Навіщо огірку пустоцвіти?

11

На рослинах огірка є два типи квіток: жіночі (із зав’язями) і чоловічі (пустоцвіти). За визначенням, чоловічі квітки не можуть формувати плоди, проте іноді трапляються винятки.Навіщо огірку пустоцвіти?Минулого літа я звернув увагу на незвичайний пустоцвіт, який розпустився на огірку сорту Зозуля. Незважаючи на наявність тичинок, в основі квітки спостерігалося невелике потовщення.

Після в’янення пелюсток стало зрозуміло, що пустоцвіт сформував подобу плода. На класичний огірок він був зовсім не схожий: форма округла, з поглибленням в тому місці, де була квітка, розмір – трохи більше лісового горіха, забарвлення світло-зелене. Зрозуміло, що про дегустацію мова не йшла, хотілося дізнатися, чи є всередині насіння.

Приблизно через 20 днів плід був зірваний і розрізаний. Насіння всередині мало трохи менший розмір, ніж звичайне огіркове. Природно, з нетерпінням чекав весни, щоб перевірити, що виросте з насіння, отриманого таким нетрадиційним способом. На жаль, вони не зійшли. Мабуть, природу не обдуриш – пустоцвіти потрібні тільки для запилення квіток із зав’язями.

Читайте по темі:  Весняна посадка насіння кропу у відкритий грунт

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...