Як побудувати дерев’яну перголу своїми руками

255

У даній статті, що представляє собою покрокову інструкцію, ми розповімо про те, як зробити перголу своїми руками. Якщо ви хочете створити у дворі власного будинку чудову зону відпочинку, перетворивши при цьому вигляд ділянки і дещо збільшивши вартість вашої нерухомості, цей проект – ідеальний варіант для вас. Хочете, щоб результат вашої роботи вас не розчарував? Просто дотримуйтесь інструкцій.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Слід відразу обмовитися, що в деяких випадках для зведення будь-яких конструкції вимагається спеціальний дозвіл на будівництво, тому ми рекомендуємо вам заздалегідь ознайомитися з діючими будівельними нормами і правилами. Якщо дозвіл отримано, або він не потрібен, займіться розробкою плану, спираючись на ваші потреби, смак і бюджет. При розробці дизайну не забувайте про те, що всі споруди на ділянці повинні бути виконані в єдиному стилі.

Купіть пиломатеріали, призначені для використання на відкритому повітрі, а значить, що володіють високою стійкістю до атмосферних впливів (червоне дерево, кедр або деревина, піддана обробці під тиском). Зрозуміло, вони не повинні мати деформацій, тріщин, відколів або інших видимих дефектів. Не економте на якісних матеріалах, і тоді ваше творіння буде багато років радувати погляд оточуючих. Будьте уважні і працюйте з великою обережністю, якщо хочете уникнути дорогих помилок і отримати результат високої професійної якості.

Будучи лише каркасом для в’юнких рослин, пергола може мати практично будь-яку форму і розмір. У даній статті ми розглянемо відразу два проекти – класична квадратна пергола-альтанка і пергола-лава

Будівництво класичної перголи

Для будівництва перголи вам знадобиться наступне:

Матеріали: Інструменти:
Цемент, пісок, гравій; Бур для риття ям під стовпи;
Трубчаста опалубка; Циркулярна пилка, лобзик;
Регульовані анкери (4 штуки); Дриль, свердла по дереву;
Стійки 10×10 або 15×15 см завдовжки 240-270 см (4 штуки); Молоток, спиртовий рівень, столярний олівець, рулетка;
Опорна балка 5×15 см завдовжки 360-375 см (4 штуки); Сходи;
Поперечні балки 5×15 см завдовжки 360-375 см; Захисні рукавички, окуляри.
Поперечини 5×10 см довжиною 325 см;
175 мм гвинти для кріплення опорних балок;
150 мм саморізи для кріплення поперечних балок;
75 мм саморізи для кріплення поперечин.

Поради:

  • Перед початком будівельних робіт окресліть контур будівлі на місцевості з допомогою мотузки, натягнутої на кілочки.
  • Просверлюйте напрямні отвори в дерев’яних елементах перед вкручування шурупів.

Почніть роботу з позначення на обраному місці контуру майбутньої перголи. Для цього вам знадобляться лише кілька кілочків, на які ви натянете мотузку.

Порада: Виміряйте діагоналі квадрата, вона повинна бути рівні. Крім того, не зайвим буде переконатися, що всі кути прямі, використавши для цього правило«3-4-5» (32 + 42 = 52). У разі необхідності внесіть корективи.

Читайте по темі:  Будка для німецької вівчарки: як побудувати її самостійно?

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Планування на місцевості.

Визначивши точне розташування кутів вашої майбутньої споруди, викопайте в цих місцях ямки діаметром 35-40 см і глибиною 90 см (принаймні, на 15 см нижче межі промерзання ґрунту), засипте 10 см шар гравію і ретельно утрамбуйте.

Помістіть у викопані ями опалубку, переконавшись, що всі форми знаходяться на одному рівні (використовуйте для цього лінійку і спиртовий рівень). Змішайте невелику кількість бетону і заповніть форми.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Вирівнювання бетонних опор.

Не забудьте встановити в бетоні, перш ніж він схопиться, регульовані анкера. Дозвольте бетону застигати протягом принаймні 48 годин, після чого можете приступати до установки дерев’яних стійок.

В якості стійок використовуйте брус 10×10 або 15×15 см. З допомогою спиртового рівня переконайтеся в ідеально вертикальному розташуванні стійок і зафіксуйте їх у двох напрямках. Надійно закріпіть стійки в анкерах з допомогою глухарів – гвинтів з квадратними або шестигранними головками для дерева.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Фіксація стійки.

Якщо ви не хочете використовувати металеві анкери, ви можете закріпити бруски безпосередньо в бетоні. Такі стійки будуть більш жорсткими, але вони можуть гнити в землі з-за підвищеної вологості. Використання регульованих анкерів не тільки виключає контакт брусків з землею і, отже, знижує ризик їх загнивання, але і полегшує процес вирівнювання.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Способи кріплення стійок на бетонній основі.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Схема установки дерев’яних стійок.

Тепер можна приступати до установки опорних балок. В якості опорних балок ми рекомендуємо використовувати 5×15 або 5×20 см дошки, втім, їх розмір залежить від ваших потреб і смаків. Як ви можете бачити на малюнку, балки повинні з обох сторін виступати за периметр споруди на 25-40 см.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Установка опорних балок.

Перш ніж закріпити опорні балки, ви повинні вирівняти їх по горизонталі за допомогою спиртового рівня і зафіксувати в цьому положенні струбцинами. Потім просвердліть декілька наскрізних отворів через балки та стійку, вставте болти і затягніть гайки.

Порада: Якщо ви хочете, щоб ваша пергола не була схожа ні на одну іншу у окрузі, декоративно оформіть кінці балок, наприклад, надайте їм округлу форму, скориставшись для цього лобзиком.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Кріплення балок.

Продовжіть ваш проект, встановивши поперечні балки. Для цього вам знадобляться дошки 5×15 см. Вибирайте їх ретельно, переконайтеся, що всі вони абсолютно прямі та у відмінному стані.

Від відстані між поперечними балками залежить кількість світла, проникаючого всередину перголи. Ми розташували їх на відстані 30 см один від одного, ви ж повинні орієнтуватися на свої смаки і потреби.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Установка поперечних балок.

Для кріплення поперечних балок на обох кінцях кожної з них ви повинні зробити два вирізи і просвердлити напрямні отвори, як показано на малюнку. Тепер залишилося тільки зафіксувати балки 15 см саморізами. Не полінуйтеся ретельно вирівняти балки перед кріпленням, інакше ваша споруда буде виглядати недостатньо акуратно.

Читайте по темі:  Каркасний басейн своїми руками - покрокова інструкція з фото і відео

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Кріплення поперечних балок.

Установка тіньових елементів не повинна викликати особливих труднощів, якщо ви використовуєте правильний план роботи. Просто велику увагу приділіть вибору матеріалу і вимірам. Не забувайте про елементарний здоровий глузд, якщо ви хочете отримати якісний результат за розумною ціною.

Порада: Щоб виїмки вийшли акуратними, зробіть в дошці пропили, попередньо завдавши розмітку, після чого видаліть деревину між пропилами за допомогою стамески.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Виїмки у поперечній балці.

Поперечні балки на своїх місцях, і до закінчення роботи залишилося зовсім небагато – встановити перпендикулярні поперечини 5×10 см. Такі поперечини мають подвійне призначення: з одного боку, вони надають вашій перголі ефектний вигляд, з іншого – утримують поперечні балки на однаковій відстані один від одного і збільшують жорсткість конструкції.

Ми радимо вам розмістити поперечини через кожні 60-90 см, але ви можете скорегувати рекомендована відстань у відповідності з вашими потребами. Просвердліть направляючі отвори і зафіксуйте поперечини в цьому положенні за допомогою саморізів.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Фіксуючі поперечини.

Як ви можете бачити на малюнку, в поперечинах для їх надійного кріплення теж потрібно зробити виїмки. Використовуйте рулетку, щоб рівномірно розподілити поперечини – несиметричність буде кидатися в очі і не прикрасить вигляд вашої перголи.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Готова пергола.

Після завершення будівельних робіт заповніть всі отвори, тріщини і щілини шпаклівкою по дереву і відшліфуйте поверхні наждачним папером середньої зернистості. Нанесіть кілька шарів лаку, щоб захистити деревину від розкладання і пошкодження водою.

Порада: Поставте під навісом стіл і кілька стільців і разом з друзями і членами сім’ї отримуйте задоволення, ховаючись в тіні в спекотний день.

Будівництво перголи-лави

Щоб побудувати невелику перголу своїми руками, вам знадобиться наступне:

Матеріали: Інструменти:
A – Стійки: бруски 5×10 см довжиною 180 см (4 штуки); Ножівка, лобзик;
B – Каркас сидіння: бруски 5×10 см завдовжки 162.5 см (2 штуки) і довжиною 46 см (3 штуки); Дриль і свердла;
C – Спинка: бруски 5×10 см завдовжки 162.5 см (2 штуки), бруски 2.5×10 см і завдовжки 27.5 см (13 штук); Крейдяної шнур, рулетка, спиртовий рівень, столярний олівець;
D – Крокви: дошки 5×20 см довжиною 180 см (2 штуки), бруски 5×5 см довжиною 84 см (9 штук); Сходи;
E – Сидіння: дощечки 2×10 см завдовжки 162.5 см (6 штук); Захисні рукавички, окуляри.
F – Решітка бруски 5×5 см довжиною 135 см (4 штуки), довжиною 41 см (4 штуки), решітка 135х34 див.
Читайте по темі:  Проста каркасна альтанка своїми руками за один день

Поради:

  • По закінченні основних будівельних робіт заповніть отвори від капелюшків саморізів і всі щілини шпаклівкою по дереву і відшліфуйте дерев’яні поверхні.
  • Нанесіть кілька шарів морилки на всі дерев’яні елементи конструкції.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

План будівництва перголи.

Перший етап роботи – встановлення стояків. У верхній частині призначених для цього брусків ми рекомендуємо вам зробити невеликі виїмки. Пізніше всередині цих вирізів ви повинні будете розмістити крокви.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Розміри і конструкція стійок.

Наступним кроком прикріпіть до опор каркас сидіння, зроблений з брусків 5×10 см. Роблячи раму, не забудьте переконатися, що всі кути прямі. Для кріплення каркаса до стійок просвердліть направляючі отвори і вкрутіть 6 см саморізи. Використовуйте спиртовий рівень, щоб у вас не було сумнівів, що стійки вертикальні, а каркас сидіння ідеально горизонтальний.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Каркас сидіння.

Тепер вам належить до задніх стійок приєднати спинку. Ми рекомендуємо вам з 5×10 см брусків зробити горизонтальні напрямні, які послужать основою для кріплення вертикальних рейок.

Порада: Просвердліть глухі отвори в торцях направляючих і закріпіть їх на стійках оцинкованими саморізами. Скористайтеся водостійким клеєм, якщо ви хочете зміцнити місця зклеювання.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Спинка сидіння.

Тепер, коли внизу стійки надійно скріплені між собою каркасом сидіння і задньою спинкою, їх потрібно з’єднати і вгорі. Для виготовлення вигнутих поздовжніх балок вам знадобляться дошки 5×20 см. Олівцем відзначте лінію розпилу, як це показано на малюнку, і з допомогою лобзика випиляйте заготовки. Відшліфуйте обрізану крайку наждачним папером середньої зернистості і закріпіть балки у виїмках на стійках.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Опорні крокви.

Наступна ваша дія – кріплення до каркаса сидіння попередньо просвердлених дерев’яних дощечок 2×10 см з допомогою 3 см оцинкованих саморізів. Дощечки слід розподілити рівномірно, залишивши між ними 5 мм зазори для поліпшення відводу води.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Змонтоване сидіння перголи.

Наявність решіток з бічних сторін вашої перголи породить у гостей відчуття, що споруда зроблена руками професіонала. Насправді це нескладно. Вам необхідно зробити каркас з 5×5 см брусків і закріпити його саморізами на стійках. Всередині цієї рами встановіть готову дерев’яну решітку, зафіксувавши її за допомогою оздоблювальних цвяхів.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Квіткова решітка на бічних стінках.

Якщо ви хочете поліпшити зовнішній вигляд перголи і збільшити ступінь затінення, ми рекомендуємо вам розмістити на даху будівлі невеликі бруски, закріпивши їх на кроквах з допомогою саморізів.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Монтаж верхньої частини перголи-лавки.

Основні будівельні роботи завершені, залишилося додати кілька штрихів. Заповніть всі щілини і отвори від саморізів шпаклівкою по дереву і дозвольте їй висохнути протягом декількох годин. Відшліфуйте дерев’яні поверхні наждачним папером дрібної зернистості.

Порада: Нанесіть на всі елементи конструкції кілька шарів морилки або фарби, якщо ви хочете захистити дерево від гниття і поліпшити зовнішній вигляд перголи.

Як побудувати дерев'яну перголу своїми руками

Джерело перекладу: https://remontbp.com.ua/www.howtospecialist.com

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя