Як вибрати мийку високого тиску – поради та рекомендації

281

Все більше спеціалізованих пристроїв випускається виробниками для побутового та професійного використання, крім зручності, додаючи покупцям нову проблему – який пристрій купувати. Немає особливих труднощів встановити раніше доступну тільки професіоналам мийку високого тиску, але яку вибрати серед великої кількості пропозицій – це вирішити стає досить складним завданням, особливо враховуючи кількість характеристик, які доведеться взяти до уваги.

Спочатку необхідно  зрозуміти куди дивитися – в бік побутових або професійних пристроїв, визначитися з типом живлення, потрібен мобільна або стаціонарна мийка, а також вирішити питання з необхідністю підігріву води. Після цього вже можна підбирати потрібні характеристики – тиск води, продуктивність та інший функціонал.

Як вибрати мийку високого тиску

Пристрій і принцип роботи мийки високого тиску

Щоб розуміти як вибрати мийку високого тиску, треба в першу чергу уявляти собі принцип роботи придбаного пристрою. Будь-яка мийка складається з певного набору компонентів – різниця може бути тільки в їх виконанні і додаткової комплектації.

Як вибрати мийку високого тиску

1. Вхідний штуцер для шлангу подачі води з відкритого резервуара або підключення безпосередньо до труб системи водопостачання.

2. Зв’язка – насос-електродвигун. Це «серце» мийки, який забирає воду з джерела і поміщає його в камеру високого тиску.

3. Захисна автоматика. Стежить за станом всієї системи – щоб не перегрівся двигун або не виник надлишковий тиск у камері насоса.

4. Шланг для подачі води під тиском. Від його довжини залежить зручність роботи, а міцність і якість використовуваних матеріалів співвідносяться із загальним ресурсом всієї системи.

5. Мийний пістолет – безпосереднє знаряддя оператора мийки високого тиску, яким відкривається і закривається напір води.

6. Насадки. При правильному підборі і використанні значно підвищують зручність роботи з мийкою і скорочують витрачений на неї час.

7. Кабель підключення до мережі. Вимоги до його довжини та рівня захисту від вологи можуть дещо відрізнятися в залежності від класу самої мийки – це мобільна або стаціонарна.

8. Корпус. Найчастіше як такий використовується на мобільних мийках – може бути як з суцільним захистом, так і у вигляді рами, на якій кріпляться всі комплектуючі.

Це тільки обов’язкові компоненти будь-якої системи. В окремих випадках вся конструкція може бути доповнена додатковим обладнанням, наприклад, системою підігріву води або лініями захисту.

Який вид мийки високого тиску вам необхідний

Вибір мийки високого тиску, необхідно починати з відповіді, для яких цілей вона буде купуватися і як часто буде використовуватися. Для цього треба знати відмінності між основними різновидами цих пристроїв: побутовими і професійними, мобільними і стаціонарними, з автономним живленням або від мережі, а також в яких випадках потрібен підігрів води.

Побутові або професійні мийки високого тиску

Будь-яке професійне обладнання відрізняється від побутового, у першу чергу, ресурсом роботи. Якщо побутова мийка високого тиску розрахована працювати годину-дві в день, то професійні моделі можна використовувати, хоч і з перервами, але протягом усього робочого дня.

Відповідно розрізняються потужності пристроїв і якість використовуваних при їх виробництві матеріалів. Побутова мийка при витраті води близько 500 л/год буде видавати тиск в межах 20-160 Бар. Для здешевлення та полегшення всієї конструкції основні компоненти мийного пістолета, насоса і корпусу виконані з пластику. Двигун переважно використовується однофазний, потужністю не більш 1,5 кВт.

Професійні моделі можуть за годину витратити 800-1200 літрів води, але при цьому видають максимальний тиск до 1500 бар, що дозволяє проводити якісну чистку більшості поверхонь. В якості матеріалів для мийного пістолета і помпи переважають латунь, бронза і легована сталь. В залежності від загальної потужності мийки застосовуються одно та трьохфазні електродвигуни близько 3 кВт.

Як підсумок – якщо в домашньому господарстві немає необхідності у тривалому використанні мийки високого тиску, то купувати професійний пристрій немає сенсу, так як його утримання обійдеться досить дорого. Нижче наведено порівняння мийок високого тиску різних класів.

Читайте по темі:  Каркасний басейн своїми руками - покрокова інструкція з фото і відео
Як вибрати мийку високого тиску Як вибрати мийку високого тиску Як вибрати мийку високого тиску
Побутові мийки високо тиску початкового класу Побутові мийки високо тиску середнього класу Професійні мийки високого тиску
Частота використання Рідкісне, до 100 годин на рік Середнє, кілька сотень годин на рік. Постійне, тисячі робочих годин в рік.
Матеріал виготовлення насоса Дешеві, не міцні матеріали. Більш дорогі матеріали. Блок з латунних сплавів, клапани із сталі.
Тиск, бар. 20 – 110 160 1500
Подача води, л/год. 350 500 600
Забір води з зовнішньої ємності Немає У деяких моделях може бути пристутніми Можуть забирати воду із зовнішніх ємностей

Мийка високого тиску з підігрівом та без підігріву води

Гаряча вода в будь-якому випадку справляється з забрудненнями краще холодної. Але сенс в придбанні мийки з блоком підігріву води є тільки в тому випадку, якщо доведеться часто зчищати з поверхонь олійні і жирові забруднення. Необхідність в цьому часто виникає при роботі мийки у сфері сільського господарства чи на об’єктах харчової промисловості. Також підігрів відчутно допоможе при роботах в зимовий час, коли холодній воді буде складно зчистити лід або примерзлий бруд.

При цьому функція підігріву води вимагає від персоналу деяких знань правил її використання. Наприклад, у зимовий час не можна починати миття теплою водою машини, яка стоїть на морозі (з холодним кузовом). Треба починати миття холодною водою, поступово піднімаючи її температуру, або загнати машину в теплий бокс і дати кузову «відігрітися».

Як вибрати мийку високого тиску

До вибору мийки з підігрівом треба ставитися дуже відповідально так як найчастіше в якості термоблока використовується дизельний пальник. Це обумовлено в першу чергу тим, що швидкий потік води просто не буде встигати прогріватися стандартними електричними Тенами, а установка потужних нагрівачів з додатковими баками це додасть витрат на електроенергію. Ще треба обов’язково враховувати неминуче збільшення розмірів і маси самої мийки і відповідну втрату мобільності, якщо це важливий фактор при виборі.

Серед безперечних плюсів підігріву води, це дбайливе ставлення до лакофарбового покриття кузова автомобілів, що руйнується при митті холодною водою в зимовий час.

Мийки високого тиску з живленням від електромережі або автономні

Деякі користувачі помилково плутають спосіб живлення мийки високого тиску з використанням її в якості пересувного або стаціонарного пристрою, що є в корені неправильним думкою.

Мийки високого тиску можуть мати живлення від мережі 220 або 380 вольт. Трифазні мийки – це потужні професійні пристрої. Мийки високого тиску призначені для роботи від однофазної мережі є найбільш розповсюдженими пристроями і являють собою компактні економічні моделі. Вибирати ту чи іншу мийку потрібно в залежності від потреб.

Автономні пристрої можуть встановлюватися в далині від ліній електропередач і використовувати в якості джерела енергії двигун внутрішнього згоряння. Найчастіше їх використовують на будівництвах або в лісових господарствах, в умовах відсутності електрики.

Як вибрати мийку високого тиску

Мобільні або стаціонарні мийки високого тиску

Переважна більшість побутових мийок високого тиску – це мобільні пристрої, корпус яких найчастіше розташовується на рамі з колесами для зручного переміщення по ділянці. При цьому потужність пристрою не завжди прив’язується до його розмірів – не обов’язково мобільна мийка це побутовий пристрій і не завжди стаціонарна є професійною, хоча в більшості випадків виходить саме так.

Як вибрати мийку високого тиску

Встановлювати стаціонарні мийки є сенс тільки в приміщенні і для робіт всередині нього, хоча такі їх різновиди як мийки-пости або портальні можуть стояти і під відкритим небом.

Як вибрати мийку високого тиску

Так як витрата води та електроенергії в стаціонарних набагато більше, то для встановлення їх у приватному гаражі повинна бути серйозна причина.

Які характеристики необхідно враховувати при виборі мийки високого тиску

Коли вирішено яку мийку високого тиску необхідно вибрати, можна переходити до деталей – характеристиками обладнання в цілому, а також якістю і можливостям комплектуючих її деталей зокрема.

Тиск

Чим вищий тиск створюється насосом у вивідний камері насоса і соплі водяного пістолета, тим краще буде якість очищення поверхні, адже більш потужним водяним струменем легше збити бруд. Зворотною стороною медалі є можливість попсувати очищувану поверхню, тому в деяких випадках треба подавати струмінь води під кутом. Для професійних мийок високого тиску потрібна певна кваліфікація персоналу. За середні значення тиску, достатні для побутових потреб, прийнято вважати 100 – 160 Бар, а все що вище вже доля професійних моделей.

Читайте по темі:  Як вибрати кухонну мийку з усього різноманіття

Продуктивність

Дещо двоякий показник – з одного боку він просто показує витрату води в годину, а з іншого – можливості мийки працювати без перерви, адже при високому тиску та низькій продуктивності доведеться робити перерви, поки насос знову накачає воду у вивідну камеру. Залежно від класу мийки, продуктивність побутового пристрою може бути від 350 до 500 л/год, а професійного як мінімум в 2 рази вище.

Насос мийки високого тиску

Це один з центральних елементів мийки високого тиску – від нього багато в чому залежить стабільність і потужність роботи всього пристрою. Завдання насоса – засмоктувати воду з джерела і подавати її у вивідну камеру, створюючи в ній тиск близько 150 атмосфер. Найчастіше в мийках застосовуються насоси коаксіального типу з похилим диском, який дозволяє регулювати тиск прямо в процесі роботи.

Часто можна почути суперечки на тему використовуваного матеріалу для корпусу насоса і його гачинки, де застосовуються пластик або метали. На користь пластику говорить вартість, але самі надійні насоси все-таки металеві. Помпи виготовлені з пластмаси часто робляться не розбірними, а вартість їх заміни може досягати половину вартості нової мийки і навіть більше.

Як вибрати мийку високого тиску

Двигун мийки високого тиску

Основним завданням електродвигуна є приведення насоса в дію, тому особливих вимог до нього не пред’являється – чим він потужніший, тим легше буде справлятися з обертанням ротора насоса і менше грітися. Найчастіше застосовуються колекторні двигуни, які при досить скромних розмірах видають необхідну потужність.

Оцінюючи двигун треба додатково пов’язувати його характеристики з застосовуваної схеми охолодження і захисту. Остання, при наборі насосом оптимального тиску, може відключати мотор або перемикає потік води на вхідний шланг. У першому випадку, в процесі миття двигун кілька разів вмикається і вимикається відповідно, збиток для обмоток від пускових струмів буде підвищеним, що знижує ресурс двигуна (особливо якщо враховувати, що пуски будуть відбуватися під навантаженням).

Автомат вимикання двигуна

Якщо насос буде працювати постійно, то в його вивідний камері виникне надлишковий тиск. Щоб цього не сталося, двигун треба періодично відключати, що означає неминучий частий вплив на його обмотки пускових струмів. Цієї проблеми немає в системах, які не вимикають двигун при виникненні надлишкового тиску, а відкривають клапан, що переводить воду з вихідної ємності насоса назад на шланг подачі води, просто проганяючи її по колу.

Ця функція називається «by-pass», що дослівно можна перекласти як «обхідний шлях». Її наявність вказує на трохи більшу витрату електроенергії, але при цьому значно підвищується ресурс двигуна. Додатковий захист електродвигуна забезпечується наявністю термодатчика, а від надлишку тиску камеру насоса оберігає гідрозатвор.

Шланг високого тиску і його довжина

Так як шланг повинен із запасом витримувати тиск, що створюється насосом, найчастіше він жорсткий і неповоріткий. Кожен виробник зобов’язаний перевірити його на заводі і видати відповідний сертифікат. Згідно з цим документом, шланги для високого тиску в деяких мийках розраховані на робочий тиск, що перевищує створюване насосом на 10%.

Підбір довжини здійснюється в залежності від передбачуваного використання мийки високого тиску. Для миття машини цілком достатньо довжини штанга 4 метри, а для очищення фасадів або садових доріжок вже краще вибрати довжину більше – близько 7-8 метрів.

Як вибрати мийку високого тиску

Як вибрати мийку високого тиску

Пристрої з довгим шлангом іноді комплектуються котушками для намотування шлангу. Це спрощує роботу і продовжує термін його служби.

Рукоятка

За великим рахунком, мийний пістолет є частиною шланга високого тиску, так як він просто відкриває та закриває вихід води. Але його конструкція повинна додатково вирішувати ще одне завдання – забезпечити оператору вільний доступ до поверхні, що миється . Так як шланг високого тиску сам по собі дуже погано згинається, то пістолет повинен мати обертову голівку, щоб направити водяний струмінь в потрібне місце – в ідеалі, у неї повинна бути повна свобода у всіх площинах.

Бак для миючого засобу

Існує два варіанти реалізації цієї функції. Перший варіант – це коли у самій митті є спеціальний бачок, в який наливається миючий засіб. Він дозовано подається і змішуючись з водою вилітає з пістолета.

Як вибрати мийку високого тиску

Як вибрати мийку високого тиску

Другий варіант, це коли змішування води з миючими засобами здійснюється в момент виходу її з мийного пістолета, для чого до останнього прилаштовується спеціальний бачок з форсункою. Змішуючись з водою, миючий засіб дає рясну піну, яка значно спрощує весь процес миття. Якщо є необхідність застосування миючих засобів, то необхідно підбирати пристрої з цією функцією. Фото такої насадки дивіться в останньому розділі статті.

Читайте по темі:  Будка для німецької вівчарки: як побудувати її самостійно?

Функція забору води

Це перша ланка всього пристрою, яка відповідає за подачу води в нього. В залежності від типу мийки, шланг приєднується до водопроводу, або опускається в будь-яку підходящу ємність (бочку, бак тощо). Якщо це перший варіант, то для запобігання зворотного гідроудару, в момент пікового набору тиску, на шланг встановлюється зворотний клапан. Він не дозволяє воді з мийки «виштовхнутися» назад у водопровід. У деяких випадках такий клапан ставиться і при заборі води з відкритих ємностей.

Пристрої, що володіють можливістю забору води з ємностей більш універсальні і можуть використовуватися в будь-яких умовах, не залежно від того, є водопровід чи ні.

Як вибрати мийку високого тиску

Функція Total Stop

Підвищений тиск води накладає певні обмеження на час безперервної роботи будь-якої мийки – побутової або професійної. Зазвичай це 20 хвилин, після чого обладнання треба відключити «на відпочинок» – за дотриманням цього часу і стежить система Total Stop, поєднана з іншими захисними датчиками. Дослівно назву функції можна перевести як “повна зупинка”.

Насадки

Стандартною насадкою для миття високого тиску зазвичай є віялова, що створює плоский струмінь води. При такій спрямованості зручно мити як дрібні деталі, так і великі поверхні, включаючи садові доріжки.

Як вибрати мийку високого тиску

Наступною за популярністю йде так звана «грязьова фреза», яка створює обертовий потік рідини, що добре змиває навіть присохлий бруд.

Як вибрати мийку високого тиску

При частій роботі з застарілими, важко видаляємими забрудненнями, можна придбати гідропіскоструминну насадку, яка разом з водою викидає частинки піску, що в рази підвищує ефективність очищення.

