Чудовий сад: посадка яблуні навесні і вибір сорту

14

Дивный сад: посадка яблони весной и выбор сорта

Навесні багато дачники стоять перед вибором – який сорт яблуні посадити, щоб швидше отримати урожай? В наш час в садових центрах пропонується величезний асортимент – карликові, напівкарлик і високорослі. В статті ви зможете прочитати кілька практичних порад про посадку яблуневого саду.

Які сорти яблунь посадити в саду

Правильна посадка плодових дерев і підбір сортів – запорука їх здорового росту і гарного плодоносіння. І яблуня – не виняток.

На карликових підщепах яблуні виростають до 2-3 м і дають 10-50 кг яблук. На напівкарликова досягають 3-4 м, на сильнорослих підщепах – 6-7 м.

Особливо популярно стало висаджувати на ділянці сімейне дерево, на яке прищеплюється кілька сортів.

Яблуня не тільки надає структуру саду і прикрашає його красивими квітками навесні, але і забезпечує нас смачними плодами.

Яблука відрізняються низькою калорійністю (близько 80), на 87 % складаються з води, містять клітковину, пектин, вітамін С (у різних сортах різну кількість), залізо.

Деякі сорти можна вирощувати в контейнерах, на шпалерах, на горизонтальних опорах.

Колоноподібні яблуні навіть зовні трохи схожі на кипарис, мають малогабаритну крону і не займають багато місця на ділянці. При купівлі такого деревця слід звернути особливу увагу на товщину його стовбура.

Якою б сорт яблуні ви не посадили, першого врожаю від фруктового дерева доведеться чекати кілька років.

Дивный сад: посадка яблони весной и выбор сорта

ТОП–13 кращих сортів яблунь для України

При виборі яблуні для плодового саду, варто звернути увагу на такі сорти:

 • Anna – яблука великі, зеленувато-жовті з червоним. Плоди на смак хрусткі, солодкі, дозрівають у другій половині серпня. Потрібні запилювачі.
 • Cortland – пізньоосіннього сорт. Плоди округлі, світло-зеленого забарвлення, з смугастим рум’янцем, відрізняються високими смаковими якостями. М’якоть ніжна, з приємним ароматом.
 • Ginger Gold – плоди жовтого кольору з червоним, солодкі. Відноситься до десертних сортів.
 • Golden Delicious – плоди зеленувато-жовтого кольору. На смак солодкі, м’якоть соковита. Добре зберігаються. Плоди використовують в якості десерту, в кулінарії.
 • Granny Smith – один з найпопулярніших сортів в світі. Яблука яскраво-зеленого кольору, хрусткі, мають тверду м’якоть. Кислуваті плоди, тверді, підходять для приготування пирогів, при випічці добре тримають свою форму і не розповзаються.
 • Honeycrisp – плоди жовтувато-зелені, з червоним рум’янцем. М’якоть жовтувата, соковита, ніжна, кисло-солодка. Дозріває в середині вересня, добре зберігається.
 • Jonagold – сорт отриманий від схрещування сортів «Jonathan» і «Golden Delicious». Плоди зеленувато-жовті, з оранжево-червоним рум’янцем на поверхні. М’якоть жовта, соковита, кисло-солодкого смаку. Дозріває в кінці вересня.
 • Jonathan – сорт з плодами пізнього терміну дозрівання, яблука темно-червоного кольору з жовтим. М’якоть зеленувато-біла, ароматний і соковитий.
 • Lady – сорт відрізняє хороша лежкість плодів, яблука зеленого забарвлення з червоними смужками. Дозріває у вересні.
 • Lodi – плоди зеленого кольору, раннього терміну дозрівання. Підходить для приготування різних десертних страв.
 • McIntosh – сорт яблук осінньо-зимового терміну дозрівання, плоди білувато-жовті, з темно-червоними смужками. М’якоть біла, соковита, кисло-солодкого смаку. Плоди вживають у свіжому вигляді, а також для заготівлі про запас, в кулінарії для приготування випічки, яблучного соусу.
 • Red Delicious – плоди темно-червоні з товстою шкіркою і хрусткою солодкою м’якоттю. Відрізняються червоним забарвленням плодоніжки. Урожай збирають в кінці вересня.
 • Royal Gala – сорт виведений в Новій Зеландії, плоди червонувато-жовті зі штрихами, м’якоть світло-жовта, соковита. Урожай збирають у вересні.
Читайте по темі:  ТОП-5 правил правильної підготовки насіння до висадки

Посадка саджанців яблуні: особливості агротехніки різних сортів

Яблуню можна виростити з насіння, але це справа клопітна, та плодоношення таке дерево досягне через багато років. Набагато краще – придбати готовий саджанець потрібного сорту в садовому центрі.

Карликові сорти можна вирощувати в контейнері. Але для цього потрібно створити умови, такі як родючий ґрунт, хороша агротехніка, оптимальна кількість добрив, регулярний полив, дуже важливий хороший дренаж.

Контейнер повинен бути глибокий, діаметром близько 150 см, так як коріння потрібен простір. Висаджену рослину краще розташувати біля стіни будівлі або в іншому захищеному від вітру сонячному місці.

Для посадки яблуні в саду потрібно вибрати сонячний ділянку і добре дренований грунт.

Дивный сад: посадка яблони весной и выбор сорта

Краще, якщо поблизу висаджено два і більше дерев яблуні. Пристовбурні кола потрібно утримувати в порядку, не висаджуйте поруч ялівець козацький і картоплю.

Сорти краще купувати виходячи з того, до якої зони морозостійкості відноситься регіон.

Яблуні, ростуть у контейнерах, залишати на зиму в саду не можна, їх слід перенести в приміщення, де температура повітря взимку не нижче -10 °С і не вище +5 °С.

Також не слід допускати перегрівання коренів у грунті влітку, і якщо стоїть спека, то краще помістити контейнер з деревцем в тінисте місце.

У ґрунт під яблунями потрібно вносити підживлення з органічних і мінеральних добрив.

Ранні яблука дозрівають вже в липні, пізні – в кінці вересня. Плоди збирають, коли вони легко відриваються від плодової гілки, придбали характерну для сорту забарвлення. М’які плоди відразу використовують, а інші зберігають у прохолодному місці.

Дивный сад: посадка яблони весной и выбор сорта

Побілку молодих і дорослих дерев проводять на самому початку весни, як тільки температура підніметься вище 0°С.

Читайте по темі:  Весняна посадка часнику: як одержати високий урожай

Обрізування яблуні проводять навесні, коли активну сокорух ще не почалося.

Як захистити яблуні від хвороб і шкідників

Навесні молоді дерева особливо піддаються нападу шкідників, тому заходи треба приймати заздалегідь. Обробка яблуні від шкідників проводиться ранньою весною при температурі +5 градусів.

Плодові дерева треба регулярно оглядати, на них можуть бути такі шкідники, як зелена яблунева попелиця, яблунева мідяниця, щитівки, боярышница, яблунева міль, пильщик і яблонный квіткоїд.

Обробляти дерева краще ввечері, в суху безвітряну погоду.

Сучасні хімічні засоби боротьби зараз широко представлені у всіх садових центрах.

В залежності від розмірів садової ділянки і особистих переваг можна підібрати яблуню на будь-який смак – карликову для контейнера або традиційну сильнорослу.

Дивный сад: посадка яблони весной и выбор сорта

Посадка фруктових дерев навесні: коли і як посадити яблуню

Висаджуйте яблуню ранньою весною, як тільки розтане сніг і грунт просочиться вологою.

Викопайте яму діаметром близько 80 см, глибиною 60 см. В залежності від придбаного саджанця, яма повинна бути на 60 см ширше земляної грудки з корінням.

Садіть на таку ж глибину, яка була в контейнері з саджанцем. Коренева шийка повинна бути на рівні ґрунту.

Особливості формування крони та обрізка яблуні

Для того щоб сформувати дерево в одній площині, його виховують особливим чином на опорі, якою може бути стіна будинку або паркан.

Для формування яблуні на шпалері треба придбати одно-дворічна дерево, прищеплене на карликовий або напівкарликовий підщепа.

Дерево ростять в один стовбур, на ньому залишають 1-2 гілки на одному рівні, що розходяться в протилежні сторони. Гілки підв’язують до опори так, щоб вони зростали в горизонтальній площині.

Краще проводити обрізку в період спокою дерева. Гілки, спрямовані по відношенню до стовбура під гострим кутом, треба видаляти.

Дивный сад: посадка яблони весной и выбор сорта

Головне – сформувати міцний стовбур, який в майбутньому витримає врожай яблук. Скелетні гілки повинні відходити від стовбура під тупим кутом.

Деякі сорти яблунь підходять для вирощування в контейнерній культурі. Однак для них потрібно вибрати сонячне місце розташування, правильно підготувати поживний грунт і регулярно поливати.

По мірі дозрівання дрібні плоди, розташовані на одній гілці купчасто, треба видаляти, щоб решта набрали масу.

Читайте по темі:  Цвітна капуста Альфа — опис раннього, врожайного і смачного сорту

Обов’язково потрібно займатися формуванням молодого дерева, причому щорічно, щоб яблуня плодоносила, а також прибирати всі тонкі, перехрещуються, що ростуть всередину гілки, особливо під гострим кутом.

Існує багато способів формування крони, і якщо є бажання, то можна досягти блискучого результату.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя