку, потрібно зрізати шийку і зробити ножицями отвори з боків майбутньої грядки. У нижній частині пляшки починайте робити отвори з урахуванням додавання дренажу, тобто треба відступити на стільки, щоб цибулина росла в грунті.

Отвори в пляшці потрібно робити такого розміру, який відповідає діаметру цибулин. Краще підібрати посадковий матеріал однакового діаметра, так буде легше робити отвори.

Пам’ятайте: через занадто великі діри будуть випадати головки садивного матеріалу та просочуватися мокрий грунт!

На дно пляшки засипають керамзит, потім грунт до рівня нижніх отворів і вставляють в них посадковий матеріал. Точка зростання повинна виглядати назовні, а сама цибулина виконувати роль пробки і не давати випадати землі з отворів. Після укладання цибулин на першому рівні, потрібно заповнити вільний простір ґрунтом до другого, полити і повторити всю процедуру заново до самого верху.

Отриману грядку потрібно встановлювати на піддон або в горщик, щоб рідина не виливалася з пляшки на підвіконня. В залежності від розміру ємності, для таких цілей підійдуть стара миска або будь пластиковий контейнер. Після поливу потрібно стежити, щоб вода не застоювалася, тому завжди виливайте надлишки з піддону.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...