Як вибрати мийку високого тиску

Кабель підключення до мережі

Використання струмоведучих проводів на мийці автоматично накладає певні вимоги до їх захисту від вологи. Крім вологонепроникного екранування проводів, розетки, до яких підключається мийка, повинні мати клас захисту, що забезпечує їх функціонування при обливанні їх прямим потоком води (трапитися може всяке). Також обов’язковою вимогою є заземлення лінії.

Корпус

Корпус мийки високого тиску повинен захищати електродвигун та його контакти від попадання бризок і прямих струменів води, але при цьому пропускати достатню кількість повітря для охолодження. Якщо купується мобільна мийка, то пристрій корпусу повинен дозволяти легке перенесення всього пристрою.

Вибір насадок і щіток для мийки високого тиску

Спочатку мийки високого тиску призначалися для очищення поверхонь безконтактним способом – тобто просто струменем води, що подається з великим напором. Після того, як мийки стали доступні широкому колу користувачів, виробники в цілях підвищення їх можливостей стали обладнати мийні пістолети різноманітними насадками. Одні з них змінюють форму водяного струменя, а інші додатково обладнані щітками з ворсом різної довжини і жорсткості – це дозволяє об’єднати ефективність безконтактного чищення з можливістю зчищати бруд контактним способом або вспінювати миючі засоби.

Жорсткість щетини

Щетина зазвичай використовується двох видів жорсткості – з м’яким ворсом, для гладких поверхонь і жорстким, яким зручно вичищати бруд з місць з шорстким покриттям. Також жорсткі щітки використовують для чищення лопат і подібного садового інвентарю. Розташування щітки може бути довільним – уздовж ручки або впоперек швабри.

Вид і форма рукояток

Рукоятки для щіткових насадок застосовуються найрізноманітніших форм і розмірів, що дозволяє добиратися щіткою у важкодоступні місця. Саме бюджетне рішення це все ж звичайна «палиця», але завжди можна підібрати телескопічну або рухливу, у якої змінюється кут вигину рукоятки. Для швидкої заміни насадок вони стандартно обладнуються байонетним з’єднувальним роз’ємом.

Різновиди насадок

Різні види насадок зручніше застосовувати для окремих видів забруднень. Основна різниця між ними полягає у формі щіток і створюваного водяного потоку.

1. З обертовою головкою, яка крутиться за рахунок тиску водяного струменя. Може бути скомбінована з насадкою типу «водяна фреза» – в результаті виходить подвійний механізм очищення: струмінь води «розбиває» бруд, а щітка видаляє її залишки. При використанні жорсткого ворсу це ідеальний варіант для очищення садових доріжок, а щітка з м’якою губкою м’яко відчистить кузов автомобіля або скло.

Як вибрати мийку високого тиску

2. Насадка з соплом і додатковим баком для миючого засобу. Створена спеціально для збивання і нанесення піни на поверхню – після розм’якшення бруду для її очищення застосовуються вже інші насадки.

Як вибрати мийку високого тиску

3. Насадка-губка для миття скла або легкого очищення кузова автомобіля в разі несильного забруднення. Насадка може бути використана для нанесення піни або розтирання миючих речовин, а після подачі води сама ж щітка цю піну і стирає.

Як вибрати мийку високого тиску

4. Насадка-швабра, чистить бруд жорсткою щетиною крізь яку подається вода. Якщо поверхня стійка до подряпин, то застосування такої насадки серйозно прискорить і полегшить процес очищення.

Як вибрати мийку високого тиску

5. Насадка-конус з обертовою щітковою головкою – основне призначення це очищення болтових отворів колісних дисків або подібних важкодоступних місць.

Як вибрати мийку високого тиску

Треба пам’ятати, що універсальних щіток і насадок не існує, тому бажано уявляти собі, де мийка високого тиску буде використовуватися. Це допоможе придбати для неї потрібні комплектуючі, не витрачаючи додаткові кошти на обладнання, що буде припадати пилом на складі.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